Skocz do zawartości
Luigi

A może by tak Red Sea ReefLED 90?

Rekomendowane odpowiedzi

kurde, to az boje sie wlaczyc apke, zeby sie ta aktualizacja nie pobrala :)
no jak mierzylem je przed zakupem, to lampa 90W pokazywala powyżej 100 !
Aktualnie dzialaja u mnie 4 i poza sporadycznymi problemami z komunikacja z appka (jak cos akurat zmieniam i nie wszystkie lampy np dostaly nowe wytyczne) - to cala reszta swieci az milo. Niby na moj zbiornik powinno byc ich 5, ale musze powiedziec ze te 4 bardzo przyzwoicie daja sobie rade. Aktualnie sa w trybie aklimatyzacji, wiec swieca na jakies 90% mocy, ale powoli zblizamy sie do maksa. Akwarium sporo zyskalo na tych lampach optycznie - na chwile obecna musze powiedziec ze jestem z nich zadowolony. No ale ja mam je tydzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Słony leszcz napisał:

niech mi teraz ktoś powie, że DIY nie ma sensu...

Ale, że na jednym przykładzie stwierdzasz, że ma sens? 

Najwyraźniej lampa uszkodzona. Co jak co ale przypierniczać się do lamp czy produktów red sea jest kiepskie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, FajnyRadziu napisał:

Ale, że na jednym przykładzie stwierdzasz, że ma sens? 

Najwyraźniej lampa uszkodzona. Co jak co ale przypierniczać się do lamp czy produktów red sea jest kiepskie. 

Nie uszkodzona, tylko programowo niby ograniczona moc po aktualizacji softu, bo się coś tam topiło czasem.

Jak widać, jest to chińczyk jak wiele innych, więc nie wiem, skąd jakieś szczególne względy dla redsea? Albo sprzęt działa, albo nie. Co za różnica, jaka metka?

Jak dałem w DIY 42W, to mam 42W, a nie 15. Nie muszę skręcać mocy, bo od razu przewidziałem dostateczne chłodzenie. I nie zastanawiam się, co tym razem przestanie działać i co zrobię, jak lampa pojedzie do serwisu.

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Nie uszkodzona, tylko programowo niby ograniczona moc po aktualizacji softu, bo się coś tam topiło czasem.

Pomyliłeś red sea z AI. 

Usunęli możliwość kręcenia poszczególnych barw powyżej 100% bo faktycznie ludzie co jechali na 160% potrafili stopić soczewkę. 

5 minut temu, Słony leszcz napisał:

Jak widać, jest to chińczyk jak wiele innych, więc nie wiem, skąd jakieś szczególne względu dla redsea? Albo sprzęt działa, albo nie. Co za różnica, jaka metka?

Jak każde inne urządzenie na świecie. Ty przedstawiasz to w świetle gloryfikacji diy nad zakupem. 

6 minut temu, Słony leszcz napisał:

Jak dałem w DIY 42W, to mam 42W, a nie 15. Nie muszę skręcać mocy, bo od razu przewidziałem dostateczne chłodzenie. I nie zastanawiam się, co tym razem przestanie działać i co zrobię, jak lampa pojedzie do serwisu.

Moc się skręca nie tylko żeby nie obciążać sprzętu i podzespołów ale też żeby nie zaszkodzić życiu korali czy podczas problemów z glonami. No ale to pewnie wiesz. 

Ja też się nie zastanawiam co przestanie działać. Zepsuć się może wszystko i w każdej chwili. 

Dziwne te rozmowy z Tobą. Kumam diy jako alternatywę bo ktoś chce ale zachwalać to kosztem gotowych rzeczy jest trochę " fanbojowate". 

Sam zrezygnuję z automatycznej dolewki kosztem diy grawitacyjnej ale nie wieszam psów na tej co mam bo działa idealnie od przeszło roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadek mocy, zbiegł się z wejście na rynek reefled160. A może to ty tylko przypadek? Pierwsze co zauważyłem to spadek konsumpcji. Rano wychodzę i a wieczorem przychodzę więc niewidzialny jak lampa świeci. No cóż zobaczymy pożyjemy zobaczyli co mi tam napiszą z wsparcia technicznego. A jak nie wrócę do jednak niezawodnego DIY. Dodam 2xt5 i zrobię LED bar.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2021 o 19:25, FajnyRadziu napisał:

Kurde co z tymi lampami. 

AI topi soczewki więc update wymusili, że ludzie nie mogą robić powyżej 100% I wszystkie nowe HD lampy już nie są HD (wg mnie dobry powód żeby żądać zwrotu kasy). 

Orphek padają diody w lampie za prawie 5 koła. 

Radion i pękają szyby przy śrubach oraz inne problemy z nową serią.

Masakra.

