Skocz do zawartości
karol86

MYCOSIDOL BIO CURE

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, wiem tylko że liczyć potrafię, pryszczatym młokosem też nie jestem i dawkę zastosowałem zgodnie z instrukcją ..ach szkoda że tak to u mnie poszło, w sumie bez logicznego wytłumaczenia...szkoda mi korali...szczęście w nieszczęściu że reszta obsady tzn. ryby, kraby , krewetki, ślimaki ukwiały bez reakcji , bo jak by się te ostatnie rozpuściły , to pewny restart...

Edytowane przez alenqer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, o co chodzi. Dopytuję, gdyż chcę to zrozumieć. W zbiorniku w sklepie stosuję ten produkt profilaktycznie i nie mam żadnych problemów z koralami. Nie jestem w stanie ocenić jego skuteczności, gdyż na szczęście cyjano nie miałem, ale nie zauważyłem też negatywnego oddziaływania na korale.

Wysyłam link do tego wątku do producenta.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, o co chodzi. Dopytuję, gdyż chcę to zrozumieć. W zbiorniku w sklepie stosuję ten produkt profilaktycznie i nie mam żadnych problemów z koralami. Nie jestem w stanie ocenić jego skuteczności, gdyż na szczęście cyjano nie miałem, ale nie zauważyłem też negatywnego oddziaływania na korale.
Wysyłam link do tego wątku do producenta.
Krzysztof
O kurcze, teraz to ja nie rozumiem...
Krzysztof po co stosujesz taką "profilaktykę"? To dość nietypowy produkt żeby stosować go profilaktyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Walker napisał:

O kurcze, teraz to ja nie rozumiem...
Krzysztof po co stosujesz taką "profilaktykę"? To dość nietypowy produkt żeby stosować go profilaktyczne

Połączenie specjalnych szczepów bakterii z tlenem aktywnym brzmi niegroźnie, a pomaga w rozkładzie detrytusu. Poza tym, w miarę możliwości sprawdzam nowe rzeczy, które wprowadzam na rynek. Właśnie po to, aby uniknąć sytuacji, jak te tu opisane. Jak widać, zawsze może zadziać się coś nie do przewidzenia.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze do czytałem ??? 

Czyli nowy Mycosidol to jak nie inaczej jak 

 rozpuszczający się proszek bakteriobójczy i grzybobójczy do dezynfekcji wody metodą tlenową ? 

 

 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest możliwe, że w przypadku chemii, środek stosowany w stu zbiornikach zadziała prawidlowo, a w stopierwszym przypadku może dojść do innej reakcji chemicznej niż zamierzona reakcja? Np poprzez inną chemię wody będącą w obiegu (bo powiedzmy potasu czy innego pierwiastka było wiecej niż w innych zbiornikach)? Tak mam to rozumieć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, AnT napisał:

Czy dobrze do czytałem ??? 

Czyli nowy Mycosidol to jak nie inaczej jak 

 rozpuszczający się proszek bakteriobójczy i grzybobójczy do dezynfekcji wody metodą tlenową ? 

 

 

 

Nie czuję się kompetentny, aby objaśniać dokładnie skład.

16 minut temu, dla syna napisał:

Czyli jest możliwe, że w przypadku chemii, środek stosowany w stu zbiornikach zadziała prawidlowo, a w stopierwszym przypadku może dojść do innej reakcji chemicznej niż zamierzona reakcja? Np poprzez inną chemię wody będącą w obiegu (bo powiedzmy potasu czy innego pierwiastka było wiecej niż w innych zbiornikach)? Tak mam to rozumieć? 

Nie sądzę, żeby niższa lub wyższa zawartość jakiegoś pierwiastka, np. potasu miała wpływ. Przecież byłoby to bez sensu. Nikt nie zna całej tablicy Mendelejewa w wodzie w swoim akwarium.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ktryc napisał:

Nie czuję się kompetentny, aby objaśniać dokładnie skład.

W/g opisu 

...Mycosidol uwalnia aktywny tlen. Aktywny tlen może również zaszkodzić koralowcom, dlatego Mycosidol powinien być rozpuszczany z dala od twoich koralowców, np. w sumpie lub kominie.Zatrzymaj pompy na 5 minut, aby zapobiec osadzaniu się Mycosidolu w całym zbiorniku, a tym samym na koralach. ...

 

Tylko nie rozumiem po co pompy wył. Sami robimy przyduche w akwa albo czegoś nie rozumiem ? 

