Skocz do zawartości
Mr_Garden

Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

Rekomendowane odpowiedzi

I co Szumowski wpadł w własne sidła [emoji14]
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26395382,sprzeczne-informacje-na-temat-wyniku-testu-szumowskiego-na-koronawirusa.html
Koronawirus szaleje coraz więcej ludzi w moim otoczeniu choruje i siedzi na kwarantannach. Objawy przeziębienia i test pozytywny. 
Nawet w miejscowym sanepidzie doszło do zakażeń [emoji4] 

Z gazety.pl to tylko widomości sportowe można nazwać wiadomościami reszta to tzw. fake newsy


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, czupacabra napisał:


Z gazety.pl to tylko widomości sportowe można nazwać wiadomościami reszta to tzw. fake newsy


Wysłane za pomocą Tapatalk

Sam to wymyśliłeś czy ktoś ciebie oświecił?

 

@=Fresz= Wiesz co jest najgorsze w tym bagnie sprowadzonym przez pis?  To że przez nich ludzie chorują i umierają... Sam siedze z rodziną na kwarantannie właśnie - więc miałem okazję zapoznać się jak ten cudowny system działa. Podstawy do ogłoszenia kwarantanny sanepid miał już w poniedziałek rano, dlatego Żona poszła na wolne i dzieci zostawiliśmy w domu. Ja nie mogłem - ale poinformowałem pracodawcę i pozostawiłem to do jego decyzji.

W każdym razie dziś zadzwonili do Żony z informacją (oczywiście do mnie nie pofatygowali się nawet), no i kobieta mówi żeby odebrać dzieci wcześniej ze szkoły, żona na to, że siedzą w domu od poniedziałku, razem z nią, na co paniusia z sanepidu "ale po co, przecież dopiero dzisiaj dzwonimy...."

Osoby znajome z tej samej grupy ryzyka, które mają objawy covidu na testy na razie nie mają szans - mają dzwonić za dzień-dwa, jak się objawy nie zmienią.

Znajomy zmarł bo "nie zdążyli" na czas z testami. I co im zrobisz?

Nic.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam to wymyśliłeś czy ktoś ciebie oświecił?
 
[mention=10675]=Fresz=[/mention] Wiesz co jest najgorsze w tym bagnie sprowadzonym przez pis?  To że przez nich ludzie chorują i umierają... Sam siedze z rodziną na kwarantannie właśnie - więc miałem okazję zapoznać się jak ten cudowny system działa. Podstawy do ogłoszenia kwarantanny sanepid miał już w poniedziałek rano, dlatego Żona poszła na wolne i dzieci zostawiliśmy w domu. Ja nie mogłem - ale poinformowałem pracodawcę i pozostawiłem to do jego decyzji.
W każdym razie dziś zadzwonili do Żony z informacją (oczywiście do mnie nie pofatygowali się nawet), no i kobieta mówi żeby odebrać dzieci wcześniej ze szkoły, żona na to, że siedzą w domu od poniedziałku, razem z nią, na co paniusia z sanepidu "ale po co, przecież dopiero dzisiaj dzwonimy...."
Osoby znajome z tej samej grupy ryzyka, które mają objawy covidu na testy na razie nie mają szans - mają dzwonić za dzień-dwa, jak się objawy nie zmienią.
Znajomy zmarł bo "nie zdążyli" na czas z testami. I co im zrobisz?
Nic.
 

Życie , Dale i tylko lemingi i akolici poko łykają wszystko co
gazeta.pl i tvn nadaje jak młode pelokany


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, czupacabra napisał:

Życie , Dale i tylko lemingi i akolici poko łykają wszystko co
gazeta.pl i tvn nadaje jak młode pelokany

Życie, to nie forum, nie cięte riposty i durne teksty. To wybory których dokonujemy codziennie. I z którymi musimy żyć. Sami w zgodzie ze sobą.

Problem tylko, mają przyzwoici ludzie. Bo są świadomi tego, że konsekwencje ich błędów dotykają innych.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Życie, to nie forum, nie cięte riposty i durne teksty. To wybory których dokonujemy codziennie. I z którymi musimy żyć. Sami w zgodzie ze sobą.
Problem tylko, mają przyzwoici ludzie. Bo są świadomi tego, że konsekwencje ich błędów dotykają innych.

