Skocz do zawartości
MayFly

Mułapka hit czy kit ??

Mułapka  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Mu?apka hit czy kit ??

    • Hit
      17
    • Kit
      83


Rekomendowane odpowiedzi

Moja mulapka jak jest, bez kitu.

Juz dawno moglbym miec mozliwosc posiadania w domu zbiornika morskiego ale zniechecaly mnie wszystkie komplikacje zwiazane z utrzymaniem(tu nie musze tlumaczyc o co chodzi). Nie odpowiadal mi reefmax. nie [...] nie zadne produkty istniejace w tej chwili na rynku, dopoki nie dowiedzialem sie o mulapce. Caly system napedza sie powietrzem. Pompka powietrzna w polaczeniu z dzfuzorem zastepuje pompe oraz falowniki, a sama mulapka-odpieniacz(najwazniejsze jest to ze system daje takze kontrole nad odpienianiem). Nie znam zadnego systemu z tak swietna cyrkulacja wody. Do dzialania systemu potrzebne sa: zwykla pomkpa powietrzna(jak dla slodkowodnych akwariow), lampa(ja wykorystuje Maxspect Razor Nano 60W), grzalka. Teraz juz nie sa potrzebne wiazki przewodow elektrzcznych, wezy, rur i komory na sump. Jezeli ktos osobiscie chce zobaczyc jak dziala i na czym polega system mulapki. moze zobaczyc u mnie w Krakowie.

gallery_23158_3020_17891.jpg

gallery_23158_3020_80891.jpg

gallery_23158_3020_29120.jpg

gallery_23158_3020_113213.jpg

gallery_23158_3020_122467.jpg

gallery_23158_3020_100641.jpg

gallery_23158_3020_42796.jpg

gallery_23158_3020_97533.jpg

gallery_23158_3020_144428.jpg

gallery_23158_3020_50950.jpg

gallery_23158_3020_58864.jpg

gallery_23158_3020_36871.jpg

gallery_23158_3020_136695.jpg

gallery_23158_3020_112995.jpg

gallery_23158_3020_5937.jpg

gallery_23158_3020_104822.jpg

gallery_23158_3020_90396.jpg


[url="http://www.jonafish....afish.pl/"][img=https://www.flickr.c.../shares/g4Dy74][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Dlatego smutne że wynalazcy tego systemu zabroniono tu pisać o cenach. Najpierw go zaproszono a potem zakneblowano usta. To w końcu nie miała być reklama kolejnego odpieniacza czy urządzenia które już istnieje na rynku lecz całkiem czegoś nowego co miało zrewolucjonizować nasze akwaria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego smutne że wynalazcy tego systemu zabroniono tu pisać o cenach. Najpierw go zaproszono a potem zakneblowano usta. To w końcu nie miała być reklama kolejnego odpieniacza czy urządzenia które już istnieje na rynku lecz całkiem czegoś nowego co miało zrewolucjonizować nasze akwaria.

dlaczego smutne? informacje o cenie trudno znalesc nawet na stronie producenta

tam tez istnieje cenzura?

proponuje haslo "mulapka najbardziej tajemnicze urzadzenie akwarystyczne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

dlaczego smutne? informacje o cenie trudno znalesc nawet na stronie producenta

tam tez istnieje cenzura?

proponuje haslo "mulapka najbardziej tajemnicze urzadzenie akwarystyczne"

Ok sam wynalazca nie jest bez winy tutaj. Cena tego urządzenia a zwłaszcza relacja tej ceny w stosunku do ceny rozwiązań obecnie stosowanych. Nawet wyższą cenę odpowiednio uzasadnioną wielu konsumentów przełknie. Dlatego powinna ona byś podawana dla kilku najpopularniejszych przedziałów zbiorników. Z drugiej jednak strony wiele ciekawych pomysłów przepadło w mrokach historii właśnie ze względu na swoją zbyt wygórowaną cenę. Przykładem jest choćby standard Video 2000 który przegrał z VHS właśnie z uwagi na cenę.

