Skocz do zawartości
luft

:) "Nietrafiona inwestycja" koralowa

Rekomendowane odpowiedzi

Niedziela. Tak mnie naszła myśl związana z przewijającymi się nieraz prywatnie rozmowami. Jak wiadomo, część morszczaków to co im się rozrośnie mają do wymiany na inne życie, do podzielenia się lub po prostu przekucia na środki wspomagające budżet słonej skarbonki. Spotykam się też z tym, również po sobie... że np gdy jakis koralowiec jest drogi to sobie mówię na osłodę "spoko, jak urośnie drugi to będzie to kosztowało tylko połowę tej kwoty :D". Życie jednak życiem, lubi płatać figle i jednym zamachem potrafi rico za stówkę+++ odlecieć za skałę lub okrutnie drogie zoa akurat są najsmaczniejsze dla kogoś w baniaku. Chcecie się podzielić swoją historyjką? Mnie tak "uciekło" właśnie piękne zjawiskowe rico :) A Wam?

Pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak kupowałem żółte jak kanarek zoa ( nie parazoa ) 2 x - 30 złotych za polip , po pierwszym zakupie padły po 2tygodniach , za drugim wydawało się , że będzie OK ale po 6 miesiącach gdzieś zaginęły, zoa supermen dopiero za trzecim razem udało mi się utrzymać, ale kupiłem też kilka sps , które wydawało się , że się nie utrzymają ( marniały w oczach ) ale odpukać teraz rosną aż miło. Trochę to kosztuje i pieniędzy i nerwów, ale daje satysfakcję jak wszystko idzie dobrze.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu tak zachwyciłem się miękkim koralem w sklepie że od razu do wora i do domu. Nie wiedziałem co kupuję ale kolorki były że zapierało, czerwone drzewko. To była Dendronephthya klunzingeri jak doczytałem potem w reeflex.net więc już mnie zagotowało bo oczywiście sprzedawca nie poinformował mnie że to koral nie do utrzymania. W międzyczasie koral aklimatyzował się już drugą godzinę, trochę przykurczony.Po włożeniu do baniaka prawie na moich oczach zaczął się rozpuszczać. Okazało się że sklep był tuż po dostawie i koralik miał w ciągu paru godzin dwie aklimatyzacje. Od tamtego czasu rezerwuję, sprawdzam w necie co to, i kupuję albo nie. Też moja w tym wszystkim wina bo byłem niecierpliwy, ale wiecie jak to jest gdy coś fajnego zobaczymy to już, już....Szkoda zwierzaka a mnie ta nauka kosztowała 50 E.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja kupiłem Acabarie , niestety nie wiedziałem ze ta gorgonie nie lubi nawet karmienia mrożonkami ani suchymi pokarmami i od razu zachodzi śluzem , jakakolwiek zmiana w akwarium powoduje zachodzenie śluzem :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwie tridacnie maximy za 400zł w których zechciało się zasmakować krewetce boksującej za 30zł...

...w moim przypadku to nietrafiona inwestycja krewetkowa....!

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku jak zacząłem zarybiać zbiornik sprzedawca w sklepie zaoferował mi ładną rybkę.

Wielkość około 5 cm. Reklamowana jako dobry glonożerca. Moje pytanie: jaka duża będzie. Odpowiedź: około 15 cm.

Miodzio. kupiłem tym bardziej że cena była atrakcyjna.

Rybka cudna i pracowita.

Po kilku miesiącach coś mnie zaniepokoiło. Rybka szybko rosła.

Po przeprowadzeniu dochodzenia okazało się że to Acanturius tennentii.

Rozmiar do 50 cm.

Szczęka mi opadła.

Na szczęście udało mi się znaleźć dla niego nowy domek 2500 l.

Wierz tu sprzedawcy , zwłaszcza będąc początkującym.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

catalaphylia za 250 - zeżarta przez wirki po miesiacu... chlip chlip


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na poczatku mialem piekne Rico i ta rybe:

blenny4.jpg

na moich oczach bardzo ladnie kawalek po kawalku zjadala przepieknie ubarwione rico, dzien po dniu a ja jej zlapac nie moglem :( az Rico zniknelo.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

catalaphylia za 250 - zeżarta przez wirki po miesiacu... chlip chlip

Tfu, tfu, odpukać. Moja jest właśnie po kąpieli w Flatworm Exit. Wirki pospadały, ale kto wie, czy nie za późno się za to wziąłem. Trochę dziwnie się napompowała po powrocie do baniaka, jakby nie była napompowana tylko spuchnięta, a później flak. Generalnie to strasznie wrażliwy lps. Nawet glony blisko jej przeszkadzają, a jak porosną podstawę to też może być kaplica. Po mojej dodatkowo jeszcze czasami wieloszczet łaził. Na szczęście już drania nie widuję.