100% zgoda Dale


Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się bardzo, że pomimo różnic w poglądach (choć obok gazety.pl zdarza mi się czytywać, nawet równie często portale z drugiej strony osi politycznej), potrafimy kulturalnie rozmawiać, zachowując szacunek do siebie. W odróżnieniu od "naszych reprezentantów".

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto posłuchać 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 godzin temu, Beti napisał:

Warto posłuchać 

To samo mówią ludzie pracujący w szpitalach zakaźnych ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti na prawdę uważasz, że warto słuchać człowieka który uważa się za eksperta bo na półce za sobą ma zbiór trillerow medycznych? 

Gdybym powiedział że w instrukcji obsługi czołgu jest napisane że można parkować na miejscu dla inwalidów to znaczy że każdy by jeździł czołgiem żeby zaparkować pod biedronką???

To że są specyficzne rodzaje testów do specyficznych zastosowań nie oznacza że certyfikowane laboratoria robią testy czym im w ręce w wpadnie. Wysyp specjalistów nie wiadomo skąd bez jakiejkolwiek ugruntowanej pozycji naukowej do wiedzy których podchodzimy bezkrytycznie. 

Kerry Mullis przywoływany w tych plwocinach twórca metody polimeryzacji DNA, nigdy nie zajmował się wykorzystaniem swojej metody do testów genetycznych. Pracował nad replikacją DNA do celów manipulacji genowych (był jednym z współpracowników przy projekcie klonowania owcy Dolly) co zresztą było dosyć popularną gałęzią badań w tamtych latach. 

Tak więc kolejne własne tezy pseudonaukowców którzy próbują tak manipulować faktami aby zabłysnąć w świecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dadario nie zrozumieliśmy się... ja nic nie uważam napisał tylko ze warto posłuchać a każdy niech wyciąga wnioski. :P

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, dadario napisał:

To że są specyficzne rodzaje testów do specyficznych zastosowań nie oznacza że certyfikowane laboratoria robią testy czym im w ręce w wpadnie.

No właśnie ;)

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-w-polsce-testy-zakupione-przez-ministerstwo-nieskuteczne/fbw7ywv,79cfc278

 

To też dobre :P

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26387198,wadliwe-testy-u-polskich-turystow-w-egipcie-wiekszosc-z-140.html

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to zdjęcie z Egiptu  chyba zrobione na granicy z Sudanem:bow

Czytałam o tym Egipcie już zeszłym tygodniu, to są jaja a nie testy.

i to autentyczne jest bo znajomi byli właśnie w tym czasie w Egipcie i mowili ze 3/4 samolotu covid mają :D

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Beti napisał:

Najlepsze jest to zdjęcie z Egiptu  chyba zrobione na granicy z Sudanem:bow

Zdjęcia w artykułach to zawsze są z du.. :P

Dzisiaj też dobra informacja i tu rekord wyzdrowień 2185.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ale jakie testy w Polsce :).... Po kwarantannie żadnych testów. Masz objawy, czekaj dwa dni i zgłoś ponownie. Jak brakuje jednego, na przykład nie straciłeś smaku, czekaj dalej... I siedź sobie na zwolnieniu...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dale napisał:

Ludzie, ale jakie testy w Polsce :).... Po kwarantannie żadnych testów. Masz objawy, czekaj dwa dni i zgłoś ponownie. Jak brakuje jednego, na przykład nie straciłeś smaku, czekaj dalej... I siedź sobie na zwolnieniu...

Kto Ci da to L4, mój pracownik jest od 8 dni na kwarantannie, zero zaświadczenia z sanepidu, czeski film.:bow

Jego żona miała objawy gorączka i dreszcze i lekarz zalecił leżeć w łóżku a sanepid się zajmie resztą i cisza. 

