Skocz do zawartości
Gość Paragon

Grubość warstwy dna

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Paragon napisał:

no właśnie przetestowany jest ok, cena a raczej różnica znacząca :ph34r:

wiesz ten który podałem jest użytkowany i Ci których o niego pytałem nikt nie narzeka, tani nie znaczy zły,  a chyba jesteś świadomy że często baaardzo dużo płaci się za markę, ale to ludzie sami napędzają ten temat, cena KZ może się właśnie brać stąd, nie mam tendencji do jakiś nadmiernych oszczędności, ale jak mam mozliwość zaplacenia mniej za podłoże w moim przypadku za KZ 23kg 5 worków 400zł a za Happet 24kg 8 worków 96zł, a nie to że kupuję w ciemno tylko mam jakieś rozeznanie w temacie u ludzi którzy używają więc.....

Jeżeli sprawdzony to ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm sprawdzałem teraz ceny piasku KZ i po prawie 80zł za worek stoi. Zapomniałem, że prawie cały sprzęt, piasek, skałę itd.  na black friday kupiłem.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, katani napisał:

Hm sprawdzałem teraz ceny piasku KZ i po prawie 80zł za worek stoi. Zapomniałem, że prawie cały sprzęt, piasek, skałę itd.  na black friday kupiłem.

nom ja chcę dać u Siebie grubo więc zobaczymy jak jest z tym Happet :), jak bedzie jakis słaby to kupie KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam worek KZ, bo kupiłem 5 a wsypałem 4 i raczej piątego nie będę sypać. Jeden w atrakcyjnej cenie mogę opędzić. możemy barterowo rozliczyć za druk.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, katani napisał:

Ja mam worek KZ, bo kupiłem 5 a wsypałem 4 i raczej piątego nie będę sypać. Jeden w atrakcyjnej cenie mogę opędzić. możemy barterowo rozliczyć za druk.

hehe zobaczymy jak dojdzie ten co zamówiłem jak bedzie mi za mało to pobarterujemy, a już masz wizje na tą obudowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie, Lampa działa, ale wygląda to tak:

https://www.google.pl/search?q=poplątane+kable&client=firefox-b&dcr=1&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjCmeiFvMTZAhVEa1AKHcJPDMEQ_AUICigB&biw=1920&bih=900#imgrc=84gZ1hb1Q5W-PM:

Specjalnie zostawiłem długie kable, żeby mieć pole manewru po zmieszczeniu do obudowy.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
22 godziny temu, CzaQ napisał:

Piasek kwarcowy posiada gęstość ok 2kg/l

Niestety twoje prognozy się nie sprawdziły dzisiaj przyszła pierwsza transza piasku 0.1-0.3mm 30kg, wystarczyły na warstwę 10cm przy wspominanej powierzchni co daje, 50x40x10(wysokość) 20 litrów jeżeli twój przelicznik był ok wychodziło by 40kg aby uzyskać taką warstwę a wystarczyło 30kg, co oznacza że prawidłowy przelicznik przy tym piasku to 1.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Paragon napisał:

Niestety twoje prognozy się nie sprawdziły dzisiaj przyszła pierwsza transza piasku 0.1-0.3mm 30kg, wystarczyły na warstwę 10cm przy wspominanej powierzchni co daje, 50x40x10(wysokość) 20 litrów jeżeli twój przelicznik był ok wychodziło by 40kg aby uzyskać taką warstwę a wystarczyło 30kg, co oznacza że prawidłowy przelicznik przy tym piasku to 1.5

W głównym też bedzie za duzo 38kg. Te przeliczniki nijak mają się do rzeczywistości. Idę o flaszkę, że 24kg wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, dla syna napisał:

W głównym też bedzie za duzo 38kg. Te przeliczniki nijak mają się do rzeczywistości. Idę o flaszkę, że 24kg wystarczy

przeliczniki są ok przy tej gradacji ziarna 0.1-0.3 przelicznik będzie dobry czyli 1.5, zobaczymy piasku aragonitowym 3-4mm tez sprawdze zostanie info może komus kiedys ulatwi dok=bor ilosci w kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Paragon napisał:

Niestety twoje prognozy się nie sprawdziły dzisiaj przyszła pierwsza transza piasku 0.1-0.3mm 30kg, wystarczyły na warstwę 10cm przy wspominanej powierzchni co daje, 50x40x10(wysokość) 20 litrów jeżeli twój przelicznik był ok wychodziło by 40kg aby uzyskać taką warstwę a wystarczyło 30kg, co oznacza że prawidłowy przelicznik przy tym piasku to 1.5

