Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, montymick napisał:

Norbi ale czemu podjąłeś decyzję o zmianie pokarmu. Znowu chcesz wyznaczać nowe trendy?? :)

Ja rozpuszczam 3 kostki  - kryl gruby i drobny oraz mysis. Właśnie mysis najlepiej wcinają anthiaski. Wlewam rozpuszczone kostki w 2 porcjach bez wyłączania pomp. Wszystko wiruje i rybki ganiają po całym akwarium jak za żywym żarciem :) To co przypadkiem spadnie na dno od razu zbierają krewecie. Nie ma opcji żeby coś zaległo w skale.

Problemem nie jest niechęć jedzenia mrożonek przez ryby, wszystkie wcinają aż miło. Wymyśliłem sobie, żeby była dłuższa dostępność do pokarmu np. przez 3 godziny. Pokarm EasyMasstick spełnia to kryterium, jednak ma dwie wady: nie wszystkie ryby chcą go jeść i jest stosunkowo drogi.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 511.

Ostatnio mam poczucie, że koralowce trochę straciły kolor i poszarzały. Może jest  to efekt zaprzestania karmienia koralowców...nie wiem. Od środy zacząłem podawać pół dawki Pohl's Xtra special - zobaczę co się zmieni. Może to 7 miesięczne świetlówki a dwie z kompletu nawet  mają półtora roku...

Kilka noworocznych fotek do przyszłego porównania.

fj90FXw.jpg

8TasLYU.jpg

Nkxij7v.jpg

8r8Wl8z.jpg

CWCE8Iu.jpg

Pcy0MxF.jpg

Ughn9wc.jpg

DCmKyzJ.jpg

qSJiGRB.jpg

7eOfANs.jpg

WrXfhP2.jpg

mKdUsXf.jpg

Um2o456.jpg

SgWZhtJ.jpg

0YtNxHZ.jpg

TvVrc11.jpg

POsQl9u.jpg

OtzFApD.jpg

Ub8Syr3.jpg

vm8RgXx.jpg

NOJxyWM.jpg

 

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle narzekasz gdy reszta marzy aby mieć chociaż w połowie tak piękne korale jak Ty. 

Dobre to mosz... Zostow zanim zepsujesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, dadario napisał:

Ciągle narzekasz gdy reszta marzy aby mieć chociaż w połowie tak piękne korale jak Ty. 

Dobre to mosz... Zostow zanim zepsujesz. 

Szymon, dzięki za stawianie mnie do pionu. Jednaj nie jest  jeszcze to czego oczekuję. Muszę znaleźć powód zmiany, ponadto koralowce wpadają w zielenie.   

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, norbi2222 napisał:

Dzień 511.

Ostatnio mam poczucie, że koralowce trochę straciły kolor i poszarzały. Może jest  to efekt zaprzestania karmienia koralowców...nie wiem. Od środy zacząłem podawać pół dawki Pohl's Xtra special - zobaczę co się zmieni. Może to 7 miesięczne świetlówki a dwie z kompletu nawet  mają półtora roku...

Kilka noworocznych fotek do przyszłego porównania.

Norbi chyba nie wytrzeźwiałeś do końca :) 

Pamiętaj "lepsze jest wrogiem dobrego".

Te "żółte akropory" zawsze będą zielone i tego nie zmienisz :D

No chyba, że w głowie masz jakąś konkretną zmianę ( np. zmiana lampy na nową ) i szukasz u nas potwierdzenia, że "coś nie do końca jest ok".

I dobrze Szymon pisze: nie rusz po spier................  spierszym stycznia popsujesz:lol:

 

p.s

Kiedy wpaść po szczepki ???:animier:


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, montymick napisał:

Kiedy wpaść po szczepki ???:animier:

Obawiasz się, że padną i nie będzie z czego ciąć...:P.  Kto nie ryzykuje ten...jestem w domu - przychodź.

Nic nie kombinuję, tylko czegoś brak/lub jest za dużo dla  moim koralowców. Nie mam poczucia pełnej satysfakcji. Ja tak mam, że albo robię/osiągam coś (to co jest dla mnie ważne) na najwyższym poziomie albo w ogóle. Tak mam i nic z tym nie zrobię, w pracy też na tą cechę się na mnie w....ją. Więc szukam, najwyżej coś spier...


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@norbi2222 masz zdjęcia dla porównania ile ci przyrosły korale od początku jak je włożyłeś do akwarium . Zdjęcie tego samego korala i przyrost po roku . 

Pohl's Xtra special Czy on nie podnosi mocno no3 , PO4 . Jest to opisane jako srodek do mocno dojrzałych akwariów . Wiesz o tym ze jest taka opinia ze akwaria na zeo wylatują w powietrze po roku . Czy nie jestes właśnie na dobrej drodze do tego . Korale maja naprawdę ładne kolory 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Hoom napisał:

@norbi2222 masz zdjęcia dla porównania ile ci przyrosły korale od początku jak je włożyłeś do akwarium . Zdjęcie tego samego korala i przyrost po roku . 

Jutro wrzucę zdjęcia porównawcze z lipca i grudnia 2020. Wczoraj przeglądałem i byłem zaskoczony wzrostem koralowców. Bo ja mam oczywiście wyrażenie, że niewiele urosły:P.