Moze blad w tłumaczeniu orginału ? 

Czy chodzi tylko o wył. Pompy obiegowej i wymieszac proszek w sumpie i wł. Naprzyklad po 5 minutach jak sie proszek rozpusci ? 

Nie sadze by chodziło o wył cyrkulacji ? 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji angielskiej:

Active oxygen can also harm corals, therefore Mycosidol should be dissolved away from your corals e.g. in your sump or overflow. Disconnect pumps for 5 mins to prevent Mycosidol from being blown round the whole tank and thereby ending up on the corals.”

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ciekawostka z innej strony sklepu  - opis :reading

https://www.aqualuxconcept.com/traitements/anti-algue-rouge/mycosidol-20-capsules.html#description-li 

 

 

 

 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel, z opisu po francusku wynika, ze produkt jest tylko do fish only i nie jest bezpieczny dla koralowcow i bezkregowcow. A tymczasem w Polsce: 

COLOMBO MYCOSIDOL BIOCURE

Uznany preparat firmy Colombo. Stworzony do usuwania cyjanobakterii w zbiorniku. Stosowany także do utrzymywania ogólnej czystości w akwarium np. usuwaniu osadów i zanieczyszczeń organicznych oraz natleniania wody. Bezpieczny dla ryb, korali i bezkręgowców. 

Cyjanobakteria, aby rosnąć, potrzebuje dużo nutrientów i światła. Colombo Mycosidol BioCure ma na celu usuwanie nutrientów (w postaci detrytusu) poprzez użycie specjalnie dobranych morskich bakterii, które rozkładają detrytus, oraz poprzez dodanie aktywnego tlenu, który ma podobne działanie. Mycosidol może być skuteczny tylko wtedy, gdy kuracja wspomagana jest poprzez optymalizację warunków w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własne też znalazłem kilka opisów tego produktu w zagranicznych sklepach i informacje że nadaje się on tylko do zbiorników FO! Niektóre sklepy podkreslaja tą wiadomość na czerwono a niektóre wrecz piszą że nie biorą odpowiedzialności za stosowane tego produktu.

Krzysztof możesz się jakość odnieść do tych informacji? Bo przyznaję że temat nabiera dość niespodziewanego kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Walker napisał:

Własne też znalazłem kilka opisów tego produktu w zagranicznych sklepach i informacje że nadaje się on tylko do zbiorników FO! Niektóre sklepy podkreslaja tą wiadomość na czerwono a niektóre wrecz piszą że nie biorą odpowiedzialności za stosowane tego produktu.

Krzysztof możesz się jakość odnieść do tych informacji? Bo przyznaję że temat nabiera dość niespodziewanego kierunku.

Szczerze przyznam, że i dla mnie. Natychmiast wstrzymuję dystrybucję i piszę do producenta. W tej chwili jestem wściekły i zdezorientowany.

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać z tego że coś tu nie gra, a już myślałem że może jestem jakiś ,,dziwny''. Moje i kolegów uwagi  koralowcom życia nie wrócą ani nie przyspieszą regeneracji tym które ledwo  przeżyły, ale może potencjalnym ,,konsumentom'' da do myślenia, że warto wypróbować działanie specyfiku najpierw w jakimś małym zbiorniku testowym z odlaną wodą ze swojego akwa..

Edytowane przez alenqer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie za pierwszym razem KH skoczyło z 8 do 9.3. za drugim razem kilka godzin przed wlaniem środka odłączyłem pompę od KH i nie było takiego skoku.

u mnie przy 400l netto środka powinno starczyć na 4 kuracje. jedna acra straciła kolory bo nie wyłączyłem jednej pompy i wiało bezpośrednio na nią . teraz wracają kolory

ciekawy kierunek macie racje, ale kilka postów temu ktoś się ze mnie śmiał że w ogóle mam odwagę pytać.  jednak jest coś nie tak

aha jeszcze po podaniu środka padła krewetka debelius myślałem że to przypadek


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, alenqer napisał:

Widać z tego że coś tu nie gra, a już myślałem że może jestem jakiś ,,dziwny''. Moje i kolegów uwagi  koralowcom życia nie wrócą ani nie przyspieszą regeneracji tym które ledwo  przeżyły, ale może potencjalnym ,,konsumentom'' da do myślenia, że warto wypróbować działanie specyfiku najpierw w jakimś małym zbiorniku testowym z odlaną wodą ze swojego akwa..