Rzeczywiście to całkiem spora różnica. Moją prognozę wziąłem z kalkulatora Reefhub, możliwe że tutaj granulacja też miała spore znaczenie. Dobrze że o tym powiedziałeś, ponieważ sam chciałem kupić piasek zgodnie z wynikami tego kalkulatora;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, CzaQ napisał:

Rzeczywiście to całkiem spora różnica. Moją prognozę wziąłem z kalkulatora Reefhub, możliwe że tutaj granulacja też miała spore znaczenie. Dobrze że o tym powiedziałeś, ponieważ sam chciałem kupić piasek zgodnie z wynikami tego kalkulatora;)

nom pewnie sporo zależy bo mniejsze ziarna więcej zmiesci się w kilogramie, (mniej przestrzeni wolnej między ziarnami) ten 1.5 jest dla ziaren 0.1-0.3, jak przyjdzie happet 3-4mm też podam, zeby następny nie strzelał tak jak ja na slepo :ph34r:

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jeszcze piasek bedzie mokry znaczy ten żywy a nie suchy to już w ogóle przelicznik weźmie w łeb ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 godzin temu, VDR napisał:

A jak jeszcze piasek bedzie mokry znaczy ten żywy a nie suchy to już w ogóle przelicznik weźmie w łeb ;)

Uwież lub nie ten przelicznik jest podany na mokrym piasku o gradacji 0.1-0.3 :), poza tym żywy ma inna granulacje dlatego do niego będzie inny przelicznik  pisałem wyżej o tym wystarczyło przeczytać :-P 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Paragon napisał:

Uwież lub nie ten przelicznik jest podany na mokrym piasku o gradacji 0.1-0.3 :), poza tym żywy ma inna granulacje dlatego do niego będzie inny przelicznik  pisałem wyżej o tym wystarczyło przeczytać :-P 

Bardziej mi chodziło, ze ten sam piasek w zależności od stopnia zawilgocenia będzie ważył więcej ;) Im bardziej mokry tym jego waga większa w tej samej jednostce objętości. A te przeliczniki t1,5-1,6  to tak na prawdę wzięte z budowlanki ;) Tam się podaje np:

1m3 suchego piasku = ok.1500 kg
1m3 mokrego piasku =  ok.1600 kg
1m3 suchego żwiru = ok. 1700 kg 
1m3 mokrego żwiru = ok. 2000 kg 

1m3 = 1000litró czyli 0,001 m3 = 1litr 

Wystarczy podzielić przez 1000 i wychodzą nasze przeliczniki ;)  Które i tak należy traktować orientacyjnie.

 

 

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzisiaj doszedł aragonit który zamawiałem łącznie 33kg, 6  worków frakcji 3mm i 5 worków frakcji 5mm, (jeden worek frakcja 2mm ale jego nie użyłem) wystarczyło na zrobienie warstwy 3,5cm z przodu do 4,5cm z tyłu, przelicznik objętość akwarium razy 1.4, wszystko zmiksowane wygląda to tak:

9r6gpu.jpg xnw75d.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gruby masz ten piach/żwir, będzie gromadził duzo syfu i jak nie będziesz go "ruszał" to się zrobi skorupa której nie ruszy żaden zwierzak..


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Gradacja 3-5mm jak piasek KZ, fajnie wygląda a grubość dna taka zakładana wiem bardzo mało ludzi tak ma ale chce spróbować, mimo że się wiąże to z większą ilością pracy, zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Niedługo uruchamiam swoje i też chciałbym (docelowo) mieć rozgwiazdę piaskową. Oczywiście zastanawiam się nad grubością warstwy piasku (będzie AF Bio Sand).

W dniu 6.03.2018 o 06:16, Gość Paragon napisał:

Gradacja 3-5mm jak piasek KZ, fajnie wygląda a grubość dna taka zakładana wiem bardzo mało ludzi tak ma ale chce spróbować, mimo że się wiąże to z większą ilością pracy, zobaczymy co z tego wyjdzie

No i jak tam idzie (szło) z taką warstwą? Bo czytam rady w wątku i myślę, że po takim czasie można wyciągać wnioski które porady były celniejsze :) (choć wiem, że szkło szkle nie równe, więc i powody różne bywają).


@Beti @VDR wrzucicie (prooooszę) fotki swoich zbiorników z tymi warstwami różnymi piasku?

Z góry dzięki :)

Edytowane przez SmauG (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci ten live jak i pozostałe w wykonaniu Bartka 

https://fb.watch/9NHFot0Hz_/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, SmauG napisał:

@Beti @VDR wrzucicie (prooooszę) fotki swoich zbiorników z tymi warstwami różnymi piasku

Ja mam piasku około 3-4cm, miejscami więcej lub mniej, samo się ukształtowało. 

Następnie to chyba kwestia gustu, ale jeśli ma być to około 3-4cm +-


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam piasek 1-2 cm.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.