Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co słychać?

Akwarium wraca do stanu z przed katastrofy...mniej więcej od lipca zeszłego roku bujałem się z cyjano, po ostatnich zaniedbaniach i braku światła cyjano się jeszcze bardziej rozkręciło i działania naturalne nie przynosiły efektów, więc postanowiłem użyć chemiclean. Cyjano pozbyłem się ale przy okazji rozjechałem biologię co spowodowało wysyp glonów. Po dwóch tygodniach wyprostowałem biologię  i wyzerowałem nutrienty, co skutkuje zanikiem glonów. Liczę, że za dwa tygodnie skała i dno zbiornika będą całkowicie czyste.

Koralowce cały czas poprawiają swoje kolory, aczkolwiek jeszcze im daleko do tych co były w sierpniu i we wrześniu zeszłego roku. Najważniejsze, że rosną o czym świadczy spora konsumpcja.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, norbi2222 napisał:

Co słychać?

Akwarium wraca do stanu z przed katastrofy...mniej więcej od lipca zeszłego roku bujałem się z cyjano, po ostatnich zaniedbaniach i braku światła cyjano się jeszcze bardziej rozkręciło i działania naturalne nie przynosiły efektów, więc postanowiłem użyć chemiclean. Cyjano pozbyłem się ale przy okazji rozjechałem biologię co spowodowało wysyp glonów. Po dwóch tygodniach wyprostowałem biologię  i wyzerowałem nutrienty, co skutkuje zanikiem glonów. Liczę, że za dwa tygodnie skała i dno zbiornika będą całkowicie czyste.

Koralowce cały czas poprawiają swoje kolory, aczkolwiek jeszcze im daleko do tych co były w sierpniu i we wrześniu zeszłego roku. Najważniejsze, że rosną o czym świadczy spora konsumpcja.

Norbert, Ciebie trzeba prostować ? Photo or it never happend !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Sagerrak1 napisał:

Norbert, Ciebie trzeba prostować ? Photo or it never happend !

Tak poglądowo, szybka fotka. Może w sobotę zrobię kilka fotek z bliska.

 

1646761924922.jpg


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dzisiejszej podmianie i sprzątaniu w końcu zmusiłem się do wyczyszczenia reaktora wapnia. Pracował ponad dwa lata bez czyszczenia, jedynie dosypywałem wkład i mułu nazbierało się sporo. Zobaczymy, czy odciek się zagęści. Przed czyszczeniem KH w odcieku było 40. 

Na nowym oświetleniu konsumpcja jest wyższa o około 20% w porównaniu do poprzedniej lampy. Czyli ledy dają radę:D mimo, że nominalnie jest około 25%  Watów mniej. Na to wygląda, że nie były to  pieniądze wyrzucone w błoto. Cały czas pracuję nad kolorami i myślę, że jestem na dobrej drodze. 

Jakieś fotki wrzucę później.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pomarańczowym filtrem nawet słabo wyglądające koralowce mogą wyglądać super :P.

 

1647717165615.jpg


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dla porównanie może fotka bez filtra.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nie całej dobie po ogarnięciu reaktora KH w odcieku wzrosło z 40 do 50. Sądzę, że za 24h jeszcze trochę wzrośnie. Teraz czas na pomiar KH w zbiorniku i korektę w ilości  odcieku.

6 godzin temu, JerzyB napisał:

Witam

Dla porównanie może fotka bez filtra.

Pozdrawiam

 

1647780435310.jpg


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wszystko wygląda.

Miałem pytać, co się stało z gonioporami, ale widzę, że są, i rosną.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, norbi2222 napisał:

Po nie całej dobie po ogarnięciu reaktora KH w odcieku wzrosło z 40 do 50. Sądzę, że za 24h jeszcze trochę wzrośnie. Teraz czas na pomiar KH w zbiorniku i korektę w ilości  odcieku.

 

1647780435310.jpg

Za.....te.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wolę bez filtra bo się człowiek nie natnie - przy filtrze caulastrea miętowa wygląda zieloną fluo.:)

Pośrodku na szybie to Blastomussa?

A tam w tle to odbicie w telewizorze czy następne akwarium napakowane po brzegi którym się nie chwaliłeś? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katani napisał:

Bardzo ładnie wszystko wygląda.

Miałem pytać, co się stało z gonioporami, ale widzę, że są, i rosną.

 

40 minut temu, JerzyB napisał:

Za.....te.

Dzięki. Jednak to nie jeszcze to co oczekuję po kolorach. Liczę, że jeszcze kilka tygodni i dotrę do celu...

5 minut temu, chris_ek napisał:

Mimo wszystko wolę bez filtra bo się człowiek nie natnie - przy filtrze caulastrea miętowa wygląda zieloną fluo.:)

Pośrodku na szybie to Blastomussa?

