Skocz do zawartości
zielony mintaj

[112] mintajowe miękko-glonowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czas zaprezentować swoją kropelkę oceanu- nie jest może specjalnie urodziwa, ale jest :D W założeniu miał to być zbiornik z koralami miękkim i makroglonami, ale nie wyszło- montipora zaraz wyjdzie z akwarium a o glony ciężko :)

Do rzeczy:

Akwarium 100x32x35h

x kg żywej skały

2 kg piasku CaribSea Ocean Direct,

9 kg piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Aragonite Samoa Pink

kawałki grysu koralowego

Pompy cyrkulacyjne 2xAquaEl Reef Circulator 2600

Odpieniacz DIY

Pokrywa DIY ze spienionego PCV

39W Blau 15000K z odbłyśnikiem

39W Blau Actinic z odbłyśnikiem

15W Philips /03 superaktyniczna

Termoregulator AquaEl Thermostab Dual

2 wiatraki 80mm

Flora:

Caulerpa prolifera

Caulerpa sertularioides

Caulerpa racemosa

Codium spongiosum

Codium decoraticum

Halimeda copiosa

Rhizophora mangle

Fucus vesiculosus

Gelidium latifolium

Centroceras clavulatum

1 gatunek niezidentyfikowany

Fauna:

Grzybowieńce:

Discosoma sp. - kilka gatunków

Ricordea yuma

Zoantusy:

Palythoa sp.

Zoanthus sp.

Koralowce miękkie:

Capnella imbricata

Sarcophyton ehrenbergi

Cladiella sp.

Lobophytum sp.

Xenia umbellata

Xenia elongata

Sinularia brassica

Sinularia dura

Sinularia sp.

Nepthea sp.

Korkowce:

Clavularia viridis

Pachyclavularia violacea

Gorgonie:

Pinnigorgia mucronata

LPS:

Caulastrea furcata

Lobophyllia corymbosa

Favites sp.

Galaxea sp.

SPS:

Montipora digitata

Seriatopora caliendrum

Rurówki:

Bispira tricyclia

Gąbki:

Haliclona sp.

Clathrina clathrus

Rozgwiazdy:

Asterina sp.

Ślimaki:

Tectus fenestratus

Turbo brunneus

Kraby:

Clibanarius signatus

Clibanarius striolatus

Krewetki:

Lysmata amboinensis

Lysmata wurdemanni

Palaemon elegans

Ryby:

Gobiodon okinawae

Amphiprion ocellaris

Acreichthys tomentosus

Oprócz tego:

wieloszczety, kiełże, rurówki, oczliki i inna drobnica

akwarium.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na glony to masz trochę niebieskie światło? Ile ma czasu ma zbiornik? Dlaczego uważasz że z glonami nie wyszło? Padły? mnie się marzy glonowisko,ale realnie to chyba nie istnieja takie akwaria? tzm dłużej niż rok, póltora. Oczywiscie przy dobrze zaopatrzonych sklepach mozna mieć piękne glony- ale krótko


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nawet ładne akwarium jak na zbiornik z miękkimi. W prawdzie brakuje trochę koloru ale nie jest tragicznie. Caulastrea ładnie kontrastuje z okoliczną obsadą. Myślę, że warto by rozważyć dodanie kilku szczepek LPS o jaskrawych barwach. Poprawiło by to ekspozycyjnośc zbiornika. Jeżeli zaś chodzi o ułożenie skały i korali - jest to dobrze przemyślane. W tak niskim zbiorniku jest to dość trudne i zazwyczaj powstaje podłużny "wał skały" lub jedna/dwie "kupki" kamieni. Cieszę się, ze udało Ci się tego uniknąć. Gratuluję montipory. Zazwyczaj w zbiornikach z miękkimi hodowala SPS'ów sprawia poważne problemy. Jakie masz przyrosty miesięczne pod takim oświetleniem?

Jako zbiornik typowo "miękki" jest on już chyba "zrobiony" (przynajmniej na taki wygląda). Pytanie: co dalej? Będziesz w przyszłości zabierał się za twarde? Wystarczy dodać światła i można myśleć o dalszym rozwoju zbiornika :)

Przydałyby się też jakieś bardziej szczegółowe zdjęcia (np. prezentujące połowę akwarium). Naprawdę jest tak niebiesko czy to kwestia balansu bieli?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny baniak:clapping taki jakiś naturalny :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba. :)

Daj więcej fotek!


