Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

Kolejne Nano Gruzowisko - reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że tak jest ze wszystkimi parametrami, nagły skok często kończy się tragicznie, czy to mikro, czy makroelementy reakcje bywają podobne.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja pozwolę sobie powrócić do DSB i mam pytanie do Autora - jak poradziłeś sobie z zabezpieczeniem plenum przy tak małej granulacji piasku? Z tego co pamiętam z tego wątku, to kładłeś jakąś siatkę (bodajże do haftu), ale o średnicy oczek większej niż granulacja piasku, przykrywając ją grubszym żwirkiem koralowym pod właściwą warstwą piasku. Czy to nie spowodowało mimo wszystko osunięcia się drobniejszych ziaren przez grubszy żwir i zasypania plenum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ maringo78

Konstrukcja plenum jak na zdejciach kilka stron wczesniej.

Kawalki krurek od hydrauliki 20mm, kratka rastrowa jak pod szcepki. Jako siatka podtrzymujaca kanwa do hawtowania o oczka bodajze 1mm.

Na to zwierek uklepany "plaskim czyms" i deliktanie wsypany piach DSB. Cos tam sie przesypalo, ale to minimalne ilosci.

@Daniel (Ant)

Przyzwoitych zdjec jak w TOTm nie mam. Cykam duzo, ale telefonem na wlasny uzytek. Moze filmiki Ci sie spodobaja, choc brakuje na nich kolorow szczegolnie LPS-ow


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne akwarium.

Grzes, a fotek (filmu) sumpa i tego calego kramu nie masz ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel możesz jaśniej z ta miedzią ? i przesadzonym amino żeby inni zrozumieli o co Ci chodzi bo tak rzuciłeś skrawek informacji ,którego nawet ja nie zrozumiałem . Powiedz może które wyglądają jakby miedzią były faszerowane ? które wyglądają jakby miały za dużo amino ??

gdyby miedzi było za duzó to tricolor byłby biały , monti byłyby blado-różowe , a lpsy byłyby przeźroczyste oraz gdyby było za dużo aminokwasów to korale byłyby ciemne więc ani jedno ani drugie .

Ps .Grzesiek ładnie jak na akwa bez skimera powiem nawet że bardzo ładnie .

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze że od września 2014 spore zmiany na gorsze, miałeś piękne korale a teraz słabiutko coś tam na wywijał z AF


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli po wypowiedzi (testach )z czerwca wnioskujesz,że korale w lutym roku kolejnego są kąpane w miedzi ?? Dobre :)


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel

A kto powiedzial ze to jest czy powinien byc sztandarowy zbiornik AF w UK. Czy ja jestem dyrektorem od reklamy?

Czy to w domu prowadzisz baniak jakie przystalo na Akwa-Marine?

To jest moje prywatne akwarium w domu. Chciales update to wrzucilem Ci fimiki. Kilka stron wczesniej wkleilem zdjecia przy bialych ledach robione w trybue auto. Tam mozesz ocenic suplementacje.

NIe mam aktyniki, nie kapie korali w miedzi, nie leje aminokwasow. Wiec delikatniej mowiac jak dla mojego akwarium raczej slabe sa Twoje obserwacje.

I mimo ze pracujesz w branzy, patrzac na Twoj zbionik to nie wiem wiem czy posluchalbbym Twoich rad. :respect:

Wpadaj na browara pogadamy o kolorach. :cheers:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A filmik z sumpa?


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz nie jest juz pracownikiem wymieninej firmy :)

Ant to Ty czy Grzegorz bo nie czaje ?

Odszedłem na własną proźbe :)

obyś wyprostował baniak na prostą

Ant przyznaj się piłeś coś? ;D


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel specjalnie dla Ciebie bo chyba masz zly dzien

Kiedy przelalem mikro ukatrupilem 4 korale ktore wymienilem i pokazalem na zdjeciach. To co zrobilem opisalem jak bylo kilka stron wczesniej.

Red dragon, tenuis, seriatopora caliendrum i niebeiska akre ktorej nazwy nie znam, poszly na wieczna rafe. Tu nie bylo nic do ukrycia.

Zapowiedzialem tez ze na puste miajesca wsadze juz cale korale by zachowac proporcje. Taki mialem kaprys.

Za Tumide nie placilem nic, to jest prezent na swieta od kolegii z 2,5 metrowego baniaka. Korale tez kompie w miedzi i przelewa amino bo zdjecia robione moim telefonem.

Reszta korali ktorych nie mam na odstatnim filmiku nadzwyczajniej zostala sprzedana lub rozdana do kolegow z naszego forum. Mysle ze imion ani cen nie ma sensu podawac. Jak beda chcieli zabiora glos gdyz widzieli akwarim na zywca.

