Jump to content
norbi2222

Nowe, większe:)

Recommended Posts

2 minuty temu, Jacek56 napisał:

Musi być jak oszczędzasz na grubości szkła. Poźniej podczas eksploatacji, przynajmniej mnie, to wzmocnienie przeszkadzało i fatalnie się je czyści.Chcesz coś przestawić, zawsze na drodze stoi wzmocnienie.  

Z jakiej szyby Jacku masz akwarium jak nie tego wzmocnienia?

3 minuty temu, Jacek56 napisał:

Musi być jak oszczędzasz na grubości szkła. Poźniej podczas eksploatacji, przynajmniej mnie, to wzmocnienie przeszkadzało i fatalnie się je czyści.Chcesz coś przestawić, zawsze na drodze stoi wzmocnienie.  

Szkło to 12 mm.

7 minut temu, sith114 napisał:

Z jakiej szyby Jacku masz akwarium jak nie tego wzmocnienia?

Sam sobie odpowiem :D

z tematu Jacka:

Zdjęć z operacji wnoszenia, przenoszenia i wynoszenia nie mam bo to była prawdziwa masakra, wielka improwizacja i szybkie decyzje. Masa akwarium prawie 400kg, dno dzielone 19mm, boki OW 15mm, szyba oddzielająca panel od akwarium 19mm+3mm czarne tło i do tego wzmocnienia wzdłużne 15mm, 70mm szerokie. Wymiary całkowite 230x150x60, z czego część dla rybek i korali to 170x150 reszta to panel filtracyjny.”

Przy takich wymiarach zbiornika i  dwunastce to musi być poprzeczne wzmocnienie, nie ma bata, ale i tak " piękne cacko" jak mawiał Maksiu.

Na to wygląda, że przyoszczędziłem na grubości szkła i będę się męczył z tym wzmocnieniem. Rzadko przestawiam w akwarium, to możne nie będzie to takie upierdliwe. Ponadto myślałem, że  12 mm to wystarczająco grube szkło. 

Jak będziesz je wnosił? Bo taki wymiar to chyba na stojąco ?

6 minut temu, katani napisał:

Jak będziesz je wnosił? Bo taki wymiar to chyba na stojąco ?

Plan jest taki, żeby akwarium w pionie wsadzić na wózek i wózkiem wciągnąć po schodach. 

Resized_20190709_144833001.jpg

2 godziny temu, norbi2222 napisał:

Plan jest taki, żeby akwarium w pionie wsadzić na wózek i wózkiem wciągnąć po schodach. 

Resized_20190709_144833001.jpg

Trochę małe kolka jak na schody większe lepiej się sprawdzają. Miałem okazje wnosić pare ciężkich szaf na piętro. Te wózki co @Kapsel1981podał podobno tez się sprawdzają. 

12 godzin temu, norbi2222 napisał:

Na to wygląda, że przyoszczędziłem na grubości szkła i będę się męczył z tym wzmocnieniem. Rzadko przestawiam w akwarium, to możne nie będzie to takie upierdliwe. Ponadto myślałem, że  12 mm to wystarczająco grube szkło. 

Daj spokój, nic nie przyoszczędziłeś. Za szkło 15mm zapłaciłbyś drugie tyle. 12 mm jest rozsądne. Spinka często się przydaje przy pracach, aby coś odłożyć, a czyszczenie nie jest wcale męczące ;) 

Podobny wymiar ma snocho 150x100x75h i szkło 15mm na bokach.

9 godzin temu, sith114 napisał:

Trochę małe kolka

Większe koła byłby lepsze ale sprawdziliśmy jak radzi sobie ten wózek i nie było źle. Jak będzie problem to chłopaki z Trzmiela pożyczą swój wózek, taki z trzema kołami.

13 godzin temu, Pablo120288 napisał:

Będzie piękny kawałek rafy.Trzymam kciuki i powodzenia z wnoszeniem :)

Dzięki za kciuki, trochę przeraża mnie wnoszenie tego akwarium.

2 godziny temu, @Pawel napisał:

Daj spokój, nic nie przyoszczędziłeś. Za szkło 15mm zapłaciłbyś drugie tyle. 12 mm jest rozsądne. Spinka często się przydaje przy pracach, aby coś odłożyć, a czyszczenie nie jest wcale męczące ;)

To nawet nie chodziło o cenę, a o ciężar. Przy tej grubości szkła jest około 150 kg i myślę, że wniesienie go do mieszkania będzie wyzwaniem, a przy grubszym szkle to kolejne dziesiątki kilogramów.

