Skocz do zawartości
Sqesta45

Wysoki MG zrobiony pomiar swiezej solanki.Sol af Reef Salt

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim , 

Jestem przedstawicielem firmy Aquaforest na Polskę . Chcę tu wyjaśnić dwie sprawy które wnoszą niepotrzebne emocje i zmieniają solidną dyskusję w osobiste wycieczki .

Temat nr 1 .

Zawsze staramy się szanować klientów zarówno hurtowych sprzedawców jak i klienta końcowego jakim jest odbiorca detaliczny . Budujemy swój wizerunek i tak naprawdę zadowolenie klientów detalicznych jest najważniejsze . Każda z firm na całym święcie dąży do perfekcji  , chce być jak najlepiej postrzegana przez klientów  . My również nie odbiegamy od normy i może często faktycznie za bardzo chcemy ale do rzeczy  . 

  • Reklamacje składamy do sklepu w którym dany artykuł został zakupiony na podstawie faktury lub paragonu  . 
  • Jeżeli zachodzi podejrzenie wadliwości produkcyjnej , reklamację składamy do producenta :

Siedziba firmy:

Aquaforest sp. z o.o. sp. k.
ul. Starowiejska 18
32-800 Brzesko, Polska

Obsługa klienta:

info@aquaforest.eu
(+48) 14 691 79 79

  • Można wszelkie problemy zgłaszać do mnie , zawsze pomagam , nie zawsze od razu  ( czasami jestem u klienta ).

    Przedstawiciel handlowy Polska:

    Grzegorz Grębosz

    grzegorz.grebosz@aquaforest.pl
    (+48) 883 930 911
    PL

  • Pomiary domowymi sposobami , testami  , różnego rodzaju  wagami czy sprzętem do pomiaru zasolenia są jedynie podstawą do podejrzeń , badania różnic względem ostatniego pomiaru  , nie są podstawą reklamacji  . 
  • Aby złożyć reklamację najlepiej skontaktować się uprzednio drogą telefoniczną lub poprzez email  w celu uzgodnienia szczegółów danej reklamacji . 

Szanujemy każdego i podchodzimy do każdej sprawy poważnie . Założenie wątku na forum nie załatwi za nas reklamacji , nie przybliży nas do załatwienia sprawy  a jedynie podniesie temat do poziomu może czasami niepotrzebnej dyskusji  . 

Temat nr 2  . 

Odniosę się do tego o czym pisze @DarekB30 . 

Jak wiecie rynek w Polsce jest mały i każdy o każdym wszystko wie  mimo odległości  , nie wszyscy jednak mają na tyle czasu by obserwować co w "trawie piszczy". 

Fakty :

Firma Aquaforest nie organizuje żadnej promocji o której wspomniał @DarekB30.

Firma Aquaforest nie sprzedaje detalicznie żadnych produktów , nie ma własnego sklepu . ( Od czasu zamknięcia Coral Farm w Tęgoborzy  , była informacja w tej sprawie  ). 

Klient kupujący towar w sklepie zawiera umowę ze sklepem  . 

Klient ma prawo zwrócić towar do sklepu w którym dokonał zakupu na podstawie dowodu zakupu . 

Dlaczego o tym piszę . uważam że miarka się już przebrała  , wiele osób mnie pyta o co chodzi ?

Nie lubię niedomówień a takie tworzysz od pewnego czasu @DarekB30.:

Nie jest to miejsce ani temat więc apeluję Darku zakończ tę grę .

  Tak dla krótkiego wyjaśnienia by nie zaśmiecać tematu .

Twierdzisz że używasz TM a mimo to cały czas coś mieszasz . 

Sól kupiłeś nie w promocji a po uprzednim obdzwonieniu kilku sklepów i licytacji miedzy nimi kto da taniej .

Tak nie robi osoba która w jednym zdaniu mówi że stać mnie na każdą sól a potem tworzy formę licytacji miedzy sklepami a na koniec pisze że kupiłem w promocji  . 

Darku kupiłeś taniej , napisałeś do mnie że sole nie są z jednej partii  , ja poprosiłem Cię o zwrot soli do sklepu jeżeli uważasz że nie odpowiada Ci ten zakup . 

Napisałeś że nie oddasz i że winna jest firma AF bo ma takie sklepy i że opiszesz ten fakt . :blink:

Mimo iż byłem w tym czasie mocno zajęty próbowałem wyjaśniać sprawę w którą nie powinienem się angażować na tym etapie . 

