Skocz do zawartości
Sqesta45

Wysoki MG zrobiony pomiar swiezej solanki.Sol af Reef Salt

Rekomendowane odpowiedzi

WItam ostatnio mam problem z wysokim Mg.

Uzywam soli reef Salt z AF wczesniej Sea Salt z AF.

Zmiezylem dzisiaj swieza solanke i tak

Ca wyszlo 440

Mg powyzej 1500 nawet problka nie zaczela robic sie coraz ciemniejsza

Testy Colombo

Zauwazylem ze w soli nie bylo karteczki jak zazwyczaj jest z zasoleniem i parametrami.

I teraz mam prawiec cale wiadro soli 10kg z wysokim Mg.

oczywiscie sol dobrze wymieszalem w pojemniku przed odmierzeniem ilosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki to problem wysoki magnez I na co wplywa? Z moich doswiadczen powiem ze raczej dziala na plus wyzsze Mg niz nizsze.

Mialem mg 2200 I wszystko zylo za wyjatkiem glonow.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie sprawdzic partie?

Zasolenie okolo 1.026

daje 415 g na litr

8 minut temu, dzym napisał:

a jaki to problem wysoki magnez I na co wplywa? Z moich doswiadczen powiem ze raczej dziala na plus wyzsze Mg niz nizsze.

Mialem mg 2200 I wszystko zylo za wyjatkiem glonow.

puki co nie widze wizualnie problemu ale Mg powinno byc w granicach 1350.weglug opisu producenta.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pod pokrywka np

Ile litrów miała solanka która mierzyles?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisalem wczesniej nie bylo karteczki z parametrami.Wczesniej w 5kg opakowaniach mialem.Teraz byla tylko ulotka -reklama

jedyne oznaczenia jakie znalazlem wewnatrz pudelka to:

ENBFS9

0010881 pass A.O

robie podmianke 15l

i tak jak pisalem Ca 440 czyli prawidlowo ale Mg wysoki ponad 1500 pewnie nawet powyzej 1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kiedys parametry były podawane na karteczce teraz są dostępne online.

Twój numer partii to ENBFS9 a Mg przy zasoleniu 33ppt wynosi 1325 ppm.

https://aquaforest.eu/en/icp-oes-results/

Pytałam ile litrów miała solanka- przy rozpuszczaniu jednego litra mogą wychodzić cuda dlatego zalecamy rozpuszczać 10-15L.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Debora napisał:

Kiedys parametry były podawane na karteczce teraz są dostępne online.

Twój numer partii to ENBFS9 a Mg przy zasoleniu 33ppt wynosi 1325 ppm.

https://aquaforest.eu/en/icp-oes-results/

Pytałam ile litrów miała solanka- przy rozpuszczaniu jednego litra mogą wychodzić cuda dlatego zalecamy rozpuszczać 10-15L.

 

 

Potwierdzam,też tak miałam w kącu rozpuszczam w bańce 20L wsypuję 2 pełne kubki AF i jest 1.025;)nawet nie trzeba mierzyć:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak miałem przy jednym wiaderku testy robione salifertem. grubo ponad 1500 inne wyniki były w normie. czyli problem się nadal pojawia


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się też podepnę do tematu, mój zbiornik świeży bo dopiero 5 miesiac sie zaczął, też używam soli AF reef salt i u mnie po pomiarach salifertem Mg 1610, a Ca 530, nie mam pojecia skąd takie wyniki, co prawda nie sprawdzałem solanki ktora przygotowuje do podmian, średnio robie 10l, może ktos mial podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Heweliusz napisał:

To ja się też podepnę do tematu, mój zbiornik świeży bo dopiero 5 miesiac sie zaczął, też używam soli AF reef salt i u mnie po pomiarach salifertem Mg 1610, a Ca 530, nie mam pojecia skąd takie wyniki, co prawda nie sprawdzałem solanki ktora przygotowuje do podmian, średnio robie 10l, może ktos mial podobny problem?

Przy jakim zasoleniu masz taki wynik?bardziej to przypomina 1.030 gdybyś miał,jesteś pewny pomiaru zasolenia? Czym mierzysz zasolenie spławikiem?

