Skocz do zawartości
kamil162

Słone początki! Newa NMO 30R

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
7 minut temu, MaciekZ napisał:

 na początek wystarczy.

a sprecyzujesz co to znaczy początek ? miesiąc ? pięć ? :) i właśnie w tym "problem" dość drogie ... by kogoś zniechęcać a za małe by wystarczyło na dłużej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to były 3 miesiące. 

Potem coraz większe i tak ta choroba trwa :) bo znowu będzie przesiadka.

Nie doczytałem pierwszego wpisu Jeżeli autor planuje większą kostkę to bym się nie bawił i startował na większym, a to sprzedał. 

 

Edytowane przez MaciekZ (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Po długiej nieobecności na forum w końcu mogę się pochwalić zmianami jakie zaszły. Mam nadzieję że nie posypie się fala krytyki ;). Więc tak, akwarium wystartowało 26 kwietnia za sprawą mojej Pani która zdecydowała się zafundować mi taki "zestaw startowy" sol, żywa skalę, żywy piasek i jeszcze wiele wiele dodatków potrzebnych do uruchomienia. Mija już prawie 2gi miesiac I wydaje się że wszystko z większym bądź mniejszym skutkiem DZIAŁA! W kostce znajdują się:

Capnella
Zoanthus
Ślimak nassarius


26.05.2018 - xenia pulsująca
26.05.2018 - 2x ślimak trochus histrio
26.05.2018 - condylactis śp.
06.06.2018 - ricordea
06.06.2018 - rozgwiazda piaskowa
08.06.2018 - euphyllia
11.06.2018 - caulastrea
12.06.2018 - 2x błazenki 

Daty trzymam w telefonie po to aby wiedzieć co i jak długo już jest w akwarium. A tu kilka fotek:

 

20180613_161323-784x1613.jpg

20180613_161339-1613x784.jpg

Zoanthusa dostałem po dwóch tygodniach przez pierwsze 2 dni był cały czas otwarty Ale później zamknął się na amen I tak jest do tej pory. Zauważyłem że wyrosły mu nowe polipy Ale w dalszym ciągu się nie otwierają. Wczoraj zmieniłem jego położenie i hmm jakby powoli zaczęło się coś dziać. Natomiast caulastree mam od przed wczoraj Ale nie wiem czy z nią wszystko git w ogóle nie wystawia "macek"

Parametry wody

Zasolenie 1.23

Temp 26

No2-0

No3-10

Innych parametrów nie znam wode podmieniam co tydzień jakieś 3l. 2 razy w tygodniu leje bakterie dachem stability

 

20180613_164305-1613x784.jpg

20180613_164345-784x1613.jpg

20180613_164605-784x1613.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko wporzo ale nie masz obaw, że rozgwiazda piaskowa padnie z głodu.  Raczej nie utrzyma się w tak  małym zbiorniku.  Dużo już było przykładów na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, natan2012 napisał:

wszystko wporzo ale nie masz obaw, że rozgwiazda piaskowa padnie z głodu.  Raczej nie utrzyma się w tak  małym zbiorniku.  Dużo już było przykładów na forum

Obawiam się że cokolwiek może paść natomiast czesto też piszą że to część ekipy czyszczącej, jak zauważę że coś się złego z nią zacznie dziać to oddam komuś na przetrzymanie do czasu aż  przyniosę się na większe. Na obecną chwilę bardziej martwi mnie caulastrea wyglada jakby traciła tą zieloną tkankę, chyba że się mylę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caulastrea za ciekawie nie wygląda, ale zoa też, tak jakby za chwilę miało się rozpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się takie coś na piasku, czy to okrzemki? Rano przed włączeniem światła jest tego jakby mniej

No3 podskoczyło do 25, dodaje bakterie seachem stability 2 razy w tygodniu raz przy podmianie I raz w środku tygodnia. Powinienem stosować jeszcze jakąś pożywkę dla nich?

20180614_164628-800x389.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, a co z tym NO3? i pożywką dla baterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest jeszcze szansa że z tego zoa coś będzie? Minęły już 2 miesiące a on dalej się nie otwiera. Zauważyłem że wypuszcza nowe "glowki"

Parametry wody

no3 -25; po4 - trochę poniżej 0.10; kh - 7.3

20180621_183724-980x2016.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przez dwa miesiace się nie rozpuscily to odrosna. Przestaw je do cienia, niektóre nie lubia duzo światła i moga się nie otwierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.06.2018 o 11:27, mati21 napisał:

Jeżeli przez dwa miesiace się nie rozpuscily to odrosna. Przestaw je do cienia, niektóre nie lubia duzo światła i moga się nie otwierać

Dzięki, przełożony 2 dni temu i jak na razie bez zmian.

Jeszcze pytanie co do błazenków, przez pierwszy tydzień pływały razem teraz większy ciągle przegania (skubie) tego mniejszego... czy to normalne zachowanie i czy mniejszy Nemo w końcu nie padnie? Ukwiały mam dwa, większy błazenek wprowadził sie do jednego z nich. Drugi ukwiał Epicystis Crucifer pozostaje niestety nie zamieszkały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może większemu (samicy) nie podoba się mniejszy(samiec), a może będzie dobrze za jakiś czas bo po prostu muszą się dotrzeć. Bądź dobrej myśli. U mnie żyły w zgodzie przez 1,5 roku i nagle samicy odbiło i zatłukła samca, a z nowym żyje już też prawie 1,5 roku i na razie są jak papużki nierozłączki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.06.2018 o 19:00, maciej01 napisał:

Może większemu (samicy) nie podoba się mniejszy(samiec), a może będzie dobrze za jakiś czas bo po prostu muszą się dotrzeć. Bądź dobrej myśli. U mnie żyły w zgodzie przez 1,5 roku i nagle samicy odbiło i zatłukła samca, a z nowym żyje już też prawie 1,5 roku i na razie są jak papużki nierozłączki.

Cześć, z błazenkami jest już wszystko ok :) nawet zamieszkały w jednym ukwiale, problem pojawia się tylko wtedy kiedy zapala się samo niebieskie światło. Całe szczęście mniejszy w tym czasie ma już swoją kryjówkę na te 2 godziny. Jest jeszcze jedna sprawa skała zaczęła obrastać takimi glonami jak na zdjęciu. Kupiłem ślimaka porcelanowego oraz kraba z czerwonymi łapkami iiiiii jak na razie specjalnie tego glona nie ubywa. Mogę coś jeszcze zrobić aby się tego pozbyć? Piasek w rogach akwa też zaczyna zielenieć.

20180715_200145.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś na forum było opisane, że agresja między błazenkami zwiększa się przy niebieskim oświetleniu. U mnie tego nie zauważyłem. Na wszelkie glony polecam kraba percnona, u mnie zjada wszystko co zielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, możeciemi podpowiedzieć jak poprawić parametry wody?

no3 - 50; po4 - 0.03; kh - 7.0; zas 1.24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego, NO3 na poziomie 50ppm to blisko poziomu smiertelnego dla obsady, widocznie te 3l wody podmieniane co tydzien to za malo na twój zbiornik.

Zacznij od podmiany 25% wody co drugi dzien, az NO3 spadnie przynajmniej do okolic 15ppm. Potem poszukaj przyczyny (obstawiam przerybienie) i rozwiazania (makroglony, odpieniacz, zywica, etc).

Powodzenia. :)

 

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.