Skocz do zawartości
Kubaaas

1248l Projekt "Wielki Blekit"

Rekomendowane odpowiedzi

Kubaaas nie bój się borsuka - ja też sie bałem ale on bardziej strachliwy ode mnie i jak tylko sie zbliżam do akwy to znika w skalach - a widok jego jest super w akwarium tym bardziej w nocy jak przybiera barwy wojenne :-) i się maskuje


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#347979 thomash666 :
#347900 Kubaaas :

Z gorszych informacji 1) samca mandaryna nigdzie dzisiaj nie widzialem

Jak już po nim, to szybko działaj, bo z dziewczynki zrobi sie chłopiec i potem bedziesz długo szukał dziewczynki. W sprzedaży głównie chłopcy. Moją wypowiedź opieram o doświadczenie z Mandarynem Wpspaniałym, pewnie z innymi jest podobnie...

Dzieki za info. Szczerze mowiac nie wiedzialem, ze mandaryny zmieniaja plec... wstyd sie przyznac, ze nie doczytalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#347936 syciu :

Fajne borsuki maja w AM - białe - jakbym dzisiaj kupowal kupiłbym białęgo - coś innego - żółty jest wszędzie :clowning

syciu - to jest właśnie Siganus Magnifica o którym pisałem wcześniej :waving

siganus_magnifica.jpg


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Mam do swojej nowej bańki kupione dwa takie Siganusy. Mega urokliwa ryba i świetnie wygląda :yes


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i vulpinus juz w baniaczku :clowning. Na razie schowany w skalkach. Pstrykne mu fote pozniej i zapodam. W sklepie byl tez Magnifica ale mojej drugiej polowie bardziej sie podobal Vulpinus wiec decyzja byla prosta i szybka :waving.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najzwyklejszego borsuka, ale jest wierny jak pies :clowning Bolka, bo tak się zwie :waving uratowałem z Reefmaxa, był wychudzony i miał liczne rany, po wpuszczeniu do akwa od razu rzucił się na glony i potem ze 2dni miał zatwardzenie :D Polecam borsuki, nieważne jakie - są mega pocieszne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Heniek juz sobie plywa i skubie skalki. Chromisy tak zbite w grupe jeszcze nie byly od wpuszczenia do baniaka. Jest nowy szefunio. Plywaja stadkiem za nim po calym akwarium.

1.jpg

Na moje slabo doswiadczone oko wyglada dosyc zdrowo.

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylo dzisiaj troche czasu wiec z ciekawosci porownalem zdjecia z przed 5 tygodni do stanu aktualnego. Ogladajac baniaczek na codzien trudno jest zauwazyc roznice. Porownywajac fotki bylem mile zaskoczony.

010511_1.jpg

Monti oblala cala przyklejona podstawke.

010511_2.jpg

010511_3.jpg

Seriatopora Caliendrum nadal brazowa ale rosnie jak dzika. Nie wiem co zrobic zeby wrocil jej kolor...

010511_4.jpg

No i Robertowa Acra.

010511_5.jpg

Dzisiaj pierwsza podmiana na Reef Crystals zeby troszke wzbogacic wode.

Borsuk "Heniek" jest rewelacyjny. Niepodzielnie rzadzi w baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spore przyrosty:clapping No i tak samo jak u mnie pierwsza podmianka na RC:)


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazal sie dzisiaj dylemat obsady pokolcow :).

W pewnym dosyc niedawno otwartym sklepie udalo mi sie znalezc moje top 5 ulubionych pokolcow o podobnym rozmiarze (8-10cm). Stwierdzilem, ze jest to dobra okazja zeby wszystkie wpuscic jednoczesnie... i tak sie stalo :).

Ponizej portrety moich nowych pociech:

1. Naso Vlamingi - Nie wiem dlaczego ale ten mi sie zawsze najbardziej podobal. Po wpuszczeniu do baniaka cwaniaczek od razu zaczal udawac Chromisa :) a one do tego chetnie przyjely go do stadka.

vlamingi.jpg

2. EDIT: Naso Lituratus

elegans.jpg

3. Zebrasoma Flavescens - klasycznego zoltka nie moglo zabraknac

zoltek.jpg

4. EDIT: Acanthurus Nigricans- przepiekny. Jako jedyna nowa rybka lekko wysypany ze stresu. Mam nadzieje, ze szybko minie.

japonicus.jpg

5. Acanthurus Leucosternon - pieknego bialobrodego tez nie moglo zabraknac.

bialobrody.jpg

Wpuszczenie wszystkich na raz chyba okazalo sie strzalem w dziesiatke (odpukac...). Razem plywaja. Absolutne zero agresji. Heniek (borsuk) tez zachowal totalny luzik.

