Skocz do zawartości
Gość

Wymiana odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Małymi krokami zbliża się wymiana wysłużonego Delteca aph 525 w moim akwarium .

Co byście mogli polecić do akwarium 400l ( w obiegu ) powiedzmy średnio obciążonym .

Szukam czegoś z delikatnym zapasem mocy ( 600l ) , zależy mi również na kulturze pracy .

Macie jakieś sprawdzone modele ? 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, tomko napisał:

Deltec 1000i. Pozdr., tomko

Jak Ci się ten 1000i sprawuje (hałas, wydajność, przyjemność obsługi itd...)? Pracuje na maks, czy skręcony? Myślałem nad 600i do 400-500L, ale może lepiej oczko wyżej jednak...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Słony leszcz napisał:

Jak Ci się ten 1000i sprawuje (hałas, wydajność, przyjemność obsługi itd...)? Pracuje na maks, czy skręcony? Myślałem nad 600i do 400-500L, ale może lepiej oczko wyżej jednak...?

Popieram  @tomko, mam 600i w 200l średnio obciążone i do 500l planuję 1000ix. Świetne odpieniacze, wygodne w konserwacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Sagerrak1 napisał:

Popieram  @tomko, mam 600i w 200l średnio obciążone i do 500l planuję 1000ix. Świetne odpieniacze, wygodne w konserwacji.

A dlaczego "ix", a nie "i"? Tak jak czytam, to raczej same minusy... Ale może czegoś nie dostrzegam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Słony leszcz napisał:

Jak Ci się ten 1000i sprawuje (hałas, wydajność, przyjemność obsługi itd...)? Pracuje na maks, czy skręcony? Myślałem nad 600i do 400-500L, ale może lepiej oczko wyżej jednak...?

Bezgłośny a pracuje na max. bo mam mocno obciążony baniak. Reg. wydajności banalna i płynna. Przy konserwacji rozbierasz go do ostatniej śróbki w 30 s. Jestem bardzo zadowolony. 


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w podobnym zbiorniku mam Skimz SN 147 Monzter. Nie jest głośny, regulacja dobra. U mnie w średnio obciążonym zbiorniku daje radę mimo tego, że jest skrecony prawie do połowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Słony leszcz napisał:

A dlaczego "ix", a nie "i"? Tak jak czytam, to raczej same minusy... Ale może czegoś nie dostrzegam?

1000i czy 1000ix wybacz, ale nie weryfikowałem, kumpel ma ix i jest zadowolony i pewnie bym bezmyślnie kupił. Teraz przez Ciebie muszę szukać tych wad o których mówisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisy są takie sobie, ale mi wychodzi, że ix ma słabszą, niesterowalną, wysokonapięciową pompę wystawioną. A cenowo to chyba tak samo wychodzi. Też trafiłem na opisy, że te pompy są głośniejsze. W rękach nie miałem żadnego i właśnie dlatego podpytuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, mario 84 napisał:

Małymi krokami zbliża się wymiana wysłużonego Delteca aph 525 w moim akwarium .

Co byście mogli polecić do akwarium 400l ( w obiegu ) powiedzmy średnio obciążonym .

Szukam czegoś z delikatnym zapasem mocy ( 600l ) , zależy mi również na kulturze pracy .

Macie jakieś sprawdzone modele ? 

Pozdrawiam 

TWISTMAN OB-200-EXT V2 - mam cały system na nim, a koniki dostają żarełka trochę... Fakt, kosztuje trochę, ale łatwością obłsugi, solidnością budowy i faktyczną wydajnością bije wyżej wymienione na głowę. W połączeniu z głowicą czyszczącą otwieram szafkę raz na tydzień, a w kubku jest błoto o konsystencji ciasta na naleśniki.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Słony leszcz napisał:

Opisy są takie sobie, ale mi wychodzi, że ix ma słabszą, niesterowalną, wysokonapięciową pompę wystawioną. A cenowo to chyba tak samo wychodzi. Też trafiłem na opisy, że te pompy są głośniejsze. W rękach nie miałem żadnego i właśnie dlatego podpytuję.

Tak jak mówię, nie weryfikowałem, ale 99% że pompa jest ta sama, DDC-2, jest sterowalna, a ix od i różni się tym, że jest nowszy i ma odpływ ścieku na wężyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sagerrak1 napisał:

Tak jak mówię, nie weryfikowałem, ale 99% że pompa jest ta sama, DDC-2, jest sterowalna, a ix od i różni się tym, że jest nowszy i ma odpływ ścieku na wężyku.

No nie chyba jednak.

1000i https://www.deltec-aquaristic.com/en/products/skimmer/internal-skimmer/deltec-skimmer-1000i/

Pompa DCC2 9-21W, 24V, 900 l/h powietrza zasysanego.

