Skocz do zawartości
karol86

MYCOSIDOL BIO CURE

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś z was stosował ten specyfik?

ma ktoś doświadczenia? ja jestem po 2 dawkach ale nie widze znacznej poprawy


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, karol86 napisał:

czy ktoś z was stosował ten specyfik?

ma ktoś doświadczenia? ja jestem po 2 dawkach ale nie widze znacznej poprawy

Bo to nie jest piekarnia:-) na efekt trzeba poczekać okolo 2-3tyg..conajmniej


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem "starsza wersja" była w porządku. Ja (niestety) używałem niedawno tej "nowej wersji" w proszku nie w tabletkach. Różnica jest taka że poprzednia "wersja" działała bezpośrednio na cyjano a ta nowa działa na pożywkę.
Jeśli chodzi o efekty to - poleciały mi praktycznie wszystkie acropory w pierwszej kolejności tenuisy i microcladosy a potem reszta. Na cyjano nie pomogło wcale...
Jednym słowem nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie efekt był po 2 tygodniach  przy starszej wersji po 4 dniach już nie było cyjano:) 


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Walker napisał:

Jeśli chodzi o efekty to - poleciały mi praktycznie wszystkie acropory w pierwszej kolejności tenuisy i microcladosy a potem reszta. Na cyjano nie pomogło wcale...
Jednym słowem nie polecam

Marcin może źle coś zrobiłeś . 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie strasz z tymi acrami. Jedna tylko straciła kolory.

Moja straciła kolory bo jednej pompy nie wyłączyłem teraz bieleją od spodu,ale myślę że to powód braku podmian. Zawsze tak reagują.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin może źle coś zrobiłeś . 
Źle, dałem mniej niż zalecana dawka przez producenta...



17 minut temu, karol86 napisał:

Nawet nie strasz z tymi acrami. Jedna tylko straciła kolory.

Moja straciła kolory bo jednej pompy nie wyłączyłem teraz bieleją od spodu,ale myślę że to powód braku podmian. Zawsze tak reagują.

Nie straszę, opowiadam jedynie o swoich niemiłych i dość drogich doświadczeniach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Walker napisał:

Źle, dałem mniej niż zalecana dawka przez producenta...
 

Hmm 

Przeliczyłeś litraż ,może za dużo dałeś ? 

Liczyłeś brutto czy netto ile masz wody  ? 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netto i bez sumpa. Daniel, znamy się już chwilę wiesz że poważne podchdzie do takich rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz mi się przypomniał sytłacja z przed dwoch tygodni w u mnie w akwa 

Poprostu tak zaregował zbiornik na nowy produkt 

Też nie widze jednego produktu w swoim akwa 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walker a wyłączyłeś pompy? Ile kuracji przeprowadziłeś? I po ilu dawkach widziałeś że coś złego dzieje się z koralami? 


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, karol86 napisał:

Walker a wyłączyłeś pompy? Ile kuracji przeprowadziłeś? I po ilu dawkach widziałeś że coś złego dzieje się z koralami? 

Czad 

:clapping:bow:respect::laughing:


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w tym śmiesznego? Masz jakiś problem z czytaniem? Pytanie nie było do ciebie. 


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałeś co napisałeś 

Dlatego 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrocznio(najpierw ty przeczytaj co piszesz) nic nie wnosisz do dyskusji. Poza naśmiewaniem. Pytanie było do osób które stosowały nowy produkt. Dziś chcę dodać 3 raz . 


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o Wielki sam stosowałem inny nowy produkt i mi zjadło korale 

Ja cie jeszcze nie wyzywam - wiec ... 

 

A z Marcinem to długo się znamy i była tak  nasz  konwersacja, taka po naszemu ;) 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - dobrze że pojawił się ten temat , bo już myślałem że tylko u mnie po zastosowaniu była katastrofa.Zastosowanie poprzednika w kapsułkach, nie bio, podobno dużo bardziej toksycznego - jedna dawka po czterech dniach bez cjano , bez strat, bez zaburzenia systemu.Nowy bio w proszku, dawka mniejsza od zalecanej, wszystko zgodnie z instrukcją.Po rozmieszaniu dokładnym w sumpie, wyłączeniu pomp po parunastu minutach pomału do baniaka - woda jak mleko i zaczęło się.Całe dwie akry białe w 15 minut, xenię dosłownie rozerwało w akwa jakby zamieć śnieżna, proste sps szkoda gadać ...jedynie lps praktycznie bez reakcji.Prawdopodobna przyczyna-kh miało wzrosnąć o 1-1,5 u mnie z nieznanych przyczyn wzrosło o 6....cjano znikło..na jeden dzień, korale dochodzą do siebie 4 tydzień.

