Skocz do zawartości
miśku

Mała pompka cyrkulacja do martwych stref

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje pompki cyrkulacyjnej, która by w wspomogła jebao ow10 w miejscach gdzie tworzą się martwe strefy (1-2 miejsca, głównie, cienie i nawisy za skałami)

Głównym parametrem,z racji wymiarów akwarium - 60x35x40(h),jest rozmiar, stąd zastanawiam się nad 2x jvp110

Jednakże sugerując się cena mam pewne wątpliwości co do jej wydajności i charakteru powstającego strumienia (sądząc po średnicy jest wąski i ostry)

Ktoś posiadał wymieniony produkt, albo może doradzić coś o podobnych rozmiarach co by poruszyło trochę bardziej wode w martwych punktach?

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hydor Koralia Nano Evolution 900

jvp110  ma tendencję do "ruszania na wstecznym" trzeba zwracać uwagę przy podłączaniu czy ssie czy dmucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jvp110 miałem i on zrobi pralkę w twoim zbiorniku :P Hydor Koralia nano evolution 900 też miałem i on jest duuużo słabszy w porównaniu z jvp110. Więc prędzej 2x koralia ;) ale cena może być dla Ciebie zaporowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że ruszają na wstecznym to wiem dobrze bo miałem swojego czasu jvp 100, jednakże z racji rozmiarów i braku szczelności na kablu (fabryczna izolacja przy wejściu do pompy zeszła)używam jej do mieszania solanki.
Przmierzyc ja przymierzylem i razem z jebao działało całkiem nieźle, dawała nawet szerszy strumień na pewnej odległości od siebie.
No ale na stałe jej nie zamontuje. Zbyt duże ryzyko. Jvp110 ma mniejsza moc znamieniowa więc pralki (chyba), być nie powinno, a trzy strumienie (jebao w głąb akwarium i te dwa jvp110 celowane w martwe strefy) przy sporej konstrukcji skalnej (12kg) może by i ładnie wygladalo
No chyba że ta jvp110 robi strumienie brzytwy co po odbiciu wymyja wszystko na swej drodze....

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam jvp110 w akwarium 45x45x45 i nie widzę aby robiła pralkę, fakt strumień dosyć wąski jak to w tego typu pompce

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam jak maciej01 sicce voyager nano. Mam sicce 2000 jest miniaturowa w stosunku do innych pomp. Dla Ciebie 1000l/h będzie idealna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydor koralia też ma tendencję do startowania wstecz. Miałem 900, mam 2x1600 w 112 L i czasami któraś po uruchomieniu pompuje do tyłu. Ja w tak małym litrazu ograniczyłbym się do max. 2 pomp. Nie sądzę, żeby tych martwych stref było aż tyle, żeby potrzebne były 2 pompy do ich wyeliminowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, używam Hydor koralia nano 900 od ponad trzech lat i nigdy nie wystartowała wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, maciej01 napisał:

Mam, używam Hydor koralia nano 900 od ponad trzech lat i nigdy nie wystartowała wstecz.

A moja służyła do obiegu w reaktorze spagetti i co któreś załączenie musiałem ją puknąć żeby zaskoczyła. Przypuszczam że trafiła mi się uszkodzona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, dla syna napisał:

A moja służyła do obiegu w reaktorze spagetti i co któreś załączenie musiałem ją puknąć żeby zaskoczyła. Przypuszczam że trafiła mi się uszkodzona. 

A jak ją umieściłeś w reaktorze spaghetti? Ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maciej01 napisał:

A jak ją umieściłeś w reaktorze spaghetti? Ciekawe.

Jest na przewodzie fi 16 giętkim w panelu i tłoczy wodę do reaktora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, dla syna napisał:

Jest na przewodzie fi 16 giętkim w panelu i tłoczy wodę do reaktora. 

A w temacie jest o cyrkulatorze Hydor koralia nano 900 :), a Ty piszesz o obiegowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 godzin temu, Rafael31 napisał:

Hydor koralia też ma tendencję do startowania wstecz.

"przerobiłem" 4 sztuki i jeszcze się nie zdarzyło by nano 900 ruszyła do tyłu - a mam podłączone 2 sztuki do sterownika i załączają się co minutę na zmianę czyli ponad 700 razy dziennie

hydor.jpg.350efeac3b17a773ede4fc82359b4ea2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, maciej01 napisał:

A w temacie jest o cyrkulatorze Hydor koralia nano 900 :), a Ty piszesz o obiegowej.

Hehe faktycznie, godzina chyba zbyt późna była :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o włożeniu jvp100/nano 900 na spód komina tak aby wydmuchiwać detrytus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
a co myślicie o włożeniu jvp100/nano 900 na spód komina tak aby wydmuchiwać detrytus?
Jvp100 ma tendencje do ruszania w tył po uruchomieniu. Czasami nie chce ruszyć, trzeba wirnik pchnąć. Mimo czyszczenia. Po 4 latach padła mi jedna sztuka. Za te pieniądze warta.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.