Skocz do zawartości
Marqo

Zawór bramowy vs kulowy be regulacja pompą

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednio w zbiorniku korzystałam z zaworu bramowego 32mm. Nabyłem to kiedyś okazjonalnie za kilka złotych. Byłem zadowolony z tego rozwiązania.

System się rozbudowal, duży sump trafił do piwnicy. Przy okazji zwiekszylem przekrój rur na 40mm. Cena takiego zaworu jest dość zaporowa ok 400zl. Może wykorzystać zwykły kulowy ? A może jeszcze w inną stronę. Sterowanie przepływem za pomocą pompy. Obecne obiegowe mają sterowniki na których regulujemy pobór prądu w Watach. Plisy i minusy takiego rozwiązania?

 

Nie ma ktoś na sprzedaż 40mm bramowego ?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zerknij

brakuje pierwszej fotki ale był na niej kawałek węża np. silikon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam kulowego i nie mam większego problemu z regulacją spływu. Reguluję pompą i zaworem, wszystko działa bez zarzutu.

Nie wiem jakie masz średnice rur, ale u mnie samą pompą nie dałoby się wyregulować, za dużo wody odbiera spływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samą pompą się da, ale jest to głośne rozwiązanie bo nie utrzymasz poziomu w kominie i będzie chlupać.

Bramowy jest to super rozwiązanie, wyregulujesz idealnie. Ja mam kulowy, bo szkoda mi było dać trochę więcej € i teraz się męczę. Na starej pompie nie miałem problemu, ostatnio zmieniłem pompę i od kilku dni nie mogę ustawić, albo za bardzo leje przez rewizje i chlupie, albo poziom wody w kominie spada i chlupie. Idzie szału dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema 

Ustaw sobie pompena ile tam cie cie interesuje 

Po tem tylko zaworem regul. poziom wody w kominie 

Ja posiadam bramowy 

Wygoda 

Jak chcesz by kulowy latwiej pracował 

Z

Rozbierz go i wyjmij jeden oring ze srodka łatwiej sie ustawia 

Pozd 

Lub 

Zamontuj przejsc. Na ruze spływu ma 32mm i wmontuj stary bramowy zawor ;) 

 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pompe jebao ta ze sterowaniem od 30-100% o 1% i rewelacja zwykły zawór i regulujesz sobie łatwo i szybko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Moim zdaniem bramowy jest zbędny, nawet jak ustawisz sobie wymarzony przepływ to wystarczy że pompa straci trochę na wydajności bo się np zabrudzi, lub z jakiejs innej przyczyny to czy bramowy czy kulowy i tak będziesz musiał skompensować, jak dla mnie jest tylko rożnica w samym komforcie ustawiania ale 10 krotność ceny, zdecydowanie nie warto, ale jak jest kasa to czemu nie :)

4 minuty temu, azgar napisał:

ja mam pompe jebao ta ze sterowaniem od 30-100% o 1% i rewelacja zwykły zawór i regulujesz sobie łatwo i szybko :)

popieram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły kulowy i wszystko działa cicho. Nie próbowałem rozbierać ale zanim go wkleiłem to kilkanaście minut nim ruszałem. Dzięki temu działa lżej i bez skoków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj żeby mieć 40mm przepływu w bramowym musisz kupić 50mm :)  ja wyobrażam sobie regulacji na zwykłym .


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, azgar napisał:

ja mam pompe jebao ta ze sterowaniem od 30-100% o 1% i rewelacja zwykły zawór i regulujesz sobie łatwo i szybko :)

Pompą regulujesz w tym przypadku ?

Średnice rur to 32mm zasilanie oraz 40mm powrót/ rewizja. W piwnicy szczepkowe jest na kulowym i powiem , że za precyzyjny to on nie jest . Pomieszczenie techniczne więc chlupanie mi tam nie przeszkadza.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, azgar napisał:

ja mam pompe jebao ta ze sterowaniem od 30-100% o 1% i rewelacja zwykły zawór i regulujesz sobie łatwo i szybko :)

potwierdzam, mam tak samo i jest bardzo wygodnie ..


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Marqo napisał:

Pompą regulujesz w tym przypadku ?

Średnice rur to 32mm zasilanie oraz 40mm powrót/ rewizja. W piwnicy szczepkowe jest na kulowym i powiem , że za precyzyjny to on nie jest . Pomieszczenie techniczne więc chlupanie mi tam nie przeszkadza.

reguluje tylko pompa, zaworu nie ruszam wcale ostatni raz to prawie rok temu jak akwa przeniosłem, rury to mam takie same ale to bez znaczenia 

jak cos mam Jebao DCP-6500 cicha jest bardzo, tylko nie umiem jej rozkręcić do wyczyszczenia, trzeba bedzie na forum .

PS. jak  kupisz taka lub lepsza pompe z regulacja to innej nie będziesz chciał potem no i lepiej kasę na pompę lepsza dać niż na jakieś zawory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za cenne uwagi . W moim przypadku porządny zawór to połowa pompy . Planuję dać jebao dcp 18 lub 20K l/h. Do podnoszenia ok 3m. Zabieram się do wklejania kulowego.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, Marqo napisał:

Dziękuję za cenne uwagi . W moim przypadku porządny zawór to połowa pompy . Planuję dać jebao dcp 18 lub 20K l/h. Do podnoszenia ok 3m. Zabieram się do wklejania kulowego.

tylko pamiętaj dcp lubi się docierać u mnie pływało przez pół roku z mocą zanim się ustabilizował, poza tym fajna pompa polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem drugi komplet zaworów kulowych - poprzednie baaardzo ciężko chodzą. Te które mam teraz można obracać jednym palcem - wniosek z tego taki, że zawór zaworowi nierówny. Jestem na etapie klejenia hydrauliki, więc jeszcze nie wiem jak będzie z regulacją, ale z poprzednimi zaworami to byłaby katorga. 

Edytowane przez Trurl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa zawory, jeden do zamykania spływu gdy trzeba a na drugim jest ustawiony spływ i tego nie ruszam jak potrzebuje zastawić wodę to zamykam pierwszy zawór.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.