Skocz do zawartości
s1ngle

[720L] Ojjj, tak to sie zaczelo moje szeryfowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

spoko jest na tylnej szybie, dodam ze strasznie mi się nie podoba "wysztucznia mocno akwarium" ale wszystko kwestia gustu to tylko moje zdanie, poza tym takie tlo trzeba po prostu bardzo często czyścić i tyle, już jakos to moge zrozumieć, ale na dnie co to miało na celu dawać to na dno????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Paragon said:

spoko jest na tylnej szybie, dodam ze strasznie mi się nie podoba "wysztucznia mocno akwarium" ale wszystko kwestia gustu to tylko moje zdanie, poza tym takie tlo trzeba po prostu bardzo często czyścić i tyle, już jakos to moge zrozumieć, ale na dnie co to miało na celu dawać to na dno????

Nie mam pojecia, nie widzialem nigdy i nigdzie takiego pomyslu. Mnie nie bylo w kraju nawet kiedy to bylo robione, mieli wolna reke.

Na umowie tego nie bylo, wiec pewnie przez dolozenie tego, polecieli po kosztach sprzetu.

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

PvHkC.jpg
 
post-34-1070947616.jpg


 
Ktoś miał tu niezłą fantazję bo rybki malawi i ozdoby w postaci sztucznych koralowców heh wieś śpiewa i tańczy [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

czaję nom to słabo, ja ogólnie zrobił bym restart zbiornika tak jak pisałem, w twoim akwarium są potrzebne generalne porządki będziesz miał straszną mękę z postawieniem tego na nogi, ale kibicuję bez wzgledu na decyzję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te pianki nie są do stosowania w FO? Ja wiem że na filmie są niby korale, ale... Wyszukalem kilka produktów z USA i każdy miał FO... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
37 minut temu, dla syna napisał:

A te pianki nie są do stosowania w FO? Ja wiem że na filmie są niby korale, ale... Wyszukalem kilka produktów z USA i każdy miał FO... 

te korale moga byc tak prawdziwe jak to tło, masakra gdzieś nie mogę przetrawić takich ozdób w akwarium, to jak calibra normalnie nie da sie zepsuć juz jej bardziej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Moim zdaniem skała do beczki z cyrkulacją po wyszorowaniu,te tła są klejone pewnie na silikonie spokojnie sporą szpachlą budowlaną do usunięcia nawet bez wylewania wody,widząc talent twórcy (firmy zakładającej)nie zdziwiłbym się jak by oszczędzał na silikonie do montażu tych struktur,odpieniacz przy założeniu jakie zbiorniki Ci się podobają obsłuży max 300 litrów,celowałbym w używke bk.Oświetlenie temat rzeka,co do samej akcji sprzątającej przy poniesionych przez Ciebie kosztach przełożenie ryb do zbiornika 200 l jest ułamkiem tego co już zapłaciłeś,po tej akcji można by zaczą zabawę od nowa.Powodzenia.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że te wszystkie 3 tła ze zdjęć to są robione z żywicy. Na 1 zdjęciu to są słodkowodne ryby. Reszta to tylko ozdoby z morskiego. Szkoda się nad tym rozwodzić więcej, bo wszyscysą zgodni, że to się nie nadaje.

Jak to tło wygląda z bliska? To jest zwarta masa, która nie nasiąka wodą? Czy jakaś pianka itd? Bo po zdjęciach trudno określić. Jeśli nie nasiąka wodą, nie ma porów, jest twarda zbita to może nie będzie szkodzić. W przeciwnym wypadku to jest nieusuwalna bomba, która będzie cały czas chłonąć detrytus i oddawać nutrienty. Prędzej niż później ją wywalisz.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze skonczmy temat pianki.

Jako podloze, jest to ewenement na skale swiatowa, prawdopodobnie pierwszy taki eksperyment na swiecie.

Jako tlo na tylna szybe jest i bylo uzywane przez tysiace akwariow (tak, rowniez morskich) na swiecie.

Jak to sie sprawdzi, zobaczymy, moze bede musial robic restart itd.ale jak na razie, uwazam, ze progres poczyniony jest wielki i jestem optymista, ze uda sie to ustabilizowac.
Oczywiscie za Wasza pomoca jak i RS no i niezmiernie pomocnego Sith114.


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było jeszcze akwarium szklane to macie racje że usunięcie byłoby proste.