A tam w tle to odbicie w telewizorze czy następne akwarium napakowane po brzegi którym się nie chwaliłeś? ;)

Tak, to blastomusa, którą dostałem o @katani. Były ze dwie umęczone mordki. To najlepiej rosnący LPS w moim zbiorniku.

Nie, to odbicie w lustrze drugiej strony zbiornika...koleżanka małżonka by mnie wyprowadziła jak bym wymyślił kolejne akwarium:D.

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, norbi2222 napisał:

Tak, to blastomusa, którą dostałem o @katani. Były ze dwie umęczone mordki. To najlepiej rosnący LPS w moim zbiorniku.

Masz jakiś sposób na nie, w sensie Blastomussy? Pytam bo ostatnio kilka u mnie poleciało - po wprowadzeniu do zbiornika w miarę się pompowały a potem obkurczenie i zjazd. Może nie wiem jak je utrzymać w dłuższym okresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, chris_ek napisał:

Masz jakiś sposób na nie, w sensie Blastomussy? Pytam bo ostatnio kilka u mnie poleciało - po wprowadzeniu do zbiornika w miarę się pompowały a potem obkurczenie i zjazd. Może nie wiem jak je utrzymać w dłuższym okresie.

Nic szczególnego nie robię...nie wiem co ma wpływ na jej wzrost.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, chris_ek napisał:

Masz jakiś sposób na nie, w sensie Blastomussy? Pytam bo ostatnio kilka u mnie poleciało - po wprowadzeniu do zbiornika w miarę się pompowały a potem obkurczenie i zjazd. Może nie wiem jak je utrzymać w dłuższym okresie.

dla mnie to koral nie do zamęczenia. Sam rośnie, ścinany odrasta ze szkieletu jak trawa po koszeniu. Norbert będę kroił pierwszy raz goniastreę dragon soul. Nie wiem co z tego wyjdzie, ale może się przyjmą szczepki.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystkie lpsy rosną jak szalone oprócz blasto ten jeden pada mi po miesiącu od zakupu . Teraz mam to samo miesiąc temu kupiłem z 50 główek miał i 30% już sie rozpuścił . Ładnie akwarium wyglada 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Hoom napisał:

U mnie wszystkie lpsy rosną jak szalone oprócz blasto ten jeden pada mi po miesiącu od zakupu . Teraz mam to samo miesiąc temu kupiłem z 50 główek miał i 30% już sie rozpuścił . Ładnie akwarium wyglada 

Może miejcie, które wybrałeś dla tego koralowca nie jest najlepsze. Poprzestawiaj go w inne miejsca w akwarium i obserwuj co się dzieje.

12 godzin temu, katani napisał:

Norbert będę kroił pierwszy raz goniastreę dragon soul. Nie wiem co z tego wyjdzie, ale może się przyjmą szczepki.

Chętnie przyjmę:D. I oddam w zamian jakąś acroporkę.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek koralowców z dzisiaj. Jeszcze pracuję nad kolorami. KIlka koralowców ma już w miarę dobre kolory inne są szare.

YEk62pR.jpg

vVZVT3I.jpg

M4BjRgh.jpg

KmCY6eq.jpg

eZD3djN.jpg

UV5Ffso.jpg

PTRPNtV.jpg

axTZAmD.jpg

mSt5n7Q.jpg

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie światło, pomarańczowy filtr i zabawa suwaczkami:P.

SgGX7CV.jpg

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegięcie aparatu ;)


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, katani napisał:

przegięcie aparatu ;)

Namiętnie wrzucane są takie fotki do internetu. A co jest najgorsze, to twierdzenie, że tak wyglądają koralowce.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Namiętnie wrzucane są takie fotki do internetu. A co jest najgorsze, to twierdzenie, że tak wyglądają koralowce.

Może siedzą w domach w okularach z filtrami jak patrzą na akwarium :D

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium istnieje i ma się prawie dobrze:)

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to robisz ze helmion tak ma sie dobrze u ciebie . U mnie pokolce wykańczają go w 20 min . Choć może niedługo niestety nie będę już miał tego problemu bo walczę z ospą i dwa pokolce już poszły na wieczną rafę w tym mój ulubiony japonicus 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Hoom napisał:

bo walczę z ospą i dwa pokolce już poszły na wieczną rafę w tym mój ulubiony japonicus 

@Hoom to chyba odpowiedz na ospę znalazłeś sam ?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, Beti said:

@Hoom to chyba odpowiedz na ospę znalazłeś sam ?

Zrobiłem sobie w zeszłym tygodniu (ospa oczywiście wyszła jak nie było mnie w domu ) wycieczkę motocyklową po Europie i wracajac do domu zajechałem do witka sosnowskiego ma on sklep w Szczecinie . Dał mi on jakiś nowy środek na ospę właśnie go testuje . Ale jak na razie to efektem jego stosowania są bardzo napompowane lPSy . Dziwne jest to ze naraz choruje mi tylko jedna ryba inne maja sie dobrze i dużo jedzą . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.