Chcialem miec mniej korali a wieksze. Nie mam aparatu, fotogrfia mnie nie pociaga, czasu na focenie, marzen o TOTMie tez brak.

Kolory w w akwairum od zawsze mialem i mimo ze nie mam jakis cukierkow akwarium cieszy me oko.

Moje akwarium, moje zadowolenie.

Dla zainteresowanych zdjecia video sumpa beda wieczorem. Te co mam przy sobie po prostu nie ida przez tapatalk ze wzgledu na rozmiar.

EDIT:

Sorry jedna przydacznia zeszla. Po prostu. Za malo swiatla lub za trudna dla mnie byla.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie baniak wypas :) rowniez czekam na fotki sumpa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zbiorniczek ;)

Co do fotek i filmów to niestety samsung tak wybiela korale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kolorach ciężko dyskutować bo aparaty mają paskudną przypadłość w zależności od własnego widzimisię i oświetlenia pokazywać co chcą, ale życzyłbym większości Kolegów i Koleżanek żeby ich zbiorniki wyglądały nie gorzej jak Grześka. Nie wpatrywałem się może jakoś specjalnie szukając dziury w całym ale dla mnie wszystko wygląda zdrowo i prawidłowo.

pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ostatnie fotki z ewolucji taki maly "apdejt" przed ro***erducha. Male akwarium ma swoje zalety, ale nie przy SPS

post-8731-1435132680,65_thumb.jpgpost-8731-1435132703,95_thumb.jpgpost-8731-1435132764,53_thumb.jpg

Fotki styczeń 2014 i aktualnie

post-8731-1435133087,31_thumb.jpgpost-8731-1435133321,79_thumb.jpg

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-8731-1435133873,14_thumb.jpgpost-8731-1435133879,3_thumb.jpg

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-8731-1435134414,42_thumb.jpg

Zejebiste to ja mam Bryopsis i Aiptasie. Problem jest taki ze im wiekszy koral w mniejsyzm akwairum tym co raz trudniej go utrzymac.

Cyrkulacja od brzegu koral zrywa mu tkanke, natomiast na srodku miedzy rozgalezieniami osiada detrytus i inne badziewko. Glon rosnie od srodka. Na skalach to juz nie powiem co. Cyjano zaczyna sie pojawiac. Trudniej o parametry przy duzej ilosci korali i stosunkow malej ilosci wody. Ta proprcja robi sie trudna

Aiptasia rosnie w takich miejscach ze zadna ryba jej nie siegnie.

Rozwalam wszytsko, robie rusztowanie ze samych lodyg skamienialych korali i kleje korale na nowo.

post-8731-1435135185,66_thumb.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz w końcu przeczytałem to wszystko porostu szacunek :respect: ,każdy jeden baniak piękny był i jest w twoim wykonaniu, mam nadzieje ze mi kiedyś uda się choć w połowie mieć taki jak twój obecny


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po obfitej lekturze chciałbym skorzystać z twojego doświadczenia w kwestii dsb.

Jak to w końcu jest z tymi bakteriami - np. Aquaforest - lać na start czy nie lać :)

Czy warto wspomagać dsb fitoplanktonem i lub zooplanktonem?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz masz plenum w DSB? w sumie trochę poczytałem o DSB. Czytam już ze 2 lata :D i nie spotkałem się z jakimiś nie wiadomo jakimi wątkami aby pod DSB robić plenum. Obecnie zakładam sam zbiornik + DSB i refugium w sumpie i robić czy nie robić?

Jakoś nie widzę sensu plenum pod DSB :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Szymcio

Bakterie - to od nich zaczyna sie wszystko i na nich konczy. Obieg materii w przyrodzie jest doskonaly, my jednak musimy podpierac sie sprzetem. Bakterie w akwarium to podstawa filtracji jaki i glowne zrodlo pozywienia. Poczatek lancucha pokarmowego i skladnik diety wielu zywych organizmow. Zastosowanie sprawdzonych prepeparatow pomaga przyspieszyc prace DSB , jest sposobem na karmienei korali, ale nie mozemy sie opierac tylko szczepach z butelki. Tak samo nie mozemy na warstwe piasku mowic DSB. To trzeba zasiedlic zwierzetami , roslinami. Odchody organizmow zawieraja szczepy z ich jelit co jest niezbednym skladem DSB. Lejac fito zwiekszysz populacje zooplanktonu. Fito i zoolankton jest dobry nie tylko dla DSB, ale dla calego akwarium.

Bartolomeo84

NIe odbierz mnie zle ale czytajac 2 lata o DSB chyba musiales trafic wczesniejna ten watek. Przez kilkanascie stron na przestzreni chyba 2 lat opisuje dlaczego robie DSB, dlaczego razem z plenum itd. I cale info jakie udalo mi sie przetrawic.

Jak plenum nie ma sensu to nie rob :p


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.