Skocz do zawartości
karol86

MYCOSIDOL BIO CURE

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

A ja się nie zgodzę. To jest chemia nie naturalne rzeczy. I każdy stosując powinien znać ryzyko. To że w ulotce jest tak to i jest syganł na zastanowienie. Jaknto się mówi w morszczyźnie. Szybko to sobie można.... Pozbyć się plagi i zwierząt.

Pamietam te wizytę [emoji4] byłam oczarowana kondycją korali. Dlatego serce mi się kraje, że z ludzi, którzy tyle lat hodowali piekne, zdrowe koralowce od ogryzkow teraz robi się idiotow. 
[mention=24066]laszek[/mention] tu się nie zgodzę z Tobą. Jeśli marka taka, jak colombo, która "starym" preparatem uwolniła setki akwariów od cyjanobakterii wyprowadza nagle uznany za dobry preparat i po kilku miesiącach wprowadza coś nowego, to sprzedaż "ślizga sie" na opiniach o poprzednim produkcie. Sama go stosowałam i "była pani zadowolona". Teraz czytam coś, co mi się w głowie nie mieści.  Żeby z akwarystow, którzy z dunce sami hodowali najtrudniejsze acry teraz robić kretynow, który nie potrafią odróżnić marki od łopaty?
 
 


Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.Laszek a pan cały czas swoje ...przecież 99% preparatów które lejemy do baniaków to chemia...a Pan oczywiście nie stosuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, laszek napisał:

A ja się nie zgodzę. To jest chemia nie naturalne rzeczy. I każdy stosując powinien znać ryzyko. To że w ulotce jest tak to i jest syganł na zastanowienie. Jaknto się mówi w morszczyźnie. Szybko to sobie można.... Pozbyć się plagi i zwierząt.

 


Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

 

Rozumiem Twoje podejście i je bardzo szanuję. Nie lejesz do akwarium zadnych środków chemicznych i u Ciebie to bangla. Jednak nie każdemu udaje się tak sprawnie uzyskać równowagę i jak coś zbyt długo nie ustępuje, to szuka się pomocy w sklepie. Sklep twierdzi, że preparat jest skuteczny i nie szkodzi żadnym organizmom w akwarium, w praktyce okazuje się jednak inaczej...

Zaufanie do producenta zbudowane na poprzednim produkcie którego się używalo  (nie jest to produkt nieznanej marki, albo marki dotąd nie stosowanej w morskim akwarium) boleśnie szlag trafia. 

Ktoś sobie leje do akwarium akwesan, czy mleko prosto od krowy, to jest to ryzyko używającego, które musi brać na klate.  Ale mycosidol akurat był używany wcześniej przez setki, może tysiące akwarystow w tym kraju. Najwyżej nie pomógł, ale masowego pomoru zwierząt takiego, jak w opisanych wyzej przypadkach nie było.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

W tabletkach. Nie proszku. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nik@ napisał:

Rozumiem Twoje podejście i je bardzo szanuję. Nie lejesz do akwarium zadnych środków chemicznych i u Ciebie to bangla. Jednak nie każdemu udaje się tak sprawnie uzyskać równowagę i jak coś zbyt długo nie ustępuje, to szuka się pomocy w sklepie. Sklep twierdzi, że preparat jest skuteczny i nie szkodzi żadnym organizmom w akwarium, w praktyce okazuje się jednak inaczej...

Zaufanie do producenta zbudowane na poprzednim produkcie którego się używalo  (nie jest to produkt nieznanej marki, albo marki dotąd nie stosowanej w morskim akwarium) boleśnie szlag trafia. 

Ktoś sobie leje do akwarium akwesan, czy mleko prosto od krowy, to jest to ryzyko używającego, które musi brać na klate.  Ale mycosidol akurat był używany wcześniej przez setki, może tysiące akwarystow w tym kraju. Najwyżej nie pomógł, ale masowego poboru zwierząt nie było.

