Skocz do zawartości
Mr_Garden

Koronawirus co o tym wszystkim myślicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ciekawostkę i moje nie zrozumienie, znajomi lekarze małżeństwo, abydwoje podwójnie zaszczepieni lecą na urlop do Egiptu.
Mimo tego ze są zaszczepieni muszą mieć negatywne testy.
Takie pytanie, z mojej strony po co się wogule szczepić?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Alcoholik napisał:

Jako ciekawostkę i moje nie zrozumienie, znajomi lekarze małżeństwo, abydwoje podwójnie zaszczepieni lecą na urlop do Egiptu.
Mimo tego ze są zaszczepieni muszą mieć negatywne testy.
Takie pytanie, z mojej strony po co się wogule szczepić?

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Niestety Egipt póki co jeśli widzi że Europa nie radzi sobie z covidem, a zwłaszcza poszczególne kraje jak Polska, nie zniosą testów,

to że niektóre osoby już podróżują po szczepieniu, dla  takiego Egiptu nie ma to obecnie znaczenia, to inny kontynent i tam są prawa dżugli ;)

Jeśli wystąpią ogólnoświatowe zielone paszporty zmieni się sytuacja, być może:)

Też jestem po covid, i lecąc w marcu do Egiptu też musiałam zrobić test, mimo że jestem ozdrowiencem i to całkiem świeżo. 

Więc trochę się nie dziwię Egiptowi jak widzi że średnia ostatnich zakażeń  w Polsce to 35.000 i nie zniesie testów na covid jeszcze długo.

Egipt to 100mil kraj, wcale się nie dziwię, a dziennie przylatuje setki jak nie tys turystów, służba zdrowia tam naprawdę jest kiepska, jeśli doszło by tam do masowych zakażeń, mogło by to skutkować wysokimi zgonami, nawet w śród turystów. 

Następnie, obsługa hotelowa też musi zadbać o to, aby czuć się bezbiecznie, tak jak i turyści. 

Polska by zrobiła identycznie na miejscu Egiptu, czyli byłaby ostrożna, jak obecnie też kto przyleci robi testy do 48godz lub kwarantannę Ci dadzą 10dni,

przecież pamiętamy jak przy zachorowaniu 120 osób  dziennie rok temu Polska zamknęła granice, 30km korki od Berlina itd.

temat rzeka...

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie rozumiem po co są te szczepionki?
A i jeszcze jedno od kąd jest wirus korony, to nie zachorowałem na grypę, zawsze miałem 2 sezonową i leżałem z gorączką ponad 40 stopni, ale odpukać w niemalowane teraz tylko leci z nosa przy nagłych zmian temperatur.
Moim zdaniem to szkoda pisać ,gadać co się dzieje tu w naszej europie, ale to dopiero początek tego z czego będziemy nie zadowoleni, - dlaczego, ale to tylko moje zdanie, rząd się podpożądkowuje temu co mu narzucono, żeby nasz kraj mógł jakoś funkcjonować i nie chodzi mi o partie rządzące bo ja mam ich wszystkich w d*pie czy to Po czy Pis i inne paerie, nigdy od nich nic nie dostałem i nie chcę dostawać, chociaż im płacę czyli jestem ich pracodawcą.
A tak krótko mówiąc to mam dosłownie dosyć tego chłamu zakłamanego, ciekawi mnie tylko jedno, czy jak np. Jak umrę w szpitalu i wbiją mi że covid mnie wykończył, czy może żona zrobić prywatną sekcje czy to naprawdę covid?


Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Alcoholik napisał:

Dalej nie rozumiem po co są te szczepionki?

No jak po co ? Przed covidem, przynajmniej w psychice będziesz myślał że covid Cię już nie dotyczy, a to że mimo szczepieniu zachorujesz,

no co, pech (taki mamy klimat) ;)

Ps. Nasz grabarz ma tyle roboty że leasingowali mu nową koparkę, dotąd miał starą, chłopina ma tak roboty i to serio, ludzie padają na covid, na zawały, wylewy, nowotwory itd i się zastanawiam jak wszystkich zaszczepią, kto koparkę spłaci :D

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi filmik,

jestem ciekawa czy ten dziennikarz (reporter) jeszcze pracuje w TVP 1


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie chyba jedyny dziennikarz ? do którego mam szacunek w mediach głównego nurtu ściekowego. Dobry dziennikarz się naraża i ryzykuje taka to praca o ile jest się dobrym. Jeśli poddawałby się cenzurze to tak jak reszta przebierańców to wyłącznie do zalania betonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tyle zarabiają ratownicy medyczni?
Hmm ciekawe, ciekawi mnie co na to Dadario

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Naprawdę tyle zarabiają ratownicy medyczni?
Hmm ciekawe, ciekawi mnie co na to Dadario

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka


Już go nie denerwujcie [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kawałek, nie chcę oglądać reszty, jaka kwota była tam podana? Później jak będę miał chwilę podniosę się do pewnych rzeczy. Może nawet zobaczę w całości tego mistrza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Widziałem kawałek, nie chcę oglądać reszty, jaka kwota była tam podana? Później jak będę miał chwilę podniosę się do pewnych rzeczy. Może nawet zobaczę w całości tego mistrza. 
Obejrzyj do samego końca żebyśmy mieli Twój obraz. On tam też mówi że w Waszym środowisku są różne opinie, więc na luz i treściwie bez obelg jak było to wcześniej w Twoim wykonaniu.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Już tego chyba nie zobaczysz heh na innym serwerze może się znajdzie niedługo.



Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, słuchać tego mi się dalej nie chce, szkoda czasu. 

Kilka uwag.

Za te testy nie płaci pogotowie, są przydzielane z MZ. Co więcej nie są rozliczane. To znaczy każdy wykonany musi być przydzielony do pacjenta, ale nie ma ograniczeń ile ich można i komu zrobić. Więc pierwsza bujda. 

