Skocz do zawartości
Nosaczpospolity

Zła kondycja korali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu zauważyłem, że moje korale nie pompują się tak jak zawsze. Są tak napompowane powiedzmy w 50 procentach. Miałem cyjano, ale właśnie zaczyna znikać, jeszcze chwila i go nie będzie. Co może być przyczyną nie pomopowania się korali w 100 procentach?

Akwarium 54l ma prawie pół roku, a wszystkie testy były  salifert, tylko mg był od Aquaforest.

NO2-0

NO3~2. NO3 zawsze było koło 15 i dopiero teraz tak spadło.

PO4-0

Ca-440 

Mg-~1550. Od zawsze tyle mam, ale to pewnie dlatego, że mam w akwarium z 5 koralowców. 
Kh-7,5 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz to trochę rozwinąć . Jakie korale , co podajesz oprócz podmian ? . Najlepiej to wstaw zdjęcie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Nosaczpospolity napisał:

NO3~2. NO3 zawsze było koło 15 i dopiero teraz tak spadło.

Czy NO3 spadło bardzo szybko, czy było to rozłożone w czasie (np 2-3 tyg)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Arek77 napisał:

Czy NO3 spadło bardzo szybko, czy było to rozłożone w czasie (np 2-3 tyg)? 

Kurczę nie jestem pewny bo nie miałem jak robić testów ale myślę, że z 2 tygodnie to trwało.

1 godzinę temu, Hoom napisał:

Musisz to trochę rozwinąć . Jakie korale , co podajesz oprócz podmian ? . Najlepiej to wstaw zdjęcie 

Podaje Jod, mikro e, żelazo i witaminy z AF. Korale SPS, LPS i miękkie. Niestety nie mam jak wstawić zdjęcia teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Nosaczpospolity napisał:

Miałem cyjano, ale właśnie zaczyna znikać, jeszcze chwila i go nie będzie. Co może być przyczyną nie pomopowania się korali w 100 procentach?

Cyjano obumiera, uwalnia toksyny do wody, które drażnią korale. Dobra teoria? Odsysaj resztki cyjano, daj węgiel jeśli nie masz, albo wymień - jeśli już jest. Gdyby to było moje akwa, zrobił bym podmiankę, ale to różne dziwne teorie są na temat podmian i plag, więc sam rozważ.

2 minuty temu, Nosaczpospolity napisał:

Podaje Jod, mikro e, żelazo i witaminy z AF

Jak na 5 korali w 50 litrach, pewnie bardziej szczepek niż kolonii, to może za dużo tego? Może spróbuj zmniejszyć dawki, a mikro e to i całkiem odstawić (jak robisz podmiany i karmisz normalnie, to coś tam śladowych na pewno się znajdzie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Nosaczpospolity napisał:

Podaje Jod, mikro e, żelazo i witaminy z AF. Korale SPS, LPS i miękkie

 

37 minut temu, Słony leszcz napisał:

Jak na 5 korali w 50 litrach, pewnie bardziej szczepek niż kolonii, to może za dużo tego?

Ja jestem pewny, że przelane są kropelki, pewnie jod jest znacznie powyżej. Przy tej obsadzie (ilości korali) jest bezcelowe podawanie czegokolwiek, same podmiany i mikro w jedzeniu powinny wystarczyć. 

Proponuję zrobić kilka podmian i zaprzestania kropelkowania - korale powinny odżyć.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, norbi2222 napisał:

 

Ja jestem pewny, że przelane są kropelki, pewnie jod jest znacznie powyżej.

Zawsze daje zgodnie z instrukcją czyli 1 kropelka na 100L. A że ja mam 50 to daje jedną kropelkę ze strzykawki insulinowej.
Wszystko podaję z takich strzykawek by nie przedobrzyć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nosaczpospolity napisał:

Zawsze daje zgodnie z instrukcją czyli 1 kropelka na 100L. A że ja mam 50 to daje jedną kropelkę ze strzykawki insulinowej.
Wszystko podaję z takich strzykawek by nie przedobrzyć.

 

To nie ma kompletnego znaczenia, w Twoim akwarium to za dużo. W zbiorniku jest brak konsumentów i kropelki się kumulują, co prowadzi do takich efektów jak opisałeś w pierwszym poście. Zrób kilka podmian i przestań lać te kropelki bo to zbędne przy Twojej obsadzie, tylko szkodzisz koralowcom. Jak nie wierzysz to zrób test ICP i sam zobaczysz, że jest przelany jod. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wszyscy tu napisali, przesadzasz. 

Odstaw wszystko co podajesz, rób co tydzień podmianki, wrzuć więcej korali. 

Za 2-3 miesiące zrób test icp i będziesz wiedział. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według instrukcji powiadasz...

Gdzieś było w jednym z wielu Twoich tematów zdjęcie kilku szczepek w Twoim zbiorniku. To co podaje AF to na taką naprawdę dosyć gęstą obsadę jest podane. U mnie wypada 5,5kropli dziennie a starcza 5 tygodniowo :) 

Obstawiam, że dla zbiornika najlepiej było by wszystko odstawić i ostać tylko przy podmiankach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.