To się nazywa Polski " burdel":clapping


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym mówię, albo kwarantanna bez kwitów z sanepidu dobrze jak na telefon, a nie informacja do domowników "że jeseście...", albo z teleporady...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Beti napisał:

Kto Ci da to L4, mój pracownik jest od 8 dni na kwarantannie, zero zaświadczenia z sanepidu, czeski film.:bow

Jego żona miała objawy gorączka i dreszcze i lekarz zalecił leżeć w łóżku a sanepid się zajmie resztą i cisza. 

To się nazywa Polski " burdel":clapping

To zależy od regionu.

W Łowiczu mój pracownik na poczatku września  od poniedziałku kwarantanna, czwartek test a w poniedzialek już w pracy.

Jako pracodawca po wszystkim otrzymalem oczywiście kwit z sanepidu.

Na tą chwilę natomiast u mnie w Grodzisku Maz. sanepid nie dziala z powodu kwarantanny.

Sytuacja jest nowa i tam gdzie mało ludzi jeszcze jakoś daja radę.

Dzisiaj w jak bylem w Wawce widzialem jak jechały dwa zespoły  ,,ghostbusters''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech jaja  . Funfla kobita robi w przedszkolu , koleżanka żle się poczuła  . Test , corona , i co i nic siedzieć w domu  , 3 dni  Tata jej z którym mieszka dusi się  , zabrała karetka z podejrzeniem korony  , Było to kilka godzin temu .
Funfel  zesrany , czeka kiedy zadzwonią  i kwarantanna ... . Ale  przedszkole nadal działa  , ogólnie cisza nikt nic nie wie , reszta do pracy chodzi  zdygana . Każdy się zastanawia o co chodzi .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie prawnej mam uwierzyć że pracownik jest juz 9 dzień na kwarantannie,  obecnie na słowo ?

Będzie kwit ? czy mi potem wymyśli że jednak mu nic nie dali itd, dziś każdy tak może zrobić.

Niestety system nie działa, z punktu prawnego.

Jeśli mój pracownik dostał kwarantannie przyznaną przez sanepid to czemu pracodawca nie dostaje pisma z sanepidu, i sprawa jest prosta.

Bardziej mi chodzi że przy takim systemie dużo ludzi może wykorzystać kwarantannie mówiąc pracodawcy ze ja ma, a w tym czasie być na wakacjach i jak mu udowodnisz, co potem zwolnić go, nie bo nie ma ludzi do pracy i oni to wiedzą ze tak go nie zwolnisz, powie ci wpisz mi urlop.

Niestety w rejonie Bielskim zero info od sanepidu, mało tego, dzwoniłam to nie udzielają informacji przez tel bo Rodo.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti Na początek trzeba rozróżnić trzy pojęcia. Kwarantanna czyli zamknięcie człowieka ze względu na jego możliwe narażenie na czynnik chorobotwórczy. Izolacja czyli zamknięcie człowieka ze względu na jego nosicielstwo czynnika chorobotwórczego. Nadzór sanitarny- osoby nim objęte mają obowiązek w trakcie jego trwania zgłoszenia objawów niepokojących mogących świadczyć o zakażeniu, jednak ich "wolność" nie jest ograniczana. 
Żeby nie było zbyt rozlegle to rozpatruję przypadki gdy człowiek pozostaje w domu. 
Wg najnowszych wytycznych: 
-izolację rozpoczyna lekarz stwierdzający i zgłaszający chorobę zakaźną (wystawia do sanepidu druk ZLK). Trwa minimum 10dni w tym minimum 3dni musi być przebieg bezobjawowy. Za przedłużenie czy zakończenie izolacji odpowiada lekarz rodzinny. On również wystawia za czas izolacji L4. Po chorobie nie dostaje się z automatu "zaświadczeń", ewentualnie na prośbę pacjenta ale pracodawca nie może tego wymagać. Do zakończenia nie potrzeba negatywnego wyniku wymazu w przypadku CoV-2. 
-kwarantannę nakłada sanepid po ustaleniu kontaktu i narażenia z osobą będącą nosicielem czynnika chorobotwórczego i jest to decyzja administracyjna.  Trwa 14dni od daty ostatniego możliwego kontaktu. Może zostać skrócona do 8dni jeśli w 8dniu wynik wymazu będzie ujemny. Na wymaz może ale nie musi skierować lekarz rodzinny. Po zakończeniu kwarantanny sanepid wystawia zaświadczenie o odbywaniu kwarantanny. 
Nadzór sanitarny to forma najmniej rygorystyczna, najmniej formalna i polega na "ustnym" przekazaniu obowiązku. 

