Skocz do zawartości
maciej01

Kolejna generacja cyrkulatorów Jebao. Jebao OW

Rekomendowane odpowiedzi

No oddalili wirnik od korpusu , nie będzie łapała wstecznego pompowania jak w SW 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I zrobili lepsze wygłuszenie wibracji.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie jest  regulacja kierunku strumienia jak w Tunze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zuzycie pradu w porownaniu do Tunze jest troche zniechecajace.:ph34r:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stani - przy tych mniejszych tak, ale przy ow-40 ma 35W a to ma 15k/h niby dmuchać. Ciekawe ile bierze po skręceniu - wkrótce przetestuje ;P


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś juz ma? Widziałem, że się pojawiły już polskich sklepach. Ja się zastanawiam czy dogada się z sw-4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2018 o 09:50, VDR napisał:

@stani - przy tych mniejszych tak, ale przy ow-40 ma 35W a to ma 15k/h niby dmuchać. Ciekawe ile bierze po skręceniu - wkrótce przetestuje ;P

Przetestowałeś już pompkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, elespero napisał:

Przetestowałeś już pompkę?

Niestety nie bo chinczyk nie wyslal i dostalem zwrot kasy :/ I dopiero co zrobiłem nowe zamówienie. No i OW-40 ma wedlug naszych sklepow 13,5k  - i tak podaje wiekszosc serwisow wiec ciekaw jestem co ten chinczyk wymyslil ;P

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dotarły dwie OW-40 w zeszłym tygodniu i pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Wydają się być porządnie wykonane, mają gumowe tłumienie zapobiegające przenoszeniu drgań na szybę. Pod magnesami dodatkowe gumowe pierścienie, które chronią szybę przed porysowaniem. Uchwyty podobnie zrobione jak w tunze, chociaz wydaje mi się, ża mają trochę mniejszy zakres regulacji w poziomie. Jak to się sprawdzi bo jakimś czasie pracy to się dopiero okaże. W tunze uchwyty po jakimś czasie puszczały albo się łamały więc musiałem się posiłkować opaskami zaciskowymi, dlatego nie mam wygórowanych oczekiwać co do jebao. W kwestii kultury pracy to pierwsze dwa dni dość głośno buczały, ale trzeciego dnia pracy w trybie stałych obrotów praktycznie bezgłośne, przy pracy mieszanej i falowaniu słyszalne, natomiast nie jest to dla mnie jakiś uciążliwy hałas. Zobaczymy czy z dalszą pracą jeszcze się dotrze czy już tak zostanie. Jeśli chodzi o wydajność to z mojej perspektywy dobrze dmuchają. Strumień jest szeroki wiec u siebie ustawiłem je na maksimum w trybie mieszanym i efekty mi odpowiadają. Widać, że całe dno zbiornika jest omiatane. Tyle z pierwszych wrażeń. ;-)


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli co do hałasu w trybie falowania to się nic nie zmieniło i dalej słychać wkur... wibracje ;P możesz nagrać krótki filmik z tym dźwiękiem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fresz33 napisał:

Czyli co do hałasu w trybie falowania to się nic nie zmieniło i dalej słychać wkur... wibracje ;P możesz nagrać krótki filmik z tym dźwiękiem? 

To nie opłaca się zmieniać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinia oparta na doświadczeniach z mojego akwarium o wymiarach 160x60x60cm.

Padła mi po kilku latach WP-40 (data prod. 2013r)

pojawiła się rysa/pęknięcie wewnątrz stojana i to chyba przyczyna-zalanie elektroniki (chętnie bym z kimś to sprawdził jak używa WP-40).

Zasilacz+sterownik wygląda na ok., wirnik nieraz tylko delikatnie drgnie (mogę dokupić jak ktoś ma bebechy bo byłem z niej zadowolony)

W moim akwarium z "falowników/pomp" na 24.03.2018r mam:

Maxspect Gyre XF-130+Tunze 6065+6085+6045 + teraz Jebao OW-40.

WP jak i nowej OW używam do robienia efektu "bujania" w akwarium czyli ustawienia na sterowniku:

W1, speed max, Fast/Slow ok 2:3 dla uzyskania rezonansu fal-największego bujania.

Dla mojego akwarium, życia właśnie ta pompa jest kluczowa-można to zaobserwować już po jednym dniu awarii.

