Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

co to za koral, ten niebiesko-różowy ?

zbiorniczek fajowy :)


Pozdrawiam

M.B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koral niebiesko-różowy to acanthatrea lordhowensis, a ricordea to florida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwroc uwage na ustawienie Favitesa. Wypuszcza dlugie polipy, ktorymi zwalcza wszystko w swoim zasiegu.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to za koral, ten niebiesko-różowy ?

zbiorniczek fajowy :)

Jeżeli chodzi o ten płaski na skale na środku to Oxypora.

Koral niebiesko-różowy to acanthatrea lordhowensis, a ricordea to florida.

Moja acana jest krwisto czerwona z białymi wstawkami (super widać na fotkach macro), ale rozumiem, że o 2 w nocy mogło to wyglądać inaczej :wine: Koledze chodziło raczej o Oxypore :yes

Dzięki Stani, favitesa przypilnuje.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez spajdi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zadbana ta kosteczka. Korale bardzo ładne mimo że są małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ten płaski na skale na środku to Oxypora.

Moja acana jest krwisto czerwona niałymi wstawkami (super widać na fotkach macro), ale rozumiem, że o 2 w nocy mogło to wyglądać inaczej :wine: Koledze chodziło raczej o Oxypore :yes

Dzięki Stani, favitesa przypilnuje.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Przejżałem wszystkie Twoje zdjęcia, to faktycznie na zdjęciach macro jest czerwona z białymi wstawkami. Na ostatnich zdjęciach tych w niebieskim świetle wygląda na ciemno różową(landrynkową) z niebieskim, gdyby kolega który sie pytał "co to za koral" określił miejsce w Twoim akwarium to by było łatwiej. Ludzie mają ustawione różnie kolory swoich ekranów w telefonach, tabletach, komputerach i różnie postrzegają kolory. Stąd może wziął się mój błąd w określeniu nazwy korala, no i późna pora(zmęczenie) zrobiła swoje. Ładne akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny baniak. Mam pytanie odnośnie Oxypory, nie parzy ci sąsiednich koralów? są dość blisko niej. Zastanawiam się nad jej kupnem, ale wyczytałem że potrafi wypuszczać dość długie polipy.


bcae474f7c59462f5d92ef11974d6818u1253a1259.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajny baniak. Mam pytanie odnośnie Oxypory, nie parzy ci sąsiednich koralów? są dość blisko niej. Zastanawiam się nad jej kupnem, ale wyczytałem że potrafi wypuszczać dość długie polipy.

Póki co ani Favites ani Oxypora nie wyciąga długich polipów i nie ma problemu, ale będę to kontrolował.

Pozdrawiam.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co ani Favites ani Oxypora nie wyciąga długich polipów i nie ma problemu, ale będę to kontrolował.

Pozdrawiam.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Co do samej Oxypory to myślę, że prędzej czy później je wyciągnie.

Ja miałem tego korala i to był mój błąd - polipy dochodziły do nawet 10 cm!!!

parzyły wszystko - podsumowując Oxypora i 30 l to nie jest dobry pomysł - wiem to z doświadczenia:)

tutaj mniej więcej widać

gallery_22232_2859_188402.jpg


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info r_33, jak oxy zacznie wariować to pójdzie na targowisko :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

Niestety w takim małym akwarium istotnym problemem jest kursowanie krewetki i ślimaków po koralowcach i trudno znaleźć moment, żeby wszystkie były w pełni otwarte (jak widać na zdjęciu ślimak opanował 3 szczepki zoa jednocześnie).

Generalnie wszystko idzie w dobrym kierunku.

Dzisiaj Euphyllia, Caulastrea, Acanastrea i Dunca były tak napompowane jakby je miało rozerwać.

Po drugiej już podmianie 5l na soli TM Bio-Actif szyby zaczęły zarastać w zastraszającym tempie, ale co ciekawe już zaczynają się pojawiać pierwsze glony wapienne na rurce z kaskady co mnie bardzo miło zaskoczyło po tak krótkim czasie od zalania.

FTS:

DSC 7762 (Large)

DSC 7760 (Large)

Edytowane przez spajdi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę bardzo ładne akwarium, czyste, zadbane i przyjemne w odbiorze.

Przemyślane ułożenie kamieni i umiejscowienie koralowców. %29.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę bardzo ładne akwarium, czyste, zadbane i przyjemne w odbiorze.

