Skocz do zawartości
dale

Drobna uwaga do Administracji i Moderatorów...

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Administratorzy i Moderatorzy,

jeżeli wywalacie, albo przenosicie, posty z wątku, bo są nie na temat, to miejcie świadomość że bez poinformowania o tym w jakikolwiek sposób piszącego, 90% Waszej pracy idzie na marne.

Nie będzie efektu wychowawczo-prewencynego. Może zilustruje to dowcipem, dla łatwiejszego zrozumienia:

"Spotyka się dwóch kumpli, w domu, na przysłowiowej wódce. Piją, zakąszają, miło płynie czas.

Dookoła siedzi kilka kotów. Grzecznie czekają na resztki zakąski, jak któryś dostanie kawałek, miauknie, albo poliże Pana po ręku...

Wreszcie kolega nie wytrzymuje i pyta:

- Stary, jak czemu te koty takie grzeczne?

- Wiesz... po trzecim locie nawet najgłupszy kot łapie że coś nie gra..."

 

"Za moich czasów" wiele platform miało możliwość ustawienia automatycznej informacji o kasowaniu czy przenoszeniu wątków, czyżby soft aż tak się cofnął w rozwoju?

Wiecie... takie wywalanie bądź przenoszenie postów bez żadnej informacji może być odbierane w skrajnych przypadkach jako zwykłe buractwo...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Racja, jestem też za informowaniem z podaniem powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moderatorów Panowie to może dwa zdania, aby może wyjaśnić, my stosujemy się  do regulaminu który jest na forum podany przez administrację.
Wszyscy bez wyjątków są traktowani równo i na równi...w tego słowa znaczeniu.

Jeśli chodzi o chowanie(usuwanie itp) postów -

drogi @dale
przejrzałam wątek o który Ci chodzi więc odp jest taka
pkt reg 1 opowiadasz swoje przeżycia z kurierem gdzie temat jest zupełnie inny, tak samo kolega @bmirek1 a zgodnie z regulaminem żaden moderator nie ma obowiązku meldowania Tobie że chowa posta do oceny administracji, jeśli admin uzna że post może zostać wraca natychmiast (do wyjaśnienia)

Możecie wylewać złości swoje np na mnie, zdążyłam się przyzwyczaić,wiem że niektórym się to nie podoba że jestem bezstronna ale proszę pamiętać że też są tu osoby które też piszą do nas że są łamane pkt regulaminu a czemu nie reagujemy ? nie może być tak że każdy jest tu traktowany indywidualnie.

Jeśli admin zmieni zasady że każdy post chowany musi być uzasadniony i opublikowany dla danej osoby będziemy się stosować, na chwilę obecną podlega to pkt regulaminu 20,22 i nie piszę to złośliwie, ale tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

A jeśli chcecie coś zmienić zawsze można podyskutować merytorycznie, a nie wyzywać nas od buractwa!

 



 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Beti napisał:

pkt reg 1 opowiadasz swoje przeżycia z kurierem gdzie temat jest zupełnie inny, tak samo kolega @bmirek1 a zgodnie z regulaminem żaden moderator nie ma obowiązku meldowania Tobie że chowa posta do oceny administracji, jeśli admin uzna że post może zostać wraca natychmiast (do wyjaśnienia)

 

31 minut temu, Beti napisał:

Jeśli admin zmieni zasady że każdy post chowany musi być uzasadniony i opublikowany dla danej osoby będziemy się stosować, na chwilę obecną podlega to pkt regulaminu 20,22 i nie piszę to złośliwie, ale tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Nie widzę związku co do tego jaki był powód usunięcia z poinformowaniem o tym "winnego". Już jakieś 10 lat temu można było coś takiego z automatu ustawić.

 

35 minut temu, Beti napisał:

Możecie wylewać złości swoje np na mnie, zdążyłam się przyzwyczaić,wiem że niektórym się to nie podoba że jestem bezstronna ale proszę pamiętać że też są tu osoby które też piszą do nas że są łamane pkt regulaminu a czemu nie reagujemy ? nie może być tak że każdy jest tu traktowany indywidualnie.

Trochę nadinterpretacji się wkradło. Wpis @dale był prośbą skierowaną do całości administracji. Takimi wpisami sama powodujesz, że temat staje się personalny, a potem twierdzisz, że przywykłaś. Coś tu nie halo według mnie. Podobne wypowiedzi tylko wywołują niepotrzebną GB.


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę powagi Panowie. kto pisze nie na temat wie że to nie na temat. kto jest wulgarny też o tym wie. trzeba się liczyć z kasowaniem postów a moderatorzy mają dość roboty którą wykonują w swoim czasie wolnym za free tylko po to żebyśmy mogli coś z tych forumowych awantur zrozumieć i żeby każdy czytający nie musiał próbować zrozumieć o co właściwie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, elespero napisał:

samo sedno

Napisałem że może być w pewnych sytuacjach, dlatego proszę nie wyciągaj zbyt pochopnie wniosków, chyba że wiesz coś o czym nie wiem...

