Skocz do zawartości
max1974

Kent Superbuffer dkH użycie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje podbic KH cały czas mam koło 6 z tendecją do spadku stosuje sól Red Sea Pro myslałem ze uda mi sie dzięki niej podnieść  kh 

Akwarium 64L obsada głównie lpsy oświetlenie HD prime skała macro rocks i "żywa"

Kupiłem Kent Superbuffer dkH jak go użyc zeby stopniowo podbić kh i nie przegiąć?

 

akwa.jpg

akwa2.jpg


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok masz KH 6 kupiłeś sól która przy zasoleniu 35 ma  KH 12. Ile i jak często robisz podmianki, że nie możesz podbić KH?

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podmianki raz na tydzień 7L i takie zasolenie trzymam

Edytowane przez max1974 (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok robisz podmianke w okolicach 10% pojemności akwa czy po podmiance masz wyższe KH? ;) Bo albo robić większe podmianki albo zacząć stosować prochy poza tym jak inne parametry Ca i Mg?

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 litrów solanki i tą Pro uzywam juz około 3 miesiecy

Edytowane przez max1974 (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Już dawno powinieneś pomyśleć o ballingu bo i resztę masz pewnie w tendencji spadkowej.

Też mam red sea coral pro i po podmianie 20l na 200l akwarium nie widać skoku kh ;) 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skokiem fatycznie tego nie można nazwać trochę podbija 


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zostaję zbadać Ca i Mg i zacząć dozować co potrzeba ;)


Ewentualnie skręcić lampę to kalcyfikacja zwolni ale to tak pół żartem pół serio :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jak chcesz mieć stabilnie, a nie dolewane z rąsi to musisz pomyśleć o ballingu. Pompka przyda Ci się później przy większym zbiorniku ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok mam świadomość że baling mnie raczej nie ominie  ale póki co chce doraźnie użyć kenta i stąd moje pytanie 

"Jak go użyć żeby nie przedobrzyć"


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, max1974 napisał:

No ok mam świadomość że baling mnie raczej nie ominie  ale póki co chce doraźnie użyć kenta i stąd moje pytanie 

"Jak go użyć żeby nie przedobrzyć"

Tylko po pierwsze pamiętej ze ten Kent daje tylko KH.
A jak użyć to cięzkie pytanie jak producent podaje jakieś czary zamiast jakieś konkretne info odnośnie ile jakaś ilość podnosi.

Zobacz np jak Aquaforest napisał ;)
"Dozowanie: Należy rozpuścić 80 g w 1000 ml wody RODI. Dawkowanie należy ustalić na podstawie testów wody i dziennej konsumpcji koralowców. Przed użyciem preparatu zalecane jest zmierzenie stężenia KH.
Maksymalna dawka dzienna to 20 ml roztworu KH Buffer na 100 litrów wody. 20 ml roztworu KH Buffer ponosi poziom KH o 0,5 dKH w 100 litrach wody. 
Nadaje się do doraźnego stosowania w celu jednorazowego podniesienia poziomu KH. 10 g KH Buffer w 100 l wody podnosi o ok. 3,3 dKH (Alk. 1,18 meg/l). Nie zalecamy podnoszenia poziomu KH o więcej niż 0,5 dKH na dobę."

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A nie ma na butelce instrukcji? Zawsze dawaj o połowę mniej niż to co producent proponuje i kontroluj. Pamiętaj że im mniejszy skok tym lepiej. Sprawdź przy okazji najpierw Ca i Mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja jak dla mnie jest żadna

Dissolve one teaspoon of KENT Marine Superbuffer-dKH in a glass of fresh water • Add directly to a tank or sump for each 20-30 gallons (80 liters) of tank capacity each day until the desired pH and alkalinity (carbonate hardness or KH) are reached • Wait 1 hour to re-measure alkalinity and wait 24 hours to re-measure pH levels (full pH increase and stabilization may take up to 48 hours!) • After target pH and alkalinity are reached, use at 2 week intervals to maintain values.

If you are having trouble maintaining calcium or buffer levels, check to see that the salt mix you are using contains natural seawater levels of magnesium. Magnesium is necessary and low levels result in poor calcium solubility and buffering.


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, max1974 napisał:

Instrukcja jak dla mnie jest żadna

Dissolve one teaspoon of KENT Marine Superbuffer-dKH in a glass of fresh water • Add directly to a tank or sump for each 20-30 gallons (80 liters) of tank capacity each day until the desired pH and alkalinity (carbonate hardness or KH) are reached • Wait 1 hour to re-measure alkalinity and wait 24 hours to re-measure pH levels (full pH increase and stabilization may take up to 48 hours!) • After target pH and alkalinity are reached, use at 2 week intervals to maintain values.

If you are having trouble maintaining calcium or buffer levels, check to see that the salt mix you are using contains natural seawater levels of magnesium. Magnesium is necessary and low levels result in poor calcium solubility and buffering.