Edytowane przez radiesteta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem wszystko co udalo mi sie znalesc na temat mulapki jesli mnie pamiec nie myli to pierwsze wzmianki ,opinie o niej byly z roku 2007 wiec urzadzenie istnieje juz kilka lat i furory nie zrobilo wiekszosc akwarystow ktorych znam nawet o niej nie slyszalo

wiec albo urzadzenie dziala slabo albo cena jest kosmiczna albo producent nie potrafi jej wypromowac choc gdyby dzialalo dobrze bylo w rozsadnej cenie nie trzeba by specjalnie promowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ile działa to akwarium tutaj wklejone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Niestety, otrzymałem od moderatora (walker) informację, że ponieważ nie jesteśmy sponsorem nano-reef.pl to nie możemy "próbować swojej komercyjnej działalności". I -- mimo, że nasz post nie zawierał żadnych informacji komercyjnych -- został usunięty z wątku. Przemyślenia na temat "bezstronności" forów sponsorowanych, tego, co komercją jest, a co nie jest, oraz wyższości jednej technologii nad drugą pozostawiamy więc dla siebie.

Wszystkim forumowiczom, którz kibicują polskim wynalazkom i udzielają nam moralnego i duchowego wsparcia składamy tą drogą serdeczne podziękowania i prosimy o dalsze trzymanie za nas kciuków. Wszystkim, którzy lubią drwić i kpić, życzymy dobrego humoru i uśmiechu, bo przecież śmiech to zdrowie, a akwarystyka to hobby, które ma powodować nasze dobre samopoczucie.

Natomiast to, jak poradziliśmy sobie z klimatyzacją akwarium morskiego w czasie upałów, jak zastąpimy metodę Bailinga metodą prekursorową i to, jak nasze rozwiązania odpieniają pianę z całego jajka wrzuconego do akwa opowiemy gdzie indziej.

poprosze o informacje na pw gdzie szukac tych informacjii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli stało się tak jak spodziewałam i nie dostałam odpowiedzi na zapytanie ile akwarium stoi.

Wygląda na zalane dzień wcześniej, korale poustawiane i zdjęcie cyknięte.

W pośpiechu nawet krab dzikus nie został zrzucony z pavony.

Piasek się jeszcze nie uleżał itp.

Miała wyjść reklama mułapki a z tych zdjęć została tylko antyreklama.

To moje odczucie i lekki niesmak.

Jak dla mnie mułapka w akwarium morskim nie ma racji bytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie akwarium jak na tych fotkach to mogę prowadzić tylko na samej lampie, i gwarantuję że było by piękniejsze! Więc...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Twórca tego wynalazku jak każdej nowości powinien przykładać duuuużą wagę by jego wynalazek działał i by nie wzbudzać u potencjalnych nowych chętnych zniechęcenia czego jak widać się nie udało dokonać. Zatem tu ma szanse to zrobić. Niech się wykaże - jak potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek u mnie w akwarium poprzecinany jest tunelami wieloszczetów, tu wygląda na świeżo wsypany, anthias na zdjęciu wygląda na chorego, skała bez glonów wapiennych. Podzielam zdanie Debory w kwestii tego akwarium. Co do samej mułapki tez nie jestem przekonany, ale jeśli ktoś będzie miał na tym wieloletnie sukcesy, to pewnie się sprzeda, na razie to tylko teoria.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedna rzecz - rozumem że to urządzenie ma prawo działać gorzej lub lepiej w akwariach słodkowodnych choć odpieniacz w słodkiej wodzie jest dość dyskusyjna sprawą - ale ok. Natomiast jeśli chodzi o akwarystykę morska to ja się pytam w jaki sposób ten cały "nabąblacz" napędzający mułapkę ma zapewnić cyrkulację w zbiorniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, o cyrkulacji wspomina tu ktos, kto nie ma pojecia, jak ona u nas wyglada. Co mialoby tworzyc te cyrkulacje ? Te porywajace wode babelki powietrza ? To jaki jest ruch wody przy dnie akwarium w odleglosci 60 cm od urzadzenia ? Ten malutki obieg nie moze wystarczyc, zeby zalegajacy w rogach akwarium detrytus podniesc i usunac. Gdy pokazuje sie ruchome pompy, sterowane falowniki, to prezentowane urzadzenie raczej przypomina mi ruch wody podczas rozpuszczania soli u mnie w wiadrze.