 

 

Nic dodać-nic ująć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, laszek napisał:

Z cyjano walczyłem 3-4 miesiące jak padły mi 3 cyrkulatory na raz. Mimo to chemii nie zastosowałe. Skoro się czujesz urażony Twoja sprawa. Ale jako doświadczony akwarysta nie wlewałbyś w ciemno specyfiku nie sprawdzonego. Ale chęć pozbycia się plagi szybko bywa zachęcająca.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Uwierz że o cyjano wiemy jeszcze nie wiele ,nie jestem zwolennikiem chemi ale po trzech miesiącach walki zastosowałem mycosidol (ten pierwszy skuteczny )próbowałem walczyć  wszystkim możliwymi sposobami ,wydałem mnóstwo kasy na bakterie różnych producentów i nic . Na przestrzeni lat sinice pojawiały się wielokrotnie i. Byłem pewien że wiem jak z nimi walczyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja walczyłem 3-4 miesiące. 5 różnych bakterii o różnych producentów. Udało się. Da się. Ale konsekwencja musi być.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak dla mnie mowienie ze "uzytkownik to kretyn z wtornym analfabetyzmem" jest jednak obrazliwe i dziwi mnie ze mozna tak zwracac sie do klientow. Na szczescie nie stosowalem tego preparatu i osobiscie nie czuje sie dotkniety... Drazni mnie jednak ze firma tego kalibru puszcza na rynek produkt ktory potancjalnie zastosuje 95% akwarystow i jest to produkt nieprzetestowany a okazuje sie ze wycina obsade ktorej wartosc liczy sie czasem w dziesiatkach tys. Przyzwyczailismy sie ze placimy gruba kase za kilka gram proszku ktory likwiduje problem. Placimy bardziej za pewnosc dzialania a conajmniej gwarancje nieszkodzenia. Niestety coraz czesciej robi sie nas w jajo. testy ktore zawsze wskazuja 50ppm, wadliwe sole, blokujące sie pompy dozujace... za co ta marza? Eksperymenty mozemy prowadzic sami. Jak mi nie wyjdzie to pretensje mam do siebie i nie pisze na forum ze nie rozumiem prostej instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, laszek napisał:

Ja walczyłem 3-4 miesiące. 5 różnych bakterii o różnych producentów. Udało się. Da się. Ale konsekwencja musi być.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Gratulacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Dzięki. Ironię też zrozumiałem. Powodzenia wszystkim chemikom morskim. Oby tak dalej :)

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, laszek napisał:

Dzięki. Ironię też zrozumiałem. Powodzenia wszystkim chemikom morskim. Oby tak dalej :)

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

a jak bym powiedział że zastosowałem 7 szczepów bakterii 7 producentów i mi się nie udało czy to byłbym eko - nieudacznikiem...tak to była ironia, ale bardziej z zazdrości że ci się udało bez eko -chemii..

Edytowane przez alenqer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, laszek napisał:

Dzięki. Ironię też zrozumiałem. Powodzenia wszystkim chemikom morskim. Oby tak dalej :)

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Nie chce byś poczuł się urażony ,więc napisze o sobie też byłem takim, trochę ignorantem morskim ,gdy wszystko było ok i po mojej myśli ,pewnie tu na forum można znaleźć wiele podobnych moich wpisów .Aż do czasu ,teraz po 12 latach prowadzenia zbiorników morskich ,ciagłym interesowaniem się tematem,  czytaniem, sledzeniem watków wiem że mało wiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Zazdrość w moim przypadku to błędny argument. Nie przejawiam takich emocji.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzlew

No co ty , jakieś pojecie masz 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, laszek napisał:

Zazdrość w moim przypadku to błędny argument. Nie przejawiam takich emocji.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Łał...prawie jak terminator;) ...ale mam już dość specyficznego ofa...medal dla karol86 chyba zebrał najwięcej ( coś koło110) komentarzy w nieco ponad dobę...dobrej nocy wszystkim( nie stosującym przedmiotowego preparatu}:sleeping:..