Nie chce mi sie wierzyć ze AF wypuścił taką partie soli..choć kto wie..


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiar wskazówkowym, wychylnym, sprawdzany z innymi i pomiary sie zgadzaly, ale kto wie, moze cos sie przyciął, musze sprawdzic na refraktometrze

Zasolenie 1,024

Edytowane przez Heweliusz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest taki że mam wiaderko w ktorym jest podwyższone Mg i tyle.zrobilem po 2 pomiary i wyszlo tyle samo czyli niewiem ile ale grubo ponad 1500 gdzie Ca wyszło 440.

Ca jak i Mg mierzone  testami colombo.Nic nie zrobie złuzyć musze  przeciesz nie wyrzuce. KIedys jak startowalem pocharcilem sie na cene i kupilem sol blue treasure a tamMg ponad 1900.To dopiero była przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Sqesta45 napisał:

moje zdanie jest taki że mam wiaderko w ktorym jest podwyższone Mg i tyle.zrobilem po 2 pomiary i wyszlo tyle samo czyli niewiem ile ale grubo ponad 1500 gdzie Ca wyszło 440.

Ca jak i Mg mierzone  testami colombo.Nic nie zrobie złuzyć musze  przeciesz nie wyrzuce. KIedys jak startowalem pocharcilem sie na cene i kupilem sol blue treasure a tamMg ponad 1900.To dopiero była przesada.

Nie przejmował bym się magnezem na poziomie 1500. Najwyżej nie dodawaj do ballinga. Jeżeli CA i KH są ok, to używaj śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, szutarek78 napisał:

Nie przejmował bym się magnezem na poziomie 1500. Najwyżej nie dodawaj do ballinga. Jeżeli CA i KH są ok, to używaj śmiało.

A ja gdzieś czytałem, chyba w temacie o bryopisis, że wysoki magnez hamuje fotosyntezę. Sam muszę sprawdzić bo mam sól af i też wysoki magnez w zbiorniku, wody do podmianek nie sprawdzałem. A magnezu do ballinga nie daje już wcale.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Moljzesz napisał:

A ja gdzieś czytałem, chyba w temacie o bryopisis, że wysoki magnez hamuje fotosyntezę. Sam muszę sprawdzić bo mam sól af i też wysoki magnez w zbiorniku, wody do podmianek nie sprawdzałem. A magnezu do ballinga nie daje już wcale.

Wysoki, ale ponad 2000 a nie 1500. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Moljzesz napisał:

A ja gdzieś czytałem, chyba w temacie o bryopisis, że wysoki magnez hamuje fotosyntezę.

to stara "bajka" był magnez jednej firmy z jakimś dodatkiem  (ale już go wycofali) i tylko to ponoć działało na bryopisis

podbijałem magnez u siebie ponad skalę saliferta i .. zero reakcji u bryopisis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda... Magnez firmy Kent. Aktywnym czynnikiem nie był jednak magnez tylko jakiś dodatek herbicydowy, który zabijał bryopsis.

Firma została podkablowana przez konkurencję za sprzedaż herbicydów bez odpowiednich papierów i musiała zmienić recepturę.

Jack Kent - sprzedał firme a następnie założył firmę Continuum. Ludzie liczyli że "nowy" magnez bedzie miał podobne działanie "uboczne" ale niestety nie.

W tamtych czasach Magnesium Tech M - (tak się nazywał produkt) - osiagał na ebayu bajońskie ceny rzędu 100 dolców za buteleczkę 250ml. No a potem pojawili się oszusci, którzy zaczeli sprzedawać Magesium Tech M z nowa recepturą jako remedium na bryopsis. Oczywiscie za równie wysoka kasę. 

Sam resztą podniosłem magnez do 2200mg ale bryopsis nie zniknęło. 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze gdzies zostal zgubiony prawdziwy problem... Nie jest nim wysoki poziom magnezu. Jego podwyzszenie zbytnio nie szkodzi wiec nie ma sie co przejmowac na zapas. Wiele osob mialo magnez pow 1500 a nawet 2000 ppm i nic powaznego sie nie dzialo.