Dlatego warto od razu się dzielić na forum takimi doświadczeniami, aby ocalić komuś innemu zwierzęta. Może nie uwierzą, może powiedzą, że masz za świeży zbiornik albo źle odmierzyles ilość preparatu, ale zawsze jest szansa, że jednak wywiąże się taka dyskusja, jak dziś.  Konkretna, kulturalna, bez obrzucania się błotem i pociągnie za sobą jakieś działania.

Dobrze, że Krzysztof przyjął Wasze uwagi i chce wyjaśnić ten temat.

Ciekawe jest jednak dla mnie to, że u Krzysztofa żadne koralowce nie zareagowały. Musi być jakiś szczegół, który decyduje, że w jednym przypadku nic się nie dzieje, a w innym jest katastrofa. Chodzi o podanie preparatu do sumpa, zamiast prosto do zbiornika?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podawałem do sumpa ok 15 min dokładnie mieszając i dolewając po trochu.

z korali 

calustrea delikatnie zmieniła kolor

bralerium mało polipuje i straciło fluo

1 acropora w 2 miejscach straciła seledynowe kolory

padła krewetka debelius

rybka lineatus padła dziś ( możliwe że to nie od mycosidolu mogła dostawać od większych pokolców)

po4 wzrosło z 0.24 do 0.42  po podaniu rowy jest dziś 0.27


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem robić zamieszania na forum, tym bardziej że w e-rybce w której problem podniosłem, podobne problemy do tej pory u stosujących się nie pojawiły.Preparat rozmieszałem dokładnie w kominie przed podaniem do baniaka w dawce mniejszej od sugerowanej.

3 minuty temu, karol86 napisał:

ja podawałem do sumpa ok 15 min dokładnie mieszając i dolewając po trochu.

z korali 

calustrea delikatnie zmieniła kolor

bralerium mało polipuje i straciło fluo

1 acropora w 2 miejscach straciła seledynowe kolory

padła krewetka debelius

rybka lineatus padła dziś ( możliwe że to nie od mycosidolu mogła dostawać od większych pokolców)

po4 wzrosło z 0.24 do 0.42  po podaniu rowy jest dziś 0.27

Z koralami które przytoczyłeś u mnie podobnie, z tym że acry zeszły, a calustree niebieska ledwo zipie ale dochodzi do siebie a fluo zastały tylko,, mordki '' i jest na granicy przeżycia..za to krewetki , ryby i reszta towarzystwa ok. ale wiadomo, każde akwa inne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że produkt stwarza realne zagrożenie dla naszych podopiecznych podpinam temat.
Mam nadzieję że dystrybutor postara się go jakoś rozwiązać. Moim koralom to już nie pomoże ale może uchroni innych od podobnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wygląda na to że jesteśmy poligonem doświadczalnym dla firmy colombo. nie można mieć pretensji do sprzedawców przecież dostając produkt do sprzedaży są w przekonaniu że jest on przebadany/przetestowany. najwidoczniej my to robiliśmy

to pytanie do firmy colombo ile płacą za testy na żywym organiźmie?

Edytowane przez karol86 (wyświetl historię edycji)

140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, karol86 napisał:

po4 wzrosło z 0.24 do 0.42  po podaniu rowy jest dziś 0.27

@karol86 trzymasz Lpsy i Sps z takim wynikiem Po4 0.24  nie sądzę że od tego środka aż tak zwroslo Po4 do poziomu 0.42 krytycznego,jestes pewny wyniku:Blush2


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyniki sprawdzam na hance i salifertem pokrywają się . pisałem już o tym "wysokie no3 i po4" 


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, @Beti napisał:

@karol86 trzymasz Lpsy i Sps z takim wynikiem Po4 0.24  nie sądzę że od tego środka aż tak zwroslo Po4 do poziomu 0.42 krytycznego,jestes pewny wyniku:Blush2

Taki wzrost może być następstwem rozkładu korali. U mnie po ,,katastrofie'' po zastosowaniu preparatu Po4 wzrosło błyskawicznie z 0,02 do 0,56 i jak sądzę było spowodowane rozkładem korali. Był wieczór, sklepy zamknięte, a w sumpie tylko phosgard który nie dał rady..no i reakcja łańcuchowa przyczyniła się prawdopodobnie do dalszej destrukcji zbiornika..

Edytowane przez alenqer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti czytałaś temat ? 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.