Radziu, dopiero co sam miałeś wątpliwości odnośnie jakości lamp gotowych. Zdecydowałem się kiedyś zrobić sam zamiast kupić gotowego bubla i nie żałuję. Każdy kolejny miesiąc bezawaryjnej pracy i podkręcania balinga mnie w słuszności decyzji utwierdza, tak samo jak kolejne opisy problemów z firmówkami. Do kolejnego akwarium też zrobię lampę DIY, nie tyle ze względu na cenę, co na fakt że nie widzę alternatywy, która by moje wymagania spełniała. Więc nie rozumiem, czemu nie miałbym zachwalać DIY i przedkładać ich ponad tandetne i/lub przewartościowanie firmówki?

Co znaczy "fanbojowate"? Jakiś slang z fb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zastanawiałem się co z tymi lampami, że dają ciała. Szczególnie, że są długo na rynku i nie unikają błędów młodości. 

Co nie zmienia faktu, że jako świadomy klient wybiorę to co mnie interesuje biorąc zapas na krytykę innych użytkowników. 

fanboy (plural fanboys)

  1. (fandom slang, often derogatory) A male fan who is obsessive about a particular subject. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na stronie Red sea są dostępne cześć zamienne. W postaci wiatraków , płyty głównej i samego źródła światła. Więc jest coś na rzeczy.

 

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Słony leszcz napisał:

Heee? Że lampa "90W" pobiera tylko 19W na "pełnej mocy". Ci Chińczycy to jednak zdolny naród jest:clapping

I niech mi teraz ktoś powie, że DIY nie ma sensu...

Swoją drogą, to już chyba jest podstawa do skorzystania z rękojmi, jeśli kupiłeś lampę 90w, a teraz ma tylko 20 z powodów błędów konstrukcyjnych.

Ona wcześniej na pewno świeciła 90W  lecz po aktualizacji zrobiło 1/4 mocy. Piszę z amerykańskimi chińczykami . Może mi wyślą moduł cały   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zaryzykowalem i sprawdzilem - mam oprogramowanie na lampach 2.1.1 - i apka twierdzi ze nie ma nowszego do pobrania
i dla dobra potomnych zestresowałem rybki i odpalilem 1 lampe na maxa zeby sprawdzic jak to bylo z ta moca. I uwaga, wszystkie 3 kanaly odpalone na full - 109W !

to jest 20% więcej niz deklarowana moc ! (moze dla tego w testach PAR lamp 90W maja najlepsze wyniki, bo tak naprawde sa 110W)

czyli w teori zaplacilem za 360W a dostalem 440 - nice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak to jest z tym REEFLED RED SEA 90W ?

Wykastrowali, czy po prostu ktoś ma uszkodzoną elektronikę i mu zeszła do 1/4 mocy? 

Bo potencjalny kupujący nie wie jak w końcu jest.

Edytowane przez Felix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i to tak. 

 

Zgłosiłem, problem  do wsparcia technicznego w Francji , tam  widocznie nie potrzebują paragonu . Lecz widzą w systemie kiedy nastąpiło pierwsze logowanie 

Z przesympatycznym Panem   Cédric Roulland , doszliśmy do wniosku że jest walnięty zasilacz . Z 4 A  dawał niecały 1A.

Obecnie czekam na nowy zasilacz z Red Sea, lecz nie czekają zamówiłem nowy 6A 24V. 

Rano otrzymałem ten 6A, wszystko działa wyśmienicie, świecenie rozpoczynam od 50% mocy :smile_cool:

Dzięki 6A lampa działa stabilnie a zasilacz wydłuży swoja żywotność.

  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejny zadowolony użytkownik ;)

Ja jedynie mam zastrzeżenia do jakości połączenia lamp z apka. Nie wiem czy to przez słabe wifi w lampach czy inny powód, ale często zmiany trzeba wprowadzac 2-3 razy i czekać dobrą chwilę na ich wprowadzenie. Z całej reszty jestem zadowolony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mem_phis napisał:

Czyli kolejny zadowolony użytkownik ;)

Ja jedynie mam zastrzeżenia do jakości połączenia lamp z apka. Nie wiem czy to przez słabe wifi w lampach czy inny powód, ale często zmiany trzeba wprowadzac 2-3 razy i czekać dobrą chwilę na ich wprowadzenie. Z całej reszty jestem zadowolony. 

Problem wynika z zasilacza, chodzi o to że sa skoki wydajności w zasilaczu czego nie lubi moduł wi fi . W reefled 90 są 4 A = 96W. gdzie racjonalna wydajność to 89% . Obecny zasilacz który kupiłem ma 144W, wiec powinno być stabilnie. Napiszę za miesiąc czy u mnie poprawiła się stabilność połączenia.

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczkę dziś otrzymałem, bez zbędne papierologi polskiego sprzedawcy. 5f33355c1f2ff52c0f5bc1107c3e3c67.jpg

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta sama historia była, pierwsza przestała działać po pół roku. Nie można się było z nią połączyć. A w drugiej po 1,5 roku padł zasilacz i świeciła na 20-30% mocy. Lampy świecą jak dla mnie bardzo ładnie, ale ich awaryjność to jakaś masakra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.