Skocz do zawartości
Cimas

Czy to na pewno Dino?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Chciałem się zapytać czy to cholerstwo z którym walczę w akwarium to aby na pewno Dino, bo żadna z metod polecanych na Dino na to nie działa :/ 

IMG_20200305_155335.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. I na takie coś działa wyłącznie odsysanie, czas i cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po h2o2 i systematycznym odsysaniu, szczotkowaniu, wymianie waty i węgla zanika. 

Dodatkowo podniosłem RR do zalecanego przedziału i glony też zanikają, aż się boję że mitrax i ślimaki będą głodować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbij powoli parametry NO3 do 5-10 mgL a PO4 do ok 0.3 mg/L i  przyciemnij swiatlo. Lej bakterie, fito, wrotki, copepoda etc. 

Woda utleniona owszem, rozwiązuje problem ale nie przyczynę


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie próbowałem zaciemniać, lać spooro bakterii, dodawać jakieś wrotki, podbijać no3. Teraz zacząłem lać wodę utlenioną, ale spróbuję jeszcze z no3 podbić po4, nigdy nie podbijałem go aż do 0,3

Dzięki za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Tester napisał:

Podbij powoli parametry NO3 do 5-10 mgL a PO4 do ok 0.3 mg/L i  przyciemnij swiatlo. Lej bakterie, fito, wrotki, copepoda etc. 

Woda utleniona owszem, rozwiązuje problem ale nie przyczynę

Wiem ale ja przez to, że mam mało czasu chciałem najpierw zareagować bo dino przywaliło naprawdę mocno podczas moją nieobecność. 

Już nie stosuję h2o2, znowu idzie tryb aklimatyzacji w lampie bo mocno skręciłem, bakterie, fito. Z kaskady wyleciały absorbery a NO3 podniosłem do 1 przy PO4 0.09 i glony po prostu zanikają w oczach. 

Staram się też zwiększać masę koralową bo trochę zbyt ostrożnie podchodziłem hehe. 

Niestety za tydzień znowu zostawiam akwa na 3 tyg po okiem mojej lepszej połowy więc co będzie jak wrócę nie wiem hehe. 

Ma tylko karmić, lać fito, bakterie i zrobić jedną podmiankę. 

Edytowane przez FajnyRadziu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Tester napisał:

Podbij powoli parametry NO3 do 5-10 mgL a PO4 do ok 0.3 mg/L i  przyciemnij swiatlo. Lej bakterie, fito, wrotki, copepoda etc. 

 

Powiedzcie mi jeszcze proszę, w jakim czasie podbić te parametry? Obecnie na testach kropelkowych no3 i po4 niewykrywalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Tester napisał:

Podbij powoli parametry NO3 do 5-10 mgL a PO4 do ok 0.3 mg/L i  przyciemnij swiatlo. 

karmieniem czy chemia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej karmieniem z tym, że to chodzi bardziej od często a mało, niz raz ale dużo. Niezjedzone resztki nie mogą gnić na dnie.

Ale jeśli masz z tym problem bo na przykład przez większość dnia nikogo nie ma w domu, to możesz oczywiście chemią.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to i tak dobrze byłoby się wyposażyć w automat i uregulować karmienie. Mieszkańcy będą zadowoleni a i parametry będą stabilniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.