Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 508

Kilka fotek z góry. Koralowce  w rzeczywistości są trochę bardziej nasycone, mniej pastelowe. Próbuje aparatu w nowym telefonie i idzie mi tak sobie.

ty9jn0F.jpg

dTFAkhK.jpg

m9RpeUt.jpg

D7bC2dP.jpg

9lw4dfi.jpg

B0v3kMw.jpg

xjatRRo.jpg

6Vtasnn.jpg

MkC4nqE.jpg

9hYHAx2.jpg

cBYYv1I.jpg

u3BakiH.jpg

RVtqMhF.jpg

0iyQuPq.jpg

F0yX250.jpg

fmjtBO1.jpg

NMcEemI.jpg

rvFM9Sf.jpg

x9FZFFd.jpg

zQiPG7P.jpg

9StKLQB.jpg

5lmieTn.jpg

UieYvAF.jpg

XCvHy1m.jpg

U8HYcDN.jpg

88E7GP7.jpg

kFF90vd.jpg

 

 

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, =Fresz= napisał:

Bardzo ładnie zaczyna wyglądać  :clapping

Jeszcze popełniłem lichy filmik;).

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białobrody szczęśliwy, ma gdzie się wypływać ;) Bardzo ładnie Panie kolego. Zmierzasz niechybnie w kierunku TOTM. Pozdr.


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, sycowek napisał:

Petarda !

 

9 minut temu, tomko napisał:

Białobrody szczęśliwy, ma gdzie się wypływać ;) Bardzo ładnie Panie kolego. Zmierzasz niechybnie w kierunku TOTM. Pozdr.

Dzięki Panowie:D.  Białobrody to ryba, która jest wszędzie i jest  mocno kontaktowa. Ponadto schodzi wszystkim z drogi - agresja "0". TOTM...daleka droga, jak nic nie schrzanię to może kiedyś.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne akwarium. A ja mam pytanko z obserwacji: Acropory nie mają powyciąganych mocno polipów, co może być przyczyną? Nawet millepora bo to chyba jest na ostatnim foto taka mało puszysta.

U mnie podobnie, wyciągają skromnie a przyrosty przeogromne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sagerrak1 napisał:

Piękne akwarium. A ja mam pytanko z obserwacji: Acropory nie mają powyciąganych mocno polipów, co może być przyczyną? Nawet millepora bo to chyba jest na ostatnim foto taka mało puszysta.

U mnie podobnie, wyciągają skromnie a przyrosty przeogromne.

Zapewne pora dnia lub chwilowy brak papu w wodzie. Standardowo wszystkie akry u Norberta są "wyplute" z polipów :) 

Jak wiesz rzadko kiedy fotki oddają prawdziwe piękno koralowców ( nie tylko kolorów ).


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Sagerrak1 napisał:

Piękne akwarium. A ja mam pytanko z obserwacji: Acropory nie mają powyciąganych mocno polipów, co może być przyczyną? Nawet millepora bo to chyba jest na ostatnim foto taka mało puszysta.

U mnie podobnie, wyciągają skromnie a przyrosty przeogromne.

Raz lepiej polipują innym razem słabiej. Ogólnie w moim zbiorniku w dzień koralowce polipują słabo, podejrzewam, że wpływ na to ma moja Centropyge acanthops. Zaraz po wprowadzeniu nowego korala przez kilka dni polipuje mocno nawet w dzień, a później ogranicza moc polipowania. W nocy wszystkie bardzo mocno polipują.  


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Sagerrak1 napisał:

Piękne akwarium. A ja mam pytanko z obserwacji: Acropory nie mają powyciąganych mocno polipów, co może być przyczyną? Nawet millepora bo to chyba jest na ostatnim foto taka mało puszysta.

U mnie podobnie, wyciągają skromnie a przyrosty przeogromne.

Z moich obserwacji u acr zależy to od cyrkulacji w pierwszej kolejności. Te, na które jest bezpośrendi "nadmuch" lepiej polipują.


