Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Kolejne Nano Gruzowisko - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Kot sie zrobil na powierzchni wody harhar.gif

Ale mniejsza z tym, w koncu cos sie zaczyna dziac. Przedwczoraj odebralem szkielko. Wymiary 89x 51 x45. Bez wzmocnieni szyba dyszka przod i boki OptiWhite. Wczesniejsza koncepcja komina mi sie zmienila gdzy zaczalem myslec o zewnetrznym. Ten z koleii przerodzil sie jeszcze w cos innego. No i wyszlo jak wyszlo. Jak ma mi akwarium odstawac od sciany ze wzgledu na balkon czemu nie zrobic go po calosci. 4 otwory pod przeloty 20mm. Zrzut, powrot i dwie rewizje. Jak wyrobi jedna to to druga wykorzystam jako przelot na kable pomiedzy baniakiem a szafka. Korci mnie zeby majac takie rozwiazanie zrobic jakies zbajerowane tlo lub w poki DSB nie zaskoczy wsadzic zawiesic siatke z hydroponic panel i miec mega wygodnego w obsludze scrubera. Zobaczymy co sie urodzi.

p1050025n.jpg

p1050012q.jpg

post-8731-0-21445600-1337249733_thumb.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no no, ladnie :) zaczyna sie cos krecic :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwoscia na sumpa. To co widzialem w Sharm w zasadzie potwierdza prawidlowosc naszych rozmow i zakladajac ze DSB, plenum i inne zadzialaja tak jak powinny to widze realne szanse powodzenia. Trzymam kciuki

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczytalem sie , napytalem, ale im blizej jestem dnia zalania tym wieksza sraczke mam. Wyprzec sie odpieniacza to jak zmiana wiary a przy systemie z NP to juz przewrotnosc. Mimo wszystko mam jeszcze ochote na eksperyment z wiazany z dojrzewaniam i prowadzeniem bez dodawania jakichkolwiek ulepszaczy. Czy to na parametry czy na kolory. Bardzo mnie ciekawi jak system czy plagi bede reagowaly na brak ingerencji. Jak baniak przejdzie dojrzewanie na swiezej skale, solance, moze po czesci wody z morza, ale bez dodawania preparatow czy bakterii, wodki i innch pozywek. Dlugo napewno, ale czy bedzie mialo to pozytywne efekty w przyszlosci?

Chlopaki moze by jakis browar zorganizowac, Bartek napewno masz wiele do poopowiadania.

PS.dzieki wszystkim za kometarzewelcome.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem cały plan nowego zbiornika, i jestem naprawdę pod wrażeniem,

analizy, pomysły, dociekiwania, naprawdę szacun unworthy.gif

Nie pomogę, bo nie mam tyle wiedzy, ale na pewno będę śledził wątek :)


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam, powiem tylko, że mój plan na zbiornik trafił szlak bo jak się uda to i ja się pozbędę odpieniacza :D Panie Dyzma dzięki za inspiracje i trzymam kciuki za żywe dojrzewanie :thumbsup:

Peace

Edytowane przez snajpa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu się coś dzieje w tym temacie.

Tez mam cały czas mieszane uczucia co do pozbycia się odpieniacza.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak nie pozbywalbym sie odpieniacza. Moze chodzic na sucho w nocy tylko dla stabilizacji ph powiedzmy na 10% obiegu akwa-sump. Natomiast mysle ze moze nastapic sytuacja awaryjna kiedy bedzie konieczny wiec uwzglednil bym go przy projektowaniu hydrauliki.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez i ja radze zastanowic sie dwa razy osoba ktore chca wylaczyc odpieniacz bo to pewnie nie problem tylko co potem?

Warto pomyslec czym go zamierzamy zastapic, w jaki sposob prowadzic baniak, jakie zwierzaki, karmienie i przede wszystkim czym.

Z tego co wiem grzegorz p od jakiegos czasu przerzucil sie na metode duze refugium w stosunku do glownego i usunal odpieniacz.

