Skocz do zawartości
darek1973

Co robię nie tak?

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, @Beti napisał:

AnT działa u mnie Kh 7.6:smile_wink:

w przewodniku strona nr.7 

do kh 8 napisane że działa 

....Ważnym czynnikiem przy metodzie probiotycznej jest utrzymanie stałego poziomu twardości węglanowej (KH) na poziomie 6,5 -8,0 dKH. ... 

 

p.s 

tyle trolowania w tym temacie 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega widać ze ma pompę to powinien dac radę:)

warto bo to dość skuteczna metoda i fajnie się utrzymuja stałe parametry:smile_wink: ja polecam:)

Edit zmieni sól na AF to mu Kh spadnie

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując. Zaprzestać podawania pro bio s do czasu aż spadnie mi kH poniżej 8, zmienić sól na probiotyczną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dwoch tygodniach. Od tego czasu robie podmianki 2 razy w tygodniu na soli AF probiotycznej. Oprócz tego  w sumpie mam siporax na który dmucha cyrkulator. Mam nadzieje, że cos to pomoże. Jakieś sugestie, podpowiedzi ? Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, darek1973 napisał:

Witam po dwoch tygodniach. Od tego czasu robie podmianki 2 razy w tygodniu na soli AF probiotycznej. Oprócz tego  w sumpie mam siporax na który dmucha cyrkulator. Mam nadzieje, że cos to pomoże. Jakieś sugestie, podpowiedzi ? Pozdrawiam 

Cierpliwość:smile_wink:2 tyg to za mało


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze glupie pytanie ale jaka temperatura wody. Sps moga bielec od wysokiej temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik optyczny dolewki daj do przegrody z pompą.  Przecież teraz to ona nic nie dolewa:nono. Przyrost glonów masz? Bo ta lampeczka wygląda troszkę przy słaba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apolonia, woda ma 25 stopni.

Pawellb. Czujnik optyczny jest w przegrodzie z pompą a co do glonów to masz rację-nie mam przyrostów. Jaką lampę mi proponujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fotce masz w środkowej. :)

Ja dałem dwie lampy Led 24W. Kupiłem na alliexpresie (made in china), ale super się sprawdzają. Glony rosną jak na drożdżach. Jak znajdę to dam ci linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawellb. Mialem w środkowej ale przeniosłem do komory z pompą. Bedę wdzięczny za link do lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę teraz namierzyć. Kupowałem jakiś czas temu. Ale jak znajdę to ci wyśle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po ok 2 tyg. Po zastosowaniu biopelletek w filtrze przepływowym oraz węgla w sumpie NO3 oraz PO4 zaczyna powoli spadać ale mam problem z KH, które cały czas mam na poziomie ok 9 mimo iż zacząłem stosować sól AF Probiotyczne. Co mogę zrobić by zbić ten parametr do ok 7-8? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak podmian aby koralowce skonsumowały wodorowęglan sodu. Dozować tylko chlorek wapnia jeśli jest taka potrzeba.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, darek1973 napisał:

.. ale mam problem z KH, które cały czas mam na poziomie ok 9 mimo iż zacząłem stosować sól AF Probiotyczne. Co mogę zrobić by zbić ten parametr do ok 7-8? 

to nie jest problem.

Brak czynności też jest czynnością :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno przy metodzie probiotycznej którą stosuje KH nie powinno przekraczać 8 gdyż szkodzi koralom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, darek1973 napisał:

gdyż szkodzi koralom

Darek, trudno mi w to uwierzyć. Natomiast nie mam wiedzy na temat prowadzenia metody probiotycznej a la Aquaforest zatem nie pociągnę wątku. 

Tak się też zastanawiam .. czy na obecnie działającym systemie, jakbyś oddał na chwilę największego zasrańca rybiego albo dwa; zrobił dużej podmiany na soli TM (bo chcesz niskie Kh) albo FM (optymalne Kh bo masz/lubisz LPS) i nic nie dodawał/kropił przez 2 miesiące czy 'niechcący" samo się nie ureguluje ? :) To najzwyklejsza tzw stara szkoła bez probio dsb refugium itp gdzie ilość skały i odpieniacz i masa koralowa są podstawą.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Arturro za zainteresowanie tematem. Napisałem, że przy prowadzeniu zbiornika metodą probiotyczną wysokie kH szkodzi koralom ponieważ przeczytałem to na jakimś forum. Niestety nie mam ani dużo skały ani dużo korali a mam i DSB i refugium. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. NO3 oraz PO4 powoli spada ale zauważyłem że korale nie wyglądają najlepiej. Briaerium, briaerium fluo, calaustrea, sarco przestaly polipować lub polipują bardzo słabo. Co może być przyczyną?

Edytowane przez darek1973 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak inne parametry? Przepraszam, że nie pisałem o lampie nad glony, ale nie mogę jej na mierzyć na alliexpresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, darek1973 napisał:

NO3 oraz PO4 powoli spada ale zauważyłem że korale nie wyglądają najlepiej. Briaerium, briaerium fluo, calaustrea, sarco przestaly polipować lub polipują bardzo słabo. Co może być przyczyną?

Pewnie to ze zmieniły się parametry,to ze według Twojego czasu trwało to wolno nie znaczy ze korale tez tak to odczuły,poczekaj i daj im sie zaaklimatyzowac w nowych warunkach


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Jak bezpiecznie mogę usunąć piasek z DSB, gdyż chce z niego zrezygnować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, darek1973 napisał:

Witam. Mam pytanie. Jak bezpiecznie mogę usunąć piasek z DSB, gdyż chce z niego zrezygnować

Hej...

Odlacz sump i w zaleznosci ile litrow jest w tej komorze, albo robisz nowa solanke, albo zbierasz z wierzchu i po operacji uzupleniasz tyle, ile Ci pojdzie wraz z piaskiem...

Sam piasek to jak sobie zyczysz, kubkiem, garnuszkiem czy czymkolwiek do momentu, kiedy zostanie jego resztka, ktora mozesz odessac z resztka wody no i przy okazji wyczyscic te komore...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, darek1973 napisał:

Witam. Mam pytanie. Jak bezpiecznie mogę usunąć piasek z DSB, gdyż chce z niego zrezygnować

Ja w tym tygodniu usuwałem DSB. Zrobiłem to tak:

1. Spuściłem wodę z akwarium do wiaderek, tyle, żeby woda nie spłynęła do sumpa i wyłączyłem pompę obiegową.

2. Dodatkowo ściągnąłem ile się dało wodę z komory gdzie miałem DSB - z górnej warstwy, żeby nie zaciągnąć syfu.

3.  Następnie wyrwałem glony i wybrałem piach do ostatniego ziarnka.

4. Wyczyściłem i wymyłem komorę po DSB.

5. Wlałem wcześniej zlaną wodę i włożyłem do komory po DSB żywą skałę.

6. Uruchomiłem obieg.

7. Uzupełniłem brakującą wodę świeżą solanką.

Cały proces zajął mi około trzy godziny wraz z wycięciem jednej szyby i porządkami w akwarium.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.