Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zmieniłem 4 najstarsze świetlówki (chyba dwie z nich świeciły półtora roku, pozostałe dwie około 8 miesięcy), w przyszłym tygodniu lub za dwa wymienię pozostałe  pozostałe 8 miesięczne. Jak je porównuję na "oko" to zmieniły  spektrum. Zobaczymy, czy poprawią się kolory i jak w ogóle zareagują koralowce.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 560.

Po zmianie świetlówek, a wymieniłem 3 nie 4, bo C+ po trzech godzinach pracy spaliła się. Jak szukałem powodu zaprzestania świecenia jednej pary świetlówek i zacząłem je podmieniać na stare to przy okazji rozbiłem nową B+ i zastąpiłem ją starą, a spaloną C+ zastąpiłem  Purple+.

Wracając do obserwacji, to po wymianie 3 świetlówek w ciągu doby Kh spadło o 0,8, co było sporym zaskoczeniem, że taka duże była reakcja koralowców na 3 nowe świetlówki.  W zasadzie dwa dni z rzędu musiałem podkręcać odciek w reaktorze, aby zatrzymać spadki. W sobotę lub w przyszłym tygodniu wymienię kolejne 4 świetlówki  (chyba, że znowu jakąś rozbiję ;)), i zobaczę czy powtórzy się zwiększenie kalcyfikacji. Dam znać. 

Na pewno nauczyłem się, że po wymianie świetlówek muszę przez kilka dni pilnować Kh.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej zostaw to, przyjadę po korale jakieś to Ci świetlówki wymienię. Będziesz mniej w plecy :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dadario napisał:

Może lepiej zostaw to, przyjadę po korale jakieś to Ci świetlówki wymienię. Będziesz mniej w plecy :clowning

Szymon, przyjeżdżaj szybko, bo mimo, że  mam dobrą cenę na świetlówki to nadal jest strata.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbi uważaj bo zaraz wszyscy elektromonterzy z forum się zlecą do ciebie :lol:


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak acany i acry?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, montymick napisał:

Norbi uważaj bo zaraz wszyscy elektromonterzy z forum się zlecą do ciebie :lol:

:smilieA13:

1 godzinę temu, katani napisał:

Jak acany i acry?

Żyją.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę moja lampa PS wyzionęła ducha, w zasadzie do dzisiaj, późnego popołudnia koralowce musiały obyć się minimalną ilością światłą. Po dzisiejszej, wstępnej diagnozie serwisu, prawdopodobnie wysypało się oprogramowanie. Rozebrałem lampę, wymontowałem komputer sterujący i wysłałem do serwisu. Na szczęcie kolega  Piotrek użyczył mi swojej lampy ATI 8 x 80. Ale to nie koniec, jak jechałem po lampę do Wrocławia to po drodze mój samochód również się zepsuł, doturlałem się do Wrocka i zostawiłem samochód w serwisie, a Piotrek po mnie przyjechał i odwiózł do Lubina. Dzięki Piotrek za pomoc, bez niej byłbym ugotowany. Dzień przygód zakończony.

Lampa wisi i świeci. Koralowce będą żyć.

 

 

1611002096027.jpg

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień bez przygód, to dzień stracony.

Powermodule?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, katani napisał:

Powermodule?

Tak Powermodule. Coraz mocniej zastanawiam się nad inwestycją w nową lampę- już nie mam chęci na takie przygody, z każdym miesiącem coraz więcej do stracenia. Na niemieckich stronach znalazłem Powermodue 10x80 za 630 euro.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości. Widzisz jakąś różnicę pod względem światła w zbiorniku pomiędzy tymi lampami???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, norbi2222 napisał:

Tak Powermodule. Coraz mocniej zastanawiam się nad inwestycją w nową lampę- już nie mam chęci na takie przygody, z każdym miesiącem coraz więcej do stracenia. Na niemieckich stronach znalazłem Powermodue 10x80 za 630 euro.

Jaką miałeś lampę? Diunę? hybrydę? Nie mogę znaleźć na poprzednich stronach.. Co się stało z komputerem w lampie? Jaki był objaw?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, norbi2222 napisał:

Tak Powermodule. Coraz mocniej zastanawiam się nad inwestycją w nową lampę- już nie mam chęci na takie przygody, z każdym miesiącem coraz więcej do stracenia. Na niemieckich stronach znalazłem Powermodue 10x80 za 630 euro.

Mam taką lampę, chcesz? Ze świetlówkami dwumiesięcznymi :) 

 

Edytowane przez Jacek56 (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, norbi2222 napisał:

Na niemieckich stronach znalazłem Powermodue 10x80 za 630 euro.

Nówka sztuka ?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dadario napisał:

A z ciekawości. Widzisz jakąś różnicę pod względem światła w zbiorniku pomiędzy tymi lampami???

Trudno mi Szymon dokonać takiego porównania bo Diuna to 10 x 80, a ATI to 8 x 80, kolejna różnica to  inne świetlówki są ATI niż PS, ponadto PS wisiała 15 cm niżej i była "stuningowana" o dodatkowe chłodzenie rur. Kilka dni poobserwuję i może coś dostrzegę. Na pewno jest  szansa, że w ATI nie wysypie się oprogramowanie;).

10 godzin temu, Przemek napisał:

Jaką miałeś lampę? Diunę? hybrydę? Nie mogę znaleźć na poprzednich stronach.. Co się stało z komputerem w lampie? Jaki był objaw?

Diuna 10 x 80

9 godzin temu, Jacek56 napisał:

Mam taką lampę, chcesz? Ze świetlówkami dwumiesięcznymi :) 

 

Widziałem, cena mnie nie zachęciła do kontaktu. 

9 godzin temu, VDR napisał:

Nówka sztuka ?

