Skocz do zawartości
Gość Paragon

Tryb pracy falownika jebao W1 i W2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

Jak w temacie pytanie chyba głównie do posiadaczy falowników jebao, a więc do rzeczy, którego trybu używacie oraz który jest według was korzystniejszy W1 czy W2 :

W1: tryb falowania, cyrkulator pracuje w sposób przerywany co skutkuje pojawianiem się pięknych fal na powierzchni wody oraz bujaniem wnętrza akwarium. 
W2: tryb falowania, pompa płynnie zmienia swoją wydajność od 30% do 100% na wzór przebiegu sinusoidy. Wytwarzają się naturalnie wyglądające fale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko OW10, wiec nie wiem czy to się liczy jako falownik, ale ustawiam W2. Jakoś tak mniej szarpie koralami i mniej silnik słychać. No ale W1 ma lepszego kopa jak chcesz np osady ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, Słony leszcz napisał:

Ja mam tylko OW10, wiec nie wiem czy to się liczy jako falownik, ale ustawiam W2. Jakoś tak mniej szarpie koralami i mniej silnik słychać. No ale W1 ma lepszego kopa jak chcesz np osady ruszyć.

Liczy chodzi o sterownik we wszystkich jebao sa te tryby pracy :) , aha bo ja używam W1 niby jest ok a le zastanawiało mnie jak ma się W1 do W2 co jest korzystniejsze czy falowanie na stałym poziomie min/max czy zmienne jak w W2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paragon napisał:

jak ma się W1 do W2

Ma się jak na obrazku na sterowniku:-) Jeden to "on-off", a drugi ładna sinusoida. Ja mam malutkie oczko, to W1 u mnie mocno kopie i szarpie miękasy. W większych zbiornikach pewnie nie ma aż takiej różnicy - więcej wody to i bezwładność większa, i strumień ma więcej miejsca. Jakby coś, to częstotliwość falowania mam na minimalną (czyli maksymalnie wolne falowanie, pokrętło max na prawo), a i tak jak dla mnie za szybko jest. Wydaje mi się, że by się mocniej rozbujała woda, jakby można było mniejszą częstotliwość ustawić, w rezonans by wpadała jak od waveboxów.

Z trybów i bajerów jebao to najlepsze chyba jest automatyczne przełączanie w tryb nocny po zgaszeniu światła. Jakby jeszcze w trybie nocnym działała opcja zatrzymania pompy na karmienie, to już w ogóle byłoby super:-) A tak trzeba kabelek wyciągać z gniazda sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba efekt bujania W1 przy maksymalnej mocy na  prędkości tak na 170 stopni i tak mam ustawioną RW8 i RW4, w nocy zmieniam na tryb ciągły H, tak na połowę mocy. Bo W1 nocą za bardzo jest dla mnie słyszalny.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem jedną ow-25 + 2x sobo o pracy ciągłej, to na ow miałam ustawiony tryb pracy losowej i było OK. teraz jak dokupiłem kolejną ow-25, a sobo wyjąłem, próbowałem różne ustawienia i jak na razie najbardziej wyciągnięte polipy u spsów mam na W1, wyregulowanym na najwyższe fale, na 4 biegu prędkości. Nie używam trybu nocnego, bo zauważyłem, że niektóre acropory lepiej polipują wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie głośność ow25 w trybie falowania lub zmiennym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 godzin temu, Słony leszcz napisał:

Z trybów i bajerów jebao to najlepsze chyba jest automatyczne przełączanie w tryb nocny po zgaszeniu światła.

Dla mnie to słabe, rozumiem że pompa pracuje ciszej i jak przeszkadza w nocy to zbawienie, ale jednak wychodzę z założenia że rafa nie przestaje falować w nocy :) ,  ale z opcji feed korzystam i też jestem z niej zadowolony

9 godzin temu, Steron napisał:

Mi się podoba efekt bujania W1 przy maksymalnej mocy na  prędkości tak na 170 stopni i tak mam ustawioną RW8 i RW4, w nocy zmieniam na tryb ciągły H, tak na połowę mocy. Bo W1 nocą za bardzo jest dla mnie słyszalny.

muszę pobawić się W2 zobaczę jak to się sprawuje u mnie co do zmieniania na tryb ciągły to jak wyżej pisałem

8 godzin temu, Pawelo2222 napisał:

