Skocz do zawartości
edison

85l. ----- przesiadka na 144l.

Rekomendowane odpowiedzi

W akwarium rozmnożyło się sporo ślimaków takich jak ze zdjęcia, akwarium żyje swoim życiem , praktycznie od początku na samych podmianach i ma się dobrze, do obsady dołączyła para pterapogon kauderni.

UYkLelQ.jpg

tt2Tiij.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny baniaczek. Rhodactis a prawdę bardzo fajny, będę musiał na takiego zapolować, bo robi robotę. Faktycznie po zdjęciach zbiornik wygląda na dużo większy. Będę na pewno śledził poczynania.

Masz może jakiś projekt swojego panela, albo możesz pokazać jak masz go podzielonego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pokaże swojego panelu bo jest zle zrobiony i nie chce aby ktos powielił moje błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foto w aktynice

TuPBzt2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysmata seticaudata

post-23757-0-69265200-1453133232_thumb.jpg

post-23757-0-33107300-1453133238_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że karmie moje ukwiały co drugi dzień żywymi endlerkami i krewetkami na przemian, jeden tydzień endlerki ,drugi krewetki . Ten tydzień aż do jutra podlega krewetkom , a dziś ujrzałem pływającego endlerka, musiał wyjść z macek ukwiała i tak musi żyć już w słonej wodzie minimum tydzień.

Słyszałem o molinezjach ale innych gatunkach nie. Taka ciekawostka, zasolenie 1025.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma swój magiczny urok ten twój zbiorniczek. Pozdrawiam


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajka kolego. Jak bedziesz robil jakies szczepki miekasow to pisz mi priv chetnie odkupie jak mi sie zbiornik ustabilizuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli lampa mi wysiada, przez te dwa lata przepaliły się może z 10 diod ( sukcesywnie wymieniam) , 2 drivery. Teraz padła jedna sekcja, połączenia wewnętrzne na ścieżkach w podstawkach. Mój błąd że nie zabezpieczyłem diod i połączeń , korozja robi swoje.

Teraz świeci tylko 36w. z 60 ale już tak jade 2 miesiąc i wszystko sobie radzi.

W planach mam przejście na 144l. kostka 60x60x40h - akwarium już czeka. Zbieram na nową lampe i przenoszę. Tym razem będzie to oryginał a nie led diy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwaryjko dostało nową lampke Jebao AK-60 wifi. kolorki bardziej żywe i te bliki :p

43db79f5614d4769a5846a374f3cea5b.jpg

21543a93d5174736aea0ffad2e42f294.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdradzić gdzie kupiłeś i za ile lampe w wersji wifi? Zdjęcia oddają rzeczywiste kolory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia w dodatku na ledach chyba nigdy nie oddadzą tego co widzi oko przed zbiornikiem, W porównaniu z moją lampą led to jest jak piekło i niebo :) kolorki są bardziej wyraziste,

Lampa kupiona w Aquario za 799zł

Bawie się aplikacja na androida , można sobie procentowo sterować dwoma kanałami , w programie można sobie ustawiać zapalanie i gaśnięcie o żądanej godzinie z określoną mocą kanałów ale coś narazie mi nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Kilka dni temu przeglądałem stronę aquario i była tylko ta bez wifi. Możesz jeszcze napisać jaką mocą procentowo świecisz poszczególne kanały, jak wysoko od tafli wody jest lampa i jak się domyślam pewnie nie ma aplikacji do sterowania w j.polskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa ma uchwyt dosyć solidny, można nim regulować wedle uznania. U mnie wisi 25cm od tafli wody bo narazie nie mam innego wyjscia, takie mam mocowanie z poprzedniej lampy. Kanał niebieski na 100 % , biały na 50% ale ustawienie zależy od osobistych preferencji. Mogli dać niebieskich diod znacznie więcej. Teraz świeci nad 85l. ale za 2 tygodnie robie przenosiny na kostke 140l. I zobaczymy tam jak oświetla i jak korale się zachowują. Promień swiatła daje na 60cm . Język Polski w aplikacji nie jest potrzebny, jest bardzo przejżysta i intuicyjna, swobodnie można się w niej poruszać.

Z aplikacji jeśli mamy podłĂ czony telefon do intetnetu a w domu jest sieć wifi rownież z dostepem net można sterować lampą poza domem.

Edytowane przez edison (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka na większy litraż 144l, narazie obyło się bez strat zważywszy na to że to akwarium w ciągu 4 dni było rozebrane całe i składane 2 razy.

pojemność 144l.

wymiary 60x60x40h. z tyłu panel. - skała ,2 litry sera siporax 25mm, 1l. matrix, purigen Seachem, węgiel aktywny AF, phosguard Seachem

lampa Jebao AK-60

pompa obiegowa Newa jet 800

cyrkulacja Jebao RW4 i hydor koralia nano 1600

odpieniacz AM turboflotor 500 blue

autodolewka Aqua trend

Życie w całości przeniesione z poprzedniego akwarium z tego wątku.

post-23757-0-79660100-1477330909_thumb.jpg

post-23757-0-25720400-1477330925_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.