WP'ka lekko zmodyfikowałem , wyciąłem co trzecią lamelkę na obudowie pompy co bardzo poprawiło przepływ a nie osłabiło obudowy.

OW jest na 24 miesięcznej gwarancji ;-) ale raczej tego nie trzeba będzie robić bo lamelki są rzadziej.

Porównanie:

-WP-40 Pmax=40W a OW-40 Pmax=35W i to czuć od razu. Najtrafniej mogę to porównać do silników w autach. Stary 320CDi 224KM a nowy 220CDI 194KM-niby prawie to samo ;-)

Stary już trochę rozklekotany bo już przebieg i lata robią swoje ale i tak ma lepszego "doła" niż ten nowy ;-)

Nie mogę zrobić pomiarów elektrycznych ze względu na awarię WP ale zasilacze też mogą nam coś powiedzieć- WP ma 2,5A a OW 2A.

-na plus dla OW na pewno można zaliczyć mniejszą zwartą konstrukcję, mniej się ugina i zajmuje mniejsca

-sterownik OW ma zintegrowany czujnik oświetlenia w WP był dołączany i często potrafił się zgubić.

-wysterowanie intuicyjne w obu przypadkach z lekką przewagą OW

-przy moich ustawieniach-głośność bardzo zbliżona, delikatnie wyższy ton w OW ( podobnie jak z silnikami ;-). Przy obu nie da się spać gdy są ustawione na max.

W odległości ok 5m od akwarium słychać że w obu przypadkach pracują ale jest to dźwięk do zaakceptowania.

Na pewno na tym tle moje pompy Tunze wypadają bdb. bo ich w ogóle nie słychać.

I właśnie one jako jedyne z tego kompletu pracują u mnie 24/h.

Maxspect Gyre XF-130 też muszę wyłączyć lub zmniejszyć prędkość (mimo ceny, brak programu/wysterowania nocnego )

Co skłoniło mnie do zakupu akurat OW 40?

-jakość za rozsądną cenę- mam jeszcze kilka pomp tej marki(obiegową, odpieniacza, dozującą) i nigdy nie miałem z nimi problemów w porównaniu z AquaBee czy Eheim

-w ofercie sklepów jest nadal dostępna RW -20 i pewnie ona dmucha lepiej (max 20.000l/h) ale przy mojej konfiguracji nie ma takiej potrzeby.

Importer nie posiada obecnie mocniejszej pompy z serii OW.

Dodatkowo w nowych pompach OW deklarują, iż cała elektronika jest przeniesiona do sterownika a to chyba uległo awarii w mojej WP.

Na pewno coś w tym musi być, bo na allegro są dostępne osobno stojany do RW.

Aby nie było za kolorowo to po włożeniu pompy do akwarium zauważyłem jakby pęknięcie, drobną rysę na uchwycie w okolicach gumki-przy pierwszym czyszczeniu sprawdzę.

Podsumowanie:

System w akwarium musi się składać z kilku pomp aby uniknąć martwych stref i zapewnić odpowiednią cyrkulację wody.

Należy pamiętać, iż pompy obniżają swoją sprawności po kilku tygodniach pracy a system powinien nadal działać z zapasem.

Pompa z serii OW zdaje się być słabsza od swojej poprzedniczki ale jest to do pominięcia przy kilku pompach w zbiorniku.

Na przyszłość:

Po zmianie wystroju lub awarii któreś z pomp pokuszę się na kolejną z serii aby przetestować ich synchronizację Wi-Le.

Obecnie jestem zadowolony z efektu jak i moje zwierzaki ;-)

OW.jpg

Edytowane przez papryk1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od 2 dni posiadam 2 x OW-10 niestety nie mam porównania z poprzednimi wersjami RW, SW 

Co do głośności pracy to faktycznie jeden z nich chodził jak traktorek :) ale dziś wpadłem by odkręcić i przykręcić ponownie przednią osłonę i teraz oba chdzą cicho. W systemie WiFi pracują bez problemu, chciaż myślałem że będą pracować na zmiane, a nie równocześnie, jeśli chodzi o kompatybilność z poprzednimi modelami to wyczytałem że nie ma takiej możliwości. Jak na razie jestem z nich zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Baturka- na zmianę chodzą w trybie C. Oczywiście jedna musi być ustawiona na master a druga na slave.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.