Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, dadario napisał:

No powiem Ci, że robi wrażenie... 

Szczególnie mgła...:P


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, norbi2222 napisał:

reaktor to PS  CalcFeeder AC2. Po około 36 godzinach zmierzyłem KH z odcieku i byłem, nie, nadal jestem w lekkim szoku. KH 82, nigdy takiego KH nie uzyskałem na starym reaktorze, jak było 60 to byłem "dumny" z niego.

Trochę się dziwiłem że to może być reaktor wapnia... W pustym akwa. Obecna zamglona sytuacja wypełnionej skały jednak tłumaczy tą konieczność. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Sagerrak1 napisał:

Trochę się dziwiłem że to może być reaktor wapnia... W pustym akwa. Obecna zamglona sytuacja wypełnionej skały jednak tłumaczy tą konieczność. :)

Wczoraj przeniosłem pozostałe koralowce, dzisiaj przerzucę skałę i można zamykać kostkę. Niech cieszy nowego właściciela. Podpoiłem UV-kę, jest szansa, że w niedalekiej przyszłości pogoda w Lądku Zdrój się zmieni na taką, żeby można było zobaczyć głębię:D


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec września powiadasz ;]

Fajnie, że sie wszystko udało, teraz tylko obserwować korale, czy się nic złego nie dzieje, ale wierzę, że pójdzie jakoś.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem zielono w akwarium po starcie. Zapodałem porcję startową „wrotki”, od Konrada i dzisiaj woda prawie kryształ, bez UV. Wydaje mi się, że wybrałeś najgorszą opcję. Biologię trzeba wspierać, a nie zabijać.  

W zielonej głębi widać „Bolka i Lolka” w nowym akwarium. 

IMG_8626.jpg

Edytowane przez Jacek56 (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu woda jest klarowna, 36 godzin UV-ki załatwiły sprawę. Kostka opróżniona, zabrałem się do czyszczenia i jestem na 1000% pewny, że nie będzie piachu w nowym akwarium. Mimo odessania większości piachu,  tyle syfu, że szok. Ponadto widzę w nowym ile zbiera się syfku, tylko tu nie ma problemu z jego odessaniem i jest czysto.

Nie jestem jeszcze zadowolony z ułożenia skały,  będę musiał poprzestawiać.

Przy robieniu zdjęcie świeciły LEDy i dwie świetlówki Coral Plus.

h08BRlP.jpg

cmrKfL4.jpg

mngO3IB.jpg

W dniu 17.09.2019 o 09:02, katani napisał:

Koniec września powiadasz ;]

Fajnie, że sie wszystko udało, teraz tylko obserwować korale, czy się nic złego nie dzieje, ale wierzę, że pójdzie jakoś.

To nie jest koniec września:banghead Jakaś pomyłka w moim kalendarzu.

W dniu 17.09.2019 o 10:06, Jacek56 napisał:

Też miałem zielono w akwarium po starcie. Zapodałem porcję startową „wrotki”, od Konrada i dzisiaj woda prawie kryształ, bez UV. Wydaje mi się, że wybrałeś najgorszą opcję. Biologię trzeba wspierać, a nie zabijać.  

W zielonej głębi widać „Bolka i Lolka” w nowym akwarium. 

IMG_8626.jpg

U mnie był zakwit bakteryjny, a nie fito. Stąd UV.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek. Jeszcze trochę nieśmiały i nie pokazuje całego swojego piękna, pewnie za kilka dni bardziej się ośmieli.
Cirrhilabrus rubeus

jPGp6B8.jpg

y5cBY3U.jpg

 

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: Czy inne niż chrysus i hexa wargacze też czyszczą korale, skałę z pasożytów i innych żyjątek, czy raczej żyją w toni wodnej?

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
26 minut temu, katani napisał:

Pytanko: Czy inne niż chrysus i hexa wargacze też czyszczą korale, skałę z pasożytów i innych żyjątek, czy raczej żyją w toni wodnej?

 

Słyszałem że chrysiptery też lubią. Ale to jak z brzydalem jeden będzie jadł aiptasie, a drugi nie. No i podobnie z innymi wargaczami.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, katani napisał:

Pytanko: Czy inne niż chrysus i hexa wargacze też czyszczą korale, skałę z pasożytów i innych żyjątek, czy raczej żyją w toni wodnej?