Tak wygląda wersja oficjalna. 
Niestety ludzie zamiennie używają tych pojęć więc jest delikatny chaos. Sytuacji nie poprawia fakt, że w przypadku narażenia sanepid ma obowiązek w ciągu 24H ustalić i poinformować osoby z kontaktu o obowiązku kwarantanny. Jednak sanepidy dają "d*py" na całej linii i często na ich kontakt czeka się kilka dni albo  dłużej, albo mają taki burdel, że nikt nigdy się nie odzywa. Wszak miały tylko 10miesięcy na przygotowanie się na taką sytuację, pominę fakt, że powinny statutowo mieć wypracowane odpowiednie procedury na wypadek wystąpienia epidemii. 

Ciekawostka 1: policja ma tyle "osób" do sprawdzenia na izolacjach, że osoby na kwarantannach są pomijane (powinny być sprawdzane przez sanepid)
Ciekawostka 2: Wasz (sanepid w B-B) działa dużo sprawniej i szybciej niż ten Tyski. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Artur32 napisał:

A co o tym myślicie ?

 

Lata zaniedbań, ale też pobłażania i mamy efekty.
Zaniedbań:
Warunki: pracy, finansowe, szkolnictwo.

Pobłażanie na zagrywki buraków w kitlu w stylu konsultacja to proszę się umówić prywatnie.

Lekarz to nie tylko zawód to misja i służba, także każdy kto tam szedł powinien wiedzieć na co się piszę. A na teksty w stylu trafisz to szpitala zaczniesz gadać inaczej odpowiadam. Akt zgonu to mi w domu wielki "doktur czy profesur" może wystawić ;)
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, na lekarzy nie ma kasy, na ratowników z karetek - tym bardziej - a to właśnie od Nich najwięcej zależy w nagłych wypadkach. A ministry jak przyznawały sobie nagrody idące w tysiące (os sekretarki w górę), tak przyznają... tam wystarczy że ktoś kichnie i już kwarantanna - za nasze pieniądze. Burdel, bałagan, brak odpowiedzialności i niegospodarność.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie są pieniądze na służbe zdrowia?

1.Tvp poszło miliony...

2. Rydzyk, fundacjie i tratatata...

https://oko.press/ponad-6-mln-zl-dla-fundacji-rydzyka/

Itd...:coffee:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Beti napisał:

Gdzie są pieniądze na służbe zdrowia?

1.Tvp poszło miliony...

2. Rydzyk, fundacjie i tratatata...

https://oko.press/ponad-6-mln-zl-dla-fundacji-rydzyka/

Itd...:coffee:

Beti ale to są ostatnie lata ile lat mamy tej wolnej Polski 30 lat. CI sami ludzie przy korycie raz czerwoni raz różowi raz brunatni zieloni czy pride gradient. Spójrz kto był w polityce 20-30 lat temu kto jest teraz. 
 

Powinnismy ich na taczki spakować i wywieźć wszystkich!

Lekarzy sędziów prokuratorów którzy działają na szkodę społeczeństwa tez wszystkich bez taryfy ulgowej. Tych paru uczciwych co przez pomyłkę trafi to się pogodzą z faktem ;) 

Godzinę temu, Beti napisał:

Gdzie są pieniądze na służbe zdrowia?

1.Tvp poszło miliony...

2. Rydzyk, fundacjie i tratatata...

https://oko.press/ponad-6-mln-zl-dla-fundacji-rydzyka/

Itd...:coffee:

Bo ludzie nie patrzą na ogół tylko na takie szczegóły zaraz przyjdzie ktoś pro PiS i zacznie wyciągać marnotrastwo Po. I będziecie się kłócić jak dwa barany. A oni w tym czasie wam będą golić zady :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.