Każdy test źle wykonany daje zły wynik. Więc nie dziwi mnie dodatni wynik soku jabłkowego czy soli fizjologicznej. Dodatkowo do każdego pudełka są dodawane testy kontrolne, dodatni i ujemny, więc mógł szybko rozwiać swoje wątpliwości. Więc niestey bujda. 

Strach przed zakażeniem wśród personelu medycznego maleje. To akurat fakt, niestety sam coraz częściej widzę jak bardzo niektórzy mają w d*pie środki ochrony. W pewien sposób przyzwyczailiśmy się niestety do zagrożenia. Tak jak nie robi na mnie wrażenia pacjent z HIV czy hcv któremu pobieram krew, tak na większości nie robi już wrażenia covid. Dzień jak co dzień. 

Puste miejsca w szpitalach. To częściowo może być prawda. Są oddziały które z racji zakazu lub ograniczenia przyjęć planowych nie mają "co robić". Jednak oddziały typu interna, neurologia, pediatra są przeładowane i niestety muszą odmawiać pomocy chorym. Dodatkowo kwestia izolacji. Sytuacja zmusza nas aby ograniczać ryzyko zakażenia się covidem pacjenta, więc niech nie dziwi nas, że praktyki które przed pandemią były pomimo że niezgodne z prawem praktykowane (dostawki na sali czy pacjenci na korytarzach) w tej, aktualnej rzeczywistości nie mogą mieć miejsca.

Szpitale tymczasowe i wolne miejsca. Telewizja reżimowa głosi, że to super działające jednostki, jednak jak to Religa mawiał, z łóżkami można burdel otworzyć a nie szpital. NIE MA PERSONELU!!! Więc nawet jeśli są łóżka, są chorzy to nie przyjmuje się pacjentów bo nie ma nimi się potem kto zająć. Kuszą niezłą kasą dla medyków, jednak poszli tam Ci co żyją z dnia na dzień, bo nikt nie zrezygnuje z stałej pewnej pracy na lata i nie pójdzie zarabiać do szpitala TYMCZASOWEGO. A w dwóch miejscach ciężko być w jednym czasie. 

Zarobki. Pracuję na SOR na etat w szpitalu wojewódzkim w średnim mieście na Śląsku. Zarabiam miesięcznie około 3,5tyś na rękę (jeśli znajdzie się niedowiarek do wstawię wyciąg z konta). Gdy nie miałem dzieci, pracowałem w innym miejscu na zlecenie albo kontrakt dodatkowe godziny. Rekord w miesiącu to 540h w pracy (chociaż powinnien powiedzieć w 3pracach) (tak wiem, głupi byłem). Od października do czerwca dostaję dodatek covidowy w wysokości 100%pensji. Tak sobie rząd wymyślił aby zmobilizować ludzi do dodatkowej pracy w dodatkowych miejscach. 

@=Fresz= testy kasetkowe są antygenowe a nie genowe. Niby drobna różnica, jednak diametralnie zmienia specyfikę testu. Nie wykrywa samego wirusa, a jedynie odpowiedź organizmu w formie wytworzonych antygenów. Dlatego jest mniej dokładny, ale za to szybki. Ma służyć do wstępnego przesiewu pacjentów. 

Na merytoryczne pytania odpowiem, na głupie uwagi i tym podobne zaczepki pozwólcie że nie będę pisał. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mi smutno... Takie wypociny i bez odzewu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aż mi smutno... Takie wypociny i bez odzewu... 
A co Ci mają Szymon odpisać. Odczekają tydzień i znów wrzuca te swoje filmy z dyrdymałami albo "rewelacje" cioci czy innego wujka wyciągnięte z .... wiadomo skąd. Albo napiszą, że kłamiesz bo działasz razem z wyimaginowanym wrogiem społeczeństwa i jesteś w zmowie z politykami itp itd. Szkoda pary.


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, dadario napisał:

Aż mi smutno... Takie wypociny i bez odzewu... 

Sorki w weekend na necie jestem tylko z doskoku stąd brak mojej reakcji ;) jak widać to lekarz, co pielęgniarz, co ratownik, co szpital to inna rzeczywistość ;) sam ten ratownik mówił że w waszym środowisku są podziały i inne zdania, co mnie w sumie nie dziwi. 

1 godzinę temu, VDR napisał:

Albo napiszą, że kłamiesz bo działasz razem z wyimaginowanym wrogiem społeczeństwa i jesteś w zmowie z politykami itp itd

Taa i że ma umowę z Bilem :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od tygodnia chory, od piątku z pozytywnym testem, Nie polecam. Miałem się w sobotę szczepić i ch. bombki strzelił. Parę dni brakło.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaszel, bóle mięśniowe, zatoki, miałem lekką temperaturę 2 dni, do max 37,5. Kaszel jest mega upierdliwy tak naprawdę.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, katani napisał:

kaszel, bóle mięśniowe, zatoki, miałem lekką temperaturę 2 dni, do max 37,5. Kaszel jest mega upierdliwy tak naprawdę.

No to ja przeszedłem to niemal bezobjawowo bo miałem jedynie jednej nocy wysoką temp. 38,8. a żona natomiast miała problem z zatokami i straciła węch i smak na około miesiąc czasu. Kaszel po przechorowaniu jeszcze długo może Ci się utrzymywać. Przed wirusem miałem problem z wysokim ciśnieniem i częstymi biegunkami. Nie wiem co spowodowało czy antybiotyk summamed który mi szpital przypisał czy ten wirus ale poprawiło mi się ciśnienie i odeszły biegunki tak jakby mi "flaki" przeczyściło :)

Saturację sobie mierzysz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.