Poza tym wszystko po staremu... nocne polowania na krabusy dzikusy, drapanie sie po glowie co i gdzie ma stac i wyrzuty, ze nie ustawilem tej czy tamtej skalki inaczej, kombinowanie z cyrkulacja, przelewanie baniaka z woda na dolewke, etc. :) mozna zwariowac :) ale od dzisiaj bedzie sie w baniaczku dzialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naso elegans to lituratus, a A. japonicus to nigricans :) ale mnie akurat bardziej się podobają :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryby czad! :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chce takie akwarium, z takimi rybami.:)


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#349990 seb :

Naso elegans to lituratus, a A. japonicus to nigricans :) ale mnie akurat bardziej się podobają :)

Pozdrawiam

seb

Ale wstyd :)... zeby z jedna sie pomylic ale z dwoma... a sprawdzalem w googlu przed moim postem zeby miec pewnosc :banghead

Dzieki za wyprowadzenie z bledu. :)

EDIT: Poprawione opisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne są, poza tym te które masz moim zdaniem są ładniejsze :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odważnie z tymi pokolcami, ale jak bym miał większe akwarium na 100% znalazłby się w nim Naso Lituratus, ale z kolei na białobrodego bym się nie zdecydował (piękny, ale za duże ryzyko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Kuba bardzo ładne ryby :) tylko w akwarium strasznie cichooooo :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#350008 SkoczekPL :

O Kuba bardzo ładne ryby :) tylko w akwarium strasznie cichooooo :)

Rozumiem, ze powrot do domu przebiegl spokojnie. Dzieki za odwiedziny! Czuje, ze dzisiaj nie bedzie cicho. Nigricans robi za dodatkowa pompe cyrkulacyjna robiac kolka dookola baniaka uciekajac przed bialobrodym, ktory juz pokazuje kto bedzie rzadzil... mimo to, ze jest sporo mniejszy. Reputacja zasluzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu, zeby dac wiekszy zbiornik, trzeba zburzyc jedna sciane i przekonac zone do projektu. To drugie jest znacznie trudniejsze. Kubaaas, Twoj zbiornik motywuje mnie do tego :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#350016 Tester :

U mnie w domu, zeby dac wiekszy zbiornik, trzeba zburzyc jedna sciane i przekonac zone do projektu. To drugie jest znacznie trudniejsze. Kubaaas, Twoj zbiornik motywuje mnie do tego :)

:) u mnie wiekszosc brudnej roboty odbywalo sie pod nieobecnosc drugiej polowy i obietnice, ze bedzie czysto jak wroci :). ... no i pomoglo to, ze wie jaki moge byc uparty! A jesli chodzi o zbiornik to dopiero pierwsze kroczki. Jak wszystko pojdzie dobrze to moze za rok bedzie czym sie chwalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne pokolce, wpuszczanie stada to wg mnie najlepsze rozwiązanie, widze to po reakcji na nie japonicusa przez zasiedlonego kilka tygodni temu białobrodego... :)

Fajnie że nie masz japonicusa :) się znaczy że i ja nie mam jego :) :) oby go białobrody do rana nie zatłukł to bede nadal miał :)

J


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#350022 jacekkudla :

Fajne pokolce, wpuszczanie stada to wg mnie najlepsze rozwiązanie, widze to po reakcji na nie japonicusa przez zasiedlonego kilka tygodni temu białobrodego... :)

Fajnie że nie masz japonicusa :) się znaczy że i ja nie mam jego :) :) oby go białobrody do rana nie zatłukł to bede nadal miał :)

J

Trzymam kciuki za Twojego "pseudojaponicusa" :). U mnie jak zalaczyla sie aktynika teraz to bb sie uspokoil troche. Skubany po godzinie w baniaku odgonil dwa razy wiekszego borsuka od nori. To Chuck Norris wsrod pokolcow. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I weź sobie teraz wyobraź jakbyś miał wpuszczać pojedyńczo pokolce... zresztą patrząc na mojego bb to jak dowolne nowe stworzenie wpuszczam do baniaka to pokazać swój charakter musi....

J


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, nie rób offu u Kuby:) Poka dzisiejsze zakupy u siebie :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.