Skocz do zawartości
dadario

KLOC czyli pół tony solanki... nie masz problemów załóż se zbiornik

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz widać. Przypomnij mi nazwę tej "nowej" skały i druga rzecz ile dajesz boostera? Może jak skończy mi się fitoplankton to spróbuje tego w żelu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem pm. Booster u mnie idzie teraz 10ml/dobę. W czasie kiedy wyłączony jest odpieniacz czyli 18-22. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi hameryka zagości nad akwarium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi 30 pro. Już są na miejscu tylko w środę dojdą elementy na stelaż...  Jeśli się uda, w czwartek będzie pierwsze zdjęcie pod nowym światłem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu podmieniłem skałę. Przez ten czas oprócz drobnych korekt korali staram się nie wkładać rąk do zbiornika. 

Parametry: lekkie wachniecie tzn. Skok kH do 8.9, teraz 8.2. za mało zmniejszyłem odciek z reaktora... Skok o 1 to nie tragedia, korale nie zauważyły... Dodatkowo gdzieś przy tej zabawie uciekła mi sól i zasolenie spadło odrobinę...

Refugium zwolniło, są przyrosty glonów ale mniejsze, czyli czyszczenie piasku polepszyło warunki. Wniosek... Trzeba dodać coś co będzie pomagało czyścić piasek... Ślimaki to za mało...

Ogólnie ryby mają problemy z dogadaniem się w "nowym" świecie... Lekkie przepychanki itp... ale ogólnie mają więcej miejsca do pływania. 

Zupełnie inaczej się patrzy na akwarium gdy jest możliwość obserwacji co dzieje się między skałami/koralami. W poprzedniej wersji korale były na kupie kamieni, wzajemnie się zwalczały... 

Zero śladów dojrzewania na nowej "skale". Widać ślimaki i asteriny ale zero dino, cyjano czy innych plag...

Nowe światło czyli xr30 pro X2 czeka na powieszenie... W środę przyjdą profile alu i będziemy kombinować... Wtedy też będą zdjęcia... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest... Dwie nowe lampy zaświeciły nad zbiornikiem. Zdecydowałem się na sprawdzone Radiony XR30 w wersji PRO, czyli trochę bardziej na biało... 

Koralowce nie wiem jak zareagują, ale renoma lamp pozwala mi przypuszczać, że problemów nie powinno być. Ogólnie zacząłem od 50% programu AB+ i 10dniową aklimatyzację do 80%. Później zobaczymy. 

Dla oka kolory wydają się neutralne, naturalne... Nie ma "sztucznego" świecenia w ciągu dnia, ale ładnie pojawia się fluo wieczorem. Zdjęcia też łatwiej zrobić na szczęście.  

IMG_20220123_151222_compress79.jpg

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest hameryka, dobrze wygląda :kciuk w górę: lampa opinie ma świetne więc powinno być dobrze. Ciekawe jak życie zareaguje na zmianę. 

Edytowane przez TomPi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Lampa nie zrobi różnicy mieszkańcom (chodzi o ryby) Mam pytanie , dla czego takie paskudne wymiary zbiornika?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minutes ago, JerzyB said:

Lampa nie zrobi różnicy mieszkańcom

Miałem na myśli całe życie, nie tylko ryby. Bardziej zastanawiam się nad koralowcami. U mnie po zmianie na mocniejsze światło lps pochowały polipy i tak przez jakieś 3tygodnie było, a zwiększałem stopniowo.

Edytowane przez TomPi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JerzyB napisał:

Mam pytanie , dla czego takie paskudne wymiary zbiornika?

Nie do końca podoba mi się Twoja narracja. Rozumiem, że nie wszystko musi się podobać każdemu, ale czasami warto było by się ugryźć w język. 

Na taki wymiar miałem miejsce. Takie zbiorniki mi się podobają. Taki chciałem. 

@TomPi na razie wattowo jest mniej światła, liczę że jakość wygra z ilością. Czas pokaże... Przesiadka była fanaberią, ale z jakimś tam pomysłem na przyszłość... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JerzyB napisał:

Witam

Lampa nie zrobi różnicy mieszkańcom (chodzi o ryby) Mam pytanie , dla czego takie paskudne wymiary zbiornika?