O zadowolenie zapytajcie jego

Jak wspomialem wczesniej w tym czy innym watku, zamierzam do body reefpacka wsadzic kostke napowietrzajaca. Pompka powietrza 400L/h na zewnatrz domu. Poza tym ciagy obieg i sciek po tylnej szybie znaczne przyczyni sie do zwkszenia zawartiosci tlenu i ogolnej wymiany gazowej. Odwrocony cykl swiecenia dla glonow w refugium, ktore beda absorbowac Co2 mysle ze bez problemu utrzyma Ph na poziomach jak w zbiorniku z odpieniaczem.

W oddzielnym pomieszczeniu bede mial zbiornik 120L z woda na podmianki ktora bedzie odbywac sie ciagle z szybkoscia 1% na dobe. W razie "akcji" jest jakas mozliwosc manewru.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :welcome: ,jak wyzej grzes wspomnial-owszem polknalem bakcyla tej metody,"odpalilem" system dosc niedawno,z planow refugium w stosunku 1:1 do glownego wyszly nici[ma to zwiazek z niemal z dnia na dzien wyjazdu za granice-praca],wiec u mnie filtracje stanowi refugium+dsb,oczywiscie nim to wszystko zacznie pracowac jak powinno uplynie sporo czasu,postanowilem zaszczepic bakterie lacznie z piaskiem z 3letniego dsb+co jakis czas rownierz woda z podmiany,teraz kilka mniej rozowych ale prawdziwych szczegolow 1.usuniecie zbyt szybko pienidla[zrobilem to od razu :whistle::wallbash: ]to Karygodny blad,co zaowocowalo kilkoma ogniskami zielonych klaczkow na skalach,rownierz na piasku zauwazylem ognisko prawdopodobnie DINO-rozowobordowy korzuch z bablami powietrza :wallbash: ,choc nie wiaze tego ze startem refugium-od poczatku mam problemy z cyrkulacja w akwa[wlasciwie ustawieniem jej],swiatelko nad dsb i refugium od 22giej-do 7rano,rownierz na pewno wprowadze jak grzes dodatkowe natlenienie calego systemu,co do zycia-nie zaobserwowalem do tej chwili zadnych Negatywnych skutkow "swiezego" systemu-mam kilka prostych twardzieli i ani nie stracily kolorku ani zadnych innych objawow-jak mialem pienidlo nigdy tak pieknie nie polipowaly jak po odpaleniu dsb i refugium,rownierz euphilie oraz kilka miekkasow swietnie sie maja,na piasku i glonikach zauwazylem niesamowita ilosc roznej wielkosci kielzy i innego robactwa :thumbup: ,co niezmiernie mnie cieszy,ja wierze iz mozna z Powodzeniem zrezygnowac z pienidla ,ale jak zauwazyl wczesniej grzes-do tego trzeba sie przygotowac,i wiem jedno-do pienidla nie wroce :welcome: pozdrawiam morszczakow


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezes, zastanawia mnie ta podmiana 1% dziennie, co ile dni bedziesz przygotowywał solankę?

Poza tym, trzymam kciuki i WIEM że to sie uda! :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleglem(.gif(.gif

Zmaskrowalem akwarium, tlo mnie wykonczylo, zlamla sie raczka od pistoletu, miala byc wysylikowan szyba a caly jestem w czarnym silikoniecry.gifcry.gifcry.gifcry.gif

Amialo byc tak pieknie, jak teraz naprawic ........... ide po piwo


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech.......musze sie wyzalic i chyba zrobic przerwe. Wolne dzis bylo zaczalem gonic od 6...........vava.gifvava.gif

Po co mi to bylosad.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(

Jakieś pomysły ?Jak to naprawić bo ją juznie mam głowy.

Seb co do podmianki to w sąsiednim pomieszczeniu kanciapie bedzie postawić zbiornik 120L.