Jak miałem jedną ow-25 + 2x sobo o pracy ciągłej, to na ow miałam ustawiony tryb pracy losowej i było OK. teraz jak dokupiłem kolejną ow-25, a sobo wyjąłem, próbowałem różne ustawienia i jak na razie najbardziej wyciągnięte polipy u spsów mam na W1, wyregulowanym na najwyższe fale, na 4 biegu prędkości. Nie używam trybu nocnego, bo zauważyłem, że niektóre acropory lepiej polipują wtedy.

ja kupilem CP-55 i u mnie śmiga jedna na 40% mocy i też na W1 tylko W1 to bujanie w trybie powtarzalnym a W2 to wzmacnianie siły i zmniejszanie siły bujania taki naprzemienny myślałem że sporo ludzi ma ustawione na W2 a tu jak na razie W1 raczej

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Paragon napisał:

ale jednak wychodzę z założenia że rafa nie przestaje falować w nocy

No właśnie rzecz w tym, że często przestaje, a przynajmniej faluje mniej zazwyczaj w nocy. A już szczególnie falowanie zmniejsza się pomiędzy przypływami i odpływami. Przynajmniej jeśli chodzi o płytkie wody przybrzeżne, głębiej to raczej w miarę stałe prądy są niż falowanie.

W każdym razie, mam takie wrażenie, że wszystko jakby odpoczywa po zgaszeniu świateł i zmniejszeniu cyrkulacji, tak powiedzmy przez pierwszą godzinę czy dwie. Korale mocniej polipują, rybka się ożywia, ślimaki wyłażą z dziur. Przynajmniej u mnie, ale może to mój specyficzny przypadek, bo male akwarium (kostka 49L) i chyba trochę przewymiarowany cyrkulator (OW10), więc jedna "kropka" w trybie H w nocy spokojnie mi wystarcza. To raczej w dzień mam podkręconą cyrkulację, bo próbuję maksymalnie przedmuchiwać osady ze skały i podłoża (problem z glonem włosowatym, w którym lubi się syf zbierać). Także, mi pasuje ten tryb nocny.  Wydaje mi się, że okresowe przełączanie z falowania na tryb ciągły ma sens, choć dobrze by było móc regulować moc pompy w trybie nocnym. W większym akwa, mając do dyspozycji kilka cyrkulatorów, część bym ustawił na tryb ciągły przez całą dobę, a część na falowanie w dzień, a w nocy na taki właśnie tryb nocny (H na minimalnej mocy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam załączony tryb w1 i gdy chcę zrobić małą burzę w akwarium to jeden cyrkulator załączam  na w2 i wtedy widać jak śmieci których nie widać wylatują ze skały, robię tak co dwa dni.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Paragon napisał:

myślałem że sporo ludzi ma ustawione na W2 a tu jak na razie W1 raczej

Ja od samego momentu zakupu chodzę na W2


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
14 minut temu, Roman.P napisał:

Ja od samego momentu zakupu chodzę na W2

wiesz tez chyba potestuję, strasznie mnie korci ja z kolei od początku jadę na W1 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paragon napisał:

wiesz tez chyba potestuję, strasznie mnie korci ja z kolei od początku jadę na W1 

Niczym nie ryzykujesz. Cyrkulacja jest cyrkulacją. W przypadku pomp jebao mając dwa tryby pracy jeden trochę nudny czyli W1 albo W2 ciekawy zmieniający siłę przepływu losowo ja wybrałem ten bo to co ma falować to faluje a nie buja się. :)


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
30 minut temu, Roman.P napisał:

Niczym nie ryzykujesz. Cyrkulacja jest cyrkulacją. W przypadku pomp jebao mając dwa tryby pracy jeden trochę nudny czyli W1 albo W2 ciekawy zmieniający siłę przepływu losowo ja wybrałem ten bo to co ma falować to faluje a nie buja się. :)

masz rację, przestawiłem na W2 wyregulowałem częstotliwość i jest zmienny dodatkowo buja taflą jak na W1, zauważyłem że na W1 bujałem na 3 biegu teraz na W2 muszę dać na 6 żeby mieć podobną moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i :playing


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ustawianie i zabawa z rególy kończy się po kilkunastu miesiącach . Wszystkie tego typu falowniki to niestety  porażka . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
10 minut temu, leszekk40 napisał:

Powiem tak ustawianie i zabawa z rególy kończy się po kilkunastu miesiącach . Wszystkie tego typu falowniki to niestety  porażka . 