Pozdrawiam

To pokazałeś . Brawo :clowning

Samo mówi za siebie po twoim  :horse: 

Ból .....  chyba . 

 

Szymon , skała , światło zobaczymy  jak wyjdzie :D :thumbup: 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dadario napisał:

Nie do końca podoba mi się Twoja narracja. Rozumiem, że nie wszystko musi się podobać każdemu, ale czasami warto było by się ugryźć w język. 

Na taki wymiar miałem miejsce. Takie zbiorniki mi się podobają. Taki chciałem. 

@TomPi na razie wattowo jest mniej światła, liczę że jakość wygra z ilością. Czas pokaże... Przesiadka była fanaberią, ale z jakimś tam pomysłem na przyszłość... 

   W język się nie ugryzę . nie miałeś warunków . Trudno  w takiej kosce żyć rybom .Wiadomo nasze choobbi  ,ale można inaczej .

 

22 minuty temu, AnT napisał:

To pokazałeś . Brawo :clowning

Samo mówi za siebie po twoim  :horse: 

Ból .....  chyba . 

 

Szymon , skała , światło zobaczymy  jak wyjdzie :D :thumbup: 

Witam

@Ant    Jesteś tu i dobrze  , bo masz wiedzę i radzisz. Bedę W Twoich okolicjach , może wypijemy con nie co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, JerzyB napisał:

   W język się nie ugryzę . nie miałeś warunków . Trudno  w takiej kosce żyć rybom .Wiadomo nasze choobbi  ,ale można inaczej .

 

Witam

@Ant    Jesteś tu i dobrze  , bo masz wiedzę i radzisz. Bedę W Twoich okolicjach , może wypijemy con nie co?

@JerzyB ale czemu tylko krytyka z twoje strony ? 

Jak w drugą  to ... już boli 

Raczej nie , teraz wszyscy się pozamykali przez pandemie . 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh pisiory Jurka nie rozumiecie :clowning Pewnie za duzo TVP ogladacie :D

@dadario

Czekam na relacje jak taka ilość swiatla i takie rozłożenie daje rade ;)
Oby się kręciło i kh spadało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha  jetem niby wolnym człowiekiem ,ale jesteśmy p0dschuwani .to wam się podoba?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzesiejko może bym i myślał... Ale finanse nie zostają bez znaczenia... 

@wojtas350 aktualnie 25cm nad taflą, troszkę za wysoko, tak samo jak są delikatnie za wąsko jeszcze. Ale na regulacje jest jeszcze czas i możliwości...

Jutro będzie dzień na dogrywanie szczegółów z lampami i montaż pH bota... Może jakieś korale tez zmienią miejsce przebywania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam odnośnie mocy czy wystarczy :P niby to LEDy, no jestem ciekswe jak zbiornik zareaguje. Obserwuje :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JerzyB napisał:

Aha  jetem niby wolnym człowiekiem ,ale jesteśmy p0dschuwani .to wam się podoba?

 

@JerzyB

to nie ten wątek , proszę cię nie zasmiecaj tego tematu bzdurami, nie w każdym  temacie musi być polityka!

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojtas350 najlepsze pokrycie PAR ma na 8calach, czyli najlepiej rozłożone względem boków i środka. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu... 

@Grzesiejko nie wierzę w przeliczniki typu 1w na 1l. Wolę patrzeć co korale pokażą. 3radiona na razie nie kupię, brak kasy, ale jak będzie potrzeba to coś się dołoży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni już lampy święcą więc co nieco mogę napisać.

Wybór był dobry. Lampy Ecotecha są warte tej ceny, światła jest dużo, jest ładnie (naturalnie), pierwszy raz reaktor musiałem podkręcać. Widać po nowych koralach, że zyskują barwy (akropora tricolor z fioletowej zrobiła się granatowa).

Przyszły wyniki ICP (został mi gratisowy test po kartonie soli FM). Wpadki mam dwie, za duży Stront i znacznie za duże Żelazo. To by tłumaczyło zielony nalot na szybach w głównym i trawniczek w sumpie przy szczepkach. W każdym razie korygujemy...

Jedno jest naprawdę ważne... Zbiornik cieszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.