Jak padnie to 300 w plecy. A właściwie to nie. Trzy miesiące pięknego widoku jak za tą cene.

No ale jestem dobrej myśli.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurdę, strasznie dołujący temat, Mariusz, cóżeś Ty uczynił.... :cry:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku byla sobie ricordea florida... znaczy sie jest jeszcze ale w miesiac po wlozeniu do baniaka ricordea zaczela sie kurczyc i kurczyc a teraz wyglada wielkoscia jak moneta 1-groszowa... a szkoda, ta przyjemnosc kosztowalam 40 euro...


AquaMedic650L+JuwelVision180L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acropory z importu.

Większość padła.Te z hodowli rosły bez problemowo.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedziela. Tak mnie naszła myśl związana z przewijającymi się nieraz prywatnie rozmowami. Jak wiadomo, część morszczaków to co im się rozrośnie mają do wymiany na inne życie, do podzielenia się lub po prostu przekucia na środki wspomagające budżet słonej skarbonki. Spotykam się też z tym, również po sobie... że np gdy jakis koralowiec jest drogi to sobie mówię na osłodę "spoko, jak urośnie drugi to będzie to kosztowało tylko połowę tej kwoty :D". Życie jednak życiem, lubi płatać figle i jednym zamachem potrafi rico za stówkę+++ odlecieć za skałę lub okrutnie drogie zoa akurat są najsmaczniejsze dla kogoś w baniaku. Chcecie się podzielić swoją historyjką? Mnie tak "uciekło" właśnie piękne zjawiskowe rico :) A Wam?

Pozdrawiam

luft

rico ???

https://www.google.c...iw=1292&bih=656

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie Rico bum i nie ma jej


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie tak jak napisał Pieniek - najgorszą rzeczą jest kupowanie korali z importu - głownie acropor

90% leci wcześniej czy później - zupełnie odwrotne proporcje są dla korali z propagacji

dziś już można zdobyć szczapkę prawie każdego korala - nie ma potrzeby brania większego dzikusa z importu


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tym zupełnie, przeszlo przez moje ręce setki, jeśli nie tysiące SPS-ów z farm w Indonezji, jeśli byly trzymane w dobrych warunkach to nic nie padało. Ostatnio jest nawet moda na "dzikie SPS-y", wyrywane z rafy na większych głebokościach, nie popieram tego absolutnie, jednak nikt się nie skarży na to, że padają częściej niż te z propagacji.

Tutaj jeden z wiodących sklepów sprzedaje je jako "wild SPS" http://www.whitecorals.com/

Te koralowce żyją bez problemu w dobrych warunkach, faktycznie często ciemnieją, ale żyją.

Edytowane przez AquaManiac (wyświetl historię edycji)

http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze w tamtym sklepie kondycja dzikusow jest dobra,bo w wiekszosci polskich sklepow jest opłakana,umnie poprostu brązowiały nic nie rosły i potem tkanka z nich zlaziła.Dlatego dla mnie kupowanie takich korali to było wywalanie kasy w błoto.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie raz kupowałem korala z importu i większość przeżywała a nawet się lepiej ubarwiała co prawda w Polsce trudno znaleźć sklep który miesiąc po imporcie ma acropory w takiej kondycji jak w dniu importu po prostu to nie jest łatwe ,ale całkowicie możliwe .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie ostatnio Zoa, cztery piękne odmiany, po 5 polipów każda, liczyłem że rozrosną się jak wszystkie inne, niestety po tygodniu nic z nich nie zostało. Podobnie u mnie wygląda sprawa z wargaczami - oprócz Hexateani wszystkie szybko padały.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

...Podobnie u mnie wygląda sprawa z wargaczami - oprócz Hexateani wszystkie szybko padały...

Cześć

Jeśli były równolegle z Hexatenią to nic dziwnego - wykończyła je - bywa naprawdę groźna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolabella auricularia + Lysmata amboinensis = wartosc krewetki wzrosła o wartośc ślimaka

niestety zanim doczytałem, że tak może się stać krewetka już brała ślimaka "od tyłu" a brzydal pomagał :(

PS. a pozornie jak ja wpuszczałem nic nie zapowiadało takiego zachowania, mam w akwa tylko jedną krewetka i w dodatku apatyczną, która karmię regularnie wprost pod kleszcze niestety nic to nie dało.

Edytowane przez juko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.