Skocz do zawartości
mathom

Moja rafka 247L + 80L sump

Rekomendowane odpowiedzi

a jak tam sytuacja w solance udalo ci sie obnizyc no3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mathom jakas aktualizacja by sie przydala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Widze ze masz tubastrea'e,ktora jest chyba przyklejona do skaly...Jak ja karmisz i czy otwiera Ci sie calkowicie tylko w nocy czy w dzien tez?...Takze uzywam RS NO3PO4X i utrzymuje NO3 podobnie jak u Ciebie na 2.5,ale od wczoraj z 4ml na dobe zaczalem lac 5 ml,zobaczymy czy uda mi sie zejsc tak jak dawniej do 0.5 ppm...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Iceberg napisał:

Hej...Widze ze masz tubastrea'e,ktora jest chyba przyklejona do skaly...Jak ja karmisz i czy otwiera Ci sie calkowicie tylko w nocy czy w dzien tez?...Takze uzywam RS NO3PO4X i utrzymuje NO3 podobnie jak u Ciebie na 2.5,ale od wczoraj z 4ml na dobe zaczalem lac 5 ml,zobaczymy czy uda mi sie zejsc tak jak dawniej do 0.5 ppm...

Karmię doustnie jak mi sie przypomni walcząc jednocześnie 2 reką z krewetkami. Jak mi się nie przypomni to wlewam fito żywe lub PhytoMix AF. Tubka otwiera się zazwyczaj wieczorkiem. Ale jak poczuje że karmię ryby to potrafi się otworzyć w dzień.

Oprócz NO3PO4X leję jeszcze specjal blend po podmiance i probios z pożywkami. NO3 utrzymuje sie w okolicach 1-3. PO4 spadło do 0, ale to chyba zasługa phosouta.

Ogólnie powoli widać wzrosty, spsy zalewają podstawki, widać stożki wzrostu. LPSy zaczęły się dzielić. Nawet lobophyllia którą uszkodziłem w transporcie i szybko pokazała prawie cały szkielet, odzyskuje tkankę.

Mały update zdjęciowy:

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

I sumpownia, wykorzystany każdy cm2 (jeszcze udało mi sie wcisnąć multi reactor AM):

09.jpg

ps. dołożyłem też UPS sinuspro + aku 100ah. Ostatnio wyjechałem na weekend i w sobote wyłączyli prąd w całej gminie. Znajomi już jechali po agregat, na szczęscie po ok 1,5h włączyli prąd. Niestety z braku miejsca jest w pomieszczeniu obok. Wszystkie niezbędne pompy są podpięte pod upsa, grzałka i lampa bezpośrednio do sieci.

Edytowane przez mathom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladnie zbiornik zaczyna wygladac...Moja tube kupilem w bardzo dobrej kondycji z pulchnymi poduszkami i przez chyba dwa tygodnie sie nie otwierala,ale ostatnio zaczyna niesmialo i ja karmie.Chce ja przyzwyczaic do otwierania sie za dnia a ze jest nie przyklejona,wiec moge jej robic kompiele dozywiajace,gdyz czuje ze dokarmiajac codziennie w zbiorniku naraze sie na wzrost PO4 i NO3...Sump tez masz konkretny i przestronny...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mathom napisał:

spróbuj rozpuścić mrożonkę w kubeczku z wodą z akwa, dodać trochę fito i rozpylić ten syfek nad tubką. Gwarantuję CI że wyjdzie na żer ;)

Wlasnie tak robie a kupilem ostatnio Eeze Dupla,ktora polecali na jakims forum i rzeczywiscie widac ze tuba to lubi.Jezeli chodzi o fito to uzywam Easy Reef Booster i jestem tym zelem zachwycony...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startowaliśmy w podobnym czasie. Twoje akwarium jest schludne, ułożone i takie przemyślane...W moje po spokojnym starcie, ostatnio wkradł się "niepokój" twórczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokolcowa policja czuwa ;) ale spoko, w planach mam wygraną w eurolotto i wtedy będzie 5k litrów min ;)

9 minut temu, dadario napisał:

Startowaliśmy w podobnym czasie. Twoje akwarium jest schludne, ułożone i takie przemyślane...W moje po spokojnym starcie, ostatnio wkradł się "niepokój" twórczy...

Ja też czuję że przedobrzyłem z koralami. Już teraz mam leję 70ml dziennie ballinga. Boję się myśleć co będzie za pół roku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy oprocz balinga uzywasz cos jescze?jakie bakterie lejesz.i czy uzywasz moze wegla?i jak z odpieniaczem chodzi caly czas?

Edytowane przez kapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie przedobrzyłeś... Jest super!!! Nic tylko czekać aż podrośnie wszystko i będzie bajka...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej z bakterii leję :

- Specjal Blend po podmiance,

- codziennie AF PROBIO-S + NP-PRO,

- codziennie RS NO3PO4-X od 2-3ml

Odpieniacz chodzi cały czas, węgiel jest też praktycznie cały czas, od soboty w AM Multi Reaktor (próbuję odżółcić wodę).

Z chemii jest jeszcze Microbe-Lift Phosout 4 (jestem z niego bardzo zadowolony) i Sera Silicate Clear (niestety pomimo 2 filtrów z żywicą i TDS 000 nadal wyskakują okrzemki).

Zacząłem też delikatnie lać inne produkty AF (build, vitality i energy), ale pojawiło się lekkie cyjano na piasku i przystopowałem).

Z jedzenia głównie mrożonki, co 2-3 dni żywe fito na przemian z PhytoMixem od AF.

Co parę dni również wata w sumpie (ale nie non stop, bo szybko się zapycha i jak nie wymienię po 24h to spada poziom wody w komorze pompy i dolewka szaleje)

Balling gotowy AF Component 123.

 

 

11 minut temu, dadario napisał:

Wcale nie przedobrzyłeś... Jest super!!! Nic tylko czekać aż podrośnie wszystko i będzie bajka...

 

TEj, tak szukam Twojego wątku i nie mogę nic znaleźć ...

Edytowane przez mathom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zbiornik  ,super "elektrownia" pod spodem  :thumbup: .Jeszcze tylko troche SPS kolorowych na "koronę" i normalnie biorę go ....


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mathom napisał:

TEj,tak szukam Twojego wątku i nie mogę nic znaleźć ...

Niestety mój wątek jeszcze nie istnieje :-P

Nie mam czasu, a ostatnio narodziła się CÓRCIA więcjest go  jeszcze mniej...Ledwo na akwarium starcza...Dobrze, że mam wyrozumiałą Żonę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Wyrozumiała żona to podstawa, moja dopiero teraz zaczyna w miarę akceptować moją fanaberię ;) Na poczatku był bój o każdy centrymetr "klunkrostwa". Do dzisiaj mi wypomina że miała być tylko kula z welonkiem dla córek ;) hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moja zonka jest super!!! czysci akwarium od czasu do czasu robi mi nawet podmianki :lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest u ciebie z konsumacja potasu? patrzac ze refugium pozera duze ilosci,lejesz cos na potas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro wszystko rosnie dobrze to nie ma potrzeby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panie super !


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.