2 godziny temu, norbi2222 napisał:

Dzięki za kciuki, trochę przeraża mnie wnoszenie tego akwarium.

To nawet nie chodziło o cenę, a o ciężar. Przy tej grubości szkła jest około 150 kg i myślę, że wniesienie go do mieszkania będzie wyzwaniem, a przy grubszym szkle to kolejne dziesiątki kilogramów.

Moje waży ok 110 kg i w czwórkę na drugie piętro wnosilismy.

Łatwo nie było, a większe się szykuje ^_^

1 godzinę temu, @Pawel napisał:

Moje waży ok 110 kg i w czwórkę na drugie piętro wnosilismy.

Łatwo nie było, a większe się szykuje ^_^

Waga waga najgorzej przy wnoszeniu wąskie klatki kiedyś z pracownikiem targalem szafę na 3 piętro. Szafa metalowa na jakieś akta. Wielka Lora niby ważyła tylko 40kg, ale co z tego jak zakręty to pokonywane na cm...

Edited by sith114 (see edit history)

W dniu 6.08.2019 o 21:20, katani napisał:

Jak szkiełko?

Szkło stoi  w wyznaczonym miejscu - dzięki Michał (montymick), Piotr i Łukasz, pomoc chłopaków była bezcenna. Hydraulika poklejona, dzisiaj rozpocznę zalewanie.

20190809_090723.jpg

Jak dla mnie najprzyjemniejsza robota przed Tobą, zawsze sprawiało mi przyjemność aranżowanie zbiornika.

A z drugiej strony chyba najgorsza za Tobą - baniak wniesiony na górę:)

8 minut temu, NAP napisał:

Jak dla mnie najprzyjemniejsza robota przed Tobą, zawsze sprawiało mi przyjemność aranżowanie zbiornika.

A z drugiej strony chyba najgorsza za Tobą - baniak wniesiony na górę:)

Tak, najgorsze już poza mną:D, nie licząc  Koleżanki Małżonki - nie spodziewała się, że jest tak duże.  Została jeszcze do zrobienia cała elektryka (na razie będzie prowizorka, żeby uruchomić baniak), czekam na kolegę, który podepnie mi kabel do rozdzielnicy, chcę oddzielny obwód. Później zabudowa i będzie finisz technicznych prac. Za półtora miesiąca przesiadka, a dopiero później ta najprzyjemniejsza część, czyli aranżacja.

14 minut temu, katani napisał:

Super wygląda.

Mnie też się podoba, jednak jak już baniak stoi, to mam poczucie, że przesadziłem z wielkością. Mogłem zrobić długie na 120-140 cm. Może żona by się mniej wściekła.

28 minut temu, norbi2222 napisał:

mam poczucie, że przesadziłem z wielkością

eee tam, stałą cechą każdego baniaka jest to, że jest za mały:) Kwestia czasu i każdy dochodzi do podobnego wniosku:)

Edited by NAP (see edit history)

4 minuty temu, NAP napisał:

eee tam, stałą cechą każdego baniak jest to, że jest za mały:) Kwestia czasu i każdy dochodzi do podobnego wniosku:)

Tu masz Jarek rację. Jak stawiałem kostkę to wydawało mi się, że będzie wystarczająca. A teraz ma w domu oceanarium, jak mówi moja Małżonka.

19 minut temu, norbi2222 napisał:

Tak, najgorsze już poza mną:D, nie licząc  Koleżanki Małżonki - nie spodziewała się, że jest tak duże.  Została jeszcze do zrobienia cała elektryka (na razie będzie prowizorka, żeby uruchomić baniak), czekam na kolegę, który podepnie mi kabel do rozdzielnicy, chcę oddzielny obwód. Później zabudowa i będzie finisz technicznych prac. Za półtora miesiąca przesiadka, a dopiero później ta najprzyjemniejsza część, czyli aranżacja.

Mnie też się podoba, jednak jak już baniak stoi, to mam poczucie, że przesadziłem z wielkością. Mogłem zrobić długie na 120-140 cm. Może żona by się mniej wściekła.

Zalej wpakuj się do środka i powiedz żonce żeby fotki Ci strzeliła bo jesteś nemo albo zrobi fotki albo wylecisz razem z akwarium :clowning

7 minut temu, dla syna napisał:

to dzisiaj parapetówka

aaa to o takie "zalewanie" chodziło:)