Jump to content

Recommended Posts

Cześć. Od zawsze marzyłam o przepięknym akwarium w domowym zaciszu, z diodami LED, które pięknie kompomowałyby się z moim pokojem (błękitny kolor) i nadawałoby kolorytu w długie, jesienne oraz zimowe wieczory.

Postanowiłam napisać na forum, gdzie przebywają ludzie z pasją i na pewno doradzą takim laikom jak moja osoba.

Przechodząc do meritum, posiadam wolny pokój 14 m2. Znajduje się w nim kanapa, duży TV. Jedna ze ścian jest pusta. W sam raz mogłabym postawić piękne akwarium z pływającymi rybkami i koralowcami :-) 

Na początek lepiej jakbym zakupiła mniejsze akwarium? Powiedzmy 50-60l i przez jakiś czas obserwowała czy sobie dobrze radzę utrzymując rybki? Docelowo chciałabym duuuże akwarium. Nie wiem czy to porwanie się z motyką na słońce?

Budżet jakim dysponuje to 10 tys. 

Będę wdzięczna za odzew. 

Witam nową przyszłą - posoloną :D 

Tak na szybko postaw od razu jakie chcesz 

Tu jest fajna oferta .

I pewnie by pomógł znając Darka ;) 

Napisz do nie go warto - fajny sprzęt i litraż zacny ;) 

Jego akwa 

Pozdr. 

25 minut temu, sierotka_Marysia napisał:

Na początek lepiej jakbym zakupiła mniejsze akwarium? Powiedzmy 50-60l i przez jakiś czas obserwowała czy sobie dobrze radzę utrzymując rybki? Docelowo chciałabym duuuże akwarium. Nie wiem czy to porwanie się z motyką na słońce?

Większe akwarium de facto łatwiej utrzymać, bo tak parametry nie skaczą :) Jak masz możliwość to ja bym stawiał min. 200/300 litrów+sump na start :) 

Jeśli chcesz stawiać większe to od razu stawiaj większe.

W Łodzi jest kilku dobrych akwarystów. Zgadaj sie z któryms na kawę - na pewno pomogą doraźnie :)

Godzinę temu, sierotka_Marysia napisał:

...Powiedzmy 50-60l i przez jakiś czas obserwowała czy sobie dobrze radzę utrzymując rybki?...

Przy takim litrażu to nie bardzo będziesz miała co obserwować, bo niewiele tam wejdzie. Chłopy dobrze Ci radzą. Startuj od razu z pojemności 250-300L.

3 godziny temu, sierotka_Marysia napisał:

Nie wiem czy to porwanie się z motyką na słońce?

na księżyc :)

z budżetem 10tyś można mieć fajny zbiornik,tak jak mówi @Ironista około 300L

zawsze coś ktoś doradzi na forum,więc się nie wahaj...:)

Przy tym budżecie też bym celował w zbiornik ok 300l gdyż w tym litrażu zaczynają się pokolce. A zapewne koleżanka pewnie była by pokolcem zaciekawiona. Natomiast oferta Darka jest naprawdę ciekawa. Z tym że to już dużo większy litraż i koszty obsługi/prowadzenia będą bardziej widoczne. Wszystko zależy od autorki tematu. Biorąc pod uwagę metraż pokoju, uważam że 300l jest w sam raz. 

Guest ensso

Ja bym stawiał 120x60x50 przy takim budżecie :)