Przemyślane ułożenie kamieni i umiejscowienie koralowców. %29.gif

Dziękować, teraz jestem na etapie wybrzydzania i spokojnego polowania na "cukierki", jeszcze 1-2 gatunki euphylli wpadną na górę może alveopora i napewno jakaś lobophyllia, blastomussa na dno. Oprócz tego min. 1 kolor rico, kilka odmian zoa, może briareum zielone fluo tak, żeby szyby na dnie nie było widać i później niech wszystko rośnie :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dzisiejsze 3 FTS. Fotki z bliska z wczoraj na poprzedniej stronie.

NO3 spadło z ok. 50 na początku aktualnie do poziomu 10 i myślę, że będzie spadać.

PO4 niewykrywalne.

Zasolenie 1,025.

Temperatura 25,7-26,5.

Reszta nie mierzona bo nie ma takiej potrzeby póki co.

DSC 7823 (Large)

DSC 7818 (Large)

DSC 7816 (Large)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjnie kosteczka się prezentuje. Jest tak czysto, przejrzyście i KOLOROWO!

Nie licząc podmianek dolewasz coś do wody? Czym karmisz korale i jak często?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjnie kosteczka się prezentuje. Jest tak czysto, przejrzyście i KOLOROWO!

Nie licząc podmianek dolewasz coś do wody? Czym karmisz korale i jak często?

Nic nie dolewam do wody, tylko podmianki na soli TM Bio-Actif.

Korali niczym nie dokarmiam.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała tuba LED Aquaela została próbnie zastąpiona profilem aluminiowym uzbrojonym w:

4x 1 W Royal Blue 450 nm 45 mil + 3x 1 W 12 000 K ledy Epistar zasilone driverem 290 mA (żeby się aż tak nie grzały ponieważ profil nie zapewnia zbyt dobrego chłodzenia).

Ledy osiągają temperaturę do ok. 60 stC, a radiator/profil do ok. 48 stC więc mogłoby być lepiej, ale to są próby - prawdopodobnie finalnie zbuduję kompletnie nową lampę, która będzie zapewniała znacznie lepsze chłodzenie.

Aktualnie świeci 2x 6 W Aquael Actinic + 3x 1 W 12 kK + 4x 1 W Royal Blue i zobaczymy jak będzie.

Dzisiaj była podmianka 4l więc wszystko obkurczone, ale do końca tygodnia postaram się strzelić jakieś fotki pod nowym światłem.

Po zmianie tej białej tuby na taki zestaw generalnie w akwa pierwszy raz pojawił się pożądany przeze mnie odcień fioletu.

Ten zestaw 3x 12kK + 4x RB świeci sam w sobie trochę zbyt fioletowo, a za mało takiego granatowego odcieniu niebieskiego.

Zdecydowanie, jeżeli będę zimą budował całą lampę to trzeba te diody RB 450 nm złamać niebieskimi 465 nm tylko nie mam pojęcia w jakim stosunku.

Uzyskanie idealnej barwy światła z lampy będzie wymagało w moim przypadku użycia min. 3 driverów z PWM i odpowiedniego podzielenia LED na te 3 kanały. Lampa przez to będzie sporo droższa niż by mogła być, ale pozwoli uzyskać pożądany efekt.

Jestem ciekawy jak ta wprowadzona zmiana oświetlenia wpłynie na koralowce póki co lekko podbiło fluo i poprawiło fiolet (algi wapienne są zdecydowanie mocniej widoczne), a jak to wpłynie na kondycję i przyrosty to trzeba poczekać min. miesiąc, a później podejmę decyzję co dalej z oświetleniem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecana aktualizacja.

Oczywiście zdjęcia nie oddają wystarczająco różnicy w oświetleniu, ale coś widać.

Z względnie nowych nabytków to szczepki Zoa i Blastomussa Merletti.

DSC 7876 (Large)

DSC 7907 (Large)

DSC 7888 (Large)

DSC 7863 (Large)

DSC 7865 (Large)

DSC 7906 (Large)

DSC 7875 (Large)

DSC 7870 (Large)

DSC 7869 (Large)

DSC 7896 (Large)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję CNA :yes

Pierwsza aktualizacja video. Niestety kręcone telefonem, ale na chwilę obecną nie mam nic lepszego do filmów.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny świetny zbiornik "bez dna" :) Coraz bardziej przekonuje mnie to rozwiązanie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.