Skocz do zawartości
Dawar

Cyrkulator i lampa do 450l

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie falowniki zastosować w akwa 450l. 150x50x60. Myślę nad OW25. Mają 8500l/h, ale mają po 30W. Co sądzicie o Cylkulatorze Gyre, a może Tunze -jakie?

Edytowane przez Dawar
zapomniałem napisać drugi temat (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Ja mam Jebao CP-55 skręcony na 20-30% mocy w twoim akwarium latał by peanie na 70-80%, wystarczy jeden daje całą szerokością zbiornika

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie tunze 6095 i chodzą na połowie mocy , bo mi korale rwie ;) . Ale ja mam miękkie i lps . I oczywiście jest ich mało , bo swierzy zbiornik . W akwarium cisza , cyrkulacji nie słychać . Pamiętaj , że jak kupisz jedną pompę , by kupić zaraz coś w razie czego . Bo jak ta jedna padnie , będziesz miał problem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Twoje zdjęcia. Super. Gdy bym ja miał tyle miejsca... W blokowisku się nie da. I tak udał mi się namówić żonę, żeby przenieść akwa z sypialni do salonu. I tak przez okres dojrzewnia będę musiał mieć dwa. Jakie dałeś światło?

Wracając do cyrkulacji a nie lepsze będzie Gyre niż Jebao? Tylko które?

Arlei - też myślałem nad tym Tunze. Jak z ich awaryjnością?. Teraz mam RW4 i co chwilę zawożę do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Podobnie jak Leszek Paragon, wsadzilbym tam jakas CP, moze dwie...Ja mam pionowo w rogu i mysle ze teraz nie kupilbym zadnej innej, tradycyjnej pompy, gdyz moja CP-25 robi lepsza robote, nizeli trzy inne pompy, nie zabierajac przy tym prawie miejsca, no i odchodzi przyczepianie pomp na bocznych szybach...Duzo drozsze sa Maxpect'y Gyre a seria CP to ich calkiem udana kopia...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
50 minut temu, Dawar napisał:

Obejrzałem Twoje zdjęcia. Super. Gdy bym ja miał tyle miejsca... W blokowisku się nie da. I tak udał mi się namówić żonę, żeby przenieść akwa z sypialni do salonu. I tak przez okres dojrzewnia będę musiał mieć dwa. Jakie dałeś światło?

Jeżeli to do mnie to, faktycznie z żonami to już tak jest, moja finalnie dała się namówić

50 minut temu, Dawar napisał:

Wracając do cyrkulacji a nie lepsze będzie Gyre niż Jebao? Tylko które?

Jak masz kasę i prestiż to Gyre, jak nie zależy Ci na prestiżu to Jebao, wersje CP-40 i 25 miały coś nie halo z silnikami nie wiem czy wszystkie ale takie chodziły ploty, w cp-55 już poprawione (podobno) maja pracuje od marca zero problemów

40 minut temu, Iceberg napisał:

Hej...

Podobnie jak Leszek Paragon, wsadzilbym tam jakas CP, moze dwie...Ja mam pionowo w rogu i mysle ze teraz nie kupilbym zadnej innej, tradycyjnej pompy, gdyz moja CP-25 robi lepsza robote, nizeli trzy inne pompy, nie zabierajac przy tym prawie miejsca, no i odchodzi przyczepianie pomp na bocznych szybach...Duzo drozsze sa Maxpect'y Gyre a seria CP to ich calkiem udana kopia...

wiesz u mnie jest jedna CP-55 skręcona na jakieś 30% akwarium 100x60x65 obmiata całe akwarium, potwierdzam co napisałeś całkiem udana i niedroga kopia

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to że mnie przekonaliście - dziękuję. Na prestiżu mi nie zależy więc raczej się skłonię do CP 55, a czy części zamienne do niej są dostępne?

Teraz proszę o poradę w oświetleniu. 

