Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Hoom napisał:

Nie wiem jak to robisz ze helmion tak ma sie dobrze u ciebie . U mnie pokolce wykańczają go w 20 min .

Ten egzemplarz jakoś tak ma. Moje pokolce  są dosyć powściągliwe, nie wiem z czego to wynika. Na każdego nowego przybysza reagują z umiarkowaną agresją. Po stroszą się, trochę poganiają i dają mu spokój. Kilka dni temu wpuściłem do zbiornika gemmatum. Umieściłem ją za kratkami tak aby inne pokolce przyzwyczaiły się do nowego przybysz. Plan był taki, że posiedzi tam kilka dni. Jak to z planami bywa, nie zawsze wychodzą, ślimak przesunął kratkę i przez szczelinę ryba wypłynęła w toń, a zauważyłem to po nadmiernym ruchu w akwarium. Z trzech pokolcy dwa się zjeżyły (xanturum i białobrody), żółtek miał w poważaniu nowego kolegę. Do pokolcy jeszcze dołączyła się centropyga i ona była najbardziej zadziorna. Cała akcja trwała ze dwie godziny i dały sobie spokój.  Nowy starym schodzi z drogi, hierarchia zachowana...tylko od czasu do czasu xanturum się pojeży. Białobrody już nie zwraca uwagi. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory koralowców w moim zbiorniku mnie nie zachwycają. Za to zachwyca mnie obserwacja ryb i to jak uczą się od siebie. Po wprowadzeniu ostatniej Zebrasomy do zbiornika obserwuje ją jak uczy się od innych ryb. Początkowo nie podpływała do karmnika z nori, ale obserwowała co robią inne ryby. I tak po kilku dniach skubie nori. Podobnie jest z marine grazer. Dzisiaj zauważyłem, że już dopycha się do krążka. Ciekawą obserwacją był mój  Chelmon. Po wprowadzeniu go do zbiornika przez pierwsze pół roku nic nie jadł prócz omułków i tego co znalazł w skale. Już myślałem, że będę skazany na codzienne podawanie małż. Sytuacja diametralnie się zmieniła po w puszczeniu białobrodego. Chelmon nauczył się od niego jeść mrożonki i łapanie ich z toni wody. Dziś je wszystko co wpadnie do zbiornika, włącznie z nori. I zazwyczaj jest pierwszy przy korytku...

uvVPHhy.jpg

 

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbert jak paramatry po dołożeniu ryb? Korale dająradę ciągle wyciągać nadmiar nutrientów? Ile i jak karmisz obecnie ?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, katani napisał:

Norbert jak paramatry po dołożeniu ryb? Korale dająradę ciągle wyciągać nadmiar nutrientów? Ile i jak karmisz obecnie ?

Z nutrientami nie ma problemu. Nawet ostatnio eksperymentowałem z dodawaniem No3, bo liczyłem, że poprawię trochę wybarwienie. Eksperyment się nie powiódł, znaczy się podbicie NO3 z zer do 3 nic nie zmieniło. PO4 waha się od 0  do 0,05.  Bakterie i koralowce pochłaniają wszystko jak leci...

Ryb jest sporo, jednak nie karmię ich mocno. Dziennie dostają 6 kostek dziennie, podzielane na dwie porcje. Do tego dwa razy w tygodniu listek 20x20 cm nori i raz, dwa razy w tygodniu krążek marine grazer.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, norbi2222 napisał:

Z nutrientami nie ma problemu. Nawet ostatnio eksperymentowałem z dodawaniem No3, bo liczyłem, że poprawię trochę wybarwienie. Eksperyment się nie powiódł, znaczy się podbicie NO3 z zer do 3 nic nie zmieniło. PO4 wacha się od 0  do 0,05.  Bakterie i koralowce pochłaniają wszystko jak leci...

Ryb jest sporo, jednak nie karmię ich mocno. Dziennie dostają 6 kostek dziennie, podzielane na dwie porcje. Do tego dwa razy w tygodniu listek 20x20 cm nori i raz, dwa razy w tygodniu krążek marine grazer.