Kupujesz sól od Stycznia a mimo to piszesz po tym fakcie zapytany o produkt że go nie znasz.

Brak jakiekolwiek konsekwencji w działaniu , dlatego nie będę się rozpisywał o innych tego typu poczynaniach z Twojej strony bo mam nadzieję że zakończysz ten proceder który z mojego punku widzenia jest kompletnie pozbawiony sensu . :huh: jeżeli to jakaś gra może czas odkryć karty . ?

Jeszcze raz przepraszam za offtop :angry: ale są pewne granice . 

Dziękuję wszystkim za uwagę i mam nadzieję do zobaczenia gdzieś w Polsce ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, DarekB30 napisał:

 zwykłe leżaki magazynowe zapakowane przed 2017 rokiem

w/g Ciebie jak długo sól (nie tylko ta konkretna) firmowo zapakowana, po otwarciu niezbrylona, jest "zdatna" do użytku

serio pytam bo właśnie będę zamawiał i nie wiem czy jest sens pytać o datę produkcji ... którą sprzedawcy rzadko podają w opisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Dzień dobry wszystkim , 
Jestem przedstawicielem firmy Aquaforest na Polskę . Chcę tu wyjaśnić dwie sprawy które wnoszą niepotrzebne emocje i zmieniają solidną dyskusję w osobiste wycieczki .
Temat nr 1 .
Zawsze staramy się szanować klientów zarówno hurtowych sprzedawców jak i klienta końcowego jakim jest odbiorca detaliczny . Budujemy swój wizerunek i tak naprawdę zadowolenie klientów detalicznych jest najważniejsze . Każda z firm na całym święcie dąży do perfekcji  , chce być jak najlepiej postrzegana przez klientów  . My również nie odbiegamy od normy i może często faktycznie za bardzo chcemy ale do rzeczy  . 
  • Reklamacje składamy do sklepu w którym dany artykuł został zakupiony na podstawie faktury lub paragonu  . 
  • Jeżeli zachodzi podejrzenie wadliwości produkcyjnej , reklamację składamy do producenta :

Siedziba firmy:

Aquaforest sp. z o.o. sp. k.
ul. Starowiejska 18
32-800 Brzesko, Polska

Obsługa klienta:

[mention=24878]DarekB30[/mention] . 

Jak wiecie rynek w Polsce jest mały i każdy o każdym wszystko wie  mimo odległości  , nie wszyscy jednak mają na tyle czasu by obserwować co w "trawie piszczy". 

Fakty :

Firma Aquaforest nie organizuje żadnej promocji o której wspomniał@DarekB30.

Firma Aquaforest nie sprzedaje detalicznie żadnych produktów , nie ma własnego sklepu . ( Od czasu zamknięcia Coral Farm w Tęgoborzy  , była informacja w tej sprawie  ). 

Klient kupujący towar w sklepie zawiera umowę ze sklepem  . 

Klient ma prawo zwrócić towar do sklepu w którym dokonał zakupu na podstawie dowodu zakupu . 

Dlaczego o tym piszę . uważam że miarka się już przebrała  , wiele osób mnie pyta o co chodzi ?

Nie lubię niedomówień a takie tworzysz od pewnego czasu [mention=24878]DarekB30[/mention].:

Nie jest to miejsce ani temat więc apeluję Darku zakończ tę grę .

  Tak dla krótkiego wyjaśnienia by nie zaśmiecać tematu .

Twierdzisz że używasz TM a mimo to cały czas coś mieszasz . 

Sól kupiłeś nie w promocji a po uprzednim obdzwonieniu kilku sklepów i licytacji miedzy nimi kto da taniej .

Tak nie robi osoba która w jednym zdaniu mówi że stać mnie na każdą sól a potem tworzy formę licytacji miedzy sklepami a na koniec pisze że kupiłem w promocji  . 

Darku kupiłeś taniej , napisałeś do mnie że sole nie są z jednej partii  , ja poprosiłem Cię o zwrot soli do sklepu jeżeli uważasz że nie odpowiada Ci ten zakup . 

Napisałeś że nie oddasz i że winna jest firma AF bo ma takie sklepy i że opiszesz ten fakt . :blink:

Mimo iż byłem w tym czasie mocno zajęty próbowałem wyjaśniać sprawę w którą nie powinienem się angażować na tym etapie . 