Z szybkiego przejrzenia stron i nie wczytywania się, to wynika, że nowa. Sam byłem zaskoczony, że taka niska cena... Nawet w polskim sklepie znalazłem za 3100. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbert a nie zastanawiałeś sie nad hybrydą . Ja mam taką a w środku wstawiłem hydry 64 HD . Naprawdę robi to efekt 

https://www.ebay.co.uk/itm/273804920785

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś nie ma chłodzenia świetlówek, co za tym idzie świetlówki nie świecą pełną mocą i do tego szybko się wypalają.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Hoom napisał:

Norbert a nie zastanawiałeś sie nad hybrydą . Ja mam taką a w środku wstawiłem hydry 64 HD . Naprawdę robi to efekt 

https://www.ebay.co.uk/itm/273804920785

Zastanawiałem się nad hybrydą ATI, jednak odstrasza mnie elektronika, która jest zawodna, no i cena. Teraz przez corone siedzę w domu i pracuje zdalnie, w takiej sytuacji jak miałem mogłem zareagować np. zmniejszając odciek z reaktora, co pozwoliło mi uniknąć skoku kh i koralowce prawie nie odczuły kilkudniowego braku światła. W normalnej sytuacji, jak mnie nie ma w domu czasami tydzień, to prawdopodobnie po powrocie wyciągnąłbym trupy.

Takie rozwiązanie jak Ty masz nie podoba mi się, bo jest głownie oparte na lampach led, do mojego zbiornika cena lap jest nieproporcjonalna do ich możliwości. Zostanę przy T5 10 x 80 plus belki Orphek. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, norbi2222 napisał:

co pozwoliło mi uniknąć skoku kh i koralowce prawie nie odczuły kilkudniowego braku światła. W normalnej sytuacji, jak mnie nie ma w domu czasami tydzień, to prawdopodobnie po powrocie wyciągnąłbym trupy.

Dlatego bardzo myśle nad alkatronic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, dzisiaj przygód ciąg dalszy. Światło działa,  idealnie nie jest bo 8 jarzeniówek to za wąsko i boki są niedoświetlone, ale na jakiś czas tak musi być. A dzisiejsza przygoda ze sprzętem to odkrycie, że jeden z maxspect gyre 350 kupiony w grudniu zeszłego roku przestał kręcić, raptem wytrzymał miesiąc  i 9 dni. Coraz bardziej lubię ten wypasiony i cenny sprzęt:banghead. Jutro leci do serwisu. Ciekawy jestem co jeszcze padnie do końca tego tygodnia...

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, norbi2222 napisał:

Żeby nie było, dzisiaj przygód ciąg dalszy. Światło działa,  idealnie nie jest bo 8 jarzeniówek to za wąsko i boki są niedoświetlone, ale na jakiś czas tak musu być. A dzisiejsza przygoda ze sprzętem to odkrycie, że jeden z maxspect gyre 350 kupiony w grudniu zeszłego roku przestał kręcić, raptem wytrzymał miesiąc  i 9 dni. Coraz bardziej lubię ten wypasiony i cenny sprzęt:banghead. Jutro leci do serwisu. Ciekawy jestem co jeszcze padnie do końca tego tygodnia...

Jaki masz rozmiar akwarium? ATI ma około 45cm szerokości czy tak?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Przemek napisał:

Jaki masz rozmiar akwarium? ATI ma około 45cm szerokości czy tak?

Tak, lampa ma 45 cm, a zbiornik 100. Obecna lampa to chwilowe rozwiązanie - pożyczona do czasu naprawy Diuny, a później pewnie wymiana na ATI 10 x 80.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, norbi2222 napisał:

Żeby nie było, dzisiaj przygód ciąg dalszy. Światło działa,  idealnie nie jest bo 8 jarzeniówek to za wąsko i boki są niedoświetlone, ale na jakiś czas tak musi być. A dzisiejsza przygoda ze sprzętem to odkrycie, że jeden z maxspect gyre 350 kupiony w grudniu zeszłego roku przestał kręcić, raptem wytrzymał miesiąc  i 9 dni. Coraz bardziej lubię ten wypasiony i cenny sprzęt:banghead. Jutro leci do serwisu. Ciekawy jestem co jeszcze padnie do końca tego tygodnia...

Witam 

Jak to mówią nieszczęścia idą parami.

Głowa do góry , dasz radę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, JerzyB napisał:

Witam 

Jak to mówią nieszczęścia idą parami.

Głowa do góry , dasz radę.

Pozdrawiam

To nie jest powód do przejmowania się, jedynie mnie wk...a. Bo mam oczekiwania, że jak  coś kupuję i płacę niemałe pieniądze, to będzie to działać. Mam też pomy Jebao SOW 15, które pracują od półtora roku na 100%  i z nimi nie ma problemu. A Gyre to już drugi raz pada pompa, a lampę PS to pomijam, bo z nią są permanentne problemy. 

Edytowane przez norbi2222
Literówki (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, norbi2222 napisał:

Żeby nie było, dzisiaj przygód ciąg dalszy. Światło działa,  idealnie nie jest bo 8 jarzeniówek to za wąsko i boki są niedoświetlone, ale na jakiś czas tak musi być. A dzisiejsza przygoda ze sprzętem to odkrycie, że jeden z maxspect gyre 350 kupiony w grudniu zeszłego roku przestał kręcić, raptem wytrzymał miesiąc  i 9 dni. Coraz bardziej lubię ten wypasiony i cenny sprzęt:banghead. Jutro leci do serwisu. Ciekawy jestem co jeszcze padnie do końca tego tygodnia...

Norbert podobno ten rok będzie lepszy :) . Mógł sie zepsuć dzień po gwarancji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.