To nie jest dużo. Ja u siebie daję 3 niepłukane kostki dziennie na raz wieczorem. Glony nori dostają jak mi się przypomni.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, katani napisał:

To nie jest dużo. Ja u siebie daję 3 niepłukane kostki dziennie na raz wieczorem. Glony nori dostają jak mi się przypomni.

Tak, mało karmię. Pewnie będą tacy akwaryści, którzy mogą twierdzić, że je głodzę:clowning. Wychodzę z założenia, że jak ryby nie chudną, a moje raczej są mocno zaokrąglone, są zdrowe i aktywne to nie trzeba im więcej pożywienia.  A jak już bardzo chcą, to muszą sobie upolować...


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, norbi2222 napisał:

Dziennie dostają 6 kostek dziennie, podzielane na dwie porcje.

 

25 minut temu, katani napisał:

To nie jest dużo. Ja u siebie daję 3 niepłukane kostki dziennie na raz wieczorem

Czyli karmicie bardzo podobnie, biorąc pod uwagę wielkość akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Arek77 napisał:

Czyli karmicie bardzo podobnie, biorąc pod uwagę wielkość akwarium :)

Ilościowo tak. Jednak masa rybna jest znacznie większa w moim zbiorniku, na pewno większa niż dwa razy. Zakładam, że czterokrotnie większa.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, norbi2222 napisał:

Tak, mało karmię. Pewnie będą tacy akwaryści, którzy mogą twierdzić, że je głodzę:clowning. Wychodzę z założenia, że jak ryby nie chudną, a moje raczej są mocno zaokrąglone, są zdrowe i aktywne to nie trzeba im więcej pożywienia.  A jak już bardzo chcą, to muszą sobie upolować...

Mam podobne podejście. Rybom dawać tyle, żeby nie chudły. Resztę mają sobie znaleźć w akwarium. Pokolcom dać tylko nori, żeby nie było walk i z głowy.

1 godzinę temu, norbi2222 napisał:

Ilościowo tak. Jednak masa rybna jest znacznie większa w moim zbiorniku, na pewno większa niż dwa razy. Zakładam, że czterokrotnie większa.

No na pewno więcej niż 2x więcej. Bo  samych dużych ryb masz więcej niż ja wszystkich.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, katani napisał:

No na pewno więcej niż 2x więcej. Bo  samych dużych ryb masz więcej niż ja wszystkich.

Dzisiaj siedzę w domu, a pod wpływem naszej dyskusji zacząłem się zastanawiać ile jest zwierza w moim zbiorniku i postanowiłem zrobić remanent:

10 x  Pseudanthias squamipinnis

1 x Pygoplites diacanthus

1 x Zebrasoma flavescens

1 x Zebrasoma Xanthurum

1 x Zebrasoma gemmatum

2 x Pterosynchiropus splendidus 

1 x Labroides dimidiatus

1 x Heniochus acuminatus

1 x Chelmon rostratus

1 x Chrysiptera springeri

1 x Centropyge acanthops

2 x Amphiprion ocellaris

1 x Acanthurus leucosternon

1 x Neocirrhites armatus

2 x Lysmata amboinensis

1 x Lysmata debelius

3 x Tectus conus

4 x Tectus fenestratus

1 x Ophiarthrum pictum

1 x Ophiocoma superba

Na to wychodzi, że w zbiorniku pływa 25 ryb i kilka innych zwierzaków. A jeszcze kilka rybek ma na oku:D.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie jest 6 anthiasów, 2 pokolce, bispinosa, mandaryn.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katani napisał:

To u mnie jest 6 anthiasów, 2 pokolce, bispinosa, mandaryn.