Kupujesz sól od Stycznia a mimo to piszesz po tym fakcie zapytany o produkt że go nie znasz.

Brak jakiekolwiek konsekwencji w działaniu , dlatego nie będę się rozpisywał o innych tego typu poczynaniach z Twojej strony bo mam nadzieję że zakończysz ten proceder który z mojego punku widzenia jest kompletnie pozbawiony sensu . :huh: jeżeli to jakaś gra może czas odkryć karty . ?

Jeszcze raz przepraszam za offtop :angry: ale są pewne granice . 

Dziękuję wszystkim za uwagę i mam nadzieję do zobaczenia gdzieś w Polsce ...

 


@egon24
Sugerujesz ze jestem złośliwy i uprzedzony do firmy AF wiec przeczytaj jeszcze raz na spokojnie nasze rozmowy i porównaj z tym co napisałeś . Tyle z mojej strony.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dramaty tutaj ludzie robią...forum schodzi na psy.

Offtopic'y możnaby po prostu od razu wywalać w kosmos a nie karmić 'dramę.

 

A w temacie - kazdej soli zdarzają się odchylenia - wkładka producenta z wynikami nic tak naprawdę nie daje, bo w końcu dotyczy tylko tej próbki pobranej z całej partii...sole są mieszanką róznych 'proszków' każdy z nich ma odrobinę inną gęstość, rozmiar bryłek etc - nawet przy bardzo dobrej jakości mieszalnikach i tzw. 'kalibratorach' nie uda się uzyskać naprawdę homogenicznej mieszaniny - zajmuję się tym tematem 'zawodowo' także naprawdę nie ma co robić 'afery'. To sa prawa fizyki!

Jeśli ktoś chce kupować naprawdę 'najbliższe ideałowi' solanki, to musi niestety zainwestować w roztwory, a nie proszki - w proszkach 'wpadki' zdarzają się praktycznie wszystkim producentom soli i w każdej kategorii 'economic' i 'premium'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Kazool napisał:

Ale dramaty tutaj ludzie robią...forum schodzi na psy.

Offtopic'y możnaby po prostu od razu wywalać w kosmos a nie karmić 'dramę.

 

A w temacie - kazdej soli zdarzają się odchylenia - wkładka producenta z wynikami nic tak naprawdę nie daje, bo w końcu dotyczy tylko tej próbki pobranej z całej partii...sole są mieszanką róznych 'proszków' każdy z nich ma odrobinę inną gęstość, rozmiar bryłek etc - nawet przy bardzo dobrej jakości mieszalnikach i tzw. 'kalibratorach' nie uda się uzyskać naprawdę homogenicznej mieszaniny - zajmuję się tym tematem 'zawodowo' także naprawdę nie ma co robić 'afery'. To sa prawa fizyki!

Jeśli ktoś chce kupować naprawdę 'najbliższe ideałowi' solanki, to musi niestety zainwestować w roztwory, a nie proszki - w proszkach 'wpadki' zdarzają się praktycznie wszystkim producentom soli i w każdej kategorii 'economic' i 'premium'.

Wpadki wpadkami. W tym wypadku nie wiemy jednak czy taka wpadka miała miejsce. Autor tematu stwierdził że nie zamierza niczego dokładniej badać, ani niczego wysyłać aby potwierdzić swoje przypuszczenia, które to wysnuł na podstawie pomiaru mg dokonanego jednym domowym  testem kropelkowym, nie wiadomo kiedy otwartym i nie wiadomo przy jakim zasoleniu. Myślę że w tym wypadku powinien przystać na propozycję Damiana i udowodnić wszystkim swoją rację.  Swoją drogą autor pisze że daje 415g soli na litr. Myślę że taka ilość soli miała by problem z rozpuszczeniem się w 1l wody. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, DarekB30 napisał:

Poprostu przekonałem się na "własnej skórze " na czym polegają promocje na produkty Aquaforest... Tak się robi promocje i tak się traci klientów.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Ale w czym problem tak naprawdę? Polityka mnie nie obchodzi, skupiamy się na temacie akwarium.

Sól jest fabrycznie spakowana, zamknięta to jest zdatna do użytku. Skoro Ci się nie podobało, że wyprodukowana przed 2017,  to trzeba było załatwić to ze sklepem, jak każdy klient. Co takiego traci sól,  że wyprodukowana została przed 2017? Ma datę ważności?