Draga @Beti

Moja wypowiedź - wątek - jeśli dobrze rozumem, co sam napisałem, odnosiła się do samego faktu wycięcia postów, nie zaś powodów.

Zupełnie niepotrzebnie (w mojej subiektywnej ocenie) wdajesz się w polemikę nad zawartością posta - bo może pojawić się szereg argumentów, że jednak był związany zarówno z zakupem, jak i dostawą zwierząt. Ale tą cześć zostawiamy żeby nie podochodzi od tematu.

Napisałaś:

3 godziny temu, Beti napisał:

a zgodnie z regulaminem żaden moderator nie ma obowiązku meldowania Tobie że chowa posta do oceny administracji, jeśli admin uzna że post może zostać wraca natychmiast (do wyjaśnienia)

Co jest zgodne z wykładnią art 1, w związku z art. 20 regulaminu forum.

Tylko, zauważ Droga Koleżanko że ja pisałem o sensie takiego działania - przecież gdyby nie to że całkiem przypadkowo wszedłem ponownie w ten watek, nawet nie zauważył bym tego.

Co w związku z faktem że w prawie każdym temacie na tym forum znajdują się posty nie na temat, lub bardzo luźno związane z tematem, sprawia iż użytkownik dalej trwa w przeświadczeniu że jest OK.

Takie działanie jest całkowicie bez sensu z użytkowego punktu widzenia.

Ponadto:

Cytat

20. Posty łamiące swoją treścią powyższe zasady będą usuwane/edytowane przed admina lub moderatorów. Modyfikacje/usuwanie postów nie wymaga pisemnego uzasadnienia.

Ja pisałem o powiadomieniu, nie uzasadnieniu (dostrzegasz różnicę?) - być może należało by się zastanowić nad tym, ku ogólnemu pożytkowi.

56 minut temu, niknik napisał:

Trochę powagi Panowie. kto pisze nie na temat wie że to nie na temat. kto jest wulgarny też o tym wie. trzeba się liczyć z kasowaniem postów a moderatorzy mają dość roboty którą wykonują w swoim czasie wolnym za free tylko po to żebyśmy mogli coś z tych forumowych awantur zrozumieć i żeby każdy czytający nie musiał próbować zrozumieć o co właściwie chodzi. 

Czytałeś Kolego ze zrozumieniem, czy próbujesz odnieść się do tego, co zrozumiałeś? Jeśli przeleciałeś post "po łepkach", przeczytaj jeszcze raz i odnieś się do niego, jeśli mimo kilkukrotnego czytania nie widzisz w czym rzecz, poproś kogoś o wytłumaczenie. Bo jak na razie moralizujesz i temperujesz, pomijając zupełnie sedno sprawy (znaczy, nie wiesz o czym mówisz, ale robisz to z zapałem godnym lepszej sprawy) :)

Bez urazy.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dale napisał:

Czytałeś Kolego ze zrozumieniem, czy próbujesz odnieść się do tego, co zrozumiałeś? Jeśli przeleciałeś post "po łepkach", przeczytaj jeszcze raz i odnieś się do niego, jeśli mimo kilkukrotnego czytania nie widzisz w czym rzecz, poproś kogoś o wytłumaczenie. Bo jak na razie moralizujesz i temperujesz, pomijając zupełnie sedno sprawy (znaczy, nie wiesz o czym mówisz, ale robisz to z zapałem godnym lepszej sprawy) :)

Bez urazy.

 

a ja proponuje żebyś przemyślał co chcesz napisać. przedyskutował to z kimś, ten ktoś niech to przełoży na nasze a Ty to publikuj metodą 'kopiuj-wklej'. żeby inni cie zrozumieli, najpierw powinieneś sam siebie zrozumieć.

bez urazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, wszyscy się starają jak mogą ale nie da się zadowolić wszystkich..

Staramy się rozsądnie podchodzić do problemów. W zasadzie wszystkie bany i warny omawiamy zanim zostaną sprezentowane.

Weźmiemy Dale Twoj komentarz pod uwagę. Myślę ze to koniec tematu z mojej strony

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Tester napisał:

Weźmiemy Dale Twój komentarz pod uwagę. Myślę ze to koniec tematu z mojej strony

Potraktujcie ją proszę, jako życzliwą (mimo wszystko), radę kogoś, kto połowę włosów stracił na wszelkiego rodzaju moderacjach i innych podobnych wolontariatach społecznych :) (a druga połowa posiwiała).

Z mojej strony również koniec tematu - skoro problem został dostrzeżony.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.