Skocz do zawartości
dla syna

Maxspect ICV6 rsx

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem lampę na R5 rsx 100w gdyż nie mogłem patrzeć już na zetlight-a. Pierwsze wrażenia hmm świeci tak samo jak zetlight z moimi ustawieniami = maxpect z programem sps/lps. Więc zacząłem grzebać w kanałach. Okazało się że po zmianie jest dużo lepiej. Oczywiście dla mojego oka ale nie wiem czy dla korali. Zmieniłem też natężenie oświetlenia księżycowego (zamiast 1% aktyniki ustawiłem 20%). Dzięki temu widać tylko fluo. Ale teraz pytanie do użytkowników, czy taka wartość aktyniki nie będzie za mocna jako oświetlenie nocne? Jeśli tak to czy korale będą grymasić? Zbiornik 50cm cube. 

Screenshot_20180831-232101.png

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobiłeś z zetlight?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, suru napisał:

A co zrobiłeś z zetlight?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
 

Daje teściowi wraz z resztą całego drugiego zestawu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach wychodzi baaardzo niebiesko. Czy uzywacie jakiegoś filtra do zdjęć? 

12789494_DSC_0420.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20% UV to za dużo na noc - ty tego nie widzisz ale glony w koralach tak, przez co mają cały czas fazę dzienną fotosyntezy - ja bym zmienił nocne z UV na zimny biały i dał go max 1% 2% więcej nie.

czerwony kanał w tej lampie to ciepły biały? mam Etherala i ustawiam krzywe fotoperiodu na tym samym programiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ura napisał:

20% UV to za dużo na noc - ty tego nie widzisz ale glony w koralach tak, przez co mają cały czas fazę dzienną fotosyntezy - ja bym zmienił nocne z UV na zimny biały i dał go max 1% 2% więcej nie.

czerwony kanał w tej lampie to ciepły biały? mam Etherala i ustawiam krzywe fotoperiodu na tym samym programiku.

Poniżej zamieszczam zrzut z regulacji. Na slupkach jest opis wartości barw na poszczególnych kanałach. Biały na 2% robi się bardzo dziwny kolor. Kompletnie niedopasowany do morskiego niby słabe 2% lecz w oczach to bardzo jasno. 

Screenshot_20180901-105127.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na nocne ustawiałem same diody wiatraków w Etheralu i było ok ale w tej lampie chyba nie ma podświetlenia wiatraków, w sumie jaki byś nie zostawił będzie OK na nocne byle nie za dużo no i może nie czerwony :) kanał 2 powinien być ok 2 od lewej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zależy na oswietleniu księżycowym. Wg maxpect to trzeci kanał, wizualnie najbardziej zbliżony do aktyniki. W tą noc zamiast 20% ustawiłem na 10%. Było bardzo ciemno a korale całkowicie się pochwały jak to u mnie zawsze w nocy było. Wg parametrów jeden kanał na 10% to około 2,5W poboru mocy, ale nie mam informacji jaka to moc światła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lampę rsx-150W i jako nocne mam ustawione 1% niebieskie i 1% uv. Samo uv faktycznie jest bardzo ciemne, ale po dodaniu niebieskiego jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12790579_DSC_0422.JPG 

Tym razem fotka zrobiona prawie w zenicie. Mimo to nadal niebiesko ale tylko na zdjęciach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.09.2018 o 12:15, Pawelo2222 napisał:

Ja mam lampę rsx-150W i jako nocne mam ustawione 1% niebieskie i 1% uv. Samo uv faktycznie jest bardzo ciemne, ale po dodaniu niebieskiego jest ok.

Dzięki, faktycznie dobre ustawienie. Jest niebieska widoczna poświata a koralowce wyciągają tipy jak w nocy podczas karmienia. Nawet dla oka wydaje się że za jasno ale koralowcą to nie przeszkadza. Przy okazji można poobserwować zbiornik w nocy bez problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. 

Czy sterownik ICV6 posiada zdalne sterowanie czy tylko na zasadzie WiFi direct?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ICV6 ale nie mam zielonego pojęcia, czy da sięto sterować na odległość. Wydaje mi się, że nie. Albo nie wiem jak.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko direct. Musisz być w zasięgu sieci wi-fi do której jest podłączony icv6. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, dadario napisał:

Tylko direct. Musisz być w zasięgu sieci wi-fi do której jest podłączony icv6. 

Szkoda, dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.