1000ix https://www.deltec-aquaristic.com/en/products/skimmer/internal-skimmer/deltec-skimmer-1000ix/

Pompa DCS 600 11W, 230V, 600 l/h powietrza, nic o sterowaniu nie piszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Słony leszcz napisał:

No nie chyba jednak.

1000i https://www.deltec-aquaristic.com/en/products/skimmer/internal-skimmer/deltec-skimmer-1000i/

Pompa DCC2 9-21W, 24V, 900 l/h powietrza zasysanego.

1000ix https://www.deltec-aquaristic.com/en/products/skimmer/internal-skimmer/deltec-skimmer-1000ix/

Pompa DCS 600 11W, 230V, 600 l/h powietrza, nic o sterowaniu nie piszą.

Mój błąd zatem, pochopne wnioski wyciągałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam delteca 1000i

Pompa jest sterowalna.

Odpływ urobku z kubka jest rozwiązany wężykiem zakończonym zaworem.

Delteca 1000i polecam z czystym sumieniem. Nie miałem z nim żadnych problemów. Regulacja jest banalnie prosta.

Edytowane przez PiotrMi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widzę większość myśli podobnie jak Ja ( po cichu) bo też nad tym właśnie modelem rozmyślam tzn Deltec 1000i ,fajna ceniona konstrukcja na rynku no i ten bezpiecznik przelania fajna sprawa , ale to pewnie większość nowoczesnych modeli dobrych marek ma :) Ważne by pompa po dotarciu była cicha i nie buczała jak to niekiedy bywa w tańszych egzemplarzach . Myślałem też o odpieniaczach tego producenta :

Bubble Magus Curve A8 

lub 

Bubble Magus Curve A5

ale nie wiem czy lepsze jakościowo , przy czym Curve A8 kosztuje prawie tyle samo co ten z Delteca /

49 minut temu, dale napisał:

TWISTMAN OB-200-EXT V2 - mam cały system na nim, a koniki dostają żarełka trochę... Fakt, kosztuje trochę, ale łatwością obłsugi, solidnością budowy i faktyczną wydajnością bije wyżej wymienione na głowę. W połączeniu z głowicą czyszczącą otwieram szafkę raz na tydzień, a w kubku jest błoto o konsystencji ciasta na naleśniki.

Widać konkretny, ale niestety trochę za dużo pln :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może Bubble King Double Cone 180 RD3 Speedy (jeśli masz miejsce i trochę większy budzet) ?

Edytowane przez kb9 (wyświetl historię edycji)

Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
57 minut temu, kb9 napisał:

a może Bubble King Double Cone 180 RD3 Speedy (jeśli masz miejsce i trochę większy budzet) ?

Zdecydowanie za drogi  : P 

Ewentualnie ten

MAXSPECT JUMP MJ-SK400  i to jest górna granica którą mogę wydać na pienidło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mario 84 napisał:

Widać konkretny, ale niestety trochę za dużo pln :P 

Też tak myślałem. Ale, raty 0% na allegro od czegoś są, a spokój i pewność na lata - bezcenna. Ja większego nie będę nigdy potrzebował (no chyba że domek na stare lata postawię :) )

a przerobiłem kilka modeli... nie stać mnie było na półśrodki. Dlatego teraz, po zainwestowaniu w odpieniacz i reaktor mam zbiornik bezstresowy. A jak wydałem dwa wiaderka korali, to i więcej miejsca się zrobiło :). Co do odpieniacza, to obecnie ma więcej roboty bo wpuściłem parkę V. Strigata i jedną V Sexguttatę, co gwarantuje mi bielutki piasek, a przy warstwie 2-4 cm, sporo syfu było.

Ale spoko, może za jakiś czas trafi się używka, albo nagły przypływ gotówki - czego szczerze życzę :).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
23 minuty temu, dale napisał:

Też tak myślałem. Ale, raty 0% na allegro od czegoś są, a spokój i pewność na lata - bezcenna. Ja większego nie będę nigdy potrzebował (no chyba że domek na stare lata postawię :) )

a przerobiłem kilka modeli... nie stać mnie było na półśrodki. Dlatego teraz, po zainwestowaniu w odpieniacz i reaktor mam zbiornik bezstresowy. A jak wydałem dwa wiaderka korali, to i więcej miejsca się zrobiło :). Co do odpieniacza, to obecnie ma więcej roboty bo wpuściłem parkę V. Strigata i jedną V Sexguttatę, co gwarantuje mi bielutki piasek, a przy warstwie 2-4 cm, sporo syfu było.

Ale spoko, może za jakiś czas trafi się używka, albo nagły przypływ gotówki - czego szczerze życzę :).

Zerknąłem z ciekawości na wymiary no i niezły bydlak :) niestety mnie ogranicza wysokość , od półeczki na której będzie stał odpieniacz do górnej krawędzi szafki jest 55 cm więc idealnie by się wpasował wspomniany wcześniej Deltec przy zanurzeniu 25 cm .Chodzi  jeszcze mi po głowie ten maxpect :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.