Mam lampę 87 cm długości  Chinka 120W sterowalna. Dołożyć do niej  4x 16W Aquel tube 2 białe i 2 niebieskie (też mam). Czy do tego zestawu muszę po bokach lampy dołożyć po module np 20x3W diody taki moduł jak np w Maspect razor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem w tym miesiącu , ale u znajomego chodzą już kilka lat , w sklepie do którego chodzę też kilka lat , jedną wymienili jak padł sterownik . Jak poszukasz na necie to zobaczysz , że są praktycznie bezawaryjne . Natomiast gyre i jebao to różnie bywa . Według tego co znalazłem jest sporo problemów z nimi . Głośne , ślimaki łamią wirnik , wyrobiona guma , często padają sterowniki itp . Mają napewno wiele zalet , ale ja lubię spokój , bo to hobby nie jest tanie . A ja dużo pracuje , wiec jak coś padnie , to mogę mieć problem . Mam też dodatkowy sterownik do moich cyrkulatorów , więc jeśli za jakiś czas zmienię zbiornik na większy , to dokupię jeszcze dwie i podłączę je pod jeden sterownik . Mi to pasuje , ale każdy musi znaleźć coś dla siebie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
45 minut temu, Ariel napisał:

Głośne

nie zauważyłem żeby była głośna, akwarium jest w sypialni

45 minut temu, Ariel napisał:

ślimaki łamią wirnik ,

pierwsze słyszę :ph34r:, ze dwa razy zdażyło się ze ślimak wlazł to pompa trykotała, w nocy i nie dawała spać, ale żeby ślimaczek wielkości maks 5mm (bo inny nie wejdzie) połamał łopatki :), rozebrałem wywaliłem slimaka i cyka dalej

46 minut temu, Ariel napisał:

często padają sterowniki itp

na przestrzeni kilku lat mialem sporo róznych pomp jebao ze sterownikami takimi i innymi, z żadnym nie było problemu, chyba ze ktoś trzyma sterowniki w szafce z sumpem to nie ma siły żadna elektronika nie lubi wilgoci

z kolei o tunze tez jest trochę tu i tam np tutaj:

 

54 minuty temu, Dawar napisał:

Teraz proszę o poradę w oświetleniu.  

To załóz nowy temat bo to już odejscie od głównego wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co zakładać nowy temat? Można zmienić tytuł np. "cyrkulator i lampa do 450l".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, maciej01 napisał:

Po co zakładać nowy temat? Można zmienić tytuł np. "cyrkulator i lampa do 450l".

można i tak można tez zalożyc temat w galeri zbiorników i pisać do woli w swoim temacie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paragon ja cały czas liczę że ktoś opublikuje dane o awaryjności w przeliczeniu na 1000szt sprzedanych urządzeń. Myślę, że "awaryjne" jebao nie będzie się różniło od "bezawaryjnych" tunze. Ale czekam na obiektywne dane... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co cyrkulatora to ja mam zbiornik 120x60x60 (chyba nie pamiętam wysokości) i mam 4 pompy.

2x tunze 6045 i 2x tunze 6055.

Jak cyrkulatory to tylko TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Na stronie Fish Street jest ostrzezenie by nie kupowac cyrkulatorow CP bezposrednio z Chin i pokazane jest na zdjeciu czym roznia sie te wadliwe od poprawionych...

Ja mialem lekki problem po czyszczeniu calosci i ciezko bylo to zlozyc by chodzila tak jak nowa, ale wreszcie sie udalo...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Dawar napisał:

 

Teraz proszę o poradę w oświetleniu. 

Mam lampę 87 cm długości  Chinka 120W sterowalna. Dołożyć do niej  4x 16W Aquel tube 2 białe i 2 niebieskie (też mam). Czy do tego zestawu muszę po bokach lampy dołożyć po module np 20x3W diody taki moduł jak np w Maspect razor?

A mogę prosić porady co do lampy.

