Skocz do zawartości
fal

Odpieniacz i długość węża powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ,koleżanki,

Czy długość węża zasysania powietrza ma wpływ na wydajność odpieniacza ?

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, na pewno coś odrobinę ma. Często stosuje się teorię podawania powietrza z "dworu" i wtedy wiadomo że wąż jest długi.

Ważne przy długim wężu jest to żeby nie miał załamań, bo wtedy na pewno będzie kaszanka z wydajnością.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiednia średnica tez jest ważna i lepiej zamontować większy.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SkoczekPL u nas powietrze podaje się z "pola" :)

Sorry a OT :D


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak chcemy wyjść z domu , to na pole, nie na dwór , bo po dachach ciężko chodzić:)

Też nie mogłem się powstrzymać:D

A coby nie było całkiem OT , to ja mam wężyk właśnie na pole wystawiony i odpieniaczowi to nie przeszkadza.


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal, oczywiście że ma, olbrzymią :) zapożyczając przykład z innej branży , to jak myślisz, po kiego grzyba te małe inżynierki w bialych kitlach siedzą w tych swoich sterylnych laboratoriach i opracowują doloty samochodowe? Przeciez można by rurę od kibla wstawić i tez by działało, tyle że pytanie jak by działało? Jeśli chcesz doprowadzić powietrze zza ściany i nie tłumić pracy odpieniacza to powietrze z dworu doprowadź rura o dużo większej średnicy w wężyk do odpieniacza niech będzie tak krótki jak to możliwe.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma wpływ długość i średnica.

Ja mam około 8 metrów węża pod podłogą z balkonu do APF600 i teraz wąż ma chyba 10mm , w każdym razie średnica jest taka że wchodzi lekko na zaworek od gardeny. Próbowałem z też mniejszym ale pienidło pieniło słabo.

Efekt "pola" jest taki że PH w ciągu dnia na reaktorze bez żadnego miksera mam pomiędzy 8,35 a 8,42 (KH=8, CA=420, MG=1300) a w nocy 7,85 - 7,9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dalej jak w wczoraj u Strugasa robilismy pomiar.

Dwa metry tradycyjnego wezyka do napowietrzania z tlumikiem za oknem to dwa razy mniej powietrza niz po ucieciu kilka centymetrow nad woda.

Ja jeszcze kombinuje z pusta rura uszczelniona od dolu i zanurzona tuz przy pompie by maksymalnie skroci dolot i zminimalizowac podcisnienie przy zanurzeniu 30cm. Kombinowalem z pompa tuz przy powierzchni i gra warta swieczki ale po zalozeniu dodatkowego kolanka wyszlo to samo wiec trzeba kombinowac.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb nie porownuj dolotu odpieniacza z ikladem wydechowym. w silniku gdybys mial jeden cylinder to praktycznie panowie w bialych kitlach nie mieliby za duzo do roboty. tu masz fale cisnienia, ktore na przemian wydobywaja sie z cylindrow, bezwlad spalin, wieksze cisnienie i odleglosc.

co do wezyka - ja polecam wezyk typu ssawnego - czyli sztywny. gruby na 2-3 cm zalezy jakie kto ma mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3m rurkę pcv za szafkami pociągniętą aż na balkon

ma 2cm średnicy

jest ok


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak się już licytujemy, kto ma jaką "rurkę", to mój wężyk 6/8 7 metrów. PH w nocy wyraźnie mniej spada. Ilości powietrza nie jestem w stanie zmierzyć, ale organoleptycznie widać lekki spadek ilości produkowanej piany.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma około 6m długości i przekrój fi 12mm,na 8mm nie pienił.Różnica na Ph ogromna zamiast rano 8,05 co minimum mam to bez wężyka z dworu 7,75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.