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem... to tajemniczy angielski ogród oblany pełnią w noc świetojańską

ma klimat -więcej fotek proszę:)


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę super wygląd! :)

Też kiedyś chciałem mieć gloniska, wytrzymały 6 mc potem same zniknęły.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :)

Zbiornik ma dokładnie rok i dwa dni. Na glony nie jest zbyt niebiesko, wręcz przeciwnie: zielonym (caulerpy, halimeda etc.) wszystko jedno jakie jest światło, za to krasnorosty uwielbiają przewagę niebieskiego. Z glonami nie wyszło, ponieważ w Polsce ciężko zdobyć ładniejsze gatunki, a z ebay'u Niemcy czy Czesi nie bardzo chcą wysłać.

Co do "morskich holendrów" - da się, tylko trzeba wybrać czy glony, czy koralowce. Tu jest jedno z ładniejszych akwariów tego typu.

Ułożenie skały niestety nie jest przemyślane- po prostu na początku było jej bardzo mało, ilość wzrastała wraz z wkładanymi glonami i koralami i tak wyszło :D W SPSy nie zamierzam iść, nie moja działka (no i musiałbym zrezygnować z miękkich i glonów a tego nie zrobię :D ). Przyrostów miesięcznych nie mierzę, po prostu się cieszę że rosną. Zdjęcie jest faktycznie zbyt niebieskie, w rzeczywistości jest bardziej biało-fioletowo (coś pomiędzy pierwszym zdjęciem a tymi niżej- mój aparat odmawia posłuszeństwa).

Gobiodon jest bardzo wojowniczy- drugiego zabił w ciągu paru dni od wpuszczenia, wytępił tez ponad 20 krewetek atlantyckich przywiezionych z Bałtyku.

Lewa strona:

lewa.jpg

I prawa:

prawai.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny :)


Ja jestem jaki jestem inny nie bede solniczka 80L.+ 325L. 130X50X50 2XHQI 70W.+ aquastarlight T5 4X54W. , CYRKULACJA 2x JVP102 + JVP101, odpieniacz N/N ??, sól Tropic Marine pro-reef, skała kg.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziki kawalek natury:) Podoba mnie sie:)

Mintaj mam na uwadze twaja prosbe o glony ale sklepy ktore odwiedzam ubogie we wszystko.

Jak znajde cos to dam znac. Przyjdzie wiosna pogoda sie zmieni to i przesylki beda latwiejsze


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze,

Wreszcie inny a przez to jakże ciekawy zbiornik.

Jak widać pastelowe kolory w akwarium morskiem też mogą dać naprawde sympatyczny efekt.

Cukierkowym acroporom od dziś mówimy BASTA !!!!!!!!!!!!!

Gratuluje serdecznie.

Pozdr,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne,lubie takie,w moim stylu:clapping na miekasach ładnie widać ruch wody,też mam glony w akwa,całą szybe tylna mi zarosły,podoba mi się


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny baniaczek, naturalny, widać dużo falowania, długi - moje klimaty. Tak trzymaj :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#237646 Grzegorz Dyzma :

Mintaj mam na uwadze twaja prosbe o glony ale sklepy ktore odwiedzam ubogie we wszystko.

Jak znajde cos to dam znac. Przyjdzie wiosna pogoda sie zmieni to i przesylki beda latwiejsze

Nie ma pośpiechu :)

@tomko, RA345, kapuhy- cieszę się że się podoba :D


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#237586 PanMandaryn :Jakie masz przyrosty miesięczne pod takim oświetleniem?

Gdy zakładałem ten topic (11 luty) monti była jeszcze pod taflą... teraz już zaczyna wystawać :/

monti.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, o panelu nawet nie pomyślałem, sump nie był technicznie możliwy (choć patrząc z perspektywy czasu bez sumpa trzeba dużo kombinować).


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz coś konkretniej napisac? jakie są problemy powiedzmy poza względami estetycznymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sumpa wybór odpieniaczy masz zawężony albo do modeli typu HOB czyli zawieszanych na krawędzi akwarium, albo do wewnętrznych wieszanych- co niestety bardzo psuje estetykę akwarium. Co więcej, wszelakie skarpety z rową, węglem itp dyndają w akwarium, co nie wygląda zbyt ciekawie ;) A mając sump pakujesz to wszystko do niego, odpalasz refugium, DSB czy co tam Ci przyjdzie na myśl i spokój.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, fajne!

Mintaj, jak zrobiłeś odpieniacz - masz może jakieś fotki? Szukałem gdzies po twoich wątkach, ale nie mogłem znaleźć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetnie wygląda jak na takie wymiary (które wszyscy potępiają;) ), ja wstępnie odpalam za tydzień 70x30x30 zobaczymy co wyjdzie, odpieniacz masz w akwa? mało widać sprzęt, może coś więcej o tym?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.