Skocz do zawartości
radek911PL

Egipt 2019, Marsa Alam, Sataya, wyspy Qulaan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W końcu miałem trochę czasu żeby zmontować film z tegorocznych wakacji w Egipcie. Marsa Alam ma doprawdy piękne rafy i to już przy samym hotelu.

Miłego oglądania 

https://youtu.be/TW1jKwWdU8o


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Piękne widoki i super wspomnienia ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pięknie :thumbup:  ...     ,   w którym  hotelu  byłeś w Marsa ??


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Three Corners Sea Beach.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, radek911PL napisał:

Three Corners Sea Beach.

no  i jak  rafka przy tym hotelu ? , jest co do oglądania ?  ....  masz może jakies fotki  , filmik z  snurkowania  na rafie przy hotelu ?


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@T.TOM.T

W zasadzie do pierwszego kadru na statku to są tylko rafy przy hotelu. W mojej ocenie bajka. Ryb zatrzęsienie, koralowce piękne i w naprawdę fajnej kondycji, a jak masz fart to i delfiny i żółwie przy hotelu można spotkać. Z kolei ten wrak leżał pół godzinki spacerkiem plażą nad taką fajną zatoczką. 

Sam hotel miał już swoje lata, ale ja akurat na wakacjach jestem z tych co doszukują się plusów, a nie o co tu się przyczepić. Obsługa miła, pokoje czyściutkie, jedzenie super. Wódeczke tylko mają słabą wiec raczyliśmy się Ouzo. 

Generalnie w przyszłym roku znowu Egipt. Już mamy rezerwacje na lipiec tym razem do Sharm. Trzeba było się śpieszyć z rezerwacją bo nam ekipa urosła do 19 osób na przyszły rok :D oj będzie wesoło. 


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radek911PL brawo Ty :smile_wink:

Znam te wyspy byłam w tym roku są cudowne,mam też filmik ale nie mam jak zmontować chyba że na tel s8 mi się to uda.

Rafa,otoczenie,jachty piękna sprawa i nie tak drogo,wyjazd na cały dzień ale warto.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sataya jest piękna, ale długo się płynie, za to rafy na wyspach Qulaan to jest coś niemożliwego, będę tam wracał wielokrotnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wybieram pierwszy raz w życiu do Egiptu z ekipą nurkową w listopadzie, więc już odliczam niecierpliwie. Nie wiem jeszcze, czy dam radę nurkować, kończę kurs P1, ale kiepsko się czuję pod wodą. Liczę na to, że lepsza widoczność w morzu i niesamowite widoki dodadzą mi odwagi i dyskomfort będzie mniejszy, niż w Jaworznie na koparkach. 

Mamy Hotel El Malikia Abu Dabbab, był ktoś? Czytałam, że jest piękna plaża przy hotelu i  rafa, na której można spotkać żółwie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę ze sporą ekipą pletwonurków,  ale może jeszcze kiedyś będziesz miał na łodzi wolne miejsca, a będę przy kasie, to chętnie dołączę :)

Jakiś czas temu szukałam na forum współlokatorki na wyjazd do Egiptu, ale zgłaszali się niestety sami panowie. Postanowiłam więc zrobić kurs i pojechać z nurkami i "nurkiniami" :)

Słowa "nurkini" czy "nurkinia" nie wymyśliłam sama. Przeczytałam w jakimś artykule w necie "trwa odprawa nurkiń i nurkow" i prawie spadam z krzesła :D

https://www.tysol.pl/a34958-Greenpeace-tworzy-nowomowe-Trwa-odprawa-nurkin-i-nurkow-przed-akcja-sprzatania-dna-Baltyku-

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, fajna ekipa. Kiedy jedziecie? 

Ja nawet, jeśli się odważe zejść pod wodę, to będę się czuła bezpieczniej, bo wyjazd organizuje mój instruktor i pewnie będzie na mnie czasem zerkal, czy nie fikam koziolkow albo nie przytrafi mi się atak paniki. Ale jeśli uda mi się ogarnąć w tym listopadzie, to daj znać, jeśli będzie wolne miejsce w przyszłości. Wypad z nurkami i nurkiniami to super przeżycie, ale jeśli w gronie są jeszcze akwarysci, to już po prostu bajka! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.