Skocz do zawartości
r_33

7 LAT i 3 miesiące

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałem wcześniej do pozazdroszczenia to jest kosteczka forumowicza sasz5 - wg mnie najlepsza na forum jeśli chodzi o kostki.

Co do mojej - zachwalam jak to tubipora rośnie a zapomniałem w ogóle o rhodactisie, który z dnia na dzień nabiera coraz więcej masy (powierzchniowo to już myślę ze dwukrotnie większy jak wyglądał po napompowaniu po pierwszym dniu). Zastanawiam się także czy on przypadkiem się nie dzieli (chodzi mi o tą dolną część widoczną dobrze na pierwszym zdjęciu).

wdcv.jpg

sz0u.jpg

A tu fotka dwa dni po zakupie z 5 grudnia (i ile wirków na nim było - póki co nie ma już ich albo są w małej liczbie i w ukryciu)

ys2a.jpg

Zdaję sobie sprawę, że te moje korale to jedne z najprostszych w utrzymaniu korali (ktoś napisał nawet, że i trzymane w wiadrze będą rosły) ale tak czy siak satysfakcja jest duża:) Przez chwilę miałem nawet takie małe kikutki twardych korali ale niestety szybko padły (nie dla psa kiełbasa). Natomiast z miękkimi sytuacja wygląda inaczej. Akwarium obsadzone nawet tylko miękkimi może fajnie się prezentować - mam nadzieję, że mi się uda.

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszły najprawdopodobniej ostanie korale do akwarium. Są to dwie capnelle i sarco i kawałek chyba pavony (poprawcie mnie jeśli się mylę i wątpię by się utrzymał u mnie ale niech walczy). Jak na razie wszystkie nowe korale flaki - mam nadzieję, że się wkrótce zaczną pompować.

zux2.jpg

6wsc.jpg

j8f0.jpg

5ifm.jpg

Jak się zaczną pompować to jutro może pojutrze walnę zdjęcie całego akwarium.

Mała aktualizacja.

Po przybyciu nowych korali znowu nastąpiło małe przemeblowanie i rhodactis wrócił na dno zbiornika. No i dziś zaskoczenie, bo błazenki koło niego zaczęły się kręcić - tak jakby myślały, że to jakiś ukwiał :) Trochę go drażnią, bo się kurczy. Jak się skurczy to odpuszczają go i jak tylko wróci do dużych rozmiarów znów się tam kręcą. Mam nadzieję, że nie padnie mi ten rhodactis, bo bardzo ładny jest:

s3xo.jpg

qm6w.jpg

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim pokarmem karmisz błazenki ,krewetkę i korale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryby i krewetkę karmię jakąś mrożonką (wrotka chyba). Korali nie karmię - same się karmią światłem - to miękasy więc chyba za bardzo nie ma co ich dokarmiać? Mam rację czy piszę herezje?


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A droga jest taka mrożonka?

Hmm nie pamiętam ceny tej mrożonki ale więcej niż 10 zł nie zapłaciłem.

Kolejna aktualizacja.

To już 12 tydzień. Odpukać większe plagi mnie omijają - oby tak dalej. Korale też całkiem dobrze sobie radzą.

Z nowych nabytków najwolniej przystosowuje się capnella:

6ps3.jpg

Z pozostałymi jest ok:

dyhz.jpg

us1m.jpg

hu8t.jpg

Na razie nawet twardziel pavona polipuje (zobaczymy jak długo, ale może da radę - ponoć to nie wymagający twardy koral)

7h0a.jpg

Rhodactis w niebieskim:

bwli.jpg

Krabik znalazł sobie nowy dom - nawet udało mi się to zaobsrwować jak się przeprowadzał do nowej muszli:)

dbc4.jpg

ki9h.jpg

Błazenki w swoim nowym domu:

6qud.jpg

I w całej okazałości:

uu5x.jpg

A na koniec z okazji, że to już 12 tydzień - jak zmieniało się akwarium:

Pierwsze dni po zalaniu:

Ponad miesiąc po zalaniu

No i z dzisiaj

Wspomnę jeszcze o jednym z lobophytonów (tym jasnym). Otóż pompuje się coraz bardziej i niedługo będę miał problem gdzie by go umieścić (już w tej chwili dotyka skały i szyby). Pewnie nawet będę zmuszony pozbyć się go z akwarium (może zrobię jakąś wymiankę lub coś w tym stylu)