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

post-8731-13379734129_thumb.jpg

post-8731-133797343864_thumb.jpg

post-8731-133797346359_thumb.jpg

post-8731-133797360262_thumb.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do końca nie zaschlo to acetonem puści. Tak mi się wydaje. Albo poczekaj aż zaschnie i zyletka zetniesz. Nie ma tragedii.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz usunąć ten silikon? Jeśli tak to w OBI itp na dziale z płytkami szukaj środków do usuwania silikonu. W łazience usuwałem fugę silikonową nad wanną i nieźle schodziło. Ja mam jakiś środek firmy HG.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleglem%28.gif%28.gif

Zmaskrowalem akwarium, tlo mnie wykonczylo, zlamla sie raczka od pistoletu, miala byc wysylikowan szyba a caly jestem w czarnym silikoniecry.gifcry.gifcry.gifcry.gif

Amialo byc tak pieknie, jak teraz naprawic ........... ide po piwo

hahaha juz to widzę jak jesteś cały mokry od potu a koleżanka Agnieszka jeszcze dorzuca swoje trzy grosze :rofl:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarniema chalupe bo wlasnie wraca. outtahere.gif

Szyba juz wycieta, (wydarta) ale znowu zonk. Muzyka glosno grala, nie slyszalem jak rabek noza sie odlamali zostal miedz dnem a szyba ciagnieta do siebie. Juz puszcalo i nagle jeb icon_dozingoff.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, tylko wlasciwie dlaczego chcesz to usuwac? plan dobry, poczatek moze nie najlepszy ale nie jest tak zle, naloz druga warstwe i bedzie git, tylko nie jezdzij gdzie popadnie a z planem to zrob, kolejnymi radkami od domu, bo jak lekko przyschnie i drugi raz po tym jedziesz to bedzie sie ciagnelo. dokoncz tam gdzie nie ma, zostaw az obeschnie i daj druga warstwe. bedzie dobrze :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ, ale się pieprzysz z tym :thumbsup: kto Ci kazał to silikonom smarować? Po co? Odtłuszczasz szybę denaturatem, bierzesz czarną farbę w spraju, psikasz i masz glanc i lodzio miodzio, a nie sie tytłać w silikonie :harhar:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rob juz za pozno. Szyba wyjeta, Nie dalbym rady i tak . Przeliczylemsie sie ze sam sobie machne silkon. A tu moment zaczal stygnac, zlamal mi si epistolez zaczalem pchac recznie , uwalilem sie caly, upapralem baniak i podloge..

Koniec na dzis, pale grila i ide po piwo.

Seb chodzi o wenetrza szybe po ktorej ma si lac woda. Nie moge uzyc farby bo bedie mial reefmaxa

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, a czemu nie zrobiłeś "szkło | silikon | szkło"? Wtedy byś miał idealnie gładko, nadmiar wyszedłby bokami przy dociskaniu i mucha nie siada. A w ogóle to skoro zamawiałeś nowy zbiornik, to trzeba było zamówić akwa z czarną dymioną szybą.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak wkleić czarny kawałek spienionego pcv?


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiero to jest mysl, szkoda ze nie wpadlem na to przy zamawianiu szkla. Jutro zrobie dokladne ogledziny wyszczerbania. Jezeli bedzeie OK wyczyszce szybe i po weekendzie powendruje z nia do szklarza. Poprosze od dokladne przyciecie drugiej 3mm lub 4mm poloze sylikon i wkleje calosc. Bedzie pieknie i bedze mogl skrobac do woli z dwoch stron. No i bedzie prawdziwa gleboka czern.

Firma u ktorej zmawialem szklo nie robi dymioych szyb, maluja plecki lub wklejaja akryl. Z tym ze u mnie to nie sa plecki tylko komin. Jedni maja 15x20 a ja zrobilem po calej dlugosci ale tylko na 4,5cm. Nie mogelem go sobie pomalowac bo po tej szybie bedzie sciekac woda. Jak powiedzieli ile tlo z akrylu to juz bym wolac caly baniak z opti. PCV nie spelnilo by o tego co zamierzam. Poza tym sie rysuje.

To nie jest zwykla szybka jak przegroda w sumpie.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.