Przy akrylu jest duża szansa, że po usuwaniu jakiegokolwiek kleju niezbędne będzie szlifowanie i polerowanie. To już jest dużo grubsza i czasochłonna zabawa.

Katani tła z pianek są używane w wielu oceanariach na świcie. Plusy są takie że dość łatwo i szybko można modelować nawet duże zbiornik. Minus że nie można wpuścić np jeżowców, bo wygryzą dziury. 

Ja poproszę więcej ujęć rogatnicy :) Przy tym całym trawniku jest bardzo sympatyczna :D 


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
11 minut temu, s1ngle napisał:

Prosze skonczmy temat pianki.

szkoda że nie chcesz słuchać rad, chcesz pomocy ale nie bedziesz słuchał rad, pójdziesz swoją droga az zajedziesz zbiornik, ok to nie prowadzi do niczego, zycze powodzenia serio mam nadzieje że Ci się uda wyjsć z tego bagna po swojemu pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, kris88 said:

Gdyby to było jeszcze akwarium szklane to macie racje że usunięcie byłoby proste.

Przy akrylu jest duża szansa, że po usuwaniu jakiegokolwiek kleju niezbędne będzie szlifowanie i polerowanie. To już jest dużo grubsza i czasochłonna zabawa.

Zgadza sie.

Quote

Katani tła z pianek są używane w wielu oceanariach na świcie. Plusy są takie że dość łatwo i szybko można modelować nawet duże zbiornik. Minus że nie można wpuścić np jeżowców, bo wygryzą dziury. 

Tak, sa uzywane, a to jest high-end wsrod pianek i producent, najwieksza firma w EU pod tym wzgledem, mowi ze jest to ok do saltwater.

Quote

Ja poproszę więcej ujęć rogatnicy :) Przy tym całym trawniku jest bardzo sympatyczna :D 

Hahaha, to jest nieustraszony terrorysta :D ale zaraz doloze.

5 hours ago, Paragon said:

szkoda że nie chcesz słuchać rad, chcesz pomocy ale nie bedziesz słuchał rad, pójdziesz swoją droga az zajedziesz zbiornik, ok to nie prowadzi do niczego, zycze powodzenia serio mam nadzieje że Ci się uda wyjsć z tego bagna po swojemu pozdrawiam

Ja nie chce sluchac rad? 
Ja nic nie wiem! Tzn.ucze sie naprawde intensywnie od 2 tygodni (po 8h dziennie), ale jestem swiadomy swojego braku wiedzy, wiec rady i informacje ktore znajde, to wszystko co mam!
Nie obrazaj sie @Paragon, prosze, poniewaz Twoje wiadomosci byly bardzo pomocne i bede wdzieczny za kolejne.

Z reszta, postaw sie w mojej sytuacji. Mam opinie 5-6 akwarystow na forum, ktorzy sa przeciwko, nie uwlaczam ich ekspertyzie, ale w tym aspekcie nie maja doswiadczenia, w dodatku jestem w posiadaniu informacji 1000+ akwarystow na swiecie i firmy, ktora specjalizuje sie wylacznie w akwariach, najwiekszej firmie w europie pod tym katem, ktora ma odmienne zdanie.

Udalo mi sie podkrecic pompe do 80% przy stabilnym sumpie.
Dolozylem tez pompe 1000L/H do sumpa, aby wyeliminowac zastala wode.
Dodalem 2ml limonki i szczypte czosnku.
 

Duzo syfu plywa, bo czyszcze to caly czas szczoteczka do zebow i wate wymieniam 2 x dziennie.

 

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam temat z wielkim zainteresowaniem i muszę przyznać, że aż dziw bierze co tutaj się dzieje. Jutro będzie 2 tygodnie odkąd autor tematu napisał o swoim problemie i do dnia dziesiejszego jest tak samo. Kilka godzin dziennie marnować czas ze szczoteczką do zębów zamiast od razu zrobić restart. Jak czytam poszło na to wszystko 50 tyś. a żałować kilku złotych na jakie 200-300 litrowe akwa by przenieść chociaż część życia to już ręce opadają. Tutaj nie ma co czytać po 8 godzin dziennie tylko działać w realu. Niby dobro zwierząt najważniejsze ale cały czas pływają w tym bagnie. Ehhh. Ale najważniejsze, że rodzina zadowolona i wesoło karmi rybki dodając do systemu jeszcze więcej fosforanow. Gdybym żonie zafundował takie piękne morskie akwarium to już wszystko wisiało by w dziale "Giełda". :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh jak się niektórych mądrych czyta... nikt tu żadnej kasy nie żałuje. 