Edytowane przez Dawar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dawar ale temat to cyrkulator do 450. Zrób porządek w temacie i nie zaśmiecaj w ten sposób forum... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Jestem nowy i  przepraszam. Czy lepiej pisać temat o jednym problemie, czy wymieniać w temacie wszystkie potrzeby na raz? Jak można zmienić temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odśwież stronę - i pisz teraz o każdym sprzęcie który Cię zainteresuje :)


Odpowiadając na Twoje pytanie - robisz to edytując pierwszy post w dyskusji którą założyłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 godzinę temu, dadario napisał:

@Paragon ja cały czas liczę że ktoś opublikuje dane o awaryjności w przeliczeniu na 1000szt sprzedanych urządzeń. Myślę, że "awaryjne" jebao nie będzie się różniło od "bezawaryjnych" tunze. Ale czekam na obiektywne dane... 

Ja przerabiałem różne sprzęty i tanie i drogi i wszystkie działały mi nie mogłem na nie narzekać, wydaję mi się że awaryjność może mieć związek z ilością szt. na rynku jak nizej czysto hipotetyczny przyklad:

1. jest na rynku sprzedanych 100szt tunze zepsutych wróciło 10szt

2. Jest na rynku 1000szt jebao zepsutych wrociło 100szt.

Czyli reasumując ich awaryjność jest podobna na poziomie 10%, a więcej się pisze o awaryjnosci jebao bo jest ich sprzedanych więcej, tak widzę to ja co nie znaczy że mam rację

38 minut temu, Iceberg napisał:

Hej...

Na stronie Fish Street jest ostrzezenie by nie kupowac cyrkulatorow CP bezposrednio z Chin i pokazane jest na zdjeciu czym roznia sie te wadliwe od poprawionych...

Ja mialem lekki problem po czyszczeniu calosci i ciezko bylo to zlozyc by chodzila tak jak nowa, ale wreszcie sie udalo...

 

Wiesz ja mam z Chin bezpośrednio niby z nowym sterownikiem, który jest w poprawionych wersjach, na razie działa bez zarzutu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Dawar napisał:

Mam lampę 87 cm długości  Chinka 120W sterowalna. Dołożyć do niej  4x 16W Aquel tube 2 białe i 2 niebieskie (też mam). Czy do tego zestawu muszę po bokach lampy dołożyć po module np 20x3W diody taki moduł jak np w Maspect razor? 

Edytowałem temat i proszę również o poradę w sprawie lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Paragon napisał:

nie zauważyłem żeby była głośna, akwarium jest w sypialni

pierwsze słyszę :ph34r:, ze dwa razy zdażyło się ze ślimak wlazł to pompa trykotała, w nocy i nie dawała spać, ale żeby ślimaczek wielkości maks 5mm (bo inny nie wejdzie) połamał łopatki :), rozebrałem wywaliłem slimaka i cyka dalej

na przestrzeni kilku lat mialem sporo róznych pomp jebao ze sterownikami takimi i innymi, z żadnym nie było problemu, chyba ze ktoś trzyma sterowniki w szafce z sumpem to nie ma siły żadna elektronika nie lubi wilgoci

z kolei o tunze tez jest trochę tu i tam np tutaj:

 

To załóz nowy temat bo to już odejscie od głównego wątku

Miałem jebao rw 8 i była głośna , znajomi też , także były głośne i padł sterownik . Popatrz co piszą o wirnikach w gyre , oczywiście są już nowe i mają też siatki ochronne . Musisz przyznać , że każdy z nas trafił na jakiś bubel ( lub bynajmniej większość ) i nie jest ważne kto co poleci , tylko to co będzie nam pasować . Tunze jest długo na rynku i sprzedali dużo sprzętu inne firmy są krucej. Moje Aqua medic też słychać , ale działały tak jak trzeba , pewnie jak bym nie miał problemów z instalacją , to bym ich nie wymieniał . Za Tunze wywaliłem kupę kasy i mam nadzieje , że pochodzą kilka lat . Inny kupi coś taniego i też trafi na dobrą sztukę . To jest jak loteria .

