Skocz do zawartości
SkoczekPL

Nano Reef - podsumowanie 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Tak jak obiecałem rok temu tak też czynię. Kolejny rok za nami i chciałem pokazać w liczbach co działo się na forum. Patrząc tylko cyferkowo czyli ilość nowych kolegów, ilość postów, tematów itp wypadliśmy lepiej niż w 2011 co oczywiście cieszy - ale cyferki to tylko cyferki :)

Chciałem też obiecać kilka rzeczy oraz przed paroma ostrzec :) Ale po kolei.

Cyferki

post-8473-0-16658100-1357045082_thumb.pn

Pamiętam że w okolicach czerwca 2012 roku było nas równe 7000. Ilość rejestracji nie jest równa ilości nowych użytkowników. Jakieś 20-30% to boty i multikonta także te konta automatycznie są kasowane.

post-8473-0-35141700-1357045075_thumb.pn

post-8473-0-94552000-1357045073_thumb.pn

post-8473-0-74055300-1357045076_thumb.pn

post-8473-0-95442300-1357045077_thumb.pn

post-8473-0-39375900-1357045079_thumb.pn

post-8473-0-36380200-1357045080_thumb.pn

post-8473-0-22675500-1357045081_thumb.pn

TOP1 to tak naprawdę wszystkie podfora wchodzące w skład Targowiska, jak wiecie tematy później i tak lądują w archiwum - dlatego tak to pokazuje silnik.

Tak oto wyglądamy w liczbach. Jest to tylko statystyka i niektórzy lubią wiedzieć.

A teraz sprawy bardziej ludzkie i przyziemne.

Po ostatniej zadymie na forum dużo osób pytało mnie (PW, maile, telefony - btw nie wiedziałem że mój telefon ma tyle osób :p) o co chodzi, co się dzieje i jak żyć.

Nie będę znowu wracał do tego co było, stało się i tyle. Żałuję że ogień nie został zduszony w zarodku i że pozwoliliśmy pieniaczom podsycić całą sytuację. Obie "strony" konfliktu to ludzie z krwi i kości - którzy ulegają emocjom. Niestety ja w tym czasie byłem tylko widoczny i bardziej nie obecny bo moje małe Skoczki się pochorowały i nie śledziłem "on line" tego co się dzieje. Ale tak jak mówię, co się stało to się nie odstanie - a może ? :) W każdym razie proszę już do tego nie wracać.

Będąc przy tym temacie, chciałem osobiście podziękować trzem osobom. Dwie z nich opuściły nasze forum jak na razie a trzecia mnie osierociła :)

*Prezes Dyzma - w imieniu własnym i innych słonych poparańców dzięki Grześ za Twój wkład w życie tego forum, za Twoje rady, porady, nerwy i radości. O całe szczęście forum to nie wszystko i na pewno będziemy się widywać po za firewallem. Kornel już się wybiera do Londka Zdroju ;)

*DarekB30 - nasza złota raczka projektów DIY, człowiek który pomógł i pewnie dalej będzie pomagał często za słowo "dziękuje" lub za przysłowiowy obiad w problemach z akwariami i całym tym cyrkiem jaki trzymamy w domach. I tak samo często dzięki pracy jaką ma - był naszym kurierem po Polsce :)

*Seb - Tych co pisali głupoty - opierdalał, tych co pisali z sensem wspierał i nagradzał dobrym słowem. Dzięki braciszku za moderkę i życzę Ci powodzenia w nowych projektach. Seb oczywiście pozostał na forum, zrezygnował tylko z moderowania.

A teraz teraźniejszość czyli rok 2013.

Mamy nowy rok, każdy ma jakieś nowe plany. Co zmieni się na NR ?

Tak jak napisałem na początku kilka rzeczy mogę obiecać ale i przed niektórymi chciałbym ostrzec.

Obiecanki (nie cacanki):

* poprawimy troszkę skina, nie wiem czy zmienimy ale na pewno poprawimy (plus uwzględnimy Wasze prośby co do kolorów czcionek itp)

* na pewno wróci mapa

* będzie stworzone oficjalne "miejsce" dla wszystkich specjalistów od DIY, gdzie będą mogli pochwalić się swoimi produktami i oficjalnie bez ukrywania sprzedawać na forum.

