Skocz do zawartości
luft

Wklejanie zdjęć na forum - wygodna alternatywa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nierzadko otrzymuję pytanie z prośbą w jaki sposób wrzucić zdjęcie na forum

Skrobnę Wam tutaj ciekawą alternatywę jaką daje znany i lubiany, a co najważniejsze bezpłatny program Picasa - dzięki któremu w szybki sposób ogarniecie temat zdjęć.

1. Sciagasz program picasa (bezplatny) na komputer.

2. Instalujesz i konfigurujesz go zgodnie ze wskazówkami programu

3. Poprzez picasa tworzysz galerie w internecie

4. Otwierasz utworzony album on line czyli w galerii internetowej (poprzez guzik w programie)

5. Otwierasz dane zdjecie, które z miniatury się powiększa

6. Prawym guzikiem myszki klikasz na to zdjęcie i wybierasz w oknie, ktore sie wyswietli opcję "kopiuj adres obrazka"

7. Następnie wracasz w przeglądarce do zakładki Nano-Reef

- w pisanym poscie na forum chcąc wkleić w nim zdjęcie klikasz na ikonke "zdjęcie/grafika" (jest tuż pod %29.gif )

i kombinacją klawiszy CTRL + V wklejasz fotkę, a następnie naciskasz guzik gotowe. W ten sposób wklejasz zdjęcie, które powinieneś widzieć w oknie pisanego postu.

Jeśli ktoś z Was również chce się podzielić swoją instrukcją na ten, czy inny sprawiający kłopot temat związany z obsługą forum, nie wstydźcie się dzielić wiedzą. Print screeny mile widziane.

Mam nadzieję, że pomogłem

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze wklejałam przez tynipic,to też prosty sposób... niestety taraz nie mogę i niewiem dlaczego :/

po załadowaniu zdjęcia kopiuję link forum zaznaczam ale nie chce się wkleić na forum :/ opcja wklej zanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprościej wkleić przez nano-reef. zakłada się galerię, dołącza fotki i publikuje galerię. i potem guzik moje media i wybierasz które zdjęcie chcesz wkleić, forum samo dodaje linki, znaczki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś mi powie jakiej rozdzielczości wklejacie zdjęcia, żeby ładnie mieściły się na stronie?


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wklejam tak jak to Mariusz napisał i jest dobrze :)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam z katalogu na komputerze przy rozwinięciu okna na więcej opcji. Z uwag, to słabo widać opcję wklej plik /białe litery na prawie białym tle/ w oknie dodaj odpowiedź na dole prawa, i druga sprawa, zdjęcia wklejone z naszej galerii można przeglądać otwierając każde kolejno i zamykając, i tak z następnym. Pasowałoby zrobić w galerii opcję : następne/poprzednie.To tyle tymczasem :smiling:

edit: na priw nie da się wkleić pliku z katalogu, tylko z galerii :whistle:

Edytowane przez petrus1 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@k_bad

Nie ma jednej standardowej rozdzielczości, która ładnie mieściłaby się na każdym ekranie. Najlepiej dostosować się do najczęstszej rozdzielczości ekranu, której używamy, czyli 1280x1024. Jak będzie trochę mniejsze, to będzie idealnie :)

Z tego co widzę, to mam przestarzałe informacje dotyczące najczęstszych rozdzielczości. Link do aktualnych danych:

http://www.ranking.pl/pl/rankings/screen-resolutions.html

Edytowane przez tomaszkrupa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PICT0008.JPGPICT0012.JPGNo to próba 001.JPG002.JPG001.JPG Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft ! ten sposób nie działa !!! sorki ! MAM . ale nieco inaczej niż piszesz , u mnie nie ma po kliknięciu prawym "kopiuj adres obrazka" .

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft ! ten sposób nie działa !!! sorki ! MAM .

Działa, działa - od dwóch lat tylko tak robię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker , dałeś jakiś obrazek bo nie widzę ! tylko krzyżyk i napis "dołączona grafika " !!!

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker , dałeś jakiś obrazek bo nie widzę ! tylko krzyżyk i napis "dołączona grafika " !!!

Nie, to są parametry z Myreefstats w stopce - pewnie znów coś z serwerami kombinują i się tabela nie wyświetla :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na pewno powinna się wyświetlić ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na pewno powinna się wyświetlić ?

Przepraszam ale nie rozumiem pytana.

Dużo osób na forum z tych ststystyk korzysta sprawdź czy komukolwiek się teraz wyświetla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam taki problem,

podpinam fotki z Picasa, najczęściej są to duże nieobrobione zdjęcia i w czasie edytowania posta mam możliwość ramką dostosowania wielkości obiektu do pożądanych rozmiarów tak aby post był jak najbardziej czytelny, nawet w czasie dopasowywania przelicza mi w ramce pod myszką rozdzielczość ramki. Niestety po opublikowaniu zdjęcia są dużo większe (maksymalna szerokość jaka się mieści w oknie) i moje dopasowywanie ramki na nic się zdaje :( a niektóre zdjęcia lepiej jak są małe w treści posta a duże po kliknięciu.

Jest jakiś sposób na to poza konwersją na inną rozdzielczość oryginału? Tak żeby zmiana rozmiaru ramki działała?


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja mając konto na Dropbox.com, w katalogu dropbox/public utworzyłem folder ze zdjęciami forumowymi. Wklejone zdjęcie wystarczy kliknąć prawym przyciskiem, wybrać opcję "kopiuj łącze publiczną" a następnie już na nano-reef klik w grafika ctrl+v i jest. Jak ktoś chciałby założyć konto na dropboxie to skorzystajcie proszę z tego linki: https://db.tt/rYXKLudm , wtedy ja jako osoba polecająca dostanę dodatkowe 500Mb gratisowej przestrzeni w chmurze:)))

Z google drive w podobny sposób można. Oba serwisy chmurowe są darmowe i bardzo użyteczne. Polecam.


start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest teraz, ale jak kilka miesięcy temu założyłem sobie konto na dropboxie, to okazało się, że nowe konta nie mają możliwości linkowania zdjęć tylko stare, założone przed zmianą regulaminu.

Pozdrawiam, Marek (z telefonu)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, nie wiedzialem ze taka zmiane wprowadzili. Znalazlem taki tekst :http://techdows.com/2012/10/create-public-folder-dropbox-new-account.html

Znajduje sie tam link ktory powinien uruchomic public folder.

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk


start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zna jakiś darmową stronkę która by działała tak jak kiedyś imageshack?

Testowałem ostatnio photobucket i imgur. Niestety oba niszczą zdjęcia po uploadzie. Z tego co pamiętam to photobucket rozmazuje, a imgur wyostrza (dodaje ziarna)... Jakaś masakra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem wrzucić zdjęcia na hosting friko ale jakoś nie chcą się one wyświetlać. Są jakieś wymagania co do rozmiaru/wagi zdjęć?

Edit.

Już wiem czemu tak jest, wyłączyć trzeba adblocka jak ktoś ma zainstalowanego. Bo blokuje wyświetlanie zdjęć.

Edytowane przez mithil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy silnik ma jeszcze wygodniejszą alternatywę:  można przeciągnąć zdjęcie wprost z eksploratora do pisanego wątku, prościej już się chyba nie da.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego od wczoraj zniknęły zdjęcia wklejane przeze mnie . Nie mogę też wkleić nowych zdjęć . O co chodzi ?????  Wcześniej było wszystko ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z modów mógłby odpowiedzieć ???

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety pytanie wyżej, do adminów. Moderatorzy nie mają dostępu do zdjęć. Przekażę temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wielkie dzięki :-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.