Edytowane przez alenqer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AnT napisał:

@krzlew

No co ty , jakieś pojecie masz 

 

Dzięki Ant jesteś wporzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest środek przetestowany przez sklep i dziala;-)polecany i sprawdzony przez ReefShop może warto odpuścić Mycosidol dla tych co potrzebują a jednak sie wahają po tylu przeczytanych postach,jednak może się coś wyjasni do tego czasu u producenta życzę tego;-)

Oczywiście też chemia;)

 

 

Produkt został przetestowany w Reefshop - działa jak należy, cyjano znika !
- jedynym zauważonym efektem ubocznym jest wyraźniejsze "pompowanie" polipów u koralowców ;)

CyanoControl


- walczy szybko i niezawodnie przeciwko pladze cyjanobakterii - naturalne skłądniki, bez stosowania antybiotyków i innych szkodliwych substancji - łatwe do dozowania - wymieszaj z wodą z akwarium i wlej do sumpa albo przy wylocie filtra - brak skutków ubocznych dla pozostałych mieszkańców akwarium, w tym koralowców ! - absolutnie nieszkodliwe dla zwierząt i ludzi - może być również stosowany w profilaktyce (dawkowanie tygodniowe) 
Dostępny w opakowaniach 300gr i 150gr (dołączona miarka ma 2 gramy pojemności)   Dawkowanie: 
Rozpocznij od 1 grama CyanoControl na każde 100L wody w obiegu, a następnie zwiększaj tą ilość o 1g/100L po każdych 7 dniach do maksymalnie 3 gr/100L dziennie (po 14 dniach stosowania)
Przy rozpuszczaniu preparatu w naczyniu (nie wsypywać bezpośrednio do obiegu akwarium !), stosuj 100ml wody na każde 100L w obiegu.
Upewnij się, że CyanoControl jest w pełni rozpuszczony w naczyniu. 
Wlać roztwór do sumpa przy pompie powrotnej albo przy wylocie filtra, gdy nie mamy sumpa. Jeśli woda stanie się mętna, należy przerwać dawkowanie preparatu CyanoControl na co najmniej 2 dni. 
Powtarzaj dawkę codziennie, aż bakterie całkowicie znikną (1 gram/100L do 7 dni, 2 gramy/100L od 7-14 dnia, max 3 gram/100L od 14 dnia) Kuracja trwa co najmniej 14 dni. W razie pytań prosimy o kontakt z Reefshop
Gdy cyjano zacznie znikać nie należy zwiększać aktualnie stosowanej dawki i pozostać przy niej aż do całkowitego usunięcia plagi.   Zastosowanie w profilaktyce: Postępujemy tak jak przy zwalczaniu cyjano z tym, że dawka nie może przekraczać 1 grama na 100L wody w obiegu.
Podajemy raz w tygodniu.   Porada dotycząca bezpieczeństwa
CyanoControl jest wolny od antybiotyków i jest nieszkodliwy dla ludzi i mieszkańców akwarium.
Niemniej jednak, jak tylko zauważysz nietypowe reakcje organizmu, proszę odwiedź lekarza.


Uwagi przy stosowaniu !

- Nie należy wyłączać odpieniacza, trzeba go jedynie regulować, gdyż może obficiej pienić podczas kuracji.
- Należy wyjąć wszystkie pochłaniacze/absorbenty fosforanów oraz azotanów na czas podawania preparatu 
(nie dotyczy gdy stosujemy preparat profilaktycznie)
- jeżeli koralowce stracą trochę kolor można je wzmocnić stosując dodatkowo aminokwasy i pierwiastki śladowe.
- woda w akwarium musi być dobrej jakości - przed kuracją bezwzględnie należy sprawdzić poziom 
azotanów i foforanów - w razie wątpliwości kontaktować się z Reefshop 
 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, @Beti napisał:

Tu jest środek przetestowany przez sklep i dziala;-)polecany i sprawdzony przez ReefShop może warto odpuścić Mycosidol dla tych co potrzebują a jednak sie wahają po tylu przeczytanych postach,jednak może się coś wyjasni do tego czasu u producenta życzę tego;-)

Oczywiście też chemia;)

........

azotanów i foforanów - w razie wątpliwości kontaktować się z Reefshop 
 

Komuś tu płacą za reklame czy co 

Bo spamem pojechało 

 

Edytowane przez chwialek
pełen cytat wg mnie utrudniał przewijanie - wpis dotyczy ogółu wypowiedzi zawartej w przytoczonym poście. (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie ile jest produktów akwarystycznych które nie są chemia :)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Snakecharner napisał:

Jedno pytanie ile jest produktów akwarystycznych które nie są chemia :)

Siema Konrad 

A o ilu nowych produktach chemicznych wiemy jak były testowane i jak długo ? 

