Jump to content
Laszek

[577l] Bez sumpa, podmian, na kranówce. Od 01.06.2017

Recommended Posts

3 minuty temu, tomko napisał:

Ładnie jak zwykle :) A gdzie małże? Wyszły? Pozdr., tomko

Przecież widać, na filmiku 1:30

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + ceramika+refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Oświetlenie: philips Coral Care V1 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Brightwell Aquatics Neomarine, dodatki AF. 50kg suchej skały Marco Rock's, 12kg piasku aragonit KZ.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Halichoeres Chrysus, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, Neopetrolisthes oshimai, Hymenocera elegans, setki  slimaków turbo i columbelli, 2x tectus, strombus luhanus... i garść nassariusów. Oraz kilka kg kiełży, równonogów, mysis i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Małże są 3 sztuki.
Co do większego akwarium, obecnie nie mam miejsca w mieszkaniu, więc wywalam co nie co ze szkła :) takie jedno z kilku dzisiaj :)8c8f05f826e8a1d5879c3a569f86dfd7.jpg66ad6944ccd2aca6685723feb0a556e5.jpg

Wysłane z mojego LM-X525 przy użyciu Tapatalka

4 minuty temu, Arrooss1 napisał:

Nie wywalaj, za parę miesięcy jak mi 576l dojrzeje to przygarnę wszystkie twoje "odpady".

Przycinkę muszę robić. A do ucięcia zawsze coś jest.

Jak jest dobrze i czasami źle. Tydzień temu padł mi mały jeżowiec globulus. Rano została wydmuszka. Wieloszczety dały radę. W niedziele rano zobaczyłem martwe jabłko morskie. Ledwo udało mi się je oderwać od skały i wywalić. Było twarde. Dzisiaj się biorę za przycinkę. c63c9155ba888176090dcd50f24dd488.jpg

Wysłane z mojego LM-X525 przy użyciu Tapatalka

18 minut temu, Laszek napisał:

Mała aktualizacja.

Dużo się tam dzieje w baniaku :) Gratki. Dobrze usłyszałem, że ukwiał zjadł Brzydala? Jak to możliwe? Pozdr., tomko

Nowe 400L

27 minut temu, tomko napisał:

Dużo się tam dzieje w baniaku :) Gratki. Dobrze usłyszałem, że ukwiał zjadł Brzydala? Jak to możliwe? Pozdr., tomko

Nakarmiłem ryby i pojechałem do koleżanki po krewetke harlequina. Brzydal łapał pokarm normalnie jak zawsze. Wróciłem i miał go ukwiał. Obstawiam że musiał wpaść przez przypadek bo był zdrowy i nikt go nie ganiał.

U mnie Ukwiały zjadły dwa Anthiasy oraz Doktorka :huh: więc mnie nie dziwi ży Brzydala zjadło, jak wpadł w sidła to został zjedzony taka kolej rzeczy . Laszek akwarium piękne jak zawsze , jak będziesz coś przycinał to chętny na zieloną akroporę:D

Mega ci to wszystko porosło. Chyba już czas na restart.

Baniak: 360l. Obieg: Jebao DCT8000. Cyrkulacja: 2xRW8, 1xTunze 6045. Odpieniacz: Schuran JetSkim 150 napędzany pompą Aqua Nowa 4000. Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor. Lampa: ATI Sunpower 8x39wT5 (Obecnie 4x Blue plus, 2x Coral plus , 1x Aquablue Specjal, 1 x Actinic).

akw_Easy-Resize.com

Dwa filmiki jeden po przycince indrugi z filtrem pomarańczowym.

W dniu 8.01.2021 o 10:37, Steron napisał:

Mega ci to wszystko porosło. Chyba już czas na restart.

Dzięki. Ale nie robię restartu.

Obecnie leję 770ml kh na dobę.