Skoro twierdzisz, że sól jest kijowa, to czemu kupiłeś jej aż 100kg?  Tak się robi, jak się jest pewnym produktu. Dla mnie to jest dziwne.

Ja mam akurat w pompie, jaka sól leci mi do baniaka(w granicach rozsądku). Sól to dodatek. Zdarza mi się mieszać 2 sole różnych producentów,  byle zasolenie było odpowiednie i chlup do baniaka. Robimy podmiany jakieś 10procent,  nie ma to wpływu. 

 

Sorry,  ale czegoś fu nie rozumiem - piszę to jako akwarysta,  nie handlowiec :)

Edytowane przez Raffy14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Raffy14 napisał:

Ale w czym problem tak naprawdę? Polityka mnie nie obchodzi, skupiamy się na temacie akwarium.

Sól jest fabrycznie spakowana, zamknięta to jest raczej zdatna do użytku. Skoro Ci się nie podobało, że wyprodukowana przed 2017,  to trzeba było załatwić to ze sklepem, jak każdy klient. Co takiego traci sól,  że wyprodukowana została przed 2017? Ma datę ważności?

Skoro twierdzisz, że sól jest kijowa, to czemu kupiłeś jej aż 100kg?  Tak się robi, jak się jest pewnym produktu. Dla mnie to jest dziwne.

Ja mam akurat w pompie, jaka sól leci mi do baniaka(w granicach rozsądku). Sól to dodatek. Zdarza mi się mieszać 2 sole różnych producentów,  byle zasolenie było odpowiednie i chlup do baniaka. Robimy podmiany jakieś 10procent,  nie ma to wpływu. 

 

Sorry,  ale czegoś fu nie rozumiem - piszę to jako akwarysta,  nie handlowiec :)

Sam piszesz że raczej jest zdatna do użytku więc sam nie jesteś pewny.Druga sprawa to chciałbyś dostać tyle soli wyprodukowanej ponad półtora roku temu?Większość osób kupuje na zapas jak jest w dobrej cenie.Czy jest zła czy dobra tego nie wiem ale prochy do ballinga mają datę przydatności a w soli oczywiście się znajdują.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze do autora tego wątku,co to jest MG pierwszy raz o takim pierwiastku słyszę?Denerwują mnie aż takie błędy,każdy chemię miał i wie że magnez to Mg a nie żadne MG.Po drugie jaki wpływ niekorzystny na Twoje akwarium ma ten podwyższony Mg?Ja mam sól Microbe-Lift Organic Active i robiłem testy na kH,Ca,Mg i Ci powiem że Ca to miałem ponad 500 mg/l,Mg ponad 1600 mg/l,a kH około 5,7 i wszystko hula jak marzenie w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu łapie za słówka,  to była czysta ironia :) skoro do czegoś trzeba się przyczepić... Dla mnie zamknięta fabrycznie sól jest na lata,  zmieniać się może po otwarciu opakownaia wtedy łapie wilgoć itp.

I tak,  chciałbym dostać 'tyle' soli wyprodukowanej półtora roku temu, na podmiany schodzi mi tygodniowo 50kg przy dobrych wiatrach (czas) i ani razu nie sprawdziłem kiedy została wyprodukowana, bo mam to gdzieś :) byle była sypka po otwarciu.

A na zapas można kupować jak się jest pewnym produktu :) i to rozumiem.

A balling?  Nie wiem co tam ma zepsuć,  20kg wiaderko kupione sprzed 8lat nadal stoi i jest sypkie i działa :)

Edit:  poprawiłem posta bo niektórzy mają problem z ironią :)  i usunąłem pewne słowo ;)

Edytowane przez Raffy14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Raffy14 napisał:

Ktoś tu łapie za słówka,  to była czysta ironia :) skoro do czegoś trzeba się przyczepić... Dla mnie zamknięta fabrycznie sól jest na lata,  zmieniać się może po otwarciu opakownaia wtedy łapie wilgoć itp.

I tak,  chciałbym dostać 'tyle' soli wyprodukowanej półtora roku temu, na podmiany schodzi mi tygodniowo 50kg przy dobrych wiatrach (czas) i ani razu nie sprawdziłem kiedy została wyprodukowana, bo mam to gdzieś :) byle była sypka po otwarciu.

A na zapas można kupować jak się jest pewnym produktu :) i to rozumiem.