No nie zgodzę się z tobą ja jestem bardzo zadowolony i z poprzednich które miałem czyli rw i z obecnej cp-55 jechałem cały czas na W1, obmiata cale akwarium na 3 biegu z 10 akwarium 100x60x65 od marca bierzącego roku zero problemów z ta jak i z poprzedniczką RW, ale nie o tym temat i nie takie było pytanie, pytanie tyczyło się rożnicy efektywności pracy tryvu W1 i W2 ja  zrobiłem jak Romek radził przestawiłem na W2 na razie to co zauważyłem że na trybie W1 obmiatało mi cale akwarium na 3 biegu, teraz na W2 musiałem podkręcić na 6 ale rzeczywiście tak jak pisał Romek, fajnie faluje ale nie buja calym środkiem jak na W1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, leszekk40 napisał:

Kiedyś się ze mną zgodzisz . To tylko kwestia czasu . 

Uwierz mi że miałem te pompy nie tylko w morskim i zdania nie zmienię nawet jak ma się psuć co 2-3 lata to i tak się opłaca bo są po prostu tanie, ale ja należę do szczęściaży i żadne jebao mi nie padło, a najstarsze ma 6 lat, jak to mawia mój szef jak coś się źle dzieje ze sprzętem to w 99% wina użytkownika :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, leszekk40 napisał:

Wierzę bo rególy są po to aby fascynowały nas wyjątki . 

Widzę że mocno jesteś negatywnie nastawiony na tą markę więc cóż mogę Ci napisać, każdy chwali swoje szczególnie jak jest z niego zadowolony, jak tobie się trafiały zonki to nie znaczy ze wszyscy maja takiego samego pecha jak Ty, ogólnie dużo ludzi ma te pompy, falowniki, dozowniki i grom wie co tam jeszcze z jebao/jecod/ czy tam aqua nova i jakie tam ma jeszcze reinkarnacje na Polskim rynku dlatego i częściej się zdarzają awaryjne modele, jest to proste jak tylko trochę ogarniasz temat statystyki, to rozumiesz ze nie jest to nic nadzwyczajnego

Temat się zrobił trochę śmieciowy, więc jak masz coś ciekawego do dodania w temacie o który pytałem to chętnie posłucham :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rw4 od 23.12.2016. Od roku leci na 100% w trybie w1 w displayu o wymiarach 50*38*50. Uważam że jest słaba ale martwych stref nie ma. Syf nie gromadzi się. Dzięki w1 korale mają najbardziej zbliżony ruch wody do mórz/oceanów. Pozostałe tryby u mnie nie wydalają. Jak się zepsuje (a nie chce się zepsuć) zastąpię ją gyre. Od startu bez awarii i czyszczenia. 

A osobiście też nie lubie tej marki lecz przedstawiam fakty. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, dla syna napisał:

Dzięki w1 korale mają najbardziej zbliżony ruch wody do mórz/oceanów. Pozostałe tryby u mnie nie wydalają.

No wlasnie zauważyłem że na trybie W1 lepiej wymiata a na W2 jest trochę słabsza ale za to ładnie faluje, u mnie jest spory zapas  bo kupiłem najmocniejszą wersję CP-55 więc u mnie się nie namęczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Paragon napisał:

No wlasnie zauważyłem że na trybie W1 lepiej wymiata a na W2 jest trochę słabsza ale za to ładnie faluje, u mnie jest spory zapas  bo kupiłem najmocniejszą wersję CP-55 więc u mnie się nie namęczy

Pewnie ma tu znaczenie moc, kierunek, umiejscowienie, częstotliwość, tryb, wymiary ścian zbiornika i aranżacja. U mnie w1 najbardziej buja z wszysrkich trybów (czyli jakby na tym najmocniejszym). Być może na w2 tez bym osiągnął większe bujanie ale mocy mi brakuje. Na moim sprzęcie osiągam ugięcia tafli 1,5cm (przy w1) a na pozostałych trybach max 0,5cm

Ładnie buja lpsami a acry wystawiają tipy i ugięcia są w każdym kierunku co im bardzo pasuje

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

U mnie testowałem dzisiaj pierwszy raz w sumie hehe na 8 biegu tryb W2 dostroiłem częstotliwość i zaczel mi wychlapywać wodę poza krawędz akwarium, mam od tafli wody do krawędzi jakieś 3cm więc te 3 cm nie jest problemem dla tej pompy ale wygląda to dosyć strasznie nie mógłbym spać dlatego mam ustawione tak ze bujanie tafla nie przekracza 2cm  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.