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, tomko napisał:

Z moich obserwacji u acr zależy to od cyrkulacji w pierwszej kolejności. Te, na które jest bezpośrendi "nadmuch" lepiej polipują.

To interesujące co piszesz. Mam mocną cyrkulację, łącznie to około  80 x objętość zbiornika (2x Gyre 350 + 2x SOW 15 + obieg - cyrkulacja pracuje w dzień na 100%) i nie obserwuję wpływu na zwiększenie polipowania. Oczywiście prawie wszystkie acry polipują (na zdjęciach tego nie widać), jednak polipowanie jest dosyć słabe


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centropyga może mieć mocny wpływ na tą sytuację. U mnie robotę robi nieuchwytny złośliwy sk***iel Gobiodon. Podgryza wszystkie sps, na szczęście odpuścił acanom od kiedy błazny pomagają mi i przeganiają go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbert masz bardzo duże puste przestrzenie na dnie . Masz jakieś plany co chcesz tam trzymać ?. Idealnie by tam pasowała kolorowa micromussa lub moseleya latistella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Hoom napisał:

Norbert masz bardzo duże puste przestrzenie na dnie . Masz jakieś plany co chcesz tam trzymać ?. Idealnie by tam pasowała kolorowa micromussa lub moseleya latistella

Zastanawiałem się nad Acanthastreami, może kilka odmian wrzucę. Cały przód wolnej przestrzeni będzie zarośnięty prze różne odmiany montipor, tylko potrzebują trochę czasu.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój największy Pseudanthias squamipinnis od dwóch tygodni siedzi w skale i nie wychodzi nawet w czasie karmienia. Ryba jak ja obserwuję  jest gruba i wygląda na zdrową, pewnie wyłapuje żarcie. Nie pływa po zbiorniku to mało kalorii spala i pewnie dużo jedzenia nie potrzebuje. Obserwował ktoś z Was takie zachowanie Anthiasa?

 

W ostatnim czasie zaczął mi chodzić po głowie pomysł dotyczący zmiany sposobu karmienia ryb. Zamiast mrożonek, które są podstawą żywnością moich ryb chcę zastąpić czymś innym.  Wszelkiego rodzaju płatki i granulat odpada w przedbiegach. Zacząłem szukać, czegoś co nie będzie opadać na dno i wpływać pomiędzy skały, a co za tym idzie brudzić wodę, do tego będzie dostępny dla ryb przez dłuższy czas. Natrafiłem na ciekawy pokarm firmy Easy - EasyMasstick.

Dzisiaj przyszła paczka i zapodałem go do zbiornika, większość ryb chętnie go pobierała z szyby, jednak nie wszystkie. W zasadzie Anthiasy w ogóle nie pobierają tego pokarmu, podobnie jak pokarmu Vitalisa - Marine Grazer. Więc zostają mi mrożonki i jako dodatek będzie pokarm  EasyMasstick. Ponadto EasyMasstick jest dosyć drogim pokarmem i pewnie puszka wystarczyłaby  na miesiąc z kawałkiem.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, norbi2222 napisał:

Mój największy Pseudanthias squamipinnis od dwóch tygodni siedzi w skale i nie wychodzi nawet w czasie karmienia. Ryba jak ja obserwuję  jest gruba i wygląda na zdrową, pewnie wyłapuje żarcie. Nie pływa po zbiorniku to mało kalorii spala i pewnie dużo jedzenia nie potrzebuje. Obserwował ktoś z Was takie zachowanie Anthiasa?

