Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie nie dają mi spokoju te plamy po magnesach na tylniej szybie. Nie wiem czemu, ale tam gdzie choć przez chwilę była przyczepiona pompa to coś się stało z naklejonym tłem. I mam takie 2 kółka. Ani tego zmyć ani wyprostować. Na czarnym by chociaż nie było widać:)


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2018 o 09:42, Moljzesz napisał:

Szkoda kasy, ludzie narzekają..

PS fajne "szczepki" ;)

Znajomy ma i nic się nie grzeje i nic się nie psuje. A światło daje rewelacyjne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, elespero napisał:
Znajomy ma i nic się nie grzeje i nic się nie psuje. A światło daje rewelacyjne.
 

Spotkałem się z dwoma opiniami, że lampa się grzeje i elektronika świruje. Sam mam lampę z PS i sobie chwalę, ATI nie miałem hybrydy. @Adamo napisał w swoim wątku o tej lampie
http://nano-reef.pl/forums/topic/79647-600l-adama/?page=5

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2018 o 10:20, Moljzesz napisał:

Pogadaj z@Adamo79 ma tą hybryde

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
 

Ja mam i sobie chwalę. A Adamo miał problem nie związany ze sprzętem.

W dniu 16.09.2018 o 21:36, Moljzesz napisał:

Lampa z tego co słyszałem świruje, przegrzewa się itp. Adam ma tą lampę więc może powiedzieć coś więcej.
Ja mam Pacyfik sun hybryde i jestem zadowolony choć słyszałem też opinie że pod samymi ledami(pandora) nie chciało rosnąć..

Co do FTS to nie zła petarda się szykuje :)

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie nic się nie przegrzewa, ma bardzo efektywne chłodzenie, sterowanie super, jakość petarda. Jedyna wada to cena. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie nic się nie przegrzewa, ma bardzo efektywne chłodzenie, sterowanie super, jakość petarda. Jedyna wada to cena. 
Zasmiecamy koledze temat, Przegrzewanie się i świrujaca elektronika to nie problemy? Inny kolega mówił mi to samo. Więc jak słyszałem dwie opinie z różnych źródeł stwierdziłem że coś nie tak z tą lampą dlatego napisałem, dziwny zbieg okoliczności że dwie osoby trafiły trefne sztuki..

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny projekt, zacne acroporki !


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik piękny, na żywo robi jeszcze lepsze wrażenie, zdjęcia jakoś tego nie oddają. Jednak system dość młody więc trzymam kciuki o jego długowieczność w takiej formie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki;) niestety przez kilka pakowan szczepek i uzupelnianiu wody na szybko spadło mi zasolenie z 35 na 33 psu. Widac to po koralach. Czeka mnie stopniowe podnoszenie do poprzedniego poziomu. Dodatkowo nie mogę opanować potasu, aktualny wynik 350, test salifert + ICP mimo że leje wiecej niz na butelce podano.


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update:

Zasolenie ustabilizowane, potas podniesiony na 400, ale płyny od KZ już były za mało wydajne i przesiadłem się na Reeflower. Z plusów - balling wreszcie leci po równo:)

 Za namową znajomego z akwarium wyleciało 75% siporaxu i całkowicie odciąłem SBS. 

Kilka fotek z telefonu (stary Lenovo K6, dzienne światło), troche nieostre bo na szybko

DteEEsZ.jpg

pNrUW79.jpg

hq6HRt2.jpg

LRKhlkx.jpg

7JOPUHB.jpg

9uN5nWK.jpg

Rg69iwq.jpg

 

zcnJlLh.jpg

9hqfHbi.jpg

 

GyATH9j.jpg

7BprNqT.jpg


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siporax z racji że zbiera się w nim syf + na zeovicie nie ma sensu, sam zeovit powinien uciagnąć biologię + skała. Na razie NO3 nie drgneło (0.25).

SBS nie ma u mnie po co lecieć bo są regularne podmiany + lanie z ręki tego co brakuje wg ICP.


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petarda, cukierasy piękne :)
Co za płyny z reeflowers?

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko Potas w proszku. Do tej pory lałem K Balance ( w wersji strong) po 10-15ml na dobę i nawet nie drgnęło. Termin ważności był OK więc nie wiem co z tym nie tak. Kupiłem proszek, kilka łyżeczek i po 5-10 ppm dziennie podniosłem. Pewnie to subiektywne odczucie ale różowe acry od razu lepiej wyglądają. Nie są już blade.


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Vertiscire napisał:

Mały update:

Zasolenie ustabilizowane, potas podniesiony na 400, ale płyny od KZ już były za mało wydajne i przesiadłem się na Reeflower. Z plusów - balling wreszcie leci po równo:)

 Za namową znajomego z akwarium wyleciało 75% siporaxu i całkowicie odciąłem SBS. 

Kilka fotek z telefonu (stary Lenovo K6, dzienne światło), troche nieostre bo na szybko

DteEEsZ.jpg

pNrUW79.jpg

hq6HRt2.jpg

LRKhlkx.jpg

7JOPUHB.jpg

9uN5nWK.jpg

Rg69iwq.jpg

 

zcnJlLh.jpg

9hqfHbi.jpg

 

GyATH9j.jpg

7BprNqT.jpg

Złote a skromne ;)

Kolory bajkowe! Dla mnie nr 1 acro zbiornik jaki widziałem na własne oczy!

Edytowane przez Przemek79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem jeszcze odpieniacz. Wysłużony WS250 poszedł na spokojną emeryturkę a jego miejsce zajął Twistman OB200-EXT. I chyba jestem pierwszą niezadowoloną osobą z tego pienidła. Przez lata przyzwyczaiłem się do kubka typu twist. Teraz mam wciskany od góry. Albo wcisne za lekko i odpieniacz cieknie albo za mocno i potem próba zdjęcia kubka w 3/4 przypadkach skończyła się wlaniem urobku do akwarium;/ Może to kwestia jakiegoś dotarcia albo wprawy w ściąganiu kubka ale sytuaja kiedy tygodniowe szambo wlewa się z powrotem do akwarium nie jest miłym przeżyciem. Może mi się trafił taki egzemplarz ale najlepiej we 2 osoby zdejmować kubek ;)


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to nie tajemnica, jakiej soli używasz?


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jakiej wielkości masz wstawione wentylatory w lampę i jakiej są firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól to Tropic Marin Bio Activ ale kończe już wiadro i przesiadam się na Fauna Marin Pro. Nic do TM nie mam - względy czysto ekonomiczne:)

 

Wentylatory to 3 sztuki 12x12 komputerowe AAB Cooling. Chodzą tylko 2 sztuki bo 3 za mocno schłodziły.

Nie mniej lampa to mój następny punkt do wymiany w zbiorniku.

 


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to tylko avatar, - WD poza moim zasięgiem cenowym na razie ;)  Kilka nowych Acroporek trafiło do zbiornika może przez weekend jakieś fotki zrobię.


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacne okazy acropor i tylko czekać jak się dobrze przyjmą a już nawet nie pytam po ile takie rodzynki są bo czuję ze cena nie mała


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2018 o 14:02, Vertiscire napisał:

Sól to Tropic Marin Bio Activ ale kończe już wiadro i przesiadam się na Fauna Marin Pro. ..

Bedziesz w systemie podnosić Kh ? (TM 7,0-7,3 a FM 8,0-8,3)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.