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się miałem zapytać czy ten Lobo nie zawadza o inne już :D

Może ktoś będzie miał mniejszego na wymianę. W ostateczności możesz podzielić na szczepki i jedną sobie zostawić, a resztę sprzedać/zamienić :)

Niesamowicie to Twoje akwarium się rozwinęło. Jest bardzo ładnie. Oby tak dalej :)

PS. A co się stało z garbikiem? Padł? Sorry, że pytam jeśli było napisane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że i mi w końcu zaczyna się moje akwarium podobać:) Jeszcze niech te capnelle się zaczną pompować i będzie super.

Niesamowicie to Twoje akwarium się rozwinęło. Jest bardzo ładnie. Oby tak dalej :)

PS. A co się stało z garbikiem? Padł? Sorry, że pytam jeśli było napisane...

A co do garbika to oddałem do sklepu niestety. Jak doszły błazenki to bardzo je atakował a jednego z nich prawie nie zabił. Szkoda bo garbik piękna rybka.

Mam możliwość włożenia jeszcze rurówki takiej ładnej dużej i się zastanawiam tak nad tym..:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, dziwie się Tobie, że dopiero teraz zaczyna Ci się podobać Twoje akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu się zastanawiasz? Rurówki fajne są...

PS. Fajny avatar i stopka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sobie ją jutro zapodam. Bo jak garbika oddawałem to pieniędzy nie brałem z powrotem, bo wiedziałem, że coś w przyszłości od nich wezmę. Więc tą rurówkę jutro zabieram do mnie :)

PS. Fajny avatar i stopka :)

Dzięki. U wielu forumowiczów widziałem takie fajne avatary, a że mi udało się walnąć fajną fotkę mojego rhodactisa więc i ja nie mogę być gorszy hehehe.

Mała aktualizacja- czyli akwarium w aktynice:

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkarmiasz jakoś troszkę swoje korale?


400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poza światłem i podmianami wody już niczym innym nie karmie.

U mnie też będzie ricordea "smash" :D Tylko zastanawiam się gdzie by ją położyć - nie ma za bardzo miejsca już :) Myślę o lewej stronie - tam gdzie te majano. Będzie się trzeba ich pozbyć jakoś delikatnie.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że akwarium cały czas super się prezentuje :thumbup: pogratulować :) moje już od miesiąca stoi zalane... teraz czas zacząć kupować zwierzaki :) mam nadzieje, że będzie mi szło równie dobrze jak Tobie :D Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chcę takie ładne manjano :D

Skąd masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że akwarium cały czas super się prezentuje :thumbup: pogratulować :) moje już od miesiąca stoi zalane... teraz czas zacząć kupować zwierzaki :) mam nadzieje, że będzie mi szło równie dobrze jak Tobie :D Pzdr

Witam Karol. Dzięki za miłe słowa.

Ty się musisz pochwalić co tam u Ciebie.

Ja też chcę takie ładne manjano :D

Skąd masz?

A majano mam ze skały ze sklepu hehe

Ale te co widać na tym ostatnim zdjęciu przeszły do lamusa. Usunięte z domu wielkiego brata - na ich miejsce przywędrowała ricordea:)

Chciałem nawet ładne macro zrobić pożyczając heliosa od VDR-a ale tak ostrości szukałem, że aż w końcu w niewiadomy sposób dla mnie rozkręciłem go na pół. Potem sam go trochę rozkręciłem ale nie umiem już złożyć:)

p.s.

Nie ma ktoś takiego heliosa do sprzedania hehe


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiał być źle złożony, że się tak rozkręcił :)

A może tylko adapter się odkręcił (sorry, za głupie pytanie, ale czasem warto zapytać)?

Co do ostrości to trzeba inaczej kombinować - ustawiasz minimalną odległość i ostrość regulujesz odsuwając/przysuwając cały aparat ;)

Manjano wywaliłeś tylko, żeby zrobić miejsce na coś innego, czy może z obawy, że stanie się plagą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiał być źle złożony, że się tak rozkręcił :)

A może tylko adapter się odkręcił (sorry, za głupie pytanie, ale czasem warto zapytać)?