 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając temat natrafiłem na pytanie bez odpowiedzi...

Panie Krzysztofie jako, że Pana firma jest dystrybutorem skierowane jest ono do Ciebie...
 

W dniu 7.10.2018 o 22:29, nanokaczor napisał:

Co to dokładnie jest "tlen aktywny"?  Z czego i jak jest zbudowana jego cząsteczka? 

 

Ja do pytania dołożę prośbę o kartę charakterystyki produktu.

Moje pytanie jest bardziej przyziemne...

14 godzin temu, ktryc napisał:

Źle użyłem słowa "profilaktycznie", gdyż można było wywnioskować, że stosuję stale, aby zapobiegać. Chodziło mi o to, że nie miałem cyjano, więc nie w celu zwalczenia plagi. Odjąłem tylko 5% wody obliczając netto, gdyż w tym zbiorniku mam wyjątkowo mało korali i skały. Dawałem co 4-5 dni i jestem po trzeciej dawce.

Krzysztof

Co to znaczy "wyjątkowo mało korali" to w jakim baniaku był przeprowadzony test ? Jakiego rodzaju koralowce były beta testerami... Obecnie napisałeś że jesteś po 3 dawce. Jeśli dobrze zrozumiałem temat i instrukcje w nim podane - producent specyfiku sugerował 4 dawki. Czyli łącząc te fakty - osobisty test nie został zakończony a mimo to środek został wprowadzony do obrotu pod własną dystrybucją.

W jaki sposób zatem ocenił Pan produkt jako bezpieczny ...




Beti - u mnie cyano control zadziałał - sypałem, dodawałem kolejne dawki a cyano miało się tak jak na początku, a nawet lepiej... Środki które dotąd stosowałem z pozytywnym skutkiem to chemiclean (wiem o jego złych właściwościach) oraz mycosidol (ten w pierwotnej wersji - podobno nie zawierającej antybiotyków, przy wycofaniu chemicleana pamiętam były wypowiedzi iż mycosidol nie jest lekiem i pozostanie - coś się jednak zmieniło z upływem czasu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staramy się stworzyć ocean w domu w 100 l - 5 tyś litrów , niestety ale mamy marne szanse aby wygrać.

Większość produktów jest chemią typowy balling również jest chemią.

Wielu producentów miało przysłowiową wtopę ale nie zrobili tego aby zniszczyć akwarystykę tylko aby coś ulepszyć .

Cały czas mamy nowe produkty bez tego mielibyśmy w zbiornikach ... ?

Trudno określić jaki jest produkt zły a jaki dobry bo każde akwarium jest inne i każde na innym etapie dojrzewania lub (załamania)

Wszystko co dodajemy do zbiornika trzeba robić to z głową.

Nie bronie żadnego produktu bo każdy będzie miał inny efekt w danym systemie .

A uczyć się akwarystki nigdy nie przestaniemy dlatego w tym tkwimy :)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Snakecharner napisał:

.....

Święte słowa..ale po 40 to paroletniej przygodzie z akwarystyką (wiem wiem słodkowodna się nie liczy) i z zastosowaniu w tym okresie setek różnych specyfików, większość rodzimej produkcji, bez tak spektakularnej wtopy, stosując środek światowej marki , przy spełnieniu rygoru dozowania, miało się nadzieję, że będzie ok. .no cóż, człowiek się uczy całe życie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2018 o 21:22, Walker napisał:

Krzysztof, nie dostałem żadnej informacji ani telefoniczne ani na maila. Uwierz że gdybym dostał jakiekolwiek info to zgodne z deklaracją podzielił bym się tymi wiadomościami na forum.

Napisz tego maila z kopią do @ktryc skoro "producent" czy ktoś tam z Colombo twierdzi że odpisał. Jak znowu nie dojdzie to prośba do @ktryc aby przesłał uzyskaną odpowiedź do Ciebie. Nie będzie wymówek że mail poszedł w kosmos czy cholera wie gdzie. Sory za offtop. 

Edytowane przez chwialek
cytat skrócony... (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.