21 minut temu, Hoom napisał:

Pohl's Xtra special Czy on nie podnosi mocno no3 , PO4 . Jest to opisane jako srodek do mocno dojrzałych akwariów . Wiesz o tym ze jest taka opinia ze akwaria na zeo wylatują w powietrze po roku . Czy nie jestes właśnie na dobrej drodze do tego

Po testach nie widzę zmiany w nutrientach, jednak tak może być, bo Pohl's Xtra special zawiera aminokwasy i mikroelementy. Jedyną obserwacją jaką na razie mam to zwiększenie kalcyfikacji, większe niż zwykle - dwa razy w tym tygodniu musiałem podkręcać reaktor i NaOH. Nie dokonywałem innej zmiany, więc może to być skutek podania PXS.

27 minut temu, Hoom napisał:

Czy nie jestes właśnie na dobrej drodze do tego . Korale maja naprawdę ładne kolory 

Cieszę się, że inny podobają się kolory moich koralowców, ja nie jestem do końca usatysfakcjonowany. Jak wysadzę zbiornik to zacznę od nowa:P.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, norbi2222 napisał:

Jak wysadzę zbiornik to zacznę od nowa:P.

Ja kolejnego tachać na piętro nie będę :banghead


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, montymick napisał:

Ja kolejnego tachać na piętro nie będę :banghead

Może szkło zostanie w całości...:clowning.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Norbert podobnie . Ja nie jestem usatysfakcjonowany wzrostem moich korali i ich wybawieniem choć znajomi mówią mi co innego . Z tym ze ja sie boje używać cokolwiek co zwiększa parametry . Wciąż walczę z no3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Hoom napisał:

Wciąż walczę z no3

Nie sądzę, że Pohl's Xtra special jakoś drastycznie zwiększa nutrienty. Jednak nie polecam tego specyfiku do Twojego zbiornika. Możesz spróbować użyć zwykłego Pohl's Xtra. Chociaż Ty tyle różnego żarcia lejesz, że kolejne jest zbędne.

Jak nie wyeliminuję ewentualnego problemu głodzenia swoich koralowców, bo mam takie podejrzenie, to następnym krokiem będzie wymiana rur. Niestety nie potwierdzę swojej hipotezy, że da się 10 miesięcy jechać na świetlówkach.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile godzin dziennie świecisz świetlówkami , ja u siebie świece tylko 6 godzin na dobę wiec może z 10 miesięcy wytrzymają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Hoom napisał:

Ile godzin dziennie świecisz świetlówkami , ja u siebie świece tylko 6 godzin na dobę wiec może z 10 miesięcy wytrzymają 

Świetlówki świecą około 11h, w tym wszystkie 6h. Jak w Twoim zbiorniku tylko dopalasz 6h to rok powinny spokojnie świecić. Moje świetlówki zaczynają świecić  lekko na żółto, co sugeruje, że czas na zmianę.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Hoom napisał:

masz zdjęcia dla porównania ile ci przyrosły korale od początku jak je włożyłeś do akwarium

5 miesięcy różnicy. Tak  w tym czasie urosły koralowce.

Lipiec 2020

MEW2CFJ.jpg

Grudzień 2020

B0v3kMw.jpg

Lipiec 2020

bNecmAD.jpg

Grudzień 2020

dTFAkhK.jpg

Lipiec 2020

MO0v0q6.jpg

Grudzień 2020

0iyQuPq.jpg

Lipiec 2020

a4NlibZ.jpg

Grudzień 2020

UieYvAF.jpg

Lipiec 2020

cX8NVGD.jpg

Październik 2020 - czyli trzy miesiące

yUsEyuw.jpg

Lipiec 2020

g8pA2VQ.jpg

Grudzień 2020

xjatRRo.jpg


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Hoom napisał:

masz zdjęcia dla porównania ile ci przyrosły korale od początku jak je włożyłeś do akwarium . Zdjęcie tego samego korala i przyrost po roku .

Na filmach lepiej widać różnicę w wielkości koralowców. Pierwszy jest z 30 lipca 2020, a drugi  29 grudnia 2020. Większość urosła, jest kilka sztuk, które stoją w miejscu.

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbert jak będziesz jeszcze marudził to osobiście do ciebie przyjadę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hoom jakby się stawiał to powiedz. Przyjadę, pomogę... A i z szczepek go okradnę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Hoom napisał:

Norbert jak będziesz jeszcze marudził to osobiście do ciebie przyjadę 

 

9 minut temu, dadario napisał:

@Hoom jakby się stawiał to powiedz. Przyjadę, pomogę... A i z szczepek go okradnę... 

Panowie!!!! Spokojnie!!!!

Jest kolejka :) 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Hoom napisał:

Norbert jak będziesz jeszcze marudził to osobiście do ciebie przyjadę 

 

21 minut temu, dadario napisał:

@Hoom jakby się stawiał to powiedz. Przyjadę, pomogę... A i z szczepek go okradnę... 

 

10 minut temu, montymick napisał:

Panowie!!!! Spokojnie!!!!

Jest kolejka :) 

:D:P Wy sobie gadajcie, a ja sobie pomarudzę. I tak Wam pokażę, że mam rację, potrzebuję trochę czasu i kilku doświadczeń:D.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Hoom napisał:

A

Może...:P.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@norbi2222jak czesto zmieniasz bakterie u siebie . Ja używam już ponad 6 miesięcy i jeszcze ich nie zużyłem do końca . Trzymam je w lodowce . Kupić nowe czy dalej lać te 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Hoom napisał:

@norbi2222jak czesto zmieniasz bakterie u siebie . Ja używam już ponad 6 miesięcy i jeszcze ich nie zużyłem do końca . Trzymam je w lodowce . Kupić nowe czy dalej lać te 

Wymieniam dopiero wtedy jak się skończą. Jak trzymasz w lodówce to nie masz się czym przejmować. Teraz mam 100 ml i pewnie będę je używał około roku. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.