Już nawet mi się niektórych osobników cytować nie chce ;) Przełożyć obsadę która jest za duża w 600l do 300l bo jeden czy drugi zaleca restart? Z reszta powtarzam tysięczny raz restart jeśli będzie to najwcześniej jak strona techniczna zostanie dopracowana. Choćby porządny sump, a nie automat odsalajacy wodę w akwarium ;) Dodam od razu ze sump jest realizowany. 

I mogę powtórzyć  chetnie komuś ustawie akwarium w sposób jaki miał to zrobione kolega zobaczymy jacy mądrzy będziecie wtedy jak wam z dnia na dzień zrobi się Holender ;) 

 

 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli obsada jest za duza do 600 litrów to faktycznie nie ma co kombinować tylko nadal niech się ryby męczą w tym co jest. Klub miłośników akwarystyki morskiej. A co za problem aby jednocześnie robić restart i dopracowywac technikę a w zbiorniku przejściowym tylko oprzeć się na podmianach.

Dobra nie ważne. Czytając wątek faktycznie mogą się wypowiadać osoby, które jedynie pochlebie odnoszą się do tego projektu a reszta to "szkoda gadac". :wacko:

Z całą pewnością taki Holender powstał z dnia na dzień. Wieczorem było si a rano bum i mamy morskiego Holendra.

Edytowane przez Jeronimo_Danzig (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 godzin temu, s1ngle napisał:

Nie obrazaj sie @Paragon, prosze, poniewaz Twoje wiadomosci byly bardzo pomocne i bede wdzieczny za kolejne.

spokojnie nie obrażam się, ale wybrałeś drogę którą wydaje mi się bezcelowa, ale każdy wybiera swoją ścieżkę , tak jak pisałem bez względu na to będę Ci kibicował i trzymam kciuki :)

13 minut temu, sith114 napisał:

bo jeden czy drugi zaleca restart?

sam się na czatboxie ogłaszałeś bo szukasz pomocy dla kolegi, sorki ale każdy to widzi i pisze że restart, jak Ci się nie podobają odpowiedzi to nie było robić wielkiego hallo z pomocą, robisz z tego taki niesamowity problem jak by to było technicznie niemożliwe, kurde jakie dopracowanie techniki robisz to od nowa krok po kroku to nie jest problem, problem to jest to co robicie właśnie teraz, robicie czary mary ze wszystkim na około jak tylko się da

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Paragon napisał:

spokojnie nie obrażam się, ale wybrałeś drogę którą wydaje mi się bezcelowa, ale każdy wybiera swoją ścieżkę , tak jak pisałem bez względu na to będę Ci kibicował i trzymam kciuki :)

sam się na czatboxie ogłaszałeś bo szukasz pomocy dla kolegi, sorki ale każdy to widzi i pisze że restart, jak Ci się nie podobają odpowiedzi to nie było robić wielkiego hallo z pomocą, robisz z tego taki niesamowity problem jak by to było technicznie niemożliwe, kurde jakie dopracowanie techniki robisz to od nowa krok po kroku to nie jest problem, problem to jest to co robicie właśnie teraz, robicie czary mary ze wszystkim na około jak tylko się da

Dokładnie pytałem się o podnoszenia zasolenia i zgodnie z otrzymanymi radami kolega podejmuje kroki. Codziennie do zbiornika wpada świeża solanka. Na ten moment podejmujemy kroki, aby zmniejszyć liczebność obsady pozbyć się srebrzyc. Jak się uda odejdzie z akwarium 10 ryb. Mi się nie podoba to, że jak piszę: Rozważamy restart choćby sam kupuję zbiornik i mogę go koledze użyczyć bo nie mam w planach odpalać go przez najbliższe 1-2 miesiąca. To mało kto to zauważa tylko jak mantrę powtarza "Ryby do wanny i restart". A jak zadałem pytanie, gdy ktoś tu zaproponował dolabella auricularia, czy nie zostanie ona śniadaniem Edka(Rogatnicy) to nie dostałem odpowiedzi, ale postów o restarcie było 10.

Dodatkowo jakie czary mary?  Podam Ci kroki które zrobiliśmy od momentu gdy pierwszy raz odwiedziłem kolegę:
 

Zwiększyliśmy moc pompy obiegowej z 30% do aktualnie 80% - w akwarium stała i kisiła się woda... gdy pierwszy raz je zobaczyłem.

