Skocz do zawartości
Gość

Akwarium morskie SPS - wersja mocno ekonomiczna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
31 minut temu, ZielonyAmator napisał:

Karmisz jakoś specjalnie tą scolymię lub robisz coś szczególnego aby odrastała?

Karmię ją Fauna Marin LPS Growth & Color i solowcem. A jak była w dużo gorszym stanie na początku i nie miała "polipów" to siedziała w szklance i tam z pipety dodawałem fitoplanktonu w żelu i pokarm AF power food.

Tak wyglądała na początku jak trafiła do mnie.

XUsu2Mt.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak trzymałeś w szklance to nie było za małej cyrkulacji?


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Raz dziennie tylko pipetą przedmuchałem i nic więcej. Jak widać przyniosło to dobre efekty.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Stosunki między błazenkowe się nie poprawiły, po 2 dniach od separacji znowu większa zaczęła tłuc mniejszą i większa wróciła do sumpa, daje jej teraz 3 dni na ogarnięcie się i jak nie przejdzie to będę zmuszony na sprzedanie jednej i kupienie nowej do pary.

Byłem w piątek w Warszawie więc natrafiła się okazja na odwiedzenie erybki otwartej w Józefowie. Jakby porównywać Marki do Józefowa to niebo a ziemia. Wszystko wygląda dużo ładniej, wszystko zadbane no i ta ilość różnych gatunków rybek i koralowców, raj dla kupujących :) ładnie podzielone zbiorniki gatunkowo lps, sps, miękkie no i imponującej wielkości na samym końcu pomieszczenia filtrownia B) A osoba obsługująca powiedziała że na piętrze jest jeszcze dużo zbiorników gdzie są aklimatyzowane rybki z importu.  Tak jak w Markach mi się nie podobało tak tutaj wszystko super.

Oczywiście musiałem sobie coś kupić i przywiozłem na próbę główkę dendrophylli. Jestem ciekaw czy będzie rosła, na razie nieśmiało wystawia krótkie polipki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Większa tłucze mniejszą coraz bardziej, ma płetwy postrzępione, wargę uszkodzoną od pogryzienia i mniejsza już zaczęła się chować w szczelinie skalnej więc czas się z jedną pożegnać. 

A ze zmian w zbiorniku to kupiłem alu ceownik i robię obudowę na świetlówkę t5 żeby jeszcze trochę dopalić acropory. W weekend będę przerabiał lampę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nowe foty

1c67596a64011aaa4200e602a0e9b4fe.jpg

abd823fa5602d583d93cac8f8f13e63a.jpg

2a04b580a294f1288f2814c55a907bbc.jpg

2d2b98b7d074eec7345925403a0c0431.jpg

d59abba9ed622fa2ee31a9a269b9dd37.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale wyglądają zdrowo. Jeszcze tylko, żeby było mniej różowo, to byłoby git.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No telefonem LyGy G4 robione a ten sprzęt wariuje przy ledach, nie radzi sobie z balansem bieli. Musiał bym lustrzankę wytargać z szafy.

Dzisiaj będę malował ceownik i podpinam w końcu na dniach jedną świetlówkę t5 24w żeby dopalić trochę acry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Latać będzie na pewno, a czy świecić? Zobaczymy [emoji14] jutro elektrownia zrobi duże oczy.
7b36f6593ee7ce53b10fafabe5c7e538.jpg

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Krzysiek poszalałeś z tą lampą:bow Odpaliłeś ją nad akwa?


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Odpalałem i było więcej białego światła. Mam pod ręką nowe świetlówki sylvania marinestar, a chcę jeszcze zamówić ati coral plus żeby zobaczyć różnicę no i mam jeszcze ponad metr ceownika w zapasie więc zawsze mogę jeszcze dołożyć kolejną świetlówkę po drugiej stronie. Na razie zobaczymy jakie będą wzrosty. Już po podkręceniu ledów widzę różnicę po spsach.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób zdjęcie ja wygląda światło razem z T5.  Ja jak dołożyłem rury, to ewidentnie korale ruszyły i kolory znacznie się poprawiły.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wieczorową porą przy samych ledach. Po dopaleniu świetlówką 5h dziennie widać różnicę w barwie - spsy zrobiły się jaśniejsze. Za tydzień dojdzie kilka nowych szczepek acropor, już nie mogę się ich doczekać :P 

dfUU6A5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będzie zdjęcie „za dnia”???