Zaproszenia do Krakowa w celu ogladniecia babelkow powietrza trudno brac na serio (podobnie ja tzw. pogladowy filmik, na ktorym widac zasysana, biala piane, ktora nie zdazyla sie ubic). Powstaje wrazenie, ze w tym tempie, usunie sie w ciagu dnia wiadro wartosciowej wody.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW trochę mam do nadrobienia po tygodniu nieobecności.....Dziękuję wszystkim za emaile i nakierowanie mnie na ten wątek ....w którym mimo woli wzięłam udział jako sponsor za co przepraszam.... Nie mogę odpowiedzieć ze stronki sponsorów bo mnie już tam nie ma, ale co do mułapki to jest ona dopiero testowana przeze mnie i działa za krótko ( 3 miesiące i to nie jest ta ze zdjęcia...) by dać producentowi wystarczająco dużo wskazówek co jeszcze należy dopracować czy zmienić.....wypowiem się za parę miesięcy, a uwagi na początku skieruję do osoby, która mnie o nie poprosiła. Co do zdjęcia, które zostało zamieszczone z mojego sponsorskiego konta, to zostało ono umieszczone bez mojej zgody i przez osobę , która nie jest moim pracownikiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, Agnieszko ale pogubiłem się trochę w Twojej wypowiedzi :(


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa bardzo poważna to jakiś skandal żeby ktoś się wkradł do konta sponsorskiego i sobie wpisy robił .Skoczka trzeba wywołać do tablicy .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzywałeś Milordzie ? :D

aleeeee wredny spisek :) dobre..... :)

Pani Agnieszko, jeśli zgłasza Pani włamanie to proszę o kontakt na PW bo szykuje się ban x 3 łącznie z Pani kontem.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodzu! Ależ Pani Agnieszka nie skłamała, że to nie jej pracownik, tak jak Pan Premier nie skłamał, mówiąc, że nie brał pożyczki od Niemców - to była zaliczka :thumbup:

bardzo sorry za OFF...


120x40x50, MaxpectRazor 160, Jebao WP40, AF +1,+2,+3 & AquaTrend Doser, Weipro+AM OR2500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ponieważ od prawie pół roku mam Akwarium Aquanetty z mułapką. Podzielę się krótko moimi doświadczeniami z tym wynalazkiem. Od razu zaznaczam, że mnie do akwarium aquanetty zaraził sam pomysł. Nie jestem biologiem, ale biologią morską fascynuję sie od dawna. Ponieważ też snorkuję, więc pomysł o posiadaniu kawałka rafy był moim marzeniem. W końcu we wrześniu zamówiłem 150 litrowy standardowy zbiornik i założyłem bloga (którego mam w stopce) na którym opisuję moją przygodę z akwarium "wszystkomającym".

Od razu mówię - mam doświadczenie powiedzmy trochę większe niż amatorskie z akwariami słodkowodnymi. Natomiast z rafką startowałem od zera. Zupełnie. Przeczytałem wszystko co można było przeczytać, wypytywałem doświadczonych rafomaniaków i morszczaków i 30 pażdziernika zeszłego roku nalałem wodę do zbiornika. Jako totalny abnegat, wszystkiego uczyłem się sam. Nadal czuję sie amatorem morszczyzny. Przejście plag, utrata jednego z korali, którego nieświadom kupiłem chorego - to wszystko miałem za sobą. Popełniłem masę błędów - jak każdy amator - większość uważam, że była niewielka. Niedawno w związku z przenosinami mojej firmy do nowego biurowca, ja musiałem przenieść całe akwarium z życiem w nowe miejsce. Teraz mam jeszcze ślady zmian jakie zaszły w związku z przenosinami (miałem po ponownym zalaniu akwarium małą dwudniową plagę, która trochę zaburzyła mi równowagę).