Ile masz samców? może się przemieniać, aczkolwiek u mnie samiec był w trakcie zmiany hiperaktywny


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, katani napisał:

Ile masz samców? może się przemieniać, aczkolwiek u mnie samiec był w trakcie zmiany hiperaktywny

Nie mam żadnego samca i też rozważam przemianę. Jednak myślę, że raczej powinien być aktywny tak jak Twój.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, norbi2222 napisał:

Mój największy Pseudanthias squamipinnis od dwóch tygodni siedzi w skale i nie wychodzi nawet w czasie karmienia. Ryba jak ja obserwuję  jest gruba i wygląda na zdrową, pewnie wyłapuje żarcie. Nie pływa po zbiorniku to mało kalorii spala i pewnie dużo jedzenia nie potrzebuje. Obserwował ktoś z Was takie zachowanie Anthiasa?.

A nie dostaje batów od innego anthiasa albo innej rybki?


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, montymick napisał:

A nie dostaje batów od innego anthiasa albo innej rybki?

Nie i nie mam pomysłu o co chodzi.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, norbi2222 napisał:

Dzisiaj przyszła paczka i zapodałem go do zbiornika, większość ryb chętnie go pobierała z szyby, jednak nie wszystkie. W zasadzie Anthiasy w ogóle nie pobierają tego pokarmu, podobnie jak pokarmu Vitalisa - Marine Grazer. Więc zostają mi mrożonki i jako dodatek będzie pokarm  EasyMasstick. Ponadto EasyMasstick jest dosyć drogim pokarmem i pewnie puszka wystarczyłaby  na miesiąc z kawałkiem.

A próbowałeś klipsów z aquaforest . Ja mam z cztery pudełka ryby tez je chętnie jedzą z tym ze wydaje mi sie ze te pokarmy pylą w czasie karmienia . Może pokarm aquaforest będzie tańszy niż EasyMasstick

 

 

 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Hoom napisał:

A próbowałeś klipsów z aquaforest . Ja mam z cztery pudełka ryby tez je chętnie jedzą z tym ze wydaje mi sie ze te pokarmy pylą w czasie karmienia . Może pokarm aquaforest będzie tańszy niż EasyMasstick

Podeślij link, bo nie wiem o czym piszesz.

17 minut temu, Hoom napisał:

A próbowałeś klipsów z aquaforest . Ja mam z cztery pudełka ryby tez je chętnie jedzą z tym ze wydaje mi sie ze te pokarmy pylą w czasie karmienia . Może pokarm aquaforest będzie tańszy niż EasyMasstick

 

 

 

To jest to samo co pokarm  Vitalisa - Marine Grazer. Niestety anthiasy nie chcą go jeść. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są dwa rodzaje tych pokarmów . Ja niestety mam problem by z nich korzystać bo dwa pokolce zdominowały mi akwarium i innych ryb nie dopuszczają do żarcia 

 

https://aquaforest.eu/pl/product/af-calanidae-clip/
 

https://aquaforest.eu/pl/product/af-vege-clip/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla anthiasów najlepsze są drobne mrożonki typu cycklops z Ocean Nutrition. Długo utrzymują się w toni, inne większe ryby mają na nie wywalone bo są zbyt drobne a Anthiasy na nich żerują aż pękate się robią.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, katani napisał:

Dla anthiasów najlepsze są drobne mrożonki typu cycklops z Ocean Nutrition. Długo utrzymują się w toni, inne większe ryby mają na nie wywalone bo są zbyt drobne a Anthiasy na nich żerują aż pękate się robią.

Właśnie chciałem zmienić mrożonki na inny pokarm, najlepiej taki, który jest dostępny prze 2-3 godziny. Niestety mrożonki nie spełniają tego kryterium.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbi ale czemu podjąłeś decyzję o zmianie pokarmu. Znowu chcesz wyznaczać nowe trendy?? :)

Ja rozpuszczam 3 kostki  - kryl gruby i drobny oraz mysis. Właśnie mysis najlepiej wcinają anthiaski. Wlewam rozpuszczone kostki w 2 porcjach bez wyłączania pomp. Wszystko wiruje i rybki ganiają po całym akwarium jak za żywym żarciem :) To co przypadkiem spadnie na dno od razu zbierają krewecie. Nie ma opcji żeby coś zaległo w skale.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.