Zostaje opcja, żę jakiś mądry Ci to sprzedał to atakuj sklep który Cie tym uszczęśliwił :D

I czy przypadkiem produkty sprzedawane na terenie Polski nie powinny zawierać instrukcji w języku Polskim? Taki tip jakby się w sklepie oburzali :D

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada. Cudowny preparat zwróć do sklepu, kup sodę oczyszczoną w pierwszym lepszym sklepie. 5g rozpuść w 100ml wody RO. Przez 4 dni dodawaj 15ml roztworu dziennie, najlepiej rozbitego na 2 dawki. Po 4 dniach masz KH ca 7,5. Za zaoszczędzone pieniądze kup coś do Ballinga i zacznij dozować regularnie.

Do wyliczenia dokładnej dawki użyj kalkulatora akwarystycznego.

https://reefhub.pl/kalkulator-akwarystyczny/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@=Fresz= @sith114 tak czytam wasze wypociny ,ale fajnie głupoty piszecie MASAKRA . Nie macie pojęcia  o czym piszecie i gościowi  mieszacie .W tym produkcie Kh to efekt uboczny .


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AnT napisał:

@=Fresz= @sith114 tak czytam wasze wypociny ,ale fajnie głupoty piszecie MASAKRA . Nie macie pojecia o czym piszecie i gościowi  mieszacie .W tym produkcie Kh to efekt uboczny .

No dobra stabilizuje PH i podnosi KH. To gdzie koledze jakieś głupoty napisałem?
Tym bardziej kolega powinien to zwrócić do sklepu jak jest mu to nie potrzebne... bo nie taki jest jego zamiar.

Z resztą jak jesteś taki mądry i pierwszy do oceniania to może sam byś poradził, a nie tylko atakował? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, chwialek napisał:

Kwaśny węglan wapnia.

@sith114 zawsze można go bezpiecznie stosować ?

 

Piotrek :robo:


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
@=Fresz=@sith114 tak czytam wasze wypociny ,ale fajnie głupoty piszecie MASAKRA . NIe macie pojecia o czym piszecie i gosciowi mieszacie .W tym produkcie Kh to efek uboczny .
Możesz jaśniej, pełnym zdaniem i bez błędów w pisowni ? [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by bylo jakbys cos od siebie dodał Ant bez ataków komu to potrzebne? Bo tak Twój post kompletnie nic nie wnosi, zresztą to już nie pierwszy ktory widze na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

nie wiem czy pomogę, bo co ja tam wiem ;)

ale chyba odczarowałem :o

 

KENT MARINE SUPERBUFFER-dKH podnosi i stabilizuje pH, zapobiega spadkowi pH i buduje KH. Opracowany w celu dostosowania pH akwariów morskich w zakresie od 8,0 do 8,3
 

Rozpuść jedną łyżeczkę KENT Marine Superbuffer-dKH w szklance świeżej wody • Dodawaj bezpośrednio do zbiornika lub sumpa na każde 20-30 galonów (80 litrów) pojemności każdego dnia, aż do uzyskania pożądanego pH i zasadowości (twardość węglanowa lub KH) zostały osiągnięte • Odczekaj 1 godzinę, aby ponownie zmierzyć zasadowość i odczekaj 24 godziny, aby ponownie zmierzyć poziomy pH (pełny wzrost pH i stabilizacja może potrwać do 48 godzin!) • Po osiągnięciu docelowego pH i zasadowości, używaj co 2 tygodnie w celu utrzymywać wartości.

Jeśli masz problemy z utrzymaniem poziomu wapnia lub buforu, sprawdź, czy używana mieszanka soli zawiera naturalne poziomy magnezu w wodzie morskiej. Magnez jest niezbędny, a niski poziom powoduje słabą rozpuszczalność wapnia i buforowanie.

 

 

Wodorowęglan wapnia (kwaśny węglan wapnia) – nieorganiczny związek chemiczny z grupy wodorowęglanów, sól wapnia i kwasu węglowego. Powstaje w wyniku rozpuszczania węglanu wapnia w wodzie zawierającej dwutlenek węgla

CaCO3 + H2O + CO2 → Ca2+ + 2HCO3-

Proces ten występuje naturalnie, prowadząc do rozpuszczania skał wapiennych i jest określany jako kwas węglanowy.

Wodorowęglan wapnia występuje wyłącznie w roztworach i ma duży udział w twardości węglanowej wody. Podczas zatężania następuje ulatnianie się dwutlenku węgla i wytrącanie obojętnego węglanu wapnia

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sith114 napisał:

Tylko po pierwsze pamiętej ze ten Kent daje tylko KH.

Tutaj 

1 godzinę temu, sith114 napisał:

No dobra stabilizuje PH i podnosi KH. To gdzie koledze jakieś głupoty napisałem?
Tym bardziej kolega powinien to zwrócić do sklepu jak jest mu to nie potrzebne... bo nie taki jest jego zamiar.

Z resztą jak jesteś taki mądry i pierwszy do oceniania to może sam byś poradził, a nie tylko atakował? ;)

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co taki wynalazek stosować przy podnoszeniu kh (to tak jakby zwiększać cisnienie w oponach ogrzewając je palnikiem...)? Nie lepiej jakiś taki zwyczajny? Kh plus czy coś w tym stylu? Na taki zbiornik to chyba nie majątek? Pomijam już kwestie konieczności pomiaru Ca i Mg.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.