Krótkie podsumowanie - Dzisiaj jestem fanem tego rozwiązania. Nie widzę już możliwości zamiany na tradycyjny zbiornik.

Nie wyobrażam sobie teraz zbiornika z rafą - z sumpem, tradycyjnym odpieniaczem i wszystkim pompami, kominami i całym tym oprzyrządowaniem. Mam porównanie - kolega w tym samym czasie budował rafę 1000 l. Jest śliczna, też ma niewiele pracy z nią, ale... ale to dwa różne typy zbiorników. Tak różne, że zamierzam sprzedać moje malawi 480 l i zamienić ją na duży zbiornik... z mułapką.

Zacznę od minusów. Rozwiązanie Aquanetty wymagało dopracowania, ale nowe egzemplarze są już dopracowane i z tego co wiem, niewiele im brakuje. Chętnym polecam. Ponieważ ja się z tymi uwagami dzielę z twórcami, wiem - że nowe zbiorniki są już pozbawione wielu mankamentów jakie zgłaszałem.

Dalszym minusem, ale do którego się można przyzwyczaić i w końcu przy wielu organizmach, które mogą wysokoczyć ze zbiornika - staje się plusem, to zabudowa i przykrycie powierzchni zbiornika specjalną "wgłębnią" czy jak to się nazywa (nigdy nie mogłem sie tego nauczyć :)) Minusem jest, to, że gdy chce się coś zrobić w zbiorniku, trzeba za każdym razem zdejmować pokrywę, potem "wgłębnię" by w końcu mieć całą powierzchnię dla siebie. Ale z czasem daje się nad tym zapanować i docenia się konstrukcję, która pozwala zakryć wszystko co jest nad akwarium. Dzisiaj dla mnie to żaden problem. Za to plusem jest to, że leżąca na wodzie wgłębnia poprawia cyrkulację w zbiorniku i pozwala na lepsze oświetlenie zbiornika. Cyrkulacja jest wystarczająca dla większości koralowców - ja nie używam dodatkowego cyrkulatora - jest zbędny. Pojawiające się przy zwiększonej cyrkulacji bąbelki powietrza nie różnią się niczym od tych, które ja widzę snorkując, gdy fala przetacza się nad moją głową i po niej w spokojnej wodzie widać czasami drobniutkie pęcherzyki powietrza. Lekkie zmniejszenie cyrkulacji powoduje zanik tych pęcherzyków. W moim Malawi mam cyrkulator i przy kawitacji też się pojawiają pęcherzyki powietrza. Nie stosowałem dodatkowych cyrkulatorów - cyrkulacja spokojnie przenosi drobiny dendrytu pod wejście do mułapki, skąd całość trafia z prądem wody do mułapki i stamtąd już się nie wydostaje. Minusem zapewne będzie dla niektórych ustawianie odpieniacza opartego nie na pompach ale na strumieniach bąbli - poprzez pokrętła wężyków doprowadzających powietrze do nabąblaczy. Z czasem człowiek się uczy szybko to ustawiać. To też wymaga dopracowania. Ale to co jest, pozwala na spokojne ustawienie sobie rodzaju piany. W moim rozwiązaniu piana spływa systemem rur do odrębnego zbiornika. Można to było rozwiązać tak, by zbiornik można było trzymać w szafce a nie za szkłem - ale ponieważ wszystko jest ukryte, jest to mały minusik. Usuwanie wypławki zajmuje naprawdę chwilę - i tylko wtedy, kiedy ustawi się odpieniacz by produkował mokrą pianę. Przy suchej, robi się to rzadko, bardzo rzadko. Jeśli ktoś oczekuje cichego akwarium - to aquanetta cicha nie jest. Szum bąbli jest słyszalny. Kurtyna bąbli powietrza z nabąblacza powoduje powstanie toczącej się przez akwarium nieustannie fali. Ta fala to płaski strumień wody wypływający nad mułapką, toczący się po powierzchni wody, po przedniej szybie potem po dnie aż do wejścia do mułapki - powoduje, że wszystkie lekkie śmiecie trafiają do mułapki. Powoduje to też wcześniej wspomnianą cyrkulację. Ale szum miliardów drobnych bąbelków - może dla kogoś być głośny. Zmniejszenie cyrkulacji powoduje, że szum maleje. Przy otworzeniu na full - słychać szum bąbli. Mi on nie przeszkadzał, ale myślę, że ustawienie akwarium przy nocnym łóżku nie będzie dobrym pomysłem. No chyba, że komuś lekki szum bąbelków nie przeszkadza. Jeśli jednak stawia się to jak ja w biurze lub salonie, szum nie jest głośniejszy, niż szum bardzo cichej klimatyzacji. To są minusy, jakie wspominam przy okazji.