Co do lampy , zastanów się czy nie dołożyć t5 , tanio wyjdzie i łatwo się robi mocowania oraz obudowę . Tylko t5 musisz wymieniać a Led nie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
57 minut temu, Ariel napisał:

Miałem jebao rw 8 i była głośna , znajomi też , także były głośne i padł sterownik .

również mialem rw8 nie była glośna i sterownik nie padł miałem ją ze dwa lata potem sprzedałem i kolejny właściciel ma ją do dzisiaj i nadal nie hałasuje jak również sterownik ma się świetnie :)

59 minut temu, Ariel napisał:

Musisz przyznać , że każdy z nas trafił na jakiś bubel ( lub bynajmniej większość ) i nie jest ważne kto co poleci , tylko to co będzie nam pasować .

zgadzam się w 100%

59 minut temu, Ariel napisał:

Tunze jest długo na rynku i sprzedali dużo sprzętu inne firmy są krucej. Moje Aqua medic też słychać , ale działały tak jak trzeba , pewnie jak bym nie miał problemów z instalacją , to bym ich nie wymieniał . Za Tunze wywaliłem kupę kasy i mam nadzieje , że pochodzą kilka lat . Inny kupi coś taniego i też trafi na dobrą sztukę . To jest jak loteria .

Wydaje mi się że ludzie ogólnie szukają oszczędności i tunze w stosunku do jebao jest mimo wszystko mniej ale bez jakiejś ankiety czy badania rynku to tylko czysta teoria

 

2 godziny temu, Dawar napisał:

Edytowałem temat i proszę również o poradę w sprawie lampy. 

To zależy co chcesz trzymać w akwarium bez tegeo nikt Ci nic nie doradzi, ogólnie ledy docierają głębiej, mają większe możliwości zabawy z barwa światła, świty zmroki itd., masz też bliki, Dobrą alternatywą ktora sie jednak sprawdza najlepiej to hybryda T5 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paragon napisał:

To zależy co chcesz trzymać w akwarium bez tegeo nikt Ci nic nie doradzi, ogólnie ledy docierają głębiej, mają większe możliwości zabawy z barwa światła, świty zmroki itd., masz też bliki, Dobrą alternatywą ktora sie jednak sprawdza najlepiej to hybryda T5 + LED

Będzie 5 rybek. Korale SPS i LPS.

5 godzin temu, Dawar napisał:

Mam lampę 87 cm długości  Chinka 120W sterowalna. Dołożyć do niej  4x 16W Aquel tube 2 białe i 2 niebieskie (też mam). Czy do tego zestawu muszę po bokach lampy dołożyć po module np 20x3W diody taki moduł jak np w Maspect razor? 

Czy takie coś wystarczy? Czy dołożyć te dwa moduły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym pomyślał na Twoim miejscu o jakiejś lepszej lampie LED, np. Maxspect RSX, tylko wtedy trzeba trochę dołożyć $. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głębokość 60cm to musi być trochę mocy w świetle. Pomijam HQI więc zostają 3 opcje: pierwsza to t5, tutaj przydało by sie 6x54w minimum, co do barw niech wypowiedzą się użytkownicy t5. Ale przy tylu rurach już osiągniesz sterowanie typu świt, dzień, zmierzch. Cena zakupu raczej najniższa z pozostałych opcji, ale najdroższa w uzytkowaniu. Druga opcja to hybryda coś w stylu 4x54w t5 i do tego moduł led ok 120w mocy (to też uważam za minimum), trzeba liczyć nieco mniej kosztów używania ale więcej $ na starcie niż zwykła lampa t5. Trzecia opcja to lampa led. Ja również jestem użytkownikiem maxpect rsx i tą lampę polecam. Natomiast gdybym miał wymiar przynajmniej 60cm długości zbiornika to zakupił bym maxpect curve r6. Z tym że ta lampa jest dużo droższa od rsx. Z tych wszystkich opcji są jeszcze diy, używka, albo całkowicie nowa. Wybór należy do Ciebie ile $ chcesz na to przeznaczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.