Jump to content
miech

Doświetlenie tyłu akwarium

Recommended Posts

Potrzebuje pomocy czym doświetlić tył akwarium o wymiarach 150x60x50 na chwilę obecną świece maxspect razor 300w i po jednej świetlówce t5 ati blue 54w zamontowane jedna z przodu, a druga z tyłu maxspect, ale potrzebuje doświetlić jakieś 5 cm tyłu akwarium bo na szybie rosną mi monntipory i briareum, oświetlenie ma być tylko i wyłącznie w kolorze niebieskim i musi to być ledaby wyciągnąć świecenie fluo tych korali. Nie chcę lutować diod tylko kupić coś gotowego na jednym serwisie znalazłem coś takiego 

Świetlówka LED PLANT BLUE do roślin akwarium 130cm

Da to radę ma się świecić tylko w nocy aby było widać fluo

A ja się dziwię że nie ma dostępnych nóżek dla lamp dłuższych o około 2cm na wysokości. Była by możliwość skierowania światła pod kątem. Wiele problemów by to rozwiązało 

Bo na linkach można jeszcze coś pokombinować 

Na jakiej wysokości od tafli wody macie powieszoną lampę

W dniu 7.08.2020 o 14:16, miech napisał:

Potrzebuje pomocy czym doświetlić tył akwarium o wymiarach 150x60x50 na chwilę obecną świece maxspect razor 300w i po jednej świetlówce t5 ati blue 54w zamontowane jedna z przodu, a druga z tyłu maxspect, ale potrzebuje doświetlić jakieś 5 cm tyłu akwarium bo na szybie rosną mi monntipory i briareum, oświetlenie ma być tylko i wyłącznie w kolorze niebieskim i musi to być ledaby wyciągnąć świecenie fluo tych korali. Nie chcę lutować diod tylko kupić coś gotowego na jednym serwisie znalazłem coś takiego 

Świetlówka LED PLANT BLUE do roślin akwarium 130cm

Da to radę ma się świecić tylko w nocy aby było widać fluo

Są firmy i prywatne osoby,  które zmontują na zamówienie belkę Led o wymiarach i  barwach jakie będziesz chciał i to w przyzwoitych cenach. 

Właśnie stoi na nóżkach maksymalnie podniesiona i nie chciałbym jeszcze wyżej jej podnosić wydaje mi się ta wysokość optymalna dla korali, a co myślicie o świetlówkach APE Led Poland Actinic światło UV + nlue 1:1?