A balling?  Nie wiem co tam ma zepsuć,  20kg wiaderko kupione sprzed 8lat nadal stoi i jest sypkie i działa :)

Mało tego r_33 używa starej i zbrylonej soli :P gdyby nie cukierki i pierścionki wrzucone przez dziecko akwarium miałby jak z bajki :P pomimo braku testów.........

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i dlatego zadałem pytanie które zadałem - wyżej

od lat na forum/forach "funkcjonuje" .. tylko teza ? że jeśli sól nie jest zbrylona to data produkcji nie ma znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freszu, też nieraz wrzucałem zbryloną,  niebieską i bóg wie co, zero problemów ale robiłem to na swoją odpowiedzialność.

Tu widzę taki przykład, kupiłeś w danej biedronce zepsutą kulkę mozarelli firmy Galbania po terminie. Idziesz do danej biedronki i załatwiasz sprawę i zwracasz im uwagę, czy wypisujemy w internetach,  że cała Galbania to syf i mogiła bo trafiła się zepsuta kulka?

Tu najlepsze jest to, że nikt nie wysadził baniaka, nie wiadomo czy sól była w ogóle używana a jest nagonka na firmę,  nie na sklep. Jedyne wiadomo co,  to przed 2017. Czego nie rozumiem tego trochę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Internet, a przede wszystkim fora internetowe dają możliwość zaspokojenia swoich najgorszych instynktów czyli wyżyć się i w sposób agresywny wyrazić swoje przekonania najczęściej w sposób anonimowy. 

Świetnie w tym miejscu pasuje urywek z filmu dzień świra :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, fresz33 napisał:

Internet, a przede wszystkim fora internetowe dają możliwość zaspokojenia swoich najgorszych instynktów czyli wyżyć się i w sposób agresywny wyrazić swoje przekonania najczęściej w sposób anonimowy. 

Świetnie w tym miejscu pasuje urywek z filmu dzień świra :P

 

Fresz genialnie podsumowane. Wszystko w temacie.

Dodam jeszcze, że robienie testów metodami domowymi jest co najmniej dyskusyjne i daje raczej orientacyjne wartości. Sam zasoliłem 20 litrów odmierzane miarką po pół litra do wiadra okazało się, że jest 20,5 litra. potem zasoliłem zimną wodę do 35 ppt i okazało się, na drugi dzień jest 37. a mieszanie litra solanki już w ogóle jest bez sensu. Błąd pomiarowy na odmierzaniu wody, na odmierzaniu soli, na robieniu testu, przy odczycie koloru... bez sensu.

Mam wiaderk osoli AF, otwarte od grudnia, co kilka tygodni wyciągam, wyciągam 2 miarki, zamykam. Sól po pół roku organoleptycznie jest taka, jak była w dniu otwarcia wiadra.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hieiheihe wogule co tu się dzieje.Dajcie sobie na luzz..

Po pierwsze nie łap mnie za słówka kolego wytykajac mi błąd że napisalem Mg zamiast Mg każdy wie o co chodzi nawet ty wiesz że moje napisane MG to magnez. I także że 415 g rozpuscilem w 10 l   kolejny mój błąd ale ktos ze średnią inteligencja jest wstanie sie zorientować.A co do propozycji robienia testów że przyjedzie do mnie ktos z laboratorium z wiadrami i ja mam udawadniać coś komuś???Chyba się komuś w głowie poprzestawiało że ktoś bedzie mi stawiał jakieś warunki że jak wyniki będą złe zwracam koszt? itp a jak nie dostane wiadra z solą ehiehihiehie.Człowieku co ty mi tu bedziesz rozwiazania przedstawiał jakieś.

Jedyne sensowne posty w tym moim wątku sa ludzi ktorzy tez zauważyli podwyższony Mg w soli oraz gość z AF ktory dobrze napisał że poprostu można zglosić reklamacje i wszystko.Ja nie mam jakiś roszczeń do firmi AF nie oskarzam ja o nic i nic nie oczekuje i wogule nic takiego nie napisałem.Co poniektórzy poprostu muszą sie ogarnąć.

Pozatym forum jest dla ludzi skoro miałem opcje sie tu zalogować więc mam prawo pisać co uważam .Nie musze udowadniać nikomu mojej racji ani przepraszać itp.(moje testy mogą byc niewiarygodne -to prawda mogą być,ale jakbyprzyjechał ktoś z labolatorium z wiadrami pełnymi soli i ze swoimi testami to bez wachania można powiedzieć że te testy sa w 100% wiarygodne hiehieiheihehi i koło się zamyka)

Równie dobrze czemu ludzie nie zaczniecie jechać po firmach robiacych testy bo przeciesz wychodzi na to że to one są głównym problemem.