Zamiast dolewki ro o TDS powyżej 100, dolewamy solankę rozrobiona na wodzie RODI TDS 0. - cały filtr wymieniony

Dodaliśmy grzałkę.

Codzienna wymiana waty - stara kiedy była wymieniana to nikt nie wie.

Z aspektów wizualnych akwarium wygląda lepiej, ryby nie padają pływają i ładnie jedzą. W wodzie nie pływają już 5 cm farfocle jak to było jeszcze niedawno.
Nie wiem czy tego nie widać, ale każdy krok który wprowadzamy, powinien być przeprowadzany przy restarcie. Więc ja przynajmniej uważam, że każde działanie nas do niego przybliża.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. śledzę  wątek i  nie chce się wierzyć co ta firma zrobiła  nawet dla takiego leszcza jak ja ;).  Wy tam ingerujecie w baniak a jak ma się do tego ta firma która to zakładała, współpraca została zakończona ? oddali jakąś kase ? czy sprawa w sądzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 11/20/2018 at 4:08 PM, @Beti said:

ja myślę abyś zrezygnował z serwisu i Cie to taniej wyjdzie i bez nerwów:smile_wink:

Bo to co robią z twoim akwarium i z Tobą to się nadaje do komiksu:smile_wink:

 

Aż mi się piosenka przypomniała.

Restart każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi. 

Czasami człowiek musi, inaczej ryby podusi uooou

 

Ciekawe jak Wasze zbiorniki by się zachowały, gdyby w 5 minut dorzucic 30 ryb

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
 
Aż mi się piosenka przypomniała.
Restart każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi. 
Czasami człowiek musi, inaczej ryby podusi uooou
 
Ciekawe jak Wasze zbiorniki by się zachowały, gdyby w 5 minut dorzucic 30 ryb
"a jak ma się do tego ta firma która to zakładała, współpraca została zakończona ? oddali jakąś kase ? czy sprawa w sądzie ?"

Odpuścisz im i będziesz dokładać kolejne kilkadziesiąt tysięcy złotych? Jakie masz plany? Czy jesteś świadomy że za te pieniądze które wzięli powinieneś mieć tu na forum jeden z najlepszych zbiorników high tech i koralowce?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, fresz33 napisał:

"a jak ma się do tego ta firma która to zakładała, współpraca została zakończona ? oddali jakąś kase ? czy sprawa w sądzie ?"

Odpuścisz im i będziesz dokładać kolejne kilkadziesiąt tysięcy złotych? Jakie masz plany? Czy jesteś świadomy że za te pieniądze które wzięli powinieneś mieć tu na forum jeden z najlepszych zbiorników high tech i koralowce?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Sytuacje nie wygląda za ciekawie. Ale mając pewne informacje jedynym sensownym rozwiązaniem jest w tym momencie dołożyć kasę, żeby akwarium cieszyło oko. A za "firme" wziąć się z osobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecie o tym pisałam:smile_wink:zrobić swoje a firmie koło pióra(skrzela):thumbup:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sith114 napisał:

Sytuacje nie wygląda za ciekawie. Ale mając pewne informacje jedynym sensownym rozwiązaniem jest w tym momencie dołożyć kasę, żeby akwarium cieszyło oko. A za "firme" wziąć się z osobna.

chodzi mi o umowę między firmą a właścicielem baniaka . Czy w takiej sytuacji może grzebać w akwa sam czy zostawić to firmie. Żeby później nie było że to właściciela wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 11/27/2018 at 4:35 PM, cimek said:

chodzi mi o umowę między firmą a właścicielem baniaka . Czy w takiej sytuacji może grzebać w akwa sam czy zostawić to firmie. Żeby później nie było że to właściciela wina.

Niestety, prawnie sytuacja wyglada nieciekawie.

Jezeli chodzi o moje ingerencje, to mam 2 ekspertyzy z przed mojej ingerencji, roznia sie od opinii na forum, ale nie mam co wchodzic w szczegoly.


Podlaczylismy grzalke i filtr glonowy (kolor pomaranczowy), a takze przerobilismy filtr RODI (zielony), jak na zalaczonym schemacie,

N1LSd5h.png

 

btw. To nie byl madry pomysl:

https://vimeo.com/303343064

Bo teraz on sie juz nie boi mojej reki, i jak chce cos zrobic w akwarium to podplywa. Jeszcze nie dziabnal... jeszcze.

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.