Dla mnie problem tu opisany jest znacznie wiekszy. Jezeli rzeczywiscie jest taka roznica miedyz poziomem deklarowanym przez producenta a rzeczywistym oznacza to, ze dzial kontroli jakosc nie sprostal zadaniu i wypuscil bubel.  Co grosza, onzacza to ze producent nie kontroluje produkcji i pozostale parametry moga byc inne niz deklarowane. O ile z magnezem mozna sobie poradzic, to juz inne odstepstwa moga byc zabojcze dla zycia w akwarium (dotyczy to tak gotowej soli jak i suplmentow).

Druga opcja jest  taka ze nastapil blad pomiaru i sol jest dobra tylko zle zmierzona.

Bede z zainteresowaniem sledzil dalsze informacje :) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, maskonur napisał:

Druga opcja jest  taka ze nastapil blad pomiaru i sol jest dobra tylko zle zmierzona.

Raczej też jestem tego zdania,pierw wiarygodny pomiar zasolenia+Mg ,potem chlapanie błotem na producenta,i tu nie ważny producent bo ja tez używam AF,ale warto być pewnym wyniku;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlapanie błotem na producenta?Nierozumiem troszke.Skoro robie po dwa razy testy i Ca wychodzi dobrze czyli w ramach tego co podaje producent a Mg wychodzi duzo duzo poza tym co producent to co mam rozumiec ze i tak ko jest moj błednie przeprowadzony test? rozumiem jeszcze jakby byla roznica nawet 100 ale nie 200.I co mi z tego że producent ma megakosmiczna maszyne do pomiaru pierwiastkow i mozna online sprawdzic nr parti.Sól nie kosztuje 5 zł(i biorac pod uwage cene korali i trudnosc prowadzenia takiego akwarium kazdy oczekuje tego zeby wszystko było tak jak trzeba) .Pozatym używam z powodzeniem produktow AF ale jesli cos kupuje to też wymagam.I nie dam sobie wmówić że to moj błedny pomiar.Tyle i kropka w temacie. A z tego co tu przegladałem nie jestem pierwsza osobą którą spotkało to co mnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że nie potrzebnie sie unosisz,nie do końca mnie zrozumiałeś,test kropelkowy nie jest pewny na tyle jak np ICP,możesz robic po 10 testow jesli jest wadliwy będziesz ciagle w błędzie,czy dałeś do badania wodę czy tylko trzymasz sie tego twojego testu?

A wiesz dlaczego bo taki producent soli jak AF 99,99%uważam że nie dopuściłby do takiej pomylki,oni nie mieszają soli po 10kg,wiec jesli wyszla by wadliwa partia bylo by głośno,ale też nie mówię nie temu 0,01% zostawię:D,

Czasem warto opanować emocje i potraktowac rozmowe luźno:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak podtrzymam moją myśl  z dawniejszych postów lepiej wogule tu nie pisać zadnych postow tylko czytać to co potrzeba bo zaraz powstaje tak zwana gównoburza.

Beti po czym ty wywnioskowałaś że się unosze?

Pozdrawiam wszystkich

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sqesta45 napisał:

Jednak podtrzymam moją myśl  z dawniejszych postów lepiej wogule tu nie pisać zadnych postow tylko czytać to co potrzeba bo zaraz powstaje tak zwana gównoburza.

Beti po czym ty wywnioskowałaś że się unosze?

Pozdrawiam wszystkich

 

Zrób jeszcze 2 testy,

1. Sprawdź zasolenie reflaktometrem cyfrowym

2. Kup dowolny inny test na MG niż ten którego używasz i dokonaj pomiaru

 

No i jeszcze tak jak ci pisałem poziom MG 1500 nie jest żadnym problemem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szutarek78 napisał:

Zrób jeszcze 2 testy,

1. Sprawdź zasolenie reflaktometrem cyfrowym

2. Kup dowolny inny test na MG niż ten którego używasz i dokonaj pomiaru

 

No i jeszcze tak jak ci pisałem poziom MG 1500 nie jest żadnym problemem. 

thx za rade ale nie mam zamiaru wydawać dodatkowych pieniedzy aby mierzyć sól po kilka razy.bo test kosztuje 40 zł  a sól 100 zl.

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.