Obiecanki i ostrzeżenie:

Co jakiś czas ktoś zadaje pytanie: "A dlaczego na forach nie piszą "stare wygi", osoby z wielkim doświadczeniem. Przecież swoją wiedzą mogli by się dzielić"

Na przełomie roku rozmawiałem z kilkoma osobami z tzw topu akwarystyki morskiej. I wychodzi na to że oni by chcieli i to nie ich wina że nie piszą, ale nasza. Nasza jako moderatorów i nasza jako klubowiczów. Często tematyczne wątki zjeżdżają na jakieś boczne tory, na jakieś zupełnie inne tematy. Często także osoba z dużym doświadczeniem, która akwarystykę morską ma pod paznokciem jest opierdalana publicznie na forum przez jakiegoś "noba" który właśnie odpalił swoje pierwsze akwarium i udało mu się wyhodować kilka glonów.

Dlatego obiecuję i zarazem ostrzegam. Koniec z offtopowymi wstawkami w tematach, każdy taki post będzie kasowany a dla upartych będą nagrody dyscyplinujące. Pojawi się więcej zielonych którzy będą tego pilnować. I mam nadzieję że w końcu wspólnie wypracujemy taki pożądek że jak wejdę w temat np Tomka o budowie lampy led to nie przeczytam tam informacji lampach T5, odpieniaczach, pompach czy innym badziewiu.

Mam też prośbę, nawet dwie. Pilnujmy się i szanujmy na wzajem, jeśli widzicie że ktoś po kimś jedzie jak po burej suce to nie podłączajcie się do tej zabawy tylko dajcie znać na PW czy za pomocą guzika zgłoś. Nie dajmy się zwariować i wciągnąć osobom które są na tym forum tylko po to żeby ubijać pianę w ich chore gierki słowne. A na te osoby też przyjdzie czas.

Druga prośba to prośba o to żeby mieć jaja na swoim miejscu. Mamy teraz trzy fora, AR, SF i NR. Nie przenoście zadym z jednego forum na drugie. Jeśli coś tyczy AR piszemy to tym na AR, jeśli coś dotyczy SF piszemy to tym na SF a jeśli coś jest nie halo z NR to piszemy na NR. Pierzmy brudy we własnym domu.

Fora nie powstają żeby walczyć między sobą, tylko dla czerpania z nich wiedzy a my sami wybieramy gdzie piszemy i gdzie czytamy.

To chyba tyle ode mnie. Życzę Wszystkim wszystkiego dobrego w nowym roku, zdrówka, szczęścia zero plag w akwariach i przyrostów korali.

Pamiętajcie też że jak coś to piszcie śmiało na PW, GG.

Zapraszam też na zloty, lokalne czy ogólnopolskie. Cieszmy się naszą pasją!

Skoczek


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszną linię obrała wasza Partia.

Edytowane przez bazyl (wyświetl historię edycji)

600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomożemy! :clap:

Oj chyba nie.....


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damy radę Arek ;)

Oj chyba nie ze mną.........


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczku mam pytanie. Czy Twoje stanowisko ujęte w pierwszym poście, jest tylko Twoje, czy w tych zmianach mamy poparcie reszty administratorów i modów, a przede wszystkim Przemka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba nie ze mną.........

Wojna nikogo wielkim nie czyni. Skoro taki potężny jesteś, dlaczego uciekasz?

Yoda_SWSB.jpg

Rozmiar to nie wszystko. Mniejsi w liczbie jesteśmy, ale więksi w umyśle.

Edytowane przez Lizard (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojna nikogo wielkim nie czyni. Skoro taki potężny jesteś, dlaczego uciekasz?

Yoda_SWSB.jpg

Rozmiar to nie wszystko. Mniejsi w liczbie jesteśmy, ale więksi w umyśle.

Ale to nie jest kwestia wojny, jak mówisz Mistrzu. To jest kwestia zasad.


600 litrów , w obiegu 750 l, , LR 70 kg, PS Hyperion , Franek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co będzie z cenzurą w na forum i w wiadomościach PW?

Bo niektórych słów nie można wpisać (nie chodzi mi tutaj o wulgaryzmy) ponieważ foruj je automatycznie wykropkowuje?

Czy coś sie zmieni pod tym względem?

Pozdrawiam Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Skoczek za zdrowe podejscie.

Trzymam kciuki zeby sie udalo.

Pozdrawiam


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się "restart forum" :)

Damy radę i jak trzeba będzie to pomożemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczku mam pytanie. Czy Twoje stanowisko ujęte w pierwszym poście, jest tylko Twoje, czy w tych zmianach mamy poparcie reszty administratorów i modów, a przede wszystkim Przemka?