Edytowane przez alenqer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe jest, żeby po zastosowaniu Mycosidolu BioCure w dawkach zalecanych przez producenta padło jakieś życie. Problem upatruję w jednym, że na opakowaniu jest napisane 120 ml na 450 litrów wody, co niektórzy rozumieją, że na akwarium 450 litrów w dawce jednorazowej. W środku jest jednak ulotka, gdzie wyraźnie podano dawkowanie: 1 płaska łyżeczka = 1ml na 15 litrów wody netto. I to jest pierwsza dawka. Po 3-4 dniach można zastosować drugą taką samą dawkę, po kolejnych 3-4 dniach następną i za 3-4 dni czwartą. A więc 120 ml wystarcza na całą kurację 450 litrów wody, ale kurację rozłożoną w czasie. Środek nie zawiera antybiotyków czy składników biobójczych (takie preparaty są zakazane do sprzedaży w sklepach zoologicznych), działa delikatnie, dlatego potrzebny jest dłuższy czas. Mycosidol BioCure jest zalecany również jako środek prewencyjny! Znajomy użył w zbiorniku z obsadą mieszaną SPS + LPS podwójnej dawki (czego nie polecam!) i jedyny negatywny tego skutek był taki, że przez kilka dni kaprysiła caulastrea, ale potem doszła do siebie. To była dawka dwa razy większa niż podaje producent!

 

Krzysztof Tryc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Walker a wyłączyłeś pompy? Ile kuracji przeprowadziłeś? I po ilu dawkach widziałeś że coś złego dzieje się z koralami? 

Zrobiłem wszystko zgodne z instrukcją odnośnie pomp i odpieniacza również.

Podałem dwie dawki.

 

 

Krzysztof, jako że nie znam produktu i chłopaki w sklepie ostrzegali mnie ze to "nowy produkt" i nie maja jeszcze z nim doświadczenia zastosowałem dawkę na 150l (w obiegu mam jakieś 250l netto). Nie ma mowy o pomyłce dawkowania. A efekty były takie jak opisałem powyżej.

Dodatkowo ciekawostka jest taka że po zastosowaniu tego preparatu urobek w odpieniaczu zmienił kolor i konsystencję. Przez ok tydzień jeszcze po "kuracji" był czarny jak smoła. Odstęp między dawkami u mnie były tydzień.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem zgłosiłem w sklepie gdzie specyfik nabyłem, sklep zadał pytanie dystrybutorowi,u innych stosujących problemu nie było, myślałem że to tylko u mnie. Do dziś . Z opakowania zużyłem 1/4 zawartości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, alenqer napisał:

Problem zgłosiłem w sklepie gdzie specyfik nabyłem, sklep zadał pytanie dystrybutorowi,u innych stosujących problemu nie było, myślałem że to tylko u mnie. Do dziś . Z opakowania zużyłem 1/4 zawartości...

Konkretnie - na ile wody netto dałeś ile płaskich łyżeczek? Czy sprawdzałeś KH przed podaniem?

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KH przed podaniem ok.8,7 po zastosowaniu 14,7 ... na pierwszą część pytania przez grzeczność nie odpowiem, bo trochę mnie obraża...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KH przed podaniem ok.8,7 po zastosowaniu 14,7 ... na pierwszą część pytania przez grzeczność nie odpowiem, bo trochę mnie obraża...
@alenqer nie ma co się obrażać, a akurat Krzysiek jest dystrybutorem Colombo więc jakby lepszego słuchacza naszych uwag odnoście produkty nie mogliśmy znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, alenqer napisał:

KH przed podaniem ok.8,7 po zastosowaniu 14,7 ... na pierwszą część pytania przez grzeczność nie odpowiem, bo trochę mnie obraża...

Jeśli poczułeś się obrażony, przepraszam, nie takie były moje intencje :-( Nie wiem, ile masz korali, skały, piachu w zbiorniku i ile masz wody netto.

Jeśli chodzi o KH, to producent zapewnia, że Mycosidol podbija KH o 1-1,5 tak, jak to jest w ulotce.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli poczułeś się obrażony, przepraszam, nie takie były moje intencje :-( Nie wiem, ile masz korali, skały, piachu w zbiorniku i ile masz wody netto.
Jeśli chodzi o KH, to producent zapewnia, że Mycosidol podbija KH o 1-1,5 tak, jak to jest w ulotce.
Krzysztof
U mnie kh praktyczne nie skoczyło po kuracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.