A widze tu reklamy colombo i AF moze wspólnie te firmy popracują i stworzą wiarygodne testy żeby nikt niemialł pretensji :)

(i nietrzeba wtedy chłopów z laboratorium co z wiatrami soli jeżdzą po polsce i udowadniają swoja racje i chcą zwrot kosztów i zapłate za swoją prace hiehiehie)

Chyba że te forum jest już na tyle sponsorowane że wogule się już odzywać nie można.

 

 

hmmm przez wiekszość czasu czytajac tu posty na temat parametrow w akwarium można wywnioskować że najlepiej jest gdy parametry w akwa są stabilne no ale po tej dystkusji wynika ze jak magnez wywali ponad skale testow to nic sie nie dzieje i jest luzz.hmmmm i co tu o tym wszystkim myśleć..

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Sqesta45 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, ensso napisał:

@katani zapewne musisz być na liście płac AF :v :E :D

Nie jestem ;] ale używam ich produktów. Chociaż każdy dodatkowe źródło gotówki zawsze mile widziane ;]]]]]]]]]]]]]]]]]

Poza tym nie znam nikogo z AF, nigdy nie miałem okazji poznać.

Po forum widać, że sezon ogórkowy zbliża się wielkimi krokami :D


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 .Byle pierdnięcie w zbiorniku czy nie do końca miarodajny test  i od razu zwalanie na produkty .
Inne forum , inne hobby a mam dosłownie deja vu . W krewetkach .....  , ile to się ludzie nie mścili jakie to złe podłoża i produkty  i jak tak można ludzi obuwać w gówno  a tak naprawdę sami uśmiercali wszystko .

Tu widzę to samo , darcie :censored:  i tyle  , dorośli ludzie ..... 
Mam już piątą sól , co mi się etykieta spodoba to biorę . I mam w duszy rocznik  , Sypię 37,5 g /L . I za cholewę ani parametry się nie zmieniają ani zbiornik nie chce "wyj.... " .

Ps:  Kup inny test i porównaj  .
        Choć w tym wypadku szkoda by mi było na niego kasy bo to nic nie zmienia . 
 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Sqesta45 napisał:

(...)

Pozatym forum jest dla ludzi skoro miałem opcje sie tu zalogować więc mam prawo pisać co uważam .Nie musze udowadniać nikomu mojej racji ani przepraszać itp.(moje testy mogą byc niewiarygodne -to prawda mogą być,ale jakbyprzyjechał ktoś z labolatorium z wiadrami pełnymi soli i ze swoimi testami to bez wachania można powiedzieć że te testy sa w 100% wiarygodne hiehieiheihehi i koło się zamyka)

(...)

Chyba że te forum jest już na tyle sponsorowane że wogule się już odzywać nie można

(...)

Nie masz racji. Słowo pisane ma na prawdę dużą wartość, jeżeli piszesz że firma produkuje lipny towar to powinieneś sprawdzić to kilka razy i wykluczyć błąd. Niektóre firmy nie pozwalają sobie na taką radosną twórczość - traktują to jak psucie marki i życzą sobie odszkodowania jeżeli nie możesz udowodnić racji. To raczej rzadkość ale trzeba mieć świadomość że jakieś ryzyko jest. Poza tym takie gadanie bez rzetelnego sprawdzenia problemu jest po ludzku nie w porządku żeby nie powiedzieć głupota/chamstwo - ktoś przez to czasem traci kasę albo wręcz pracę bo firma traci renomę i tnie koszty a czasem wręcz bankrutuje. Na dobrą markę pracuje się latami a traci się ją jednego dnia.

Niestety dziś ludzie myślą że mamy demokrację, wszystko im wolno i można napluć każdemu w twarz bo "mam zły humor". NIe!, nie można tak samo jak Ty każda inna osoba i firma ma prawo się bronić i żądać od odpowiednich władz ukarania Ciebie za to co robisz. Firmy tylko mają większe możliwości i bezpodstawne oskarżenia kosztuję je bardziej finansowo niż moralnie a te koszty mogą chcieć przerzucić na oskarżającego...

 

Nie żebym jakoś bronił AF czy Cię straszył, raczej nie podoba mi się modne dziś beztroskie podejście "pona...dalam sobie bo mam na to ochotę i mi wolno".