Oczywiście tak.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A mnie przeklenstwa strasznie draznia i bardzo fajnie ze sa wykropkowane - chociaż nawet Pan Skoczek brzydko mówi w podsumowaniu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debciu już na Pan/Pani wróciliśmy ? :p

Artur (Jogi) pozwolisz że przed 22 Ci nie odpowiem ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co ja jestem na tak

Tylko seb-a i dyzmy szkoda


Akwarium 112L 80x35x40 + 22L sump

Odpieniacz DIY,

Oświetlenie: 2x24W T5, 21W Led

Cyrkulacja :Koralia nano 900, JVP-100 2500L.Jakis sunsun 650L

Obieg: Eheim 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Skoczek :D

przekleństwa mogą być wykropkowywane, w zasadzie nawet powinny a Admin powinien świecić przykładem - Panie Skoczku się popraw bo to dzieci mogą czytać

co do wykropkowywania nazw firm itd. to trochę dziecinada (może nie dziecinada bo to w końcu biznes), ale jak gdzieś pisałem Przemku daj potencjometry do lampy, prosty komputer, zmniejsz cenę i więcej zyskasz niż kropkowanie ...

co do reszty to się zgadzam, choć forum bez offtopiku może być trochę martwe czy takie bezpłciowe, według mnie można nakazać trzymać się tematu w kilku działach, ale nieraz offy sporo wnoszą do wiedzy, ewentualnie dać możliwość zakładającemu wątek wybór free czy stricte temat i już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być i po 22 :smiling:

Zadałem czysto techniczne pytanie więc nie rozumiem trochę zachowania niektórych. Nie podałem że chodzi o jakąś konkurencję, i o jakie słowa chodzi, a zadałem tylko techniczne pytanie beż żadnych osobistych wywodów i wycieczek. :wallbash:

Interesuje mnie konkretne zagadnienie i chciałbym uzyskać odpowiedź na nie. Jeżeli będzie to odpowiedz, że pozostanie tak jak jest w tej kwestii to ok, a jeżeli coś się zmieni to jeszcze lepiej :thumbup:

Pozdrawiam

Artur

Edytowane przez jogi_18 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba nie ze mną.........

nikt cię nie trzyma za ...Forum jest po to żeby wymieniać doświadczenia. Jeśli uważasz że jest inaczej to zapisz się do partii, wiesz jakiej. A Przemka i Skoczka popieram. Jak komuś nie pasuje to wie co ma zrobić. Dyzma myślę niepotrzebnie wplątał się w pyskówkę i poległ.Szkoda bo to świetny fachowiec i gościu z olbrzymim doświadczeniem. Byłoby super gdyby pojawił się znów na forum. Pozdrawiam noworocznie, P.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, już spokój panowie. Prosiłem żeby nie wracać do przeszłości. To wszystko było w 2012 roku i nie dopuśćmy żeby się powtórzyło.

Bazyl - daj nam szansę, jeśli nie to odejdź w pokoju.

Jogi - odpiszę po raz ostatni w kwestii inwigilacji i jeśli ktoś jeszcze raz bezpodstawnie napisze że ktoś czy to zielony, czy fioletowy czy pomarańcz czyta prywatne wiadomości to jak babcię kocham podciągnę to pod regulamin i klepnę bana za chamstwo.

Nie było i nie ma żadnej inwigilacji prywatnych wiadomości a już tym bardziej czytania!

W tym momencie filtr słów działa na przekleństwa plus na jedną firmę (jest to kwestia między Przemkiem i Leszkiem i tego nie wywlekajmy bo to stare dzieje - jak ktoś pragnie o jakieś dodatkowe informacje piszcie do niech na PW).

Wpadka z SF była wpadką za co przepraszamy.

I nic po za tym nie będzie zmieniane ani poprawiane - obiecuję.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie dotyczące tych cyferek z pierwszego posta, bo możemy się poszczycić tyloma nowymi rejestracjami tylko po co?

Może było by lepiej likwidować konta nie aktywne czyli takie które ktoś kiedyś założył bo coś potrzebował i od 1,5 roku ma 0 postów i zero aktywności? Było by może czytelniej jak się szuka kogoś z okolicy, biorąc pod uwagę że mapa nie działa.

Np po trzech miesiącach nie logowania się przez forumowicza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie dotyczące tych cyferek z pierwszego posta, bo możemy się poszczycić tyloma nowymi rejestracjami tylko po co?

Może było by lepiej likwidować konta nie aktywne czyli takie które ktoś kiedyś założył bo coś potrzebował i od 1,5 roku ma 0 postów i zero aktywności? Było by może czytelniej jak się szuka kogoś z okolicy, biorąc pod uwagę że mapa nie działa.

Np po trzech miesiącach nie logowania się przez forumowicza?

i serwer by się poluzował :clap:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.