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Akwarium stoi w mało dogodnym miejscu, słońce świeci przez okno i nawet jak rolety dzień/noc są opuszczone na dół to wszystko się odbija w zbiorniku. Wieczorem przestawię ustawienia lampy i dopalę t5'tką i cyknę fotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co tam słychać w zbiorniku??? Jak po "katastrofie"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Obraz nędzy i rozpaczy ale to co przeżyło zaczęło się znowu na maksa "pompować". Byłem pewny że się wszystko rozpuści ale szybkie duże podmiany wodą z podmianek od dobrych kolegów z Torunia i wszystko złapało oddech. 99% acropor i piękna już od kilku centymetrów wyrośnięta seriatopora caliendrium na drugi dzień po dodaniu chemiclean poleciały do kosza. Caulastrea gubiła tkankę i traciła kolor, kilka głów acan musiałem szybko odcinać bo zaczęły gnić, wszystkie zoanthusy były pozamykane dunka i euphyllie tak samo. Całe drobne życie ślimaki asteriny wieloszczety wszystko padło i musiałem odławiać ręcznie nawet najdrobniejsze robaki żeby nie produkowały amoniaku. Gąbki które były na skałach zrobiły się jak gumki i pływały w toni. Tylko rybki jakby nigdy nic. Ogólnie była załamka i chęć spuszczenia wody ale dzięki paru osobom wiara wróciła i zacząłem szybką akcję ratowania tego co się jeszcze nie rozpłynęło.

a72235b7e27b09d661c40ea94f6e9a92.jpg

Byłem pewny że na testach zabraknie skali ale pozytywnie się zdziwiłem - to już po 3 większych podmianach.

QPojexl.jpg

e34725b837a7d959d850c348aeed1c2c.jpg

Aktualnie zbiornik wygląda tak. Parametry No3 2,5 Po4 0. Pierwszy raz jak mam morskie akwarium (to jest drugie ) przeżywam dojrzewanie z pojawieniem się glonów. Na szczęście już odpuszczają i z łatwością odpadają od tego co porosły. Kupiłem salariasa i ma wyżerkę. 

0y8fPYr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak.akwarium po kryzysie?


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki mojej żonie i michalfa wracamy do "żywych" ;) lpsy i miekkie zaczęły się rozpychać dawno nie miałem ich tak "napompowanych" że zaraz będę musiał ciąć. No i najważniejsze zaczęło się uzupełnianie szczepkami acropor bo to co przetrwało z kilku milmetrowych tkanek zaczęło odrastać. Natura się nie poddała.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Scolymia 

XUsu2Mt.jpg

Ładnie się zabliźniła i są dzisiaj 2 mordki.

Y9pAMdS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No na szczęście przeżył moją wpadkę z chemiclean. Natomiast acropory od Ciebie które kiedyś od Ciebie dostałem odpłynęły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety chemiclean aż tak obojętny na akwarium nie jest, wcześniej słyszałem już o takich wpadkach. To podobno antybiotyk, w końcu cyjano to bakteria...

Ostatnio na cyjano odpowiadałem czystością w zbiorniku i zawsze sobie znika samo, nie oszczędzam nawet podmian - korale kopa dostają, a cyjano zostaje wspomnieniem. Tylko nie trwa to z dnia na dzień, ale działa i na pewno bezpieczniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Do dziś nie wiem co się wtedy konkretnie stało, wiem tylko jedno że jak bym nie dał tego chemiclean to by się bałaganu nie narobiło heh cyjano tak jak piszesz na pewno z czasem by odeszło. Żeby było śmieszniej to cyjano mam znowu w kilku miejscach i już mi tak nie przeszkadza jak wtedy heh zbiornik znowu zaczyna cieszyć, glony z szyb z dnia na dzień zeszły, pipetą pomagałem żeby szybciej je oderwać. Już nie jest szaro buro ponuro tak jak to widać na poprzedniej focie. Gąbki zaczynają odrastać. Ogólnie wszystko idzie w dobrym kierunku. Nowe szczepki spsów po wrzuceniu zaczęły mocno polipować i o dziwo nie straciły swoich kolorów.

PyuJSBo.jpg

BZUou17.jpg

Soo5Z4g.jpg

DMpzVgN.jpg

329FFV8.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.