Plusów jest znacznie więcej. Koszty - ja kupiłem mułapkę wraz z szafką po promocyjnej cenie. Obecnie nie wiem ile kosztuje - mój zbiornik na pewno jest droższy niż reefmax ale kosztował mnie znacznie mniej niż mój zestaw malawi z szafką. Natomiast jedynym kosztem eksploatacyjnym, to opłata za prąd jaki generuje lampa Kessil A360N Tuna Blue oraz pompa powietrza - z tego co pamiętam, mająca moc 5,5 W. Wodę wlewa się raz (ja wlałem wodę zamówioną z firmy dostarczającej gotową wodę uzyskaną w procesie podwójnej odwróconej osmozy plus 50 l wody z dojrzałego zbiornika) - potem dolewałem wodę tylko wtedy, kiedy odparowała albo włączyłem bardziej mokrą pianę. Nie robiłem ani jednej podmiany od października zeszłego roku. Oczywiscie dozuję suplementy oraz dodaję prekursor wapnia i magnezu. Od razu mówię - parametry wszystkie wody w normie i stabilne. Od 3 miesięcy przestałem je mierzyć, bo to było nudne. Obecnie patrzę na zachowanie zwierząt by wiedzieć co dodać. Stężenie soli - w normie i bez zmian. Życie się mnoży - wrzuciłem jakiś czas temu glony z Adriatyku (Caulerpa — czyli pełzatka), chciałem sprawdzić jak sobie dadzą radę - zarosły mi szybko akwarium - szybko wylądowały u mojego kolegi w jego sumpie. Mam przedstawicieli większości typów koralowców - nie mam tylko ukwiałów i "niefoto". Wszystkie korale pięknie się pompują albo rosną (także jeśli chodzi o twardziele).

Ponieważ zakupiłem żywą skałę - mam w akwarium masę życia, o którym niewiele wiem. Coś mi zeżarło kraba.Krewetki pięknie rosną i linieją. Nie wiem co by Was interesowało - postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania, bo pewnie się jakieś pojawią. Jeśli chcecie bym coś sfotografował z bliska i pokazał - pytajcie. Jak ktoś z Warszawy, możemy się jakoś umówić - będzie można pooglądać na żywo, jak będę miał trochę spokoju w firmie.

Moja żona oglądając ile pracy mam w domu z moim Malawi a ile radości daje mi moja rafa, sama nieprzymuszona zaproponowała bym zamienił Malawi na rafę. Zamierzam więc zamówić duży może 600 litrowy zbiornik Aquanetty. Kolega też chce sprawdzić, czy tak samo będzie funkcjonowało u niego szczepkarium zbudowane na rozwiązaniu aquanetty. Myślę o sprawdzeniu tego. Jak kogoś będzie interesowało, to napiszę też o tym. Aha, bym zapomniał. Mułapka jest zupełnie bezinwazyjna. Garbik jest stałym gościem mułapki, bo poluje tam na robaczki. Ślimory włażą i buszują po niej bez przeszkód. Aiptasie się w niej uchowały, więc szukam ślimaków berghia, by sobie z nimi poradziły. Ponieważ nie ma w akwarium żadnych elementów tnąco-trących, liczę, że uda mi się dochować potomstwa u rybek. Więc muszę coś jeszcze dokupić :) To tyle tak na gorąco. Proszę wybaczyć mi ewentualne błędy. W załączniku aktualne zdjęcie zrobione iPadem.