Co do ostrości to trzeba inaczej kombinować - ustawiasz minimalną odległość i ostrość regulujesz odsuwając/przysuwając cały aparat ;)

Manjano wywaliłeś tylko, żeby zrobić miejsce na coś innego, czy może z obawy, że stanie się plagą?

Nie nie - rozpadł się na pół :) cześć ze szkłem została mi w jednej ręce a część na której są te wszystkie podziałki i regulatory zostały razem z aparatem. Mam nadzieję, że uda się go złożyć - mnie się nie udało (choć wydaje mi się, że dla złotej rączki to pikuś hehe), bo Darek mnie :2guns: hehe i będzie trzeba na allegro poszukać jakiejś okazji na heliosa.

Już na razie nie kombinuje z ostrością, bo nie ma czym ;) i pozbieram pieniążki na szkiełko canona:)

A co do majano to wywaliłem dlatego, że poszła w tamto miejsce ricordea. Nie mam już miejsca w akwarium a ricordea była ciągle w planach aż w końcu się trafiła. I dlatego majano musiały odejść. Od 3 miesięcy miałem ich kilka i nie zauważyłem by się rozmnażały. Choć z jednym wczoraj trochę ostro było i boje się, że trochę zarodków wypuścił :( muszę obserwować dokładnie akwarium.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Zobacz na youtube jak się rozkłada i składa heliosa. To bardzo proste :)

No to będę obserwował czy będziesz mieć plagę :D

Rico bardzo ładna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że oglądałem, ale był troszeczkę inny model i zgłupiałem hehe

Wychodzi, że ze mnie bardziej humanista niż ścisłowiec (choć po technikum mechanicznym hehe)

Oby się przyjęła ta ricoredea i oby nie było plagi majano. Trzymać kciuki..

Zapomniałem wspomnieć o jeszcze jednym nowym lokatorze - to kawałeczek zielonkawej pavony - może się przyjmie.

hvh6.jpg

I wreszcie canpella zaczęła się pompować normalnie - długo jej zeszło z tym.

oq3h.jpg

5s2r.jpg

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavona potrzebuje nieco czasu, ale powinna odbić :)


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zadanie dla Romka w kierunku twardych ;] Ten okruch lezal u mnie na piachu bo sie utracil podczas sobotnich prac przy podmianie wody ;P

Co do Heliosa - Romek tak jak rozmawialismy - przynies go - pewnie da sie go poskladac :D


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powalczymy z tymi twardzielami - może się uda utrzymać. W końcu jak czytałem - to takie twardziele dla początkujących to może się uda. Muszę też w końcu sprawdzić zasolenie chociaż jakie jest. Jak się skończy mi sól to zamówię razem z solą salimetr.

Pozostałych parametrów nie planuję sprawdzać tak dla spokoju ducha :) Jak miękasy jakoś rosną, glony pod kontrolą wiec chyba nie ma dramatu - przynajmniej jest stabilnie - chyba;)

A co do rybek w akwarium - to błazenki już na stałe zamieszkały w rhodactisie a rhodactis już przyzwyczajony do nich i pięknie się pompuje. Zastanawiam się jak to jest z tymi błaznami i warunkami dla nich. Wszędzie piszą, że akwarium minimum 100l. A ja obserwując je zauważyłem (i jak pewnie wielu z Was), że do życia to im potrzebny jest ten rhodactis (albo ukwiał lub inny koral) i jeszcze jakieś po 10cm z każdej strony od niego. Jakoś nie widziałem ich by pływały koło xeni i ogólnie w tamtych rejonach akwarium (no może na początku - zaraz po wpuszczeniu). Swoje położenie zmieniają jeszcze tylko wtedy gdy je karmię. Zobaczymy jak dalej sytuacja będzie się z nimi rozwijać.

blazenki

blazenk1

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Karol. Dzięki za miłe słowa.

Ty się musisz pochwalić co tam u Ciebie.

Pochwalę się jak będzie czym :) aktualnie tylko pusta skała i piasek więc nie ma co :) Pewnie z czasem założę temat z moim akwarium ale to na spokojnie :)

P.S. Błazny w rhodactisie super wyglądają :thumbup:

Edytowane przez Piwnik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.