 

Chrysus jest w akwarium, więc on robi tą robotę. Jak obserwuje Cirrhilabrus rubeus, to mam wrażenie, że ma podobne zachowania ja Chrysus. Coś tam skubie ze skał.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, norbi2222 napisał:

Chrysus jest w akwarium, więc on robi tą robotę. Jak obserwuje Cirrhilabrus rubeus, to mam wrażenie, że ma podobne zachowania ja Chrysus. Coś tam skubie ze skał.

Wiesz że nie masz piasku i zaraz Cię zaatakuje ekopatrol że rybki męczysz? :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, =Fresz= napisał:

Wiesz że nie masz piasku i zaraz Cię zaatakuje ekopatrol że rybki męczysz? :P 

Będę musiał sobie z tym poradzić:D. Chrysus ostatnie półtora roku żył w kostce bez piachu, zaczął spać w skale. Nie zaobserwowałem zmian w zachowaniu. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, =Fresz= napisał:

Słyszałem że chrysiptery też lubią. Ale to jak z brzydalem jeden będzie jadł aiptasie, a drugi nie. No i podobnie z innymi wargaczami.

Z tym, że chrysiptery często, jak to garbiki, są niezłe zakapiory.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robotę z wyjadaniem robactwa robi tetrosomus gibbosus, choc watpie, zeby wyjadal plazince. Ale opanowal mi plagę slimakow osiadlych, a ostatnio zaczal dmuchac strumieniem wody w piach i sprzata tez wormsy piaskowe. Przy okazji wzbija detrytus w toń, wiec piach staje sie coraz bielszy. Jednak rybka rosnie dosc duza.

Mam chrysusa, juz doroslego i ma gruba warstwe piachu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna zwiększać odciek z reaktora, bo Kh spada. Czyli zaczyna rozkręcać się kalcyfikacja koralowców, co mnie cieszy, idzie wszystko w dobrą stronę. Nawet kolory zaczynają się poprawiać:D Jeszcze jest słabe polipowanie części koralowców, nawet w nocy, trzeba jeszcze poczekać.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda teraz. Niestety mój tel nie radzi sobie.

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dałoby radę tych kabli wywalić ponad taflę jak najbardziej? ;)
Psują look :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sith114 napisał:

Nie dałoby radę tych kabli wywalić ponad taflę jak najbardziej? ;)
Psują look :D

Te pompy są chwilowo i  mają za krótkie kable żeby je schować, więc sobie wiszą. Czekam, aż wróci mój gyre z serwisu i zastąpi te dwie małe jebao. I wtedy kabel będzie schowany:P


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wygląda:clapping

ułożenie skały świetne,tylko czekać jak wszystko zarośnie.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sith114 napisał:

No no :D
A poza tym to Oceanarium fajne ;)

 

6 minut temu, @Beti napisał:

Świetnie to wygląda:clapping

ułożenie skały świetne,tylko czekać jak wszystko zarośnie.

 

Dzięki:D Jest szansa, że za pół roku, może rok będzie fajnie. Skały i dno zarastają algami wapiennymi, jestem w szoku, że tak szybko. System powoli stabilizuje się.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpis do dziennika (dzień 52)

Dziś znowu pokręciłem odciek z reaktora o dodatkowe 300 ml/h. Kh spadło z 7.3 przedwczoraj (podkręciłem o 200 ml/h), do 6.7 dzisiaj. Kalcyfikacja coraz mocniej się rozkręca, a co będzie jak dopalę kolejnymi czterema świetlówkami:whistle:. Na chwilą obecną świeci sześć T5 i ledy.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że przesiadka się udała. Gratulacje!


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pięknie...
Ale jak dla mnie bez piasku jakoś tak pusto... Wiem, że łatwiej przez to kontrolować zbiornik... Jednak "czegoś mi brak"...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, katani napisał:

Wygląda na to, że przesiadka się udała. Gratulacje!

Tak, na to wygląda, że mój pomysł na przesiadkę przyniósł sukces:D

 

1 godzinę temu, dadario napisał:

No pięknie...
Ale jak dla mnie bez piasku jakoś tak pusto... Wiem, że łatwiej przez to kontrolować zbiornik... Jednak "czegoś mi brak"...

 

Mi też bardziej podoba się z piaskiem, jednak ten syf...Liczę, że za jakiś rok część dna będzie porośnięta montiporami i będzie wyglądać dobrze.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.