Co mialoby tworzyc te cyrkulacje ? Te porywajace wode babelki powietrza ? To jaki jest ruch wody przy dnie akwarium w odleglosci 60 cm od urzadzenia ? Ten malutki obieg nie moze wystarczyc, zeby zalegajacy w rogach akwarium detrytus podniesc i usunac.

Powiem szczerze, że w moim akwarium jak dam cyrkulację na maxa (tak, te bąbelki, a jest ich tysiące, unosząc się do góry, powodują powstanie prądu, fali nośnej) - wszystko co woda jest w stanie unieść trafia do mułapki i nie ma z tym problemu. Poza tym od czego są zwierzęta, które mają śmieci usuwać? Ekipa czyszcząca doskonale sobie daje z tym radę. Ja z akwarium Aquanetty nie mam problemów o jakim piszesz.

Gdy pokazuje sie ruchome pompy, sterowane falowniki, to prezentowane urzadzenie raczej przypomina mi ruch wody podczas rozpuszczania soli u mnie w wiadrze.

Zaproszenia do Krakowa w celu ogladniecia babelkow powietrza trudno brac na serio (podobnie ja tzw. pogladowy filmik, na ktorym widac zasysana, biala piane, ktora nie zdazyla sie ubic). Powstaje wrazenie, ze w tym tempie, usunie sie w ciagu dnia wiadro wartosciowej wody.

Z tego co piszesz wynika, że niewiele dostrzegłeś. W moi akwarium ruch wody jest wystarczający do tego, by wszystko co jest szkodliwe trafiło wcześniej czy później do mułapki. Przy okazji, jak czyszczę szyby czyścikiem, wzbijam przy krawędziach dna piasek podnosząc go w toni , który natychmiast wraz z wytworzonym prądem wody trafia do mułapki. Piasek wciąż mam jasny :-)

post-24202-0-36951900-1428497773_thumb.jpg


Testuje zbiornik 150 l firmy Aquanetta z Mułapką

http://aquatankblog.wordpress.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite... To ta firma jednak działa ? Co prawda z tekstem Kolego spóźniłeś się o parę dni, ale bądźmy wyrozumiali, w końcu pierwszy kwietnia jest raz do roku i można się nie wstrzelić z datą.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) cuda

Argumenty ZA niczym w TVmango.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie podsumowanie - Dzisiaj jestem fanem tego rozwiązania. Nie widzę już możliwości zamiany na tradycyjny zbiornik.

hej.

dzis jesteś fanem i nie widzisz innej możliwości. Zadam tylko pytanie - skoro nie próbowałeś tradycyjnego zbiornika morskiego podstawić - to jaki masz punkt odniesienia?

Znam bardzo dobrze koncept Mułapki, z której jako nieliczny się nie wyśmiewam. Jaki do zbiornika 600L planujesz zastosować napowietrzacz?

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja nie znam ale ...

co kolega miał na myśli pisząc "tradycyjny" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jak dla mnie to nie jest żadna sensacja i nie ma w tym niczego co warto opatentować.

Co to znaczy "tradycyjny zbiornik"??

Akwarium 125 l z tym czymś ma kosztować 1850 zł? Z czego wy to akwarium robicie z diamentu?

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada działania znana jest od dawna, wykorzystywana w oczyszczalniach ścieków również nie od wczoraj. Akwarium takie jak pokazane znajomy prowadzi na lampie grzałce i filtrze kubełkowym. Nic więcej ze sprzętu. Ba, ma nawet kilka ładnie wybarwionych montipor. I baniak przerybiony.

A co do firmy - strony brak - na FB i w sieci pojedyncze zdjęcia jednego zbiornika... Chętnie obejrzał bym ostateczną wersję takiego zbiornika.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.