 

Co do drugiej części z cytatu, to forum jest nie tylko sponsorowane ale tez należy do osób które władają jedną z firm której logo się tu pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Raffy14 napisał:

Ktoś tu łapie za słówka,  to była czysta ironia :) skoro do czegoś trzeba się przyczepić... Dla mnie zamknięta fabrycznie sól jest na lata,  zmieniać się może po otwarciu opakownaia wtedy łapie wilgoć itp.

I tak,  chciałbym dostać 'tyle' soli wyprodukowanej półtora roku temu, na podmiany schodzi mi tygodniowo 50kg przy dobrych wiatrach (czas) i ani razu nie sprawdziłem kiedy została wyprodukowana, bo mam to gdzieś :) byle była sypka po otwarciu.

A na zapas można kupować jak się jest pewnym produktu :) i to rozumiem.

A balling?  Nie wiem co tam ma zepsuć,  20kg wiaderko kupione sprzed 8lat nadal stoi i jest sypkie i działa :)

Edit:  poprawiłem posta bo niektórzy mają problem z ironią :)  i usunąłem pewne słowo ;)

To po co poprawiasz bo ktoś zwrócił Ci uwagę?czyli jednak według Ciebie sól AF jest nie pewna bo kolega kupił 100 kg i był pewny dobrego produktu a według Ciebie po co kupował na zapas jak nie był pewny.Była promocja to kupił i nie było informacji że to sól nie pewna.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiam bo tacy jak Ty nie kumają.

 

A co do reszty

PicardDoubleFacepalm-1.jpg

Gdzie napisałem, że nie jestem pewny soli af? Przeczytaj może poprzednie posty,  że mi to wsio rybka? 

Dziwi mnie po prostu,  że kupił 100kg,  a potem pisanie, że be. Nie wiadomo przecież nawet czy sprawdzał?

Ja wiem, że ta sól jest pewna i biorę kilkanaście opakowań naraz. W d. mam jaką sól sypię, zdarza się ze mieszam 2 sole od różnych producentów byle zasolenie było ok i do baniaka.

A jak nie było informacji, to sprawę załatwia się w miejscu gdzie się kupowało,  jeśli jest się przerażliwionym na to ze sól sprzed 2017.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Raffy14 napisał:

Poprawiam bo tacy jak Ty nie kumają.

 

A co do reszty

PicardDoubleFacepalm-1.jpg

Gdzie napisałem, że nie jestem pewny soli af? Przeczytaj może poprzednie posty,  że mi to wsio rybka? 

Dziwi mnie po prostu,  że kupił 100kg,  a potem pisanie, że be. Nie wiadomo przecież nawet czy sprawdzał?

Ja wiem, że ta sól jest pewna i biorę kilkanaście opakowań naraz. W d. mam jaką sól sypię, zdarza się ze mieszam 2 sole od różnych producentów byle zasolenie było ok i do baniaka.

A jak nie było informacji, to sprawę załatwia się w miejscu gdzie się kupowało,  jeśli jest się przerażliwionym na to ze sól sprzed 2017.

Kolego nanpierw Cię dziwi po o co kupił 100 kg a po tem piszesz że Ty kupujesz  kilkanascie opakowan wiec jedno drugiemu przeczy.Może kupił w takim samym celu co Ty kilkanascie opakowań(nie kupiłeś ze 100 kg?po co tyle).Resztę Twoich bzdur pozostawie bez komentarza

 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończ te swoje babskie zagrywki :D

Różnica jest taka, że tygodniowo mi schodzi 50kg co już wcześniej pisałem. Reszty tłumaczyć nie muszę. Czepiasz się o jakieś bzdury.

Edytowane przez Raffy14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skończ te swoje babskie zagrywki [emoji3]
Różnica jest taka, że tygodniowo mi schodzi 50kg co już wcześniej pisałem. Reszty tłumaczyć nie muszę. Czepiasz się o jakieś bzdury.

A do czego ci schodzi 50kg tygodniowo????????


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Raffy14 napisał:

Skończ te swoje babskie zagrywki :D

Różnica jest taka, że tygodniowo mi schodzi 50kg co już wcześniej pisałem. Reszty tłumaczyć nie muszę. Czepiasz się o jakieś bzdury.

To po co zadajesz bzdurne pytania po co mu 100kg,może też mu schodzi sporo nie pomyślałaś czy nie pojmujesz tego


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.