To na to wygląda, że ja sknera jestem. Po dodaniu kolejnych ryb, razem 5 szt., zwiększyłem karmienie o 1 kostkę. Może dlatego jak otwieram lodówkę to wszystkie ryby w moment siedzą w koncie, w którym zazwyczaj je karmię:D. Nauczyły się, że otwarcie lodówki jest związane z karmieniem. Jak to inny pokazuje to mamy ubaw.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, norbi2222 napisał:

Dzisiaj siedzę w domu, a pod wpływem naszej dyskusji zacząłem się zastanawiać ile jest zwierza w moim zbiorniku i postanowiłem zrobić remanent:

10 x  Pseudanthias squamipinnis

1 x Pygoplites diacanthus

1 x Zebrasoma flavescens

1 x Zebrasoma Xanthurum

1 x Zebrasoma gemmatum

2 x Pterosynchiropus splendidus 

1 x Labroides dimidiatus

1 x Heniochus acuminatus

1 x Chelmon rostratus

1 x Chrysiptera springeri

1 x Centropyge acanthops

2 x Amphiprion ocellaris

1 x Acanthurus leucosternon

1 x Neocirrhites armatus

2 x Lysmata amboinensis

1 x Lysmata debelius

3 x Tectus conus

4 x Tectus fenestratus

1 x Ophiarthrum pictum

1 x Ophiocoma superba

Na to wychodzi, że w zbiorniku pływa 25 ryb i kilka innych zwierzaków. A jeszcze kilka rybek ma na oku:D.

Łooo matko, tyle ryb to ja mam w 400 litrach:huh: w tym 4 dorodne pokolce. Dostają 5 kostek dziennie, trochę płatków i z 3x w tyg. algi. A co z tymi kolorami?  Zawsze myślałem, że b. niskie nutrienty to recepta na ładne wybarwienie akropor. Coś się zmieniło w temacie? 

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

@norbi2222  Ile trzeba zainwestować w koralowce , by mieć ich tyle ?

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tomko napisał:

Łooo matko, tyle ryb to ja mam w 400 litrach:huh: w tym 4 dorodne pokolce. Dostają 5 kostek dziennie, trochę płatków i z 3x w tyg. algi. A co z tymi kolorami?  Zawsze myślałem, że b. niskie nutrienty to recepta na ładne wybarwienie akropor. Coś się zmieniło w temacie? 

To Ty jesteś jeszcze większy "sknera" niż ja. Od przyszłego tygodnia moje ryby będą dostawać 4 kostki...:P

Nutrienty to jedno, a mikro to drugie. Mam hipotezę, że z tego co dozuję  z produktów KZ, reaktora i podmian to na chwilę obecną jest za mało. Do pewnego czasu było wystarczające, jednak masa koralowa jest teraz tak duża, że zabrakło i to może być powód słabych kolorów. Wczoraj wygrzebałem z piwnicy buteleczki FM Trace 1,2,3 do Ballinga. Dodałem do płynów i zobaczymy za jakiś czas, czy moje przypuszczenia się sprawdzą. Jeżeli nie, to szukam dalej.

3 godziny temu, JerzyB napisał:

Witam 

@norbi2222  Ile trzeba zainwestować w koralowce , by mieć ich tyle ?

Pozdrawiam

Jurek, nie mam bladego pojęcia i chyba nie chcę posiadać tej wiedzy. 90% obecnych koralowców wyrosło z małych szczepek. 

 

Chodzi mi myśl po głowie, aby zostawić 3 - 4 kolonie acropor a pozostałych się pozbyć. Na ich miejsce obsadzić akwarium LPS-ami I zrobić zbiornik w 95% LPS.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, norbi2222 napisał:

To Ty jesteś jeszcze większy "sknera" niż ja. Od przyszłego tygodnia moje ryby będą dostawać 4 kostki...:P

Nutrienty to jedno, a mikro to drugie. Mam hipotezę, że z tego co dozuję  z produktów KZ, reaktora i podmian to na chwilę obecną jest za mało. Do pewnego czasu było wystarczające, jednak masa koralowa jest teraz tak duża, że zabrakło i to może być powód słabych kolorów. Wczoraj wygrzebałem z piwnicy buteleczki FM Trace 1,2,3 do Ballinga. Dodałem do płynów i zobaczymy za jakiś czas, czy moje przypuszczenia się sprawdzą. Jeżeli nie, to szukam dalej.

Jurek, nie mam bladego pojęcia i chyba nie chcę posiadać tej wiedzy. 90% obecnych koralowców wyrosło z małych szczepek. 

 

Chodzi mi myśl po głowie, aby zostawić 3 - 4 kolonie acropor a pozostałych się pozbyć. Na ich miejsce obsadzić akwarium LPS-ami I zrobić zbiornik w 95% LPS.

@norbi2222a czym spowodowana jest chęć tak drastycznej zmiany jeśli chodzi o koralowce? 


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SHARK_2 napisał:

@norbi2222a czym spowodowana jest chęć tak drastycznej zmiany jeśli chodzi o koralowce? 

Borys, dokładnie nie wiem, sam sobie zadaje to pytanie. Chyba znudziły mi się SPS-y....Coraz bardziej podobają mi się gęsto obsadzone zbiorniki LPS-owe. Z wieloma różnymi gatunkami koralowców i odmian kolorystycznych.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, norbi2222 napisał:

Borys, dokładnie nie wiem, sam sobie zadaje to pytanie. Chyba znudziły mi się SPS-y....Coraz bardziej podobają mi się gęsto obsadzone zbiorniki LPS-owe. Z wieloma różnymi gatunkami koralowców i odmian kolorystycznych.

Może SPSy są zbyt "statyczne" :) 


spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, SHARK_2 napisał:

Może SPSy są zbyt "statyczne" :) 

Może tak. Duża część LPS-ów również jest statyczna...


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może tak. Duża część LPS-ów również jest statyczna...

To też prawda.

Będę śledził zmiany :D

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, SHARK_2 napisał:


To też prawda.

Będę śledził zmiany :D

To jest na razie jakiś pomysł. Kiedy będzie zrealizowany to zobaczymy....


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.05.2022 o 09:13, norbi2222 napisał:

Nutrienty to jedno, a mikro to drugie. Mam hipotezę, że z tego co dozuję  z produktów KZ, reaktora i podmian to na chwilę obecną jest za mało. Do pewnego czasu było wystarczające, jednak masa koralowa jest teraz tak duża, że zabrakło i to może być powód słabych kolorów. Wczoraj wygrzebałem z piwnicy buteleczki FM Trace 1,2,3 do Ballinga. Dodałem do płynów i zobaczymy za jakiś czas, czy moje przypuszczenia się sprawdzą. Jeżeli nie, to szukam dalej.

Moje podejrzenia, że brakuje micro chyba się potwierdziły. Już po trzech dniach lania dodatkowego micro widzę zmianę kolorów na niektórych acroporach. Oczywiście nie jest to jeszcze to co tygrysku lubią najbardziej, jednak jest progres:D. Zobaczymy za kilka tygodni co da się osiągnąć. Miałem już myśl, że na obecnym świetle nie dam rady osiągnąć sensownych kolorów. Na szczęście to nie światło i z czystym sumieniem mogę je klientom polecać i sprzedawać...

K48FFFv.jpg


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@norbi2222jakie micro lejesz ? . Ja zacząłem podawać red sea abcd ale jak narazie zero widocznych rezultatów ale to chyba z powodu walki z ospą i podawanych lekarstw . Walkę z ospą przegrałem straciłem prawie wszystkie ryby . Muszę kupić dużą uv i wrzucić ją na półkę by leżała w pogotowiu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Hoom napisał:

@norbi2222jakie micro lejesz ? . Ja zacząłem podawać red sea abcd ale jak narazie zero widocznych rezultatów ale to chyba z powodu walki z ospą i podawanych lekarstw . Walkę z ospą przegrałem straciłem prawie wszystkie ryby . Muszę kupić dużą uv i wrzucić ją na półkę by leżała w pogotowiu 

Wytargałem z piwnicy Treacy 1,2,3 Fauna Marine i dodałem odpowiednią dawkę do płynów ballinga. Myślę, że po lekach trzeba doprowadzić biologię do punktu wyjścia